Строительство »

Карабас-Барабас наступають на Ставропіллі | «Відкрита газета»

  1. Карабас-Барабас наступають на Ставропіллі До уваги повпреда президента в ПКФО Олександра Матовнікова,...
  2. Карабас-Барабас наступають на Ставропіллі
  3. Карабас-Барабас наступають на Ставропіллі
  4. Карабас-Барабас наступають на Ставропіллі
  5. Карабас-Барабас наступають на Ставропіллі
  6. Карабас-Барабас наступають на Ставропіллі
  7. Карабас-Барабас наступають на Ставропіллі
  8. Карабас-Барабас наступають на Ставропіллі
  9. Карабас-Барабас наступають на Ставропіллі

Карабас-Барабас наступають на Ставропіллі

До уваги повпреда президента в ПКФО Олександра Матовнікова, заступника Генпрокурора Росії по ПКФО Івана Сидорука

На «Пряму лінію» В. Путіна в червні цього року найбільше звернень надійшло від громадян зі Ставропольського краю.

Ще раз підтвердився ганебний рейтинг: Ставропіллі в лідерах за скаргами громадян в федеральні органи влади.

Місцеві чиновники не здатні вирішувати конфлікти, в яких найчастіше вони стають на бік представників заможних кланів.

Соціальна напруженість в регіоні зростає - особливо в сфері земельних відносин. І все частіше - в сфері підприємницької діяльності, в якій активно і безкарно діють впливові рейдери.

Гей, люди, - крикнув кіт, - якщо ви не скажете королю, що всі ці хліба належать маркізу де Карабаса, так і знайте: усіх вас порубають в шматки, немов начинку для пирога!

- Косарі, чий це луг ви косите?

- Маркіза де Карабаса! - в один голос відповідали косарі, бо кіт до смерті налякав їх своїми погрозами ...

... Під'їхав в кареті король і захотів дізнатися, чиї поля вони жнуть.

- Поля маркіза де Карабаса, - відповіли йому.

... І всі, хто траплялися королю по шляху, на його запитання відповідали одне й те саме: «Це будинок маркіза де Карабаса», «Це млин маркіза де Карабаса», «Це сад маркіза де Карабаса» ...

(Шарль Перро. «Кіт у чоботях»)

Поклавши око на чужий бізнес, сімейство олігархів Кайшевих заблокувало єдину дорогу, що веде до найбільшого підприємству по розливу мінеральної води АТ «Кавмінводи», не даючи йому можливість працювати.

Один з найбільших платників податків виявився на межі закриття. Крайова влада встала на сторону беззаконня, виступивши співучасницею знищення успішного підприємства і звинувативши його колектив в «невмінні домовлятися».

Залишилося за малим - перекрити повітряний простір над заводом, що чинять опір рейдерському захопленню. І Білий дім підтримає ?!

В такому випадку вихід один - звернутися до президента Росії за захистом і допомогою.

Опинившись в скрутному становищі, працівники підприємства записали відеозвернення до президента Росії з проханням про захист і допомоги

Працівники підприємства звертаються до президента Росії (сюжет з відеоролика ).

Прихопити дорогу з нагоди

АТ «Кавмінводи», підприємство по розливу мінеральної води «Новотерская цілюща», організовано з 1997 року. Двадцять років стабільно і успішно працює, будучи одним з найбільших платників податків краю. Тут працюють понад двісті осіб.

До підприємства веде єдина дорога, що виходить з вулиці Бештаугорского в селищі Новотерская Мінераловодського міського округу.

Дорога знаходиться в приватній власності впливового сімейства Кайшевих, яка їм дісталася разом з іншими великими володіннями і майном колишнього ФГУП санаторій «Мінеральні Води».

Глава сімейства Володимир Кайшев трудився тоді (у 2008 році) директором департаменту в міністерстві сільського господарства Росії, ось і підібрав до відомчого санаторію Мінсільгоспу Росії всі навколишні автомобільні дороги і заасфальтовані пішохідні доріжки.

Та й місцева влада не заперечували - як не допомогти вибівшемуся в московські начальники земляку - 6 років до 2000 року Володимир Кайшев очолював Минераловодский спиртзавод.

З моменту початку діяльності і до сьогоднішнього дня дорога, яка веде до заводу мінеральної води і належить сімейству Кайшевих, є єдиним під'їзною колією до підприємства і забезпечує безперервність виробничого процесу, тому весь цей час завод по розливу мінеральної води був змушений утримувати цю дорогу, проводити на ній поточний і капітальний ремонт.

Останній капітальний ремонт дороги був якраз і проведено заводом АТ «Кавмінводи» в 2008 році.

Проїзд до санаторію забезпечується за іншою (західної) дорозі, тому цілком зрозуміло, чому дорогу, яка підходить до АТ «Кавмінводи», санаторій не використовує і не містить її.

Дорога ця проходить по вулиці Бештаугорского селища Новотерская і є дорогою загального користування та транспортною інфраструктурою селища.

Була побудована за рахунок державних коштів, частина даної дороги (за заводом з розливу) проходить по особливо охороняється другий санітарній зоні міста Желєзноводськ, а також забезпечує доступ до територій, що належать чотирьом суб'єктам господарювання.

Сусідів не вибирають

Дорога бере початок від центральної вулиці Новотерская, йде повз Терконзавода, повз АТ «Кавмінводи», до колишнього водного об'єкту «верхній ставок», який завжди був улюбленим місцем відпочинку городян, і до санаторію «Мінеральні Води».

Раніше по цій дорозі ходив міський маршрутний автобус №101, возив людей до озера на відпочинок. Потім та частина дороги, яка заводом не використовувати і тому не ремонтувалася, прийшла в непридатність, і автобуси перестали по ній їздити. А незабаром і озеро припинило існування.

Частина дороги від повороту з вулиці Новотерская до заводу регулярно ремонтувалася за рахунок підприємства - АТ «Кавмінводи», щоб могли їздити великовантажні автомобілі. Це приблизно 600 метрів.

Збиралися на заводі по розливу відремонтувати цю частину дороги і в 2017 році і навіть запланували під ремонт гроші. Але тут від власниці надійшла пропозиція викупити цю дорогу або взяти в оренду. Ціни заламали захмарні ...

На заводі задумалися, яким способом місцева дорога загального користування, та ще в курортному регіоні, де передача землі в приватну власність навіть для простого домоволодіння заборонена, перейшла в приватні руки. І ось що з'ясували.

Дорога, вперше побудована якщо судити по кадастровій карті в 1800-му році, була передана на баланс санаторію «Мінеральні Води» ще в 70-і роки минулого століття.

Тоді ще все було державним, і санаторій був теж державним підприємством. У 2008 році рішенням суду (у справі А63-443208) автодорога закріплена за санаторієм (тоді ще державним - ФГУП санаторій «Мінеральні Води») в постійне безстрокове користування.

У 2010-му році санаторій приватизували (акціонували), з якихось причин і дорога, яка перебувала у нього в безстроковому користуванні, потрапила до складу майна, що приватизується.

Крім дороги, що веде до заводу мінеральних вод та Терському конезаводу по вулиці Бештаугорского, до складу майна, що приватизується потрапили й інша автодорога до санаторію (східна), і пішохідна асфальтова доріжка до м Желєзноводськ 892 кв.м, що проходить по другій природоохоронній зоні міста-курорту Желєзноводськ.

Про те, що порушені вимоги федерального закону №178-ФЗ «Про приватизацію державного та муніципального майна», сьогодні ні в прокуратурі, ні в адміністрації муніципального міського округу не згадують.

Хоча відчуження у приватну власність за цим законом не підлягають земельні ділянки в складі земель особливо охоронюваних природних територій, земель загального користування, в тому числі автомобільні дороги, заборонена також приватизація об'єктів транспорту, призначених для обслуговування жителів відповідного поселення.

Санаторій в форматі ВАТ проіснував всього десять місяців. Збанкрутував, і все його майно купив хтось В.Ф. Пілавов, швидше за все підставну особу, покликане сюди, щоб забезпечити «чистоту угоди» для подальших реальних власників колишнього державного майна.

І вже в наступному році санаторій у Пілавова купила Нурет Рашидовна Кайшева - член сім'ї колишнього федерального чиновника міністерства сільського господарства, а нині відомого бізнесмена Володимира Кайшева.

Гребуть в свою кишеню, дербаніть бюджет

Кайшева регулярно здає своє майно в короткострокову оренду різним юридичним особам. Договори оренди укладаються строком до року, щоб в регпалате їх не реєструвати.

Отже, орендарі вкладатися в чужу нерухомість не збираються, накопичивши мільйонні борги, закриваються, а новостворені підприємства укладають з власниками санаторію нові короткострокові договори оренди.

Власниця санаторію і дороги Нурет Кайшева зареєстрована індивідуальним підприємцем в Москві. Але хто там виплату цього податку у неї перевірить?

Починаючи з 2013 року, з моменту передачі в оренду майна санаторію разом з дорогою новому орендарю, на адресу АТ «Кавмінводи» від орендаря стали надходити комерційні пропозиції. Орендарі то пропонували заводу по розливу укласти з ними договір суборенди дороги, пропонували придбати у них дорогу (немов вони її власники) на свідомо не прийнятних та економічно обґрунтованих умовах, в кілька сот разів перевищують кадастрову вартість всієї дороги.

Зрозуміло, що, нав'язуючи заводу купити або взяти в суборенду у санаторію дорогу загального користування, власники бажали отримати гроші за майно, в яке вони жодного разу не вклали жодної копійки.

Побудована дорога була за державний рахунок, жодного разу санаторій не ремонтувалася, і схоже, що за всі роки жодної копійки податку на майно у вигляді автомобільної дороги власники не заплатили.

Керівництво заводу АТ «Кавмінводи» неодноразово пропонувало орендарям, якими з 2013 року виступають ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води »2», виробити взаємовигідні умови угоди, але їх пропозиції категорично відкидалися. І кожен раз орендарі висували погрози перекрити дорогу до підприємства.

Даний процес, починаючи з 2013 року і по сьогоднішній день, то припинявся, то поновлювався, не знаходячи логічного завершення.

Сама-ж власниця Кайшева, коли до неї зверталися керівники заводу, писала, що ця дорога санаторію абсолютно не потрібна.

Тому дії орендарів на заводі розцінили як спробу рейдерського захоплення: довести до банкрутства підприємство, щоб потім його задешево придбати.

Узгоджені дії власника дороги Кайшевой і орендаря ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води »2», у якого немає зареєстрованого відповідно до закону договору оренди, стали виглядати просто соціально небезпечними. Від численних загроз власники і орендарі перейшли до реальних дій: перегородили проїзд по цій автотрасі бетонними плитами, а потім і зовсім перекопали дорогу екскаватором.

Рейдерське метод - «примус до угоди»

Коли про приватну власність єдиною, яка веде до заводу автодороги в АТ «Кавмінводи» дізналися, звернулися в прокуратуру. Яким чином потрапила в приватну власність дорога загального користування, яким чином приватизовано майно, яке знаходилося в оперативному управлінні у санаторію, в прокуратурі розбиратися не стали, а порадили звернутися до суду за встановленням сервітуту для даної ділянки землі з автодорогою загального користування.

На другий же автодорозі (східної), що веде до будівлі санаторію, встановлений шлагбаум, що перешкоджає проїзду будь-якого автотранспорту, вивішено оголошення «Проїзд вантажного транспорту заборонений, приватна автодорога». Таким чином завод виявився «відрізаним» від усіх доріг.

Тим часом в травні цього року, в самий розпал бурхливих пристрастей між санаторієм і заводом, в адміністрації Мінераловодського міського округу згадали про законодавчу заборону оформлення права власності на землі в Кавказьких мінеральних водах. І звернулися з позовом про витребування з незаконного володіння Кайшевой земельних ділянок та автодоріг.

Забезпечувальні заходи, прийняті судом, забороняли Кайшевой і іншим особам до набрання рішенням законної сили вчиняти дії, що перешкоджають вільному користуванню автодорогами, в тому числі здійснювати дорожні роботи і відчужувати спірне майно.

Але вже четвертого липня за заявою ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води-2 »забезпечувальні заходи були частково скасовані, оскільки, мовляв, власник має намір ремонтувати дорогу. Але заборона на вчинення дій, що перешкоджають вільному користуванню автодорогами, був залишений.

Незважаючи на цю заборону, на дорозі знову з'явилися бульдозери, екскаватори - санаторій оголосив про початок ремонту дороги з повним перекриттям руху. Судові пристави тільки розводили руками.

Орендарі розмахували актом експертизи стану дороги: мовляв, бетон обсипався, арматура оголилася, проржавіла, і нібито в терміновому порядку дорозі необхідний був капітальний ремонт.

Розтин дорожнього полотна показало, що дорога має два шари асфальту по 5-7 см, є необхідні уплотняющие прошарку з ПГС. При руйнуванні бетонних кілець, покладених в основу дороги, зламався екскаватор - настільки міцний був закладений бетон, на наступний день пригнали інший і продовжили довбати дорогу.

Оголена через варварського руйнування бетонних кілець арматура, як виявилося, зовсім не проржавіла, її довелося різати болгаркою. Одним словом, стан дороги було цілком нормальним, і в терміновому ремонті не було необхідності.

Одним словом, стан дороги було цілком нормальним, і в терміновому ремонті не було необхідності

До заводу шлях перекритий намертво.

Ріжуть «дійну корову», а що отримують?

Офіційно ремонт дороги був проголошений в суді, та робити його ніхто, схоже, і не збирався. По-перше, у санаторію «Мінеральні Води» на цей ремонт точно не було коштів. У санаторії по кілька місяців затримують заробітну плату персоналу, де вже тут до ремонту непотрібного майна!

По-друге, якби у санаторію була б справжня необхідність і усвідомлене бажання ремонтувати все 820 метрів належить санаторію автодороги, то почати слід було б з іншого кінця. З того, по якому не їздять автомашини з мінералкою, і який, відповідно, за всі роки існування дороги ні разу не ремонтувався. І має дійсно похмурий вигляд.

Але дорогу розкопали виключно для того і так, щоб перекрити виробничий процес для заводу по розливу мінеральної води, щоб машини з мінералкою не могли проїхати. Розкопали, і майже місяць ніяких ознак ремонту дороги не спостерігається.

Керівництво АТ «Мінеральні Води» тим часом звернулося до суду за сервітутом.

У самий розпал дорожнього протистояння з екскаваторами і поліцією до місця розвитку подій приїхали і генеральний директор АТ «Кавмінводи», і реальний власник санаторію - Володимир Кайшев.

На заводі, треба сказати, вже обговорювали дійшла через третіх осіб інформацію, ніби Володимир Кайшев таким чином збирається купити завод по розливу АТ «Кавмінводи». А щоб власники захотіли його продати, треба довести підприємство до банкрутства ...

Точно так же, як після банкрутства був викуплений за безцінь і сам санаторій «Мінеральні Води». Схема віджиму чужого майна залишилася колишньою.

Поява лідера клану Кайшевих на місці блокади автодороги лише підтверджувало його плани поставити завод в безвихідну ситуацію, позначилося головна зацікавлена ​​особа.

У краї не чують, почує президент

Завод, кисень якого зловмисно перекривають Кайшеви - один з найбільших платників податків в краї, успішно просуває бренд мінеральної води «Новотерская цілюща». Чи не буде у заводу виконання зобов'язань не буде надходжень до бюджету ...

Якщо завод зараз зупинити, то двісті працівників залишаться без роботи, їх сім'ї без засобів до існування. Залишаться без роботи і співробітники ТОВ «Кавмінінтер» - постачальника мінеральної води зі свердловини, і ТОВ «Велнес Фонтейн» - єдиного дистриб'ютора, який продає продукцію - мінеральну воду Новотерская торговельним мережам. Це ще близько сотні працівників з сім'ями.

У Раді трудового колективу заводу АТ «Кавмінводи» вирішили звернутися на пряму лінію до президента і записали відеоролик

Його сюжет такий: на ступенях заводу стоять близько тридцяти працівників підприємства, і один з них розповідає, що за 20 років роботи їх підприємство перерахувало до бюджету як податки більше 2-х мільярдів рублів, що подальшу роботу заводу перешкоджає власник дороги Нурет Кайшева і що через ситуацію на заводі обстановки колектив готовий вийти на акцію протесту на захист своїх законних прав на працю.

Прохання у робочих до президента була одна: допомогти повернути дорогу загального користування у власність муніципалітету.

Розбиратися із зверненням трудящих до президента приїхали з крайового уряду.

У залі адміністрації Мінераловодського міського округу в президії заступник голови Уряду Ставропольського краю Юрій Скворцов, представник губернатора краю Костянтин Шішманіді, представники крайової і міської прокуратури.

Юрій Скворцов відразу визначив позицію крайової влади. Він звинуватив керівництво заводу в тому, що «осідлали чужу дорогу і не хочуть ні з ким домовлятися».

«Президент сказав, що ніякої деприватизації не буде», - Скворцов спробував перевести стрілки на федеральну владу.

«Ми не раз пропонувалі Оформити наші взаєміні з санаторієм, пропонувалі регулярно ремонтувати (та й реально ремонтувалі) ту часть дороги, по Якій їздімо. Альо нам предлагают відремонтуваті НЕ только всю Цю дорогу, но и іншу, что веде до санаторію. А ще після цього платити майже по 6 тисяч рублів в день орендної плати.

Апетити у власників ростуть кожен день », - пояснив позицію заводу його директор Василь Євграфов, але його не хотіли чути.

Костянтин Шішманіді запропонував заводу побудувати нову дорогу, паралельну існуючої. І навіть пообіцяв допомогти перевести землі з сільськогосподарських в землі промисловості. Юрій Скворцов його підтримав. Але з двох сторін від дороги, яка належить сімейству Кайшевих, лежать землі Терконзавода. Скворцов слухати Евграфьева не захотів, а тому і не дізнався, що у нього вже є відповідь директора Терконзавода Сергія Іванова на подібну пропозицію - землю не дамо, дві дороги є, будівництво третьої недоцільно.

І про те, що заводу без організованої доставки виробленої продукції впору закриватися, крайова влада думати не хочуть. Для них зараз головне - відзвітувати перед президентом: заходи, мовляв, прийняті, провели збори, роз'яснили робітникам заводу варіанти виходу з ситуації.

При такому підході крайового уряду до розгляду звернень громадян Рада трудового колективу заводу з розливу готує заявку до адміністрації Мінеральних Вод на проведення мітингу проти дій адміністрації і власників санаторію «Мінеральні Води».

Олена СУСЛОВА

Мінеральні води

Карабас-Барабас наступають на Ставропіллі

До уваги повпреда президента в ПКФО Олександра Матовнікова, заступника Генпрокурора Росії по ПКФО Івана Сидорука

На «Пряму лінію» В. Путіна в червні цього року найбільше звернень надійшло від громадян зі Ставропольського краю.

Ще раз підтвердився ганебний рейтинг: Ставропіллі в лідерах за скаргами громадян в федеральні органи влади.

Місцеві чиновники не здатні вирішувати конфлікти, в яких найчастіше вони стають на бік представників заможних кланів.

Соціальна напруженість в регіоні зростає - особливо в сфері земельних відносин. І все частіше - в сфері підприємницької діяльності, в якій активно і безкарно діють впливові рейдери.

Гей, люди, - крикнув кіт, - якщо ви не скажете королю, що всі ці хліба належать маркізу де Карабаса, так і знайте: усіх вас порубають в шматки, немов начинку для пирога!

- Косарі, чий це луг ви косите?

- Маркіза де Карабаса! - в один голос відповідали косарі, бо кіт до смерті налякав їх своїми погрозами ...

... Під'їхав в кареті король і захотів дізнатися, чиї поля вони жнуть.

- Поля маркіза де Карабаса, - відповіли йому.

... І всі, хто траплялися королю по шляху, на його запитання відповідали одне й те саме: «Це будинок маркіза де Карабаса», «Це млин маркіза де Карабаса», «Це сад маркіза де Карабаса» ...

(Шарль Перро. «Кіт у чоботях»)

Поклавши око на чужий бізнес, сімейство олігархів Кайшевих заблокувало єдину дорогу, що веде до найбільшого підприємству по розливу мінеральної води АТ «Кавмінводи», не даючи йому можливість працювати.

Один з найбільших платників податків виявився на межі закриття. Крайова влада встала на сторону беззаконня, виступивши співучасницею знищення успішного підприємства і звинувативши його колектив в «невмінні домовлятися».

Залишилося за малим - перекрити повітряний простір над заводом, що чинять опір рейдерському захопленню. І Білий дім підтримає ?!

В такому випадку вихід один - звернутися до президента Росії за захистом і допомогою.

Опинившись в скрутному становищі, працівники підприємства записали відеозвернення до президента Росії з проханням про захист і допомоги

Працівники підприємства звертаються до президента Росії (сюжет з відеоролика ).

Прихопити дорогу з нагоди

АТ «Кавмінводи», підприємство по розливу мінеральної води «Новотерская цілюща», організовано з 1997 року. Двадцять років стабільно і успішно працює, будучи одним з найбільших платників податків краю. Тут працюють понад двісті осіб.

До підприємства веде єдина дорога, що виходить з вулиці Бештаугорского в селищі Новотерская Мінераловодського міського округу.

Дорога знаходиться в приватній власності впливового сімейства Кайшевих, яка їм дісталася разом з іншими великими володіннями і майном колишнього ФГУП санаторій «Мінеральні Води».

Глава сімейства Володимир Кайшев трудився тоді (у 2008 році) директором департаменту в міністерстві сільського господарства Росії, ось і підібрав до відомчого санаторію Мінсільгоспу Росії всі навколишні автомобільні дороги і заасфальтовані пішохідні доріжки.

Та й місцева влада не заперечували - як не допомогти вибівшемуся в московські начальники земляку - 6 років до 2000 року Володимир Кайшев очолював Минераловодский спиртзавод.

З моменту початку діяльності і до сьогоднішнього дня дорога, яка веде до заводу мінеральної води і належить сімейству Кайшевих, є єдиним під'їзною колією до підприємства і забезпечує безперервність виробничого процесу, тому весь цей час завод по розливу мінеральної води був змушений утримувати цю дорогу, проводити на ній поточний і капітальний ремонт.

Останній капітальний ремонт дороги був якраз і проведено заводом АТ «Кавмінводи» в 2008 році.

Проїзд до санаторію забезпечується за іншою (західної) дорозі, тому цілком зрозуміло, чому дорогу, яка підходить до АТ «Кавмінводи», санаторій не використовує і не містить її.

Дорога ця проходить по вулиці Бештаугорского селища Новотерская і є дорогою загального користування та транспортною інфраструктурою селища.

Була побудована за рахунок державних коштів, частина даної дороги (за заводом з розливу) проходить по особливо охороняється другий санітарній зоні міста Желєзноводськ, а також забезпечує доступ до територій, що належать чотирьом суб'єктам господарювання.

Сусідів не вибирають

Дорога бере початок від центральної вулиці Новотерская, йде повз Терконзавода, повз АТ «Кавмінводи», до колишнього водного об'єкту «верхній ставок», який завжди був улюбленим місцем відпочинку городян, і до санаторію «Мінеральні Води».

Раніше по цій дорозі ходив міський маршрутний автобус №101, возив людей до озера на відпочинок. Потім та частина дороги, яка заводом не використовувати і тому не ремонтувалася, прийшла в непридатність, і автобуси перестали по ній їздити. А незабаром і озеро припинило існування.

Частина дороги від повороту з вулиці Новотерская до заводу регулярно ремонтувалася за рахунок підприємства - АТ «Кавмінводи», щоб могли їздити великовантажні автомобілі. Це приблизно 600 метрів.

Збиралися на заводі по розливу відремонтувати цю частину дороги і в 2017 році і навіть запланували під ремонт гроші. Але тут від власниці надійшла пропозиція викупити цю дорогу або взяти в оренду. Ціни заламали захмарні ...

На заводі задумалися, яким способом місцева дорога загального користування, та ще в курортному регіоні, де передача землі в приватну власність навіть для простого домоволодіння заборонена, перейшла в приватні руки. І ось що з'ясували.

Дорога, вперше побудована якщо судити по кадастровій карті в 1800-му році, була передана на баланс санаторію «Мінеральні Води» ще в 70-і роки минулого століття.

Тоді ще все було державним, і санаторій був теж державним підприємством. У 2008 році рішенням суду (у справі А63-443208) автодорога закріплена за санаторієм (тоді ще державним - ФГУП санаторій «Мінеральні Води») в постійне безстрокове користування.

У 2010-му році санаторій приватизували (акціонували), з якихось причин і дорога, яка перебувала у нього в безстроковому користуванні, потрапила до складу майна, що приватизується.

Крім дороги, що веде до заводу мінеральних вод та Терському конезаводу по вулиці Бештаугорского, до складу майна, що приватизується потрапили й інша автодорога до санаторію (східна), і пішохідна асфальтова доріжка до м Желєзноводськ 892 кв.м, що проходить по другій природоохоронній зоні міста-курорту Желєзноводськ.

Про те, що порушені вимоги федерального закону №178-ФЗ «Про приватизацію державного та муніципального майна», сьогодні ні в прокуратурі, ні в адміністрації муніципального міського округу не згадують.

Хоча відчуження у приватну власність за цим законом не підлягають земельні ділянки в складі земель особливо охоронюваних природних територій, земель загального користування, в тому числі автомобільні дороги, заборонена також приватизація об'єктів транспорту, призначених для обслуговування жителів відповідного поселення.

Санаторій в форматі ВАТ проіснував всього десять місяців. Збанкрутував, і все його майно купив хтось В.Ф. Пілавов, швидше за все підставну особу, покликане сюди, щоб забезпечити «чистоту угоди» для подальших реальних власників колишнього державного майна.

І вже в наступному році санаторій у Пілавова купила Нурет Рашидовна Кайшева - член сім'ї колишнього федерального чиновника міністерства сільського господарства, а нині відомого бізнесмена Володимира Кайшева.

Гребуть в свою кишеню, дербаніть бюджет

Кайшева регулярно здає своє майно в короткострокову оренду різним юридичним особам. Договори оренди укладаються строком до року, щоб в регпалате їх не реєструвати.

Отже, орендарі вкладатися в чужу нерухомість не збираються, накопичивши мільйонні борги, закриваються, а новостворені підприємства укладають з власниками санаторію нові короткострокові договори оренди.

Власниця санаторію і дороги Нурет Кайшева зареєстрована індивідуальним підприємцем в Москві. Але хто там виплату цього податку у неї перевірить?

Починаючи з 2013 року, з моменту передачі в оренду майна санаторію разом з дорогою новому орендарю, на адресу АТ «Кавмінводи» від орендаря стали надходити комерційні пропозиції. Орендарі то пропонували заводу по розливу укласти з ними договір суборенди дороги, пропонували придбати у них дорогу (немов вони її власники) на свідомо не прийнятних та економічно обґрунтованих умовах, в кілька сот разів перевищують кадастрову вартість всієї дороги.

Зрозуміло, що, нав'язуючи заводу купити або взяти в суборенду у санаторію дорогу загального користування, власники бажали отримати гроші за майно, в яке вони жодного разу не вклали жодної копійки.

Побудована дорога була за державний рахунок, жодного разу санаторій не ремонтувалася, і схоже, що за всі роки жодної копійки податку на майно у вигляді автомобільної дороги власники не заплатили.

Керівництво заводу АТ «Кавмінводи» неодноразово пропонувало орендарям, якими з 2013 року виступають ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води »2», виробити взаємовигідні умови угоди, але їх пропозиції категорично відкидалися. І кожен раз орендарі висували погрози перекрити дорогу до підприємства.

Даний процес, починаючи з 2013 року і по сьогоднішній день, то припинявся, то поновлювався, не знаходячи логічного завершення.

Сама-ж власниця Кайшева, коли до неї зверталися керівники заводу, писала, що ця дорога санаторію абсолютно не потрібна.

Тому дії орендарів на заводі розцінили як спробу рейдерського захоплення: довести до банкрутства підприємство, щоб потім його задешево придбати.

Узгоджені дії власника дороги Кайшевой і орендаря ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води »2», у якого немає зареєстрованого відповідно до закону договору оренди, стали виглядати просто соціально небезпечними. Від численних загроз власники і орендарі перейшли до реальних дій: перегородили проїзд по цій автотрасі бетонними плитами, а потім і зовсім перекопали дорогу екскаватором.

Рейдерське метод - «примус до угоди»

Коли про приватну власність єдиною, яка веде до заводу автодороги в АТ «Кавмінводи» дізналися, звернулися в прокуратуру. Яким чином потрапила в приватну власність дорога загального користування, яким чином приватизовано майно, яке знаходилося в оперативному управлінні у санаторію, в прокуратурі розбиратися не стали, а порадили звернутися до суду за встановленням сервітуту для даної ділянки землі з автодорогою загального користування.

На другий же автодорозі (східної), що веде до будівлі санаторію, встановлений шлагбаум, що перешкоджає проїзду будь-якого автотранспорту, вивішено оголошення «Проїзд вантажного транспорту заборонений, приватна автодорога». Таким чином завод виявився «відрізаним» від усіх доріг.

Тим часом в травні цього року, в самий розпал бурхливих пристрастей між санаторієм і заводом, в адміністрації Мінераловодського міського округу згадали про законодавчу заборону оформлення права власності на землі в Кавказьких мінеральних водах. І звернулися з позовом про витребування з незаконного володіння Кайшевой земельних ділянок та автодоріг.

Забезпечувальні заходи, прийняті судом, забороняли Кайшевой і іншим особам до набрання рішенням законної сили вчиняти дії, що перешкоджають вільному користуванню автодорогами, в тому числі здійснювати дорожні роботи і відчужувати спірне майно.

Але вже четвертого липня за заявою ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води-2 »забезпечувальні заходи були частково скасовані, оскільки, мовляв, власник має намір ремонтувати дорогу. Але заборона на вчинення дій, що перешкоджають вільному користуванню автодорогами, був залишений.

Незважаючи на цю заборону, на дорозі знову з'явилися бульдозери, екскаватори - санаторій оголосив про початок ремонту дороги з повним перекриттям руху. Судові пристави тільки розводили руками.

Орендарі розмахували актом експертизи стану дороги: мовляв, бетон обсипався, арматура оголилася, проржавіла, і нібито в терміновому порядку дорозі необхідний був капітальний ремонт.

Розтин дорожнього полотна показало, що дорога має два шари асфальту по 5-7 см, є необхідні уплотняющие прошарку з ПГС. При руйнуванні бетонних кілець, покладених в основу дороги, зламався екскаватор - настільки міцний був закладений бетон, на наступний день пригнали інший і продовжили довбати дорогу.

Оголена через варварського руйнування бетонних кілець арматура, як виявилося, зовсім не проржавіла, її довелося різати болгаркою. Одним словом, стан дороги було цілком нормальним, і в терміновому ремонті не було необхідності.

Одним словом, стан дороги було цілком нормальним, і в терміновому ремонті не було необхідності

До заводу шлях перекритий намертво.

Ріжуть «дійну корову», а що отримують?

Офіційно ремонт дороги був проголошений в суді, та робити його ніхто, схоже, і не збирався. По-перше, у санаторію «Мінеральні Води» на цей ремонт точно не було коштів. У санаторії по кілька місяців затримують заробітну плату персоналу, де вже тут до ремонту непотрібного майна!

По-друге, якби у санаторію була б справжня необхідність і усвідомлене бажання ремонтувати все 820 метрів належить санаторію автодороги, то почати слід було б з іншого кінця. З того, по якому не їздять автомашини з мінералкою, і який, відповідно, за всі роки існування дороги ні разу не ремонтувався. І має дійсно похмурий вигляд.

Але дорогу розкопали виключно для того і так, щоб перекрити виробничий процес для заводу по розливу мінеральної води, щоб машини з мінералкою не могли проїхати. Розкопали, і майже місяць ніяких ознак ремонту дороги не спостерігається.

Керівництво АТ «Мінеральні Води» тим часом звернулося до суду за сервітутом.

У самий розпал дорожнього протистояння з екскаваторами і поліцією до місця розвитку подій приїхали і генеральний директор АТ «Кавмінводи», і реальний власник санаторію - Володимир Кайшев.

На заводі, треба сказати, вже обговорювали дійшла через третіх осіб інформацію, ніби Володимир Кайшев таким чином збирається купити завод по розливу АТ «Кавмінводи». А щоб власники захотіли його продати, треба довести підприємство до банкрутства ...

Точно так же, як після банкрутства був викуплений за безцінь і сам санаторій «Мінеральні Води». Схема віджиму чужого майна залишилася колишньою.

Поява лідера клану Кайшевих на місці блокади автодороги лише підтверджувало його плани поставити завод в безвихідну ситуацію, позначилося головна зацікавлена ​​особа.

У краї не чують, почує президент

Завод, кисень якого зловмисно перекривають Кайшеви - один з найбільших платників податків в краї, успішно просуває бренд мінеральної води «Новотерская цілюща». Чи не буде у заводу виконання зобов'язань не буде надходжень до бюджету ...

Якщо завод зараз зупинити, то двісті працівників залишаться без роботи, їх сім'ї без засобів до існування. Залишаться без роботи і співробітники ТОВ «Кавмінінтер» - постачальника мінеральної води зі свердловини, і ТОВ «Велнес Фонтейн» - єдиного дистриб'ютора, який продає продукцію - мінеральну воду Новотерская торговельним мережам. Це ще близько сотні працівників з сім'ями.

У Раді трудового колективу заводу АТ «Кавмінводи» вирішили звернутися на пряму лінію до президента і записали відеоролик

Його сюжет такий: на ступенях заводу стоять близько тридцяти працівників підприємства, і один з них розповідає, що за 20 років роботи їх підприємство перерахувало до бюджету як податки більше 2-х мільярдів рублів, що подальшу роботу заводу перешкоджає власник дороги Нурет Кайшева і що через ситуацію на заводі обстановки колектив готовий вийти на акцію протесту на захист своїх законних прав на працю.

Прохання у робочих до президента була одна: допомогти повернути дорогу загального користування у власність муніципалітету.

Розбиратися із зверненням трудящих до президента приїхали з крайового уряду.

У залі адміністрації Мінераловодського міського округу в президії заступник голови Уряду Ставропольського краю Юрій Скворцов, представник губернатора краю Костянтин Шішманіді, представники крайової і міської прокуратури.

Юрій Скворцов відразу визначив позицію крайової влади. Він звинуватив керівництво заводу в тому, що «осідлали чужу дорогу і не хочуть ні з ким домовлятися».

«Президент сказав, що ніякої деприватизації не буде», - Скворцов спробував перевести стрілки на федеральну владу.

Карабас-Барабас наступають на Ставропіллі

До уваги повпреда президента в ПКФО Олександра Матовнікова, заступника Генпрокурора Росії по ПКФО Івана Сидорука

На «Пряму лінію» В. Путіна в червні цього року найбільше звернень надійшло від громадян зі Ставропольського краю.

Ще раз підтвердився ганебний рейтинг: Ставропіллі в лідерах за скаргами громадян в федеральні органи влади.

Місцеві чиновники не здатні вирішувати конфлікти, в яких найчастіше вони стають на бік представників заможних кланів.

Соціальна напруженість в регіоні зростає - особливо в сфері земельних відносин. І все частіше - в сфері підприємницької діяльності, в якій активно і безкарно діють впливові рейдери.

Гей, люди, - крикнув кіт, - якщо ви не скажете королю, що всі ці хліба належать маркізу де Карабаса, так і знайте: усіх вас порубають в шматки, немов начинку для пирога!

- Косарі, чий це луг ви косите?

- Маркіза де Карабаса! - в один голос відповідали косарі, бо кіт до смерті налякав їх своїми погрозами ...

... Під'їхав в кареті король і захотів дізнатися, чиї поля вони жнуть.

- Поля маркіза де Карабаса, - відповіли йому.

... І всі, хто траплялися королю по шляху, на його запитання відповідали одне й те саме: «Це будинок маркіза де Карабаса», «Це млин маркіза де Карабаса», «Це сад маркіза де Карабаса» ...

(Шарль Перро. «Кіт у чоботях»)

Поклавши око на чужий бізнес, сімейство олігархів Кайшевих заблокувало єдину дорогу, що веде до найбільшого підприємству по розливу мінеральної води АТ «Кавмінводи», не даючи йому можливість працювати.

Один з найбільших платників податків виявився на межі закриття. Крайова влада встала на сторону беззаконня, виступивши співучасницею знищення успішного підприємства і звинувативши його колектив в «невмінні домовлятися».

Залишилося за малим - перекрити повітряний простір над заводом, що чинять опір рейдерському захопленню. І Білий дім підтримає ?!

В такому випадку вихід один - звернутися до президента Росії за захистом і допомогою.

Опинившись в скрутному становищі, працівники підприємства записали відеозвернення до президента Росії з проханням про захист і допомоги

Працівники підприємства звертаються до президента Росії (сюжет з відеоролика ).

Прихопити дорогу з нагоди

АТ «Кавмінводи», підприємство по розливу мінеральної води «Новотерская цілюща», організовано з 1997 року. Двадцять років стабільно і успішно працює, будучи одним з найбільших платників податків краю. Тут працюють понад двісті осіб.

До підприємства веде єдина дорога, що виходить з вулиці Бештаугорского в селищі Новотерская Мінераловодського міського округу.

Дорога знаходиться в приватній власності впливового сімейства Кайшевих, яка їм дісталася разом з іншими великими володіннями і майном колишнього ФГУП санаторій «Мінеральні Води».

Глава сімейства Володимир Кайшев трудився тоді (у 2008 році) директором департаменту в міністерстві сільського господарства Росії, ось і підібрав до відомчого санаторію Мінсільгоспу Росії всі навколишні автомобільні дороги і заасфальтовані пішохідні доріжки.

Та й місцева влада не заперечували - як не допомогти вибівшемуся в московські начальники земляку - 6 років до 2000 року Володимир Кайшев очолював Минераловодский спиртзавод.

З моменту початку діяльності і до сьогоднішнього дня дорога, яка веде до заводу мінеральної води і належить сімейству Кайшевих, є єдиним під'їзною колією до підприємства і забезпечує безперервність виробничого процесу, тому весь цей час завод по розливу мінеральної води був змушений утримувати цю дорогу, проводити на ній поточний і капітальний ремонт.

Останній капітальний ремонт дороги був якраз і проведено заводом АТ «Кавмінводи» в 2008 році.

Проїзд до санаторію забезпечується за іншою (західної) дорозі, тому цілком зрозуміло, чому дорогу, яка підходить до АТ «Кавмінводи», санаторій не використовує і не містить її.

Дорога ця проходить по вулиці Бештаугорского селища Новотерская і є дорогою загального користування та транспортною інфраструктурою селища.

Була побудована за рахунок державних коштів, частина даної дороги (за заводом з розливу) проходить по особливо охороняється другий санітарній зоні міста Желєзноводськ, а також забезпечує доступ до територій, що належать чотирьом суб'єктам господарювання.

Сусідів не вибирають

Дорога бере початок від центральної вулиці Новотерская, йде повз Терконзавода, повз АТ «Кавмінводи», до колишнього водного об'єкту «верхній ставок», який завжди був улюбленим місцем відпочинку городян, і до санаторію «Мінеральні Води».

Раніше по цій дорозі ходив міський маршрутний автобус №101, возив людей до озера на відпочинок. Потім та частина дороги, яка заводом не використовувати і тому не ремонтувалася, прийшла в непридатність, і автобуси перестали по ній їздити. А незабаром і озеро припинило існування.

Частина дороги від повороту з вулиці Новотерская до заводу регулярно ремонтувалася за рахунок підприємства - АТ «Кавмінводи», щоб могли їздити великовантажні автомобілі. Це приблизно 600 метрів.

Збиралися на заводі по розливу відремонтувати цю частину дороги і в 2017 році і навіть запланували під ремонт гроші. Але тут від власниці надійшла пропозиція викупити цю дорогу або взяти в оренду. Ціни заламали захмарні ...

На заводі задумалися, яким способом місцева дорога загального користування, та ще в курортному регіоні, де передача землі в приватну власність навіть для простого домоволодіння заборонена, перейшла в приватні руки. І ось що з'ясували.

Дорога, вперше побудована якщо судити по кадастровій карті в 1800-му році, була передана на баланс санаторію «Мінеральні Води» ще в 70-і роки минулого століття.

Тоді ще все було державним, і санаторій був теж державним підприємством. У 2008 році рішенням суду (у справі А63-443208) автодорога закріплена за санаторієм (тоді ще державним - ФГУП санаторій «Мінеральні Води») в постійне безстрокове користування.

У 2010-му році санаторій приватизували (акціонували), з якихось причин і дорога, яка перебувала у нього в безстроковому користуванні, потрапила до складу майна, що приватизується.

Крім дороги, що веде до заводу мінеральних вод та Терському конезаводу по вулиці Бештаугорского, до складу майна, що приватизується потрапили й інша автодорога до санаторію (східна), і пішохідна асфальтова доріжка до м Желєзноводськ 892 кв.м, що проходить по другій природоохоронній зоні міста-курорту Желєзноводськ.

Про те, що порушені вимоги федерального закону №178-ФЗ «Про приватизацію державного та муніципального майна», сьогодні ні в прокуратурі, ні в адміністрації муніципального міського округу не згадують.

Хоча відчуження у приватну власність за цим законом не підлягають земельні ділянки в складі земель особливо охоронюваних природних територій, земель загального користування, в тому числі автомобільні дороги, заборонена також приватизація об'єктів транспорту, призначених для обслуговування жителів відповідного поселення.

Санаторій в форматі ВАТ проіснував всього десять місяців. Збанкрутував, і все його майно купив хтось В.Ф. Пілавов, швидше за все підставну особу, покликане сюди, щоб забезпечити «чистоту угоди» для подальших реальних власників колишнього державного майна.

І вже в наступному році санаторій у Пілавова купила Нурет Рашидовна Кайшева - член сім'ї колишнього федерального чиновника міністерства сільського господарства, а нині відомого бізнесмена Володимира Кайшева.

Гребуть в свою кишеню, дербаніть бюджет

Кайшева регулярно здає своє майно в короткострокову оренду різним юридичним особам. Договори оренди укладаються строком до року, щоб в регпалате їх не реєструвати.

Отже, орендарі вкладатися в чужу нерухомість не збираються, накопичивши мільйонні борги, закриваються, а новостворені підприємства укладають з власниками санаторію нові короткострокові договори оренди.

Власниця санаторію і дороги Нурет Кайшева зареєстрована індивідуальним підприємцем в Москві. Але хто там виплату цього податку у неї перевірить?

Починаючи з 2013 року, з моменту передачі в оренду майна санаторію разом з дорогою новому орендарю, на адресу АТ «Кавмінводи» від орендаря стали надходити комерційні пропозиції. Орендарі то пропонували заводу по розливу укласти з ними договір суборенди дороги, пропонували придбати у них дорогу (немов вони її власники) на свідомо не прийнятних та економічно обґрунтованих умовах, в кілька сот разів перевищують кадастрову вартість всієї дороги.

Зрозуміло, що, нав'язуючи заводу купити або взяти в суборенду у санаторію дорогу загального користування, власники бажали отримати гроші за майно, в яке вони жодного разу не вклали жодної копійки.

Побудована дорога була за державний рахунок, жодного разу санаторій не ремонтувалася, і схоже, що за всі роки жодної копійки податку на майно у вигляді автомобільної дороги власники не заплатили.

Керівництво заводу АТ «Кавмінводи» неодноразово пропонувало орендарям, якими з 2013 року виступають ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води »2», виробити взаємовигідні умови угоди, але їх пропозиції категорично відкидалися. І кожен раз орендарі висували погрози перекрити дорогу до підприємства.

Даний процес, починаючи з 2013 року і по сьогоднішній день, то припинявся, то поновлювався, не знаходячи логічного завершення.

Сама-ж власниця Кайшева, коли до неї зверталися керівники заводу, писала, що ця дорога санаторію абсолютно не потрібна.

Тому дії орендарів на заводі розцінили як спробу рейдерського захоплення: довести до банкрутства підприємство, щоб потім його задешево придбати.

Узгоджені дії власника дороги Кайшевой і орендаря ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води »2», у якого немає зареєстрованого відповідно до закону договору оренди, стали виглядати просто соціально небезпечними. Від численних загроз власники і орендарі перейшли до реальних дій: перегородили проїзд по цій автотрасі бетонними плитами, а потім і зовсім перекопали дорогу екскаватором.

Рейдерське метод - «примус до угоди»

Коли про приватну власність єдиною, яка веде до заводу автодороги в АТ «Кавмінводи» дізналися, звернулися в прокуратуру. Яким чином потрапила в приватну власність дорога загального користування, яким чином приватизовано майно, яке знаходилося в оперативному управлінні у санаторію, в прокуратурі розбиратися не стали, а порадили звернутися до суду за встановленням сервітуту для даної ділянки землі з автодорогою загального користування.

На другий же автодорозі (східної), що веде до будівлі санаторію, встановлений шлагбаум, що перешкоджає проїзду будь-якого автотранспорту, вивішено оголошення «Проїзд вантажного транспорту заборонений, приватна автодорога». Таким чином завод виявився «відрізаним» від усіх доріг.

Тим часом в травні цього року, в самий розпал бурхливих пристрастей між санаторієм і заводом, в адміністрації Мінераловодського міського округу згадали про законодавчу заборону оформлення права власності на землі в Кавказьких мінеральних водах. І звернулися з позовом про витребування з незаконного володіння Кайшевой земельних ділянок та автодоріг.

Забезпечувальні заходи, прийняті судом, забороняли Кайшевой і іншим особам до набрання рішенням законної сили вчиняти дії, що перешкоджають вільному користуванню автодорогами, в тому числі здійснювати дорожні роботи і відчужувати спірне майно.

Але вже четвертого липня за заявою ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води-2 »забезпечувальні заходи були частково скасовані, оскільки, мовляв, власник має намір ремонтувати дорогу. Але заборона на вчинення дій, що перешкоджають вільному користуванню автодорогами, був залишений.

Незважаючи на цю заборону, на дорозі знову з'явилися бульдозери, екскаватори - санаторій оголосив про початок ремонту дороги з повним перекриттям руху. Судові пристави тільки розводили руками.

Орендарі розмахували актом експертизи стану дороги: мовляв, бетон обсипався, арматура оголилася, проржавіла, і нібито в терміновому порядку дорозі необхідний був капітальний ремонт.

Розтин дорожнього полотна показало, що дорога має два шари асфальту по 5-7 см, є необхідні уплотняющие прошарку з ПГС. При руйнуванні бетонних кілець, покладених в основу дороги, зламався екскаватор - настільки міцний був закладений бетон, на наступний день пригнали інший і продовжили довбати дорогу.

Оголена через варварського руйнування бетонних кілець арматура, як виявилося, зовсім не проржавіла, її довелося різати болгаркою. Одним словом, стан дороги було цілком нормальним, і в терміновому ремонті не було необхідності.

Одним словом, стан дороги було цілком нормальним, і в терміновому ремонті не було необхідності

До заводу шлях перекритий намертво.

Ріжуть «дійну корову», а що отримують?

Офіційно ремонт дороги був проголошений в суді, та робити його ніхто, схоже, і не збирався. По-перше, у санаторію «Мінеральні Води» на цей ремонт точно не було коштів. У санаторії по кілька місяців затримують заробітну плату персоналу, де вже тут до ремонту непотрібного майна!

По-друге, якби у санаторію була б справжня необхідність і усвідомлене бажання ремонтувати все 820 метрів належить санаторію автодороги, то почати слід було б з іншого кінця. З того, по якому не їздять автомашини з мінералкою, і який, відповідно, за всі роки існування дороги ні разу не ремонтувався. І має дійсно похмурий вигляд.

Але дорогу розкопали виключно для того і так, щоб перекрити виробничий процес для заводу по розливу мінеральної води, щоб машини з мінералкою не могли проїхати. Розкопали, і майже місяць ніяких ознак ремонту дороги не спостерігається.

Керівництво АТ «Мінеральні Води» тим часом звернулося до суду за сервітутом.

У самий розпал дорожнього протистояння з екскаваторами і поліцією до місця розвитку подій приїхали і генеральний директор АТ «Кавмінводи», і реальний власник санаторію - Володимир Кайшев.

На заводі, треба сказати, вже обговорювали дійшла через третіх осіб інформацію, ніби Володимир Кайшев таким чином збирається купити завод по розливу АТ «Кавмінводи». А щоб власники захотіли його продати, треба довести підприємство до банкрутства ...

Точно так же, як після банкрутства був викуплений за безцінь і сам санаторій «Мінеральні Води». Схема віджиму чужого майна залишилася колишньою.

Поява лідера клану Кайшевих на місці блокади автодороги лише підтверджувало його плани поставити завод в безвихідну ситуацію, позначилося головна зацікавлена ​​особа.

У краї не чують, почує президент

Завод, кисень якого зловмисно перекривають Кайшеви - один з найбільших платників податків в краї, успішно просуває бренд мінеральної води «Новотерская цілюща». Чи не буде у заводу виконання зобов'язань не буде надходжень до бюджету ...

Якщо завод зараз зупинити, то двісті працівників залишаться без роботи, їх сім'ї без засобів до існування. Залишаться без роботи і співробітники ТОВ «Кавмінінтер» - постачальника мінеральної води зі свердловини, і ТОВ «Велнес Фонтейн» - єдиного дистриб'ютора, який продає продукцію - мінеральну воду Новотерская торговельним мережам. Це ще близько сотні працівників з сім'ями.

У Раді трудового колективу заводу АТ «Кавмінводи» вирішили звернутися на пряму лінію до президента і записали відеоролик

Його сюжет такий: на ступенях заводу стоять близько тридцяти працівників підприємства, і один з них розповідає, що за 20 років роботи їх підприємство перерахувало до бюджету як податки більше 2-х мільярдів рублів, що подальшу роботу заводу перешкоджає власник дороги Нурет Кайшева і що через ситуацію на заводі обстановки колектив готовий вийти на акцію протесту на захист своїх законних прав на працю.

Прохання у робочих до президента була одна: допомогти повернути дорогу загального користування у власність муніципалітету.

Розбиратися із зверненням трудящих до президента приїхали з крайового уряду.

У залі адміністрації Мінераловодського міського округу в президії заступник голови Уряду Ставропольського краю Юрій Скворцов, представник губернатора краю Костянтин Шішманіді, представники крайової і міської прокуратури.

Юрій Скворцов відразу визначив позицію крайової влади. Він звинуватив керівництво заводу в тому, що «осідлали чужу дорогу і не хочуть ні з ким домовлятися».

«Президент сказав, що ніякої деприватизації не буде», - Скворцов спробував перевести стрілки на федеральну владу.

Карабас-Барабас наступають на Ставропіллі

До уваги повпреда президента в ПКФО Олександра Матовнікова, заступника Генпрокурора Росії по ПКФО Івана Сидорука

На «Пряму лінію» В. Путіна в червні цього року найбільше звернень надійшло від громадян зі Ставропольського краю.

Ще раз підтвердився ганебний рейтинг: Ставропіллі в лідерах за скаргами громадян в федеральні органи влади.

Місцеві чиновники не здатні вирішувати конфлікти, в яких найчастіше вони стають на бік представників заможних кланів.

Соціальна напруженість в регіоні зростає - особливо в сфері земельних відносин. І все частіше - в сфері підприємницької діяльності, в якій активно і безкарно діють впливові рейдери.

Гей, люди, - крикнув кіт, - якщо ви не скажете королю, що всі ці хліба належать маркізу де Карабаса, так і знайте: усіх вас порубають в шматки, немов начинку для пирога!

- Косарі, чий це луг ви косите?

- Маркіза де Карабаса! - в один голос відповідали косарі, бо кіт до смерті налякав їх своїми погрозами ...

... Під'їхав в кареті король і захотів дізнатися, чиї поля вони жнуть.

- Поля маркіза де Карабаса, - відповіли йому.

... І всі, хто траплялися королю по шляху, на його запитання відповідали одне й те саме: «Це будинок маркіза де Карабаса», «Це млин маркіза де Карабаса», «Це сад маркіза де Карабаса» ...

(Шарль Перро. «Кіт у чоботях»)

Поклавши око на чужий бізнес, сімейство олігархів Кайшевих заблокувало єдину дорогу, що веде до найбільшого підприємству по розливу мінеральної води АТ «Кавмінводи», не даючи йому можливість працювати.

Один з найбільших платників податків виявився на межі закриття. Крайова влада встала на сторону беззаконня, виступивши співучасницею знищення успішного підприємства і звинувативши його колектив в «невмінні домовлятися».

Залишилося за малим - перекрити повітряний простір над заводом, що чинять опір рейдерському захопленню. І Білий дім підтримає ?!

В такому випадку вихід один - звернутися до президента Росії за захистом і допомогою.

Опинившись в скрутному становищі, працівники підприємства записали відеозвернення до президента Росії з проханням про захист і допомоги

Працівники підприємства звертаються до президента Росії (сюжет з відеоролика ).

Прихопити дорогу з нагоди

АТ «Кавмінводи», підприємство по розливу мінеральної води «Новотерская цілюща», організовано з 1997 року. Двадцять років стабільно і успішно працює, будучи одним з найбільших платників податків краю. Тут працюють понад двісті осіб.

До підприємства веде єдина дорога, що виходить з вулиці Бештаугорского в селищі Новотерская Мінераловодського міського округу.

Дорога знаходиться в приватній власності впливового сімейства Кайшевих, яка їм дісталася разом з іншими великими володіннями і майном колишнього ФГУП санаторій «Мінеральні Води».

Глава сімейства Володимир Кайшев трудився тоді (у 2008 році) директором департаменту в міністерстві сільського господарства Росії, ось і підібрав до відомчого санаторію Мінсільгоспу Росії всі навколишні автомобільні дороги і заасфальтовані пішохідні доріжки.

Та й місцева влада не заперечували - як не допомогти вибівшемуся в московські начальники земляку - 6 років до 2000 року Володимир Кайшев очолював Минераловодский спиртзавод.

З моменту початку діяльності і до сьогоднішнього дня дорога, яка веде до заводу мінеральної води і належить сімейству Кайшевих, є єдиним під'їзною колією до підприємства і забезпечує безперервність виробничого процесу, тому весь цей час завод по розливу мінеральної води був змушений утримувати цю дорогу, проводити на ній поточний і капітальний ремонт.

Останній капітальний ремонт дороги був якраз і проведено заводом АТ «Кавмінводи» в 2008 році.

Проїзд до санаторію забезпечується за іншою (західної) дорозі, тому цілком зрозуміло, чому дорогу, яка підходить до АТ «Кавмінводи», санаторій не використовує і не містить її.

Дорога ця проходить по вулиці Бештаугорского селища Новотерская і є дорогою загального користування та транспортною інфраструктурою селища.

Була побудована за рахунок державних коштів, частина даної дороги (за заводом з розливу) проходить по особливо охороняється другий санітарній зоні міста Желєзноводськ, а також забезпечує доступ до територій, що належать чотирьом суб'єктам господарювання.

Сусідів не вибирають

Дорога бере початок від центральної вулиці Новотерская, йде повз Терконзавода, повз АТ «Кавмінводи», до колишнього водного об'єкту «верхній ставок», який завжди був улюбленим місцем відпочинку городян, і до санаторію «Мінеральні Води».

Раніше по цій дорозі ходив міський маршрутний автобус №101, возив людей до озера на відпочинок. Потім та частина дороги, яка заводом не використовувати і тому не ремонтувалася, прийшла в непридатність, і автобуси перестали по ній їздити. А незабаром і озеро припинило існування.

Частина дороги від повороту з вулиці Новотерская до заводу регулярно ремонтувалася за рахунок підприємства - АТ «Кавмінводи», щоб могли їздити великовантажні автомобілі. Це приблизно 600 метрів.

Збиралися на заводі по розливу відремонтувати цю частину дороги і в 2017 році і навіть запланували під ремонт гроші. Але тут від власниці надійшла пропозиція викупити цю дорогу або взяти в оренду. Ціни заламали захмарні ...

На заводі задумалися, яким способом місцева дорога загального користування, та ще в курортному регіоні, де передача землі в приватну власність навіть для простого домоволодіння заборонена, перейшла в приватні руки. І ось що з'ясували.

Дорога, вперше побудована якщо судити по кадастровій карті в 1800-му році, була передана на баланс санаторію «Мінеральні Води» ще в 70-і роки минулого століття.

Тоді ще все було державним, і санаторій був теж державним підприємством. У 2008 році рішенням суду (у справі А63-443208) автодорога закріплена за санаторієм (тоді ще державним - ФГУП санаторій «Мінеральні Води») в постійне безстрокове користування.

У 2010-му році санаторій приватизували (акціонували), з якихось причин і дорога, яка перебувала у нього в безстроковому користуванні, потрапила до складу майна, що приватизується.

Крім дороги, що веде до заводу мінеральних вод та Терському конезаводу по вулиці Бештаугорского, до складу майна, що приватизується потрапили й інша автодорога до санаторію (східна), і пішохідна асфальтова доріжка до м Желєзноводськ 892 кв.м, що проходить по другій природоохоронній зоні міста-курорту Желєзноводськ.

Про те, що порушені вимоги федерального закону №178-ФЗ «Про приватизацію державного та муніципального майна», сьогодні ні в прокуратурі, ні в адміністрації муніципального міського округу не згадують.

Хоча відчуження у приватну власність за цим законом не підлягають земельні ділянки в складі земель особливо охоронюваних природних територій, земель загального користування, в тому числі автомобільні дороги, заборонена також приватизація об'єктів транспорту, призначених для обслуговування жителів відповідного поселення.

Санаторій в форматі ВАТ проіснував всього десять місяців. Збанкрутував, і все його майно купив хтось В.Ф. Пілавов, швидше за все підставну особу, покликане сюди, щоб забезпечити «чистоту угоди» для подальших реальних власників колишнього державного майна.

І вже в наступному році санаторій у Пілавова купила Нурет Рашидовна Кайшева - член сім'ї колишнього федерального чиновника міністерства сільського господарства, а нині відомого бізнесмена Володимира Кайшева.

Гребуть в свою кишеню, дербаніть бюджет

Кайшева регулярно здає своє майно в короткострокову оренду різним юридичним особам. Договори оренди укладаються строком до року, щоб в регпалате їх не реєструвати.

Отже, орендарі вкладатися в чужу нерухомість не збираються, накопичивши мільйонні борги, закриваються, а новостворені підприємства укладають з власниками санаторію нові короткострокові договори оренди.

Власниця санаторію і дороги Нурет Кайшева зареєстрована індивідуальним підприємцем в Москві. Але хто там виплату цього податку у неї перевірить?

Починаючи з 2013 року, з моменту передачі в оренду майна санаторію разом з дорогою новому орендарю, на адресу АТ «Кавмінводи» від орендаря стали надходити комерційні пропозиції. Орендарі то пропонували заводу по розливу укласти з ними договір суборенди дороги, пропонували придбати у них дорогу (немов вони її власники) на свідомо не прийнятних та економічно обґрунтованих умовах, в кілька сот разів перевищують кадастрову вартість всієї дороги.

Зрозуміло, що, нав'язуючи заводу купити або взяти в суборенду у санаторію дорогу загального користування, власники бажали отримати гроші за майно, в яке вони жодного разу не вклали жодної копійки.

Побудована дорога була за державний рахунок, жодного разу санаторій не ремонтувалася, і схоже, що за всі роки жодної копійки податку на майно у вигляді автомобільної дороги власники не заплатили.

Керівництво заводу АТ «Кавмінводи» неодноразово пропонувало орендарям, якими з 2013 року виступають ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води »2», виробити взаємовигідні умови угоди, але їх пропозиції категорично відкидалися. І кожен раз орендарі висували погрози перекрити дорогу до підприємства.

Даний процес, починаючи з 2013 року і по сьогоднішній день, то припинявся, то поновлювався, не знаходячи логічного завершення.

Сама-ж власниця Кайшева, коли до неї зверталися керівники заводу, писала, що ця дорога санаторію абсолютно не потрібна.

Тому дії орендарів на заводі розцінили як спробу рейдерського захоплення: довести до банкрутства підприємство, щоб потім його задешево придбати.

Узгоджені дії власника дороги Кайшевой і орендаря ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води »2», у якого немає зареєстрованого відповідно до закону договору оренди, стали виглядати просто соціально небезпечними. Від численних загроз власники і орендарі перейшли до реальних дій: перегородили проїзд по цій автотрасі бетонними плитами, а потім і зовсім перекопали дорогу екскаватором.

Рейдерське метод - «примус до угоди»

Коли про приватну власність єдиною, яка веде до заводу автодороги в АТ «Кавмінводи» дізналися, звернулися в прокуратуру. Яким чином потрапила в приватну власність дорога загального користування, яким чином приватизовано майно, яке знаходилося в оперативному управлінні у санаторію, в прокуратурі розбиратися не стали, а порадили звернутися до суду за встановленням сервітуту для даної ділянки землі з автодорогою загального користування.

На другий же автодорозі (східної), що веде до будівлі санаторію, встановлений шлагбаум, що перешкоджає проїзду будь-якого автотранспорту, вивішено оголошення «Проїзд вантажного транспорту заборонений, приватна автодорога». Таким чином завод виявився «відрізаним» від усіх доріг.

Тим часом в травні цього року, в самий розпал бурхливих пристрастей між санаторієм і заводом, в адміністрації Мінераловодського міського округу згадали про законодавчу заборону оформлення права власності на землі в Кавказьких мінеральних водах. І звернулися з позовом про витребування з незаконного володіння Кайшевой земельних ділянок та автодоріг.

Забезпечувальні заходи, прийняті судом, забороняли Кайшевой і іншим особам до набрання рішенням законної сили вчиняти дії, що перешкоджають вільному користуванню автодорогами, в тому числі здійснювати дорожні роботи і відчужувати спірне майно.

Але вже четвертого липня за заявою ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води-2 »забезпечувальні заходи були частково скасовані, оскільки, мовляв, власник має намір ремонтувати дорогу. Але заборона на вчинення дій, що перешкоджають вільному користуванню автодорогами, був залишений.

Незважаючи на цю заборону, на дорозі знову з'явилися бульдозери, екскаватори - санаторій оголосив про початок ремонту дороги з повним перекриттям руху. Судові пристави тільки розводили руками.

Орендарі розмахували актом експертизи стану дороги: мовляв, бетон обсипався, арматура оголилася, проржавіла, і нібито в терміновому порядку дорозі необхідний був капітальний ремонт.

Розтин дорожнього полотна показало, що дорога має два шари асфальту по 5-7 см, є необхідні уплотняющие прошарку з ПГС. При руйнуванні бетонних кілець, покладених в основу дороги, зламався екскаватор - настільки міцний був закладений бетон, на наступний день пригнали інший і продовжили довбати дорогу.

Оголена через варварського руйнування бетонних кілець арматура, як виявилося, зовсім не проржавіла, її довелося різати болгаркою. Одним словом, стан дороги було цілком нормальним, і в терміновому ремонті не було необхідності.

Одним словом, стан дороги було цілком нормальним, і в терміновому ремонті не було необхідності

До заводу шлях перекритий намертво.

Ріжуть «дійну корову», а що отримують?

Офіційно ремонт дороги був проголошений в суді, та робити його ніхто, схоже, і не збирався. По-перше, у санаторію «Мінеральні Води» на цей ремонт точно не було коштів. У санаторії по кілька місяців затримують заробітну плату персоналу, де вже тут до ремонту непотрібного майна!

По-друге, якби у санаторію була б справжня необхідність і усвідомлене бажання ремонтувати все 820 метрів належить санаторію автодороги, то почати слід було б з іншого кінця. З того, по якому не їздять автомашини з мінералкою, і який, відповідно, за всі роки існування дороги ні разу не ремонтувався. І має дійсно похмурий вигляд.

Але дорогу розкопали виключно для того і так, щоб перекрити виробничий процес для заводу по розливу мінеральної води, щоб машини з мінералкою не могли проїхати. Розкопали, і майже місяць ніяких ознак ремонту дороги не спостерігається.

Керівництво АТ «Мінеральні Води» тим часом звернулося до суду за сервітутом.

У самий розпал дорожнього протистояння з екскаваторами і поліцією до місця розвитку подій приїхали і генеральний директор АТ «Кавмінводи», і реальний власник санаторію - Володимир Кайшев.

На заводі, треба сказати, вже обговорювали дійшла через третіх осіб інформацію, ніби Володимир Кайшев таким чином збирається купити завод по розливу АТ «Кавмінводи». А щоб власники захотіли його продати, треба довести підприємство до банкрутства ...

Точно так же, як після банкрутства був викуплений за безцінь і сам санаторій «Мінеральні Води». Схема віджиму чужого майна залишилася колишньою.

Поява лідера клану Кайшевих на місці блокади автодороги лише підтверджувало його плани поставити завод в безвихідну ситуацію, позначилося головна зацікавлена ​​особа.

У краї не чують, почує президент

Завод, кисень якого зловмисно перекривають Кайшеви - один з найбільших платників податків в краї, успішно просуває бренд мінеральної води «Новотерская цілюща». Чи не буде у заводу виконання зобов'язань не буде надходжень до бюджету ...

Якщо завод зараз зупинити, то двісті працівників залишаться без роботи, їх сім'ї без засобів до існування. Залишаться без роботи і співробітники ТОВ «Кавмінінтер» - постачальника мінеральної води зі свердловини, і ТОВ «Велнес Фонтейн» - єдиного дистриб'ютора, який продає продукцію - мінеральну воду Новотерская торговельним мережам. Це ще близько сотні працівників з сім'ями.

У Раді трудового колективу заводу АТ «Кавмінводи» вирішили звернутися на пряму лінію до президента і записали відеоролик

Його сюжет такий: на ступенях заводу стоять близько тридцяти працівників підприємства, і один з них розповідає, що за 20 років роботи їх підприємство перерахувало до бюджету як податки більше 2-х мільярдів рублів, що подальшу роботу заводу перешкоджає власник дороги Нурет Кайшева і що через ситуацію на заводі обстановки колектив готовий вийти на акцію протесту на захист своїх законних прав на працю.

Прохання у робочих до президента була одна: допомогти повернути дорогу загального користування у власність муніципалітету.

Розбиратися із зверненням трудящих до президента приїхали з крайового уряду.

У залі адміністрації Мінераловодського міського округу в президії заступник голови Уряду Ставропольського краю Юрій Скворцов, представник губернатора краю Костянтин Шішманіді, представники крайової і міської прокуратури.

Юрій Скворцов відразу визначив позицію крайової влади. Він звинуватив керівництво заводу в тому, що «осідлали чужу дорогу і не хочуть ні з ким домовлятися».

«Президент сказав, що ніякої деприватизації не буде», - Скворцов спробував перевести стрілки на федеральну владу.

Карабас-Барабас наступають на Ставропіллі

До уваги повпреда президента в ПКФО Олександра Матовнікова, заступника Генпрокурора Росії по ПКФО Івана Сидорука

На «Пряму лінію» В. Путіна в червні цього року найбільше звернень надійшло від громадян зі Ставропольського краю.

Ще раз підтвердився ганебний рейтинг: Ставропіллі в лідерах за скаргами громадян в федеральні органи влади.

Місцеві чиновники не здатні вирішувати конфлікти, в яких найчастіше вони стають на бік представників заможних кланів.

Соціальна напруженість в регіоні зростає - особливо в сфері земельних відносин. І все частіше - в сфері підприємницької діяльності, в якій активно і безкарно діють впливові рейдери.

Гей, люди, - крикнув кіт, - якщо ви не скажете королю, що всі ці хліба належать маркізу де Карабаса, так і знайте: усіх вас порубають в шматки, немов начинку для пирога!

- Косарі, чий це луг ви косите?

- Маркіза де Карабаса! - в один голос відповідали косарі, бо кіт до смерті налякав їх своїми погрозами ...

... Під'їхав в кареті король і захотів дізнатися, чиї поля вони жнуть.

- Поля маркіза де Карабаса, - відповіли йому.

... І всі, хто траплялися королю по шляху, на його запитання відповідали одне й те саме: «Це будинок маркіза де Карабаса», «Це млин маркіза де Карабаса», «Це сад маркіза де Карабаса» ...

(Шарль Перро. «Кіт у чоботях»)

Поклавши око на чужий бізнес, сімейство олігархів Кайшевих заблокувало єдину дорогу, що веде до найбільшого підприємству по розливу мінеральної води АТ «Кавмінводи», не даючи йому можливість працювати.

Один з найбільших платників податків виявився на межі закриття. Крайова влада встала на сторону беззаконня, виступивши співучасницею знищення успішного підприємства і звинувативши його колектив в «невмінні домовлятися».

Залишилося за малим - перекрити повітряний простір над заводом, що чинять опір рейдерському захопленню. І Білий дім підтримає ?!

В такому випадку вихід один - звернутися до президента Росії за захистом і допомогою.

Опинившись в скрутному становищі, працівники підприємства записали відеозвернення до президента Росії з проханням про захист і допомоги

Працівники підприємства звертаються до президента Росії (сюжет з відеоролика ).

Прихопити дорогу з нагоди

АТ «Кавмінводи», підприємство по розливу мінеральної води «Новотерская цілюща», організовано з 1997 року. Двадцять років стабільно і успішно працює, будучи одним з найбільших платників податків краю. Тут працюють понад двісті осіб.

До підприємства веде єдина дорога, що виходить з вулиці Бештаугорского в селищі Новотерская Мінераловодського міського округу.

Дорога знаходиться в приватній власності впливового сімейства Кайшевих, яка їм дісталася разом з іншими великими володіннями і майном колишнього ФГУП санаторій «Мінеральні Води».

Глава сімейства Володимир Кайшев трудився тоді (у 2008 році) директором департаменту в міністерстві сільського господарства Росії, ось і підібрав до відомчого санаторію Мінсільгоспу Росії всі навколишні автомобільні дороги і заасфальтовані пішохідні доріжки.

Та й місцева влада не заперечували - як не допомогти вибівшемуся в московські начальники земляку - 6 років до 2000 року Володимир Кайшев очолював Минераловодский спиртзавод.

З моменту початку діяльності і до сьогоднішнього дня дорога, яка веде до заводу мінеральної води і належить сімейству Кайшевих, є єдиним під'їзною колією до підприємства і забезпечує безперервність виробничого процесу, тому весь цей час завод по розливу мінеральної води був змушений утримувати цю дорогу, проводити на ній поточний і капітальний ремонт.

Останній капітальний ремонт дороги був якраз і проведено заводом АТ «Кавмінводи» в 2008 році.

Проїзд до санаторію забезпечується за іншою (західної) дорозі, тому цілком зрозуміло, чому дорогу, яка підходить до АТ «Кавмінводи», санаторій не використовує і не містить її.

Дорога ця проходить по вулиці Бештаугорского селища Новотерская і є дорогою загального користування та транспортною інфраструктурою селища.

Була побудована за рахунок державних коштів, частина даної дороги (за заводом з розливу) проходить по особливо охороняється другий санітарній зоні міста Желєзноводськ, а також забезпечує доступ до територій, що належать чотирьом суб'єктам господарювання.

Сусідів не вибирають

Дорога бере початок від центральної вулиці Новотерская, йде повз Терконзавода, повз АТ «Кавмінводи», до колишнього водного об'єкту «верхній ставок», який завжди був улюбленим місцем відпочинку городян, і до санаторію «Мінеральні Води».

Раніше по цій дорозі ходив міський маршрутний автобус №101, возив людей до озера на відпочинок. Потім та частина дороги, яка заводом не використовувати і тому не ремонтувалася, прийшла в непридатність, і автобуси перестали по ній їздити. А незабаром і озеро припинило існування.

Частина дороги від повороту з вулиці Новотерская до заводу регулярно ремонтувалася за рахунок підприємства - АТ «Кавмінводи», щоб могли їздити великовантажні автомобілі. Це приблизно 600 метрів.

Збиралися на заводі по розливу відремонтувати цю частину дороги і в 2017 році і навіть запланували під ремонт гроші. Але тут від власниці надійшла пропозиція викупити цю дорогу або взяти в оренду. Ціни заламали захмарні ...

На заводі задумалися, яким способом місцева дорога загального користування, та ще в курортному регіоні, де передача землі в приватну власність навіть для простого домоволодіння заборонена, перейшла в приватні руки. І ось що з'ясували.

Дорога, вперше побудована якщо судити по кадастровій карті в 1800-му році, була передана на баланс санаторію «Мінеральні Води» ще в 70-і роки минулого століття.

Тоді ще все було державним, і санаторій був теж державним підприємством. У 2008 році рішенням суду (у справі А63-443208) автодорога закріплена за санаторієм (тоді ще державним - ФГУП санаторій «Мінеральні Води») в постійне безстрокове користування.

У 2010-му році санаторій приватизували (акціонували), з якихось причин і дорога, яка перебувала у нього в безстроковому користуванні, потрапила до складу майна, що приватизується.

Крім дороги, що веде до заводу мінеральних вод та Терському конезаводу по вулиці Бештаугорского, до складу майна, що приватизується потрапили й інша автодорога до санаторію (східна), і пішохідна асфальтова доріжка до м Желєзноводськ 892 кв.м, що проходить по другій природоохоронній зоні міста-курорту Желєзноводськ.

Про те, що порушені вимоги федерального закону №178-ФЗ «Про приватизацію державного та муніципального майна», сьогодні ні в прокуратурі, ні в адміністрації муніципального міського округу не згадують.

Хоча відчуження у приватну власність за цим законом не підлягають земельні ділянки в складі земель особливо охоронюваних природних територій, земель загального користування, в тому числі автомобільні дороги, заборонена також приватизація об'єктів транспорту, призначених для обслуговування жителів відповідного поселення.

Санаторій в форматі ВАТ проіснував всього десять місяців. Збанкрутував, і все його майно купив хтось В.Ф. Пілавов, швидше за все підставну особу, покликане сюди, щоб забезпечити «чистоту угоди» для подальших реальних власників колишнього державного майна.

І вже в наступному році санаторій у Пілавова купила Нурет Рашидовна Кайшева - член сім'ї колишнього федерального чиновника міністерства сільського господарства, а нині відомого бізнесмена Володимира Кайшева.

Гребуть в свою кишеню, дербаніть бюджет

Кайшева регулярно здає своє майно в короткострокову оренду різним юридичним особам. Договори оренди укладаються строком до року, щоб в регпалате їх не реєструвати.

Отже, орендарі вкладатися в чужу нерухомість не збираються, накопичивши мільйонні борги, закриваються, а новостворені підприємства укладають з власниками санаторію нові короткострокові договори оренди.

Власниця санаторію і дороги Нурет Кайшева зареєстрована індивідуальним підприємцем в Москві. Але хто там виплату цього податку у неї перевірить?

Починаючи з 2013 року, з моменту передачі в оренду майна санаторію разом з дорогою новому орендарю, на адресу АТ «Кавмінводи» від орендаря стали надходити комерційні пропозиції. Орендарі то пропонували заводу по розливу укласти з ними договір суборенди дороги, пропонували придбати у них дорогу (немов вони її власники) на свідомо не прийнятних та економічно обґрунтованих умовах, в кілька сот разів перевищують кадастрову вартість всієї дороги.

Зрозуміло, що, нав'язуючи заводу купити або взяти в суборенду у санаторію дорогу загального користування, власники бажали отримати гроші за майно, в яке вони жодного разу не вклали жодної копійки.

Побудована дорога була за державний рахунок, жодного разу санаторій не ремонтувалася, і схоже, що за всі роки жодної копійки податку на майно у вигляді автомобільної дороги власники не заплатили.

Керівництво заводу АТ «Кавмінводи» неодноразово пропонувало орендарям, якими з 2013 року виступають ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води »2», виробити взаємовигідні умови угоди, але їх пропозиції категорично відкидалися. І кожен раз орендарі висували погрози перекрити дорогу до підприємства.

Даний процес, починаючи з 2013 року і по сьогоднішній день, то припинявся, то поновлювався, не знаходячи логічного завершення.

Сама-ж власниця Кайшева, коли до неї зверталися керівники заводу, писала, що ця дорога санаторію абсолютно не потрібна.

Тому дії орендарів на заводі розцінили як спробу рейдерського захоплення: довести до банкрутства підприємство, щоб потім його задешево придбати.

Узгоджені дії власника дороги Кайшевой і орендаря ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води »2», у якого немає зареєстрованого відповідно до закону договору оренди, стали виглядати просто соціально небезпечними. Від численних загроз власники і орендарі перейшли до реальних дій: перегородили проїзд по цій автотрасі бетонними плитами, а потім і зовсім перекопали дорогу екскаватором.

Рейдерське метод - «примус до угоди»

Коли про приватну власність єдиною, яка веде до заводу автодороги в АТ «Кавмінводи» дізналися, звернулися в прокуратуру. Яким чином потрапила в приватну власність дорога загального користування, яким чином приватизовано майно, яке знаходилося в оперативному управлінні у санаторію, в прокуратурі розбиратися не стали, а порадили звернутися до суду за встановленням сервітуту для даної ділянки землі з автодорогою загального користування.

На другий же автодорозі (східної), що веде до будівлі санаторію, встановлений шлагбаум, що перешкоджає проїзду будь-якого автотранспорту, вивішено оголошення «Проїзд вантажного транспорту заборонений, приватна автодорога». Таким чином завод виявився «відрізаним» від усіх доріг.

Тим часом в травні цього року, в самий розпал бурхливих пристрастей між санаторієм і заводом, в адміністрації Мінераловодського міського округу згадали про законодавчу заборону оформлення права власності на землі в Кавказьких мінеральних водах. І звернулися з позовом про витребування з незаконного володіння Кайшевой земельних ділянок та автодоріг.

Забезпечувальні заходи, прийняті судом, забороняли Кайшевой і іншим особам до набрання рішенням законної сили вчиняти дії, що перешкоджають вільному користуванню автодорогами, в тому числі здійснювати дорожні роботи і відчужувати спірне майно.

Але вже четвертого липня за заявою ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води-2 »забезпечувальні заходи були частково скасовані, оскільки, мовляв, власник має намір ремонтувати дорогу. Але заборона на вчинення дій, що перешкоджають вільному користуванню автодорогами, був залишений.

Незважаючи на цю заборону, на дорозі знову з'явилися бульдозери, екскаватори - санаторій оголосив про початок ремонту дороги з повним перекриттям руху. Судові пристави тільки розводили руками.

Орендарі розмахували актом експертизи стану дороги: мовляв, бетон обсипався, арматура оголилася, проржавіла, і нібито в терміновому порядку дорозі необхідний був капітальний ремонт.

Розтин дорожнього полотна показало, що дорога має два шари асфальту по 5-7 см, є необхідні уплотняющие прошарку з ПГС. При руйнуванні бетонних кілець, покладених в основу дороги, зламався екскаватор - настільки міцний був закладений бетон, на наступний день пригнали інший і продовжили довбати дорогу.

Оголена через варварського руйнування бетонних кілець арматура, як виявилося, зовсім не проржавіла, її довелося різати болгаркою. Одним словом, стан дороги було цілком нормальним, і в терміновому ремонті не було необхідності.

Одним словом, стан дороги було цілком нормальним, і в терміновому ремонті не було необхідності

До заводу шлях перекритий намертво.

Ріжуть «дійну корову», а що отримують?

Офіційно ремонт дороги був проголошений в суді, та робити його ніхто, схоже, і не збирався. По-перше, у санаторію «Мінеральні Води» на цей ремонт точно не було коштів. У санаторії по кілька місяців затримують заробітну плату персоналу, де вже тут до ремонту непотрібного майна!

По-друге, якби у санаторію була б справжня необхідність і усвідомлене бажання ремонтувати все 820 метрів належить санаторію автодороги, то почати слід було б з іншого кінця. З того, по якому не їздять автомашини з мінералкою, і який, відповідно, за всі роки існування дороги ні разу не ремонтувався. І має дійсно похмурий вигляд.

Але дорогу розкопали виключно для того і так, щоб перекрити виробничий процес для заводу по розливу мінеральної води, щоб машини з мінералкою не могли проїхати. Розкопали, і майже місяць ніяких ознак ремонту дороги не спостерігається.

Керівництво АТ «Мінеральні Води» тим часом звернулося до суду за сервітутом.

У самий розпал дорожнього протистояння з екскаваторами і поліцією до місця розвитку подій приїхали і генеральний директор АТ «Кавмінводи», і реальний власник санаторію - Володимир Кайшев.

На заводі, треба сказати, вже обговорювали дійшла через третіх осіб інформацію, ніби Володимир Кайшев таким чином збирається купити завод по розливу АТ «Кавмінводи». А щоб власники захотіли його продати, треба довести підприємство до банкрутства ...

Точно так же, як після банкрутства був викуплений за безцінь і сам санаторій «Мінеральні Води». Схема віджиму чужого майна залишилася колишньою.

Поява лідера клану Кайшевих на місці блокади автодороги лише підтверджувало його плани поставити завод в безвихідну ситуацію, позначилося головна зацікавлена ​​особа.

У краї не чують, почує президент

Завод, кисень якого зловмисно перекривають Кайшеви - один з найбільших платників податків в краї, успішно просуває бренд мінеральної води «Новотерская цілюща». Чи не буде у заводу виконання зобов'язань не буде надходжень до бюджету ...

Якщо завод зараз зупинити, то двісті працівників залишаться без роботи, їх сім'ї без засобів до існування. Залишаться без роботи і співробітники ТОВ «Кавмінінтер» - постачальника мінеральної води зі свердловини, і ТОВ «Велнес Фонтейн» - єдиного дистриб'ютора, який продає продукцію - мінеральну воду Новотерская торговельним мережам. Це ще близько сотні працівників з сім'ями.

У Раді трудового колективу заводу АТ «Кавмінводи» вирішили звернутися на пряму лінію до президента і записали відеоролик

Його сюжет такий: на ступенях заводу стоять близько тридцяти працівників підприємства, і один з них розповідає, що за 20 років роботи їх підприємство перерахувало до бюджету як податки більше 2-х мільярдів рублів, що подальшу роботу заводу перешкоджає власник дороги Нурет Кайшева і що через ситуацію на заводі обстановки колектив готовий вийти на акцію протесту на захист своїх законних прав на працю.

Прохання у робочих до президента була одна: допомогти повернути дорогу загального користування у власність муніципалітету.

Розбиратися із зверненням трудящих до президента приїхали з крайового уряду.

У залі адміністрації Мінераловодського міського округу в президії заступник голови Уряду Ставропольського краю Юрій Скворцов, представник губернатора краю Костянтин Шішманіді, представники крайової і міської прокуратури.

Юрій Скворцов відразу визначив позицію крайової влади. Він звинуватив керівництво заводу в тому, що «осідлали чужу дорогу і не хочуть ні з ким домовлятися».

«Президент сказав, що ніякої деприватизації не буде», - Скворцов спробував перевести стрілки на федеральну владу.

«Ми не раз пропонувалі Оформити наші взаєміні з санаторієм, пропонувалі регулярно ремонтувати (та й реально ремонтувалі) ту часть дороги, по Якій їздімо. Альо нам предлагают відремонтуваті НЕ только всю Цю дорогу, но и іншу, что веде до санаторію. А ще після цього платити майже по 6 тисяч рублів в день орендної плати.

Апетити у власників ростуть кожен день », - пояснив позицію заводу його директор Василь Євграфов, але його не хотіли чути.

Костянтин Шішманіді запропонував заводу побудувати нову дорогу, паралельну існуючої. І навіть пообіцяв допомогти перевести землі з сільськогосподарських в землі промисловості. Юрій Скворцов його підтримав. Але з двох сторін від дороги, яка належить сімейству Кайшевих, лежать землі Терконзавода. Скворцов слухати Евграфьева не захотів, а тому і не дізнався, що у нього вже є відповідь директора Терконзавода Сергія Іванова на подібну пропозицію - землю не дамо, дві дороги є, будівництво третьої недоцільно.

І про те, що заводу без організованої доставки виробленої продукції впору закриватися, крайова влада думати не хочуть. Для них зараз головне - відзвітувати перед президентом: заходи, мовляв, прийняті, провели збори, роз'яснили робітникам заводу варіанти виходу з ситуації.

При такому підході крайового уряду до розгляду звернень громадян Рада трудового колективу заводу з розливу готує заявку до адміністрації Мінеральних Вод на проведення мітингу проти дій адміністрації і власників санаторію «Мінеральні Води».

Олена СУСЛОВА

Мінеральні води

Карабас-Барабас наступають на Ставропіллі

До уваги повпреда президента в ПКФО Олександра Матовнікова, заступника Генпрокурора Росії по ПКФО Івана Сидорука

На «Пряму лінію» В. Путіна в червні цього року найбільше звернень надійшло від громадян зі Ставропольського краю.

Ще раз підтвердився ганебний рейтинг: Ставропіллі в лідерах за скаргами громадян в федеральні органи влади.

Місцеві чиновники не здатні вирішувати конфлікти, в яких найчастіше вони стають на бік представників заможних кланів.

Соціальна напруженість в регіоні зростає - особливо в сфері земельних відносин. І все частіше - в сфері підприємницької діяльності, в якій активно і безкарно діють впливові рейдери.

Гей, люди, - крикнув кіт, - якщо ви не скажете королю, що всі ці хліба належать маркізу де Карабаса, так і знайте: усіх вас порубають в шматки, немов начинку для пирога!

- Косарі, чий це луг ви косите?

- Маркіза де Карабаса! - в один голос відповідали косарі, бо кіт до смерті налякав їх своїми погрозами ...

... Під'їхав в кареті король і захотів дізнатися, чиї поля вони жнуть.

- Поля маркіза де Карабаса, - відповіли йому.

... І всі, хто траплялися королю по шляху, на його запитання відповідали одне й те саме: «Це будинок маркіза де Карабаса», «Це млин маркіза де Карабаса», «Це сад маркіза де Карабаса» ...

(Шарль Перро. «Кіт у чоботях»)

Поклавши око на чужий бізнес, сімейство олігархів Кайшевих заблокувало єдину дорогу, що веде до найбільшого підприємству по розливу мінеральної води АТ «Кавмінводи», не даючи йому можливість працювати.

Один з найбільших платників податків виявився на межі закриття. Крайова влада встала на сторону беззаконня, виступивши співучасницею знищення успішного підприємства і звинувативши його колектив в «невмінні домовлятися».

Залишилося за малим - перекрити повітряний простір над заводом, що чинять опір рейдерському захопленню. І Білий дім підтримає ?!

В такому випадку вихід один - звернутися до президента Росії за захистом і допомогою.

Опинившись в скрутному становищі, працівники підприємства записали відеозвернення до президента Росії з проханням про захист і допомоги

Працівники підприємства звертаються до президента Росії (сюжет з відеоролика ).

Прихопити дорогу з нагоди

АТ «Кавмінводи», підприємство по розливу мінеральної води «Новотерская цілюща», організовано з 1997 року. Двадцять років стабільно і успішно працює, будучи одним з найбільших платників податків краю. Тут працюють понад двісті осіб.

До підприємства веде єдина дорога, що виходить з вулиці Бештаугорского в селищі Новотерская Мінераловодського міського округу.

Дорога знаходиться в приватній власності впливового сімейства Кайшевих, яка їм дісталася разом з іншими великими володіннями і майном колишнього ФГУП санаторій «Мінеральні Води».

Глава сімейства Володимир Кайшев трудився тоді (у 2008 році) директором департаменту в міністерстві сільського господарства Росії, ось і підібрав до відомчого санаторію Мінсільгоспу Росії всі навколишні автомобільні дороги і заасфальтовані пішохідні доріжки.

Та й місцева влада не заперечували - як не допомогти вибівшемуся в московські начальники земляку - 6 років до 2000 року Володимир Кайшев очолював Минераловодский спиртзавод.

З моменту початку діяльності і до сьогоднішнього дня дорога, яка веде до заводу мінеральної води і належить сімейству Кайшевих, є єдиним під'їзною колією до підприємства і забезпечує безперервність виробничого процесу, тому весь цей час завод по розливу мінеральної води був змушений утримувати цю дорогу, проводити на ній поточний і капітальний ремонт.

Останній капітальний ремонт дороги був якраз і проведено заводом АТ «Кавмінводи» в 2008 році.

Проїзд до санаторію забезпечується за іншою (західної) дорозі, тому цілком зрозуміло, чому дорогу, яка підходить до АТ «Кавмінводи», санаторій не використовує і не містить її.

Дорога ця проходить по вулиці Бештаугорского селища Новотерская і є дорогою загального користування та транспортною інфраструктурою селища.

Була побудована за рахунок державних коштів, частина даної дороги (за заводом з розливу) проходить по особливо охороняється другий санітарній зоні міста Желєзноводськ, а також забезпечує доступ до територій, що належать чотирьом суб'єктам господарювання.

Сусідів не вибирають

Дорога бере початок від центральної вулиці Новотерская, йде повз Терконзавода, повз АТ «Кавмінводи», до колишнього водного об'єкту «верхній ставок», який завжди був улюбленим місцем відпочинку городян, і до санаторію «Мінеральні Води».

Раніше по цій дорозі ходив міський маршрутний автобус №101, возив людей до озера на відпочинок. Потім та частина дороги, яка заводом не використовувати і тому не ремонтувалася, прийшла в непридатність, і автобуси перестали по ній їздити. А незабаром і озеро припинило існування.

Частина дороги від повороту з вулиці Новотерская до заводу регулярно ремонтувалася за рахунок підприємства - АТ «Кавмінводи», щоб могли їздити великовантажні автомобілі. Це приблизно 600 метрів.

Збиралися на заводі по розливу відремонтувати цю частину дороги і в 2017 році і навіть запланували під ремонт гроші. Але тут від власниці надійшла пропозиція викупити цю дорогу або взяти в оренду. Ціни заламали захмарні ...

На заводі задумалися, яким способом місцева дорога загального користування, та ще в курортному регіоні, де передача землі в приватну власність навіть для простого домоволодіння заборонена, перейшла в приватні руки. І ось що з'ясували.

Дорога, вперше побудована якщо судити по кадастровій карті в 1800-му році, була передана на баланс санаторію «Мінеральні Води» ще в 70-і роки минулого століття.

Тоді ще все було державним, і санаторій був теж державним підприємством. У 2008 році рішенням суду (у справі А63-443208) автодорога закріплена за санаторієм (тоді ще державним - ФГУП санаторій «Мінеральні Води») в постійне безстрокове користування.

У 2010-му році санаторій приватизували (акціонували), з якихось причин і дорога, яка перебувала у нього в безстроковому користуванні, потрапила до складу майна, що приватизується.

Крім дороги, що веде до заводу мінеральних вод та Терському конезаводу по вулиці Бештаугорского, до складу майна, що приватизується потрапили й інша автодорога до санаторію (східна), і пішохідна асфальтова доріжка до м Желєзноводськ 892 кв.м, що проходить по другій природоохоронній зоні міста-курорту Желєзноводськ.

Про те, що порушені вимоги федерального закону №178-ФЗ «Про приватизацію державного та муніципального майна», сьогодні ні в прокуратурі, ні в адміністрації муніципального міського округу не згадують.

Хоча відчуження у приватну власність за цим законом не підлягають земельні ділянки в складі земель особливо охоронюваних природних територій, земель загального користування, в тому числі автомобільні дороги, заборонена також приватизація об'єктів транспорту, призначених для обслуговування жителів відповідного поселення.

Санаторій в форматі ВАТ проіснував всього десять місяців. Збанкрутував, і все його майно купив хтось В.Ф. Пілавов, швидше за все підставну особу, покликане сюди, щоб забезпечити «чистоту угоди» для подальших реальних власників колишнього державного майна.

І вже в наступному році санаторій у Пілавова купила Нурет Рашидовна Кайшева - член сім'ї колишнього федерального чиновника міністерства сільського господарства, а нині відомого бізнесмена Володимира Кайшева.

Гребуть в свою кишеню, дербаніть бюджет

Кайшева регулярно здає своє майно в короткострокову оренду різним юридичним особам. Договори оренди укладаються строком до року, щоб в регпалате їх не реєструвати.

Отже, орендарі вкладатися в чужу нерухомість не збираються, накопичивши мільйонні борги, закриваються, а новостворені підприємства укладають з власниками санаторію нові короткострокові договори оренди.

Власниця санаторію і дороги Нурет Кайшева зареєстрована індивідуальним підприємцем в Москві. Але хто там виплату цього податку у неї перевірить?

Починаючи з 2013 року, з моменту передачі в оренду майна санаторію разом з дорогою новому орендарю, на адресу АТ «Кавмінводи» від орендаря стали надходити комерційні пропозиції. Орендарі то пропонували заводу по розливу укласти з ними договір суборенди дороги, пропонували придбати у них дорогу (немов вони її власники) на свідомо не прийнятних та економічно обґрунтованих умовах, в кілька сот разів перевищують кадастрову вартість всієї дороги.

Зрозуміло, що, нав'язуючи заводу купити або взяти в суборенду у санаторію дорогу загального користування, власники бажали отримати гроші за майно, в яке вони жодного разу не вклали жодної копійки.

Побудована дорога була за державний рахунок, жодного разу санаторій не ремонтувалася, і схоже, що за всі роки жодної копійки податку на майно у вигляді автомобільної дороги власники не заплатили.

Керівництво заводу АТ «Кавмінводи» неодноразово пропонувало орендарям, якими з 2013 року виступають ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води »2», виробити взаємовигідні умови угоди, але їх пропозиції категорично відкидалися. І кожен раз орендарі висували погрози перекрити дорогу до підприємства.

Даний процес, починаючи з 2013 року і по сьогоднішній день, то припинявся, то поновлювався, не знаходячи логічного завершення.

Сама-ж власниця Кайшева, коли до неї зверталися керівники заводу, писала, що ця дорога санаторію абсолютно не потрібна.

Тому дії орендарів на заводі розцінили як спробу рейдерського захоплення: довести до банкрутства підприємство, щоб потім його задешево придбати.

Узгоджені дії власника дороги Кайшевой і орендаря ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води »2», у якого немає зареєстрованого відповідно до закону договору оренди, стали виглядати просто соціально небезпечними. Від численних загроз власники і орендарі перейшли до реальних дій: перегородили проїзд по цій автотрасі бетонними плитами, а потім і зовсім перекопали дорогу екскаватором.

Рейдерське метод - «примус до угоди»

Коли про приватну власність єдиною, яка веде до заводу автодороги в АТ «Кавмінводи» дізналися, звернулися в прокуратуру. Яким чином потрапила в приватну власність дорога загального користування, яким чином приватизовано майно, яке знаходилося в оперативному управлінні у санаторію, в прокуратурі розбиратися не стали, а порадили звернутися до суду за встановленням сервітуту для даної ділянки землі з автодорогою загального користування.

На другий же автодорозі (східної), що веде до будівлі санаторію, встановлений шлагбаум, що перешкоджає проїзду будь-якого автотранспорту, вивішено оголошення «Проїзд вантажного транспорту заборонений, приватна автодорога». Таким чином завод виявився «відрізаним» від усіх доріг.

Тим часом в травні цього року, в самий розпал бурхливих пристрастей між санаторієм і заводом, в адміністрації Мінераловодського міського округу згадали про законодавчу заборону оформлення права власності на землі в Кавказьких мінеральних водах. І звернулися з позовом про витребування з незаконного володіння Кайшевой земельних ділянок та автодоріг.

Забезпечувальні заходи, прийняті судом, забороняли Кайшевой і іншим особам до набрання рішенням законної сили вчиняти дії, що перешкоджають вільному користуванню автодорогами, в тому числі здійснювати дорожні роботи і відчужувати спірне майно.

Але вже четвертого липня за заявою ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води-2 »забезпечувальні заходи були частково скасовані, оскільки, мовляв, власник має намір ремонтувати дорогу. Але заборона на вчинення дій, що перешкоджають вільному користуванню автодорогами, був залишений.

Незважаючи на цю заборону, на дорозі знову з'явилися бульдозери, екскаватори - санаторій оголосив про початок ремонту дороги з повним перекриттям руху. Судові пристави тільки розводили руками.

Орендарі розмахували актом експертизи стану дороги: мовляв, бетон обсипався, арматура оголилася, проржавіла, і нібито в терміновому порядку дорозі необхідний був капітальний ремонт.

Розтин дорожнього полотна показало, що дорога має два шари асфальту по 5-7 см, є необхідні уплотняющие прошарку з ПГС. При руйнуванні бетонних кілець, покладених в основу дороги, зламався екскаватор - настільки міцний був закладений бетон, на наступний день пригнали інший і продовжили довбати дорогу.

Оголена через варварського руйнування бетонних кілець арматура, як виявилося, зовсім не проржавіла, її довелося різати болгаркою. Одним словом, стан дороги було цілком нормальним, і в терміновому ремонті не було необхідності.

Одним словом, стан дороги було цілком нормальним, і в терміновому ремонті не було необхідності

До заводу шлях перекритий намертво.

Ріжуть «дійну корову», а що отримують?

Офіційно ремонт дороги був проголошений в суді, та робити його ніхто, схоже, і не збирався. По-перше, у санаторію «Мінеральні Води» на цей ремонт точно не було коштів. У санаторії по кілька місяців затримують заробітну плату персоналу, де вже тут до ремонту непотрібного майна!

По-друге, якби у санаторію була б справжня необхідність і усвідомлене бажання ремонтувати все 820 метрів належить санаторію автодороги, то почати слід було б з іншого кінця. З того, по якому не їздять автомашини з мінералкою, і який, відповідно, за всі роки існування дороги ні разу не ремонтувався. І має дійсно похмурий вигляд.

Але дорогу розкопали виключно для того і так, щоб перекрити виробничий процес для заводу по розливу мінеральної води, щоб машини з мінералкою не могли проїхати. Розкопали, і майже місяць ніяких ознак ремонту дороги не спостерігається.

Керівництво АТ «Мінеральні Води» тим часом звернулося до суду за сервітутом.

У самий розпал дорожнього протистояння з екскаваторами і поліцією до місця розвитку подій приїхали і генеральний директор АТ «Кавмінводи», і реальний власник санаторію - Володимир Кайшев.

На заводі, треба сказати, вже обговорювали дійшла через третіх осіб інформацію, ніби Володимир Кайшев таким чином збирається купити завод по розливу АТ «Кавмінводи». А щоб власники захотіли його продати, треба довести підприємство до банкрутства ...

Точно так же, як після банкрутства був викуплений за безцінь і сам санаторій «Мінеральні Води». Схема віджиму чужого майна залишилася колишньою.

Поява лідера клану Кайшевих на місці блокади автодороги лише підтверджувало його плани поставити завод в безвихідну ситуацію, позначилося головна зацікавлена ​​особа.

У краї не чують, почує президент

Завод, кисень якого зловмисно перекривають Кайшеви - один з найбільших платників податків в краї, успішно просуває бренд мінеральної води «Новотерская цілюща». Чи не буде у заводу виконання зобов'язань не буде надходжень до бюджету ...

Якщо завод зараз зупинити, то двісті працівників залишаться без роботи, їх сім'ї без засобів до існування. Залишаться без роботи і співробітники ТОВ «Кавмінінтер» - постачальника мінеральної води зі свердловини, і ТОВ «Велнес Фонтейн» - єдиного дистриб'ютора, який продає продукцію - мінеральну воду Новотерская торговельним мережам. Це ще близько сотні працівників з сім'ями.

У Раді трудового колективу заводу АТ «Кавмінводи» вирішили звернутися на пряму лінію до президента і записали відеоролик

Його сюжет такий: на ступенях заводу стоять близько тридцяти працівників підприємства, і один з них розповідає, що за 20 років роботи їх підприємство перерахувало до бюджету як податки більше 2-х мільярдів рублів, що подальшу роботу заводу перешкоджає власник дороги Нурет Кайшева і що через ситуацію на заводі обстановки колектив готовий вийти на акцію протесту на захист своїх законних прав на працю.

Прохання у робочих до президента була одна: допомогти повернути дорогу загального користування у власність муніципалітету.

Розбиратися із зверненням трудящих до президента приїхали з крайового уряду.

У залі адміністрації Мінераловодського міського округу в президії заступник голови Уряду Ставропольського краю Юрій Скворцов, представник губернатора краю Костянтин Шішманіді, представники крайової і міської прокуратури.

Юрій Скворцов відразу визначив позицію крайової влади. Він звинуватив керівництво заводу в тому, що «осідлали чужу дорогу і не хочуть ні з ким домовлятися».

«Президент сказав, що ніякої деприватизації не буде», - Скворцов спробував перевести стрілки на федеральну владу.

«Ми не раз пропонували оформити наші взаємини з санаторієм, пропонували регулярно ремонтувати (та й реально ремонтували) ту частину дороги, по якій їздимо. Але нам пропонують відремонтувати не тільки всю цю дорогу, але і іншу, що веде до санаторію. А ще після цього платити майже по 6 тисяч рублів в день орендної плати.

Апетити у власників ростуть кожен день », - пояснив позицію заводу його директор Василь Євграфов, але його не хотіли чути.

Костянтин Шішманіді запропонував заводу побудувати нову дорогу, паралельну існуючої. І навіть пообіцяв допомогти перевести землі з сільськогосподарських в землі промисловості. Юрій Скворцов його підтримав. Але з двох сторін від дороги, яка належить сімейству Кайшевих, лежать землі Терконзавода. Скворцов слухати Евграфьева не захотів, а тому і не дізнався, що у нього вже є відповідь директора Терконзавода Сергія Іванова на подібну пропозицію - землю не дамо, дві дороги є, будівництво третьої недоцільно.

І про те, що заводу без організованої доставки виробленої продукції впору закриватися, крайова влада думати не хочуть. Для них зараз головне - відзвітувати перед президентом: заходи, мовляв, прийняті, провели збори, роз'яснили робітникам заводу варіанти виходу з ситуації.

При такому підході крайового уряду до розгляду звернень громадян Рада трудового колективу заводу з розливу готує заявку до адміністрації Мінеральних Вод на проведення мітингу проти дій адміністрації і власників санаторію «Мінеральні Води».

Олена СУСЛОВА

Мінеральні води

Карабас-Барабас наступають на Ставропіллі

До уваги повпреда президента в ПКФО Олександра Матовнікова, заступника Генпрокурора Росії по ПКФО Івана Сидорука

На «Пряму лінію» В. Путіна в червні цього року найбільше звернень надійшло від громадян зі Ставропольського краю.

Ще раз підтвердився ганебний рейтинг: Ставропіллі в лідерах за скаргами громадян в федеральні органи влади.

Місцеві чиновники не здатні вирішувати конфлікти, в яких найчастіше вони стають на бік представників заможних кланів.

Соціальна напруженість в регіоні зростає - особливо в сфері земельних відносин. І все частіше - в сфері підприємницької діяльності, в якій активно і безкарно діють впливові рейдери.

Гей, люди, - крикнув кіт, - якщо ви не скажете королю, що всі ці хліба належать маркізу де Карабаса, так і знайте: усіх вас порубають в шматки, немов начинку для пирога!

- Косарі, чий це луг ви косите?

- Маркіза де Карабаса! - в один голос відповідали косарі, бо кіт до смерті налякав їх своїми погрозами ...

... Під'їхав в кареті король і захотів дізнатися, чиї поля вони жнуть.

- Поля маркіза де Карабаса, - відповіли йому.

... І всі, хто траплялися королю по шляху, на його запитання відповідали одне й те саме: «Це будинок маркіза де Карабаса», «Це млин маркіза де Карабаса», «Це сад маркіза де Карабаса» ...

(Шарль Перро. «Кіт у чоботях»)

Поклавши око на чужий бізнес, сімейство олігархів Кайшевих заблокувало єдину дорогу, що веде до найбільшого підприємству по розливу мінеральної води АТ «Кавмінводи», не даючи йому можливість працювати.

Один з найбільших платників податків виявився на межі закриття. Крайова влада встала на сторону беззаконня, виступивши співучасницею знищення успішного підприємства і звинувативши його колектив в «невмінні домовлятися».

Залишилося за малим - перекрити повітряний простір над заводом, що чинять опір рейдерському захопленню. І Білий дім підтримає ?!

В такому випадку вихід один - звернутися до президента Росії за захистом і допомогою.

Опинившись в скрутному становищі, працівники підприємства записали відеозвернення до президента Росії з проханням про захист і допомоги

Працівники підприємства звертаються до президента Росії (сюжет з відеоролика ).

Прихопити дорогу з нагоди

АТ «Кавмінводи», підприємство по розливу мінеральної води «Новотерская цілюща», організовано з 1997 року. Двадцять років стабільно і успішно працює, будучи одним з найбільших платників податків краю. Тут працюють понад двісті осіб.

До підприємства веде єдина дорога, що виходить з вулиці Бештаугорского в селищі Новотерская Мінераловодського міського округу.

Дорога знаходиться в приватній власності впливового сімейства Кайшевих, яка їм дісталася разом з іншими великими володіннями і майном колишнього ФГУП санаторій «Мінеральні Води».

Глава сімейства Володимир Кайшев трудився тоді (у 2008 році) директором департаменту в міністерстві сільського господарства Росії, ось і підібрав до відомчого санаторію Мінсільгоспу Росії всі навколишні автомобільні дороги і заасфальтовані пішохідні доріжки.

Та й місцева влада не заперечували - як не допомогти вибівшемуся в московські начальники земляку - 6 років до 2000 року Володимир Кайшев очолював Минераловодский спиртзавод.

З моменту початку діяльності і до сьогоднішнього дня дорога, яка веде до заводу мінеральної води і належить сімейству Кайшевих, є єдиним під'їзною колією до підприємства і забезпечує безперервність виробничого процесу, тому весь цей час завод по розливу мінеральної води був змушений утримувати цю дорогу, проводити на ній поточний і капітальний ремонт.

Останній капітальний ремонт дороги був якраз і проведено заводом АТ «Кавмінводи» в 2008 році.

Проїзд до санаторію забезпечується за іншою (західної) дорозі, тому цілком зрозуміло, чому дорогу, яка підходить до АТ «Кавмінводи», санаторій не використовує і не містить її.

Дорога ця проходить по вулиці Бештаугорского селища Новотерская і є дорогою загального користування та транспортною інфраструктурою селища.

Була побудована за рахунок державних коштів, частина даної дороги (за заводом з розливу) проходить по особливо охороняється другий санітарній зоні міста Желєзноводськ, а також забезпечує доступ до територій, що належать чотирьом суб'єктам господарювання.

Сусідів не вибирають

Дорога бере початок від центральної вулиці Новотерская, йде повз Терконзавода, повз АТ «Кавмінводи», до колишнього водного об'єкту «верхній ставок», який завжди був улюбленим місцем відпочинку городян, і до санаторію «Мінеральні Води».

Раніше по цій дорозі ходив міський маршрутний автобус №101, возив людей до озера на відпочинок. Потім та частина дороги, яка заводом не використовувати і тому не ремонтувалася, прийшла в непридатність, і автобуси перестали по ній їздити. А незабаром і озеро припинило існування.

Частина дороги від повороту з вулиці Новотерская до заводу регулярно ремонтувалася за рахунок підприємства - АТ «Кавмінводи», щоб могли їздити великовантажні автомобілі. Це приблизно 600 метрів.

Збиралися на заводі по розливу відремонтувати цю частину дороги і в 2017 році і навіть запланували під ремонт гроші. Але тут від власниці надійшла пропозиція викупити цю дорогу або взяти в оренду. Ціни заламали захмарні ...

На заводі задумалися, яким способом місцева дорога загального користування, та ще в курортному регіоні, де передача землі в приватну власність навіть для простого домоволодіння заборонена, перейшла в приватні руки. І ось що з'ясували.

Дорога, вперше побудована якщо судити по кадастровій карті в 1800-му році, була передана на баланс санаторію «Мінеральні Води» ще в 70-і роки минулого століття.

Тоді ще все було державним, і санаторій був теж державним підприємством. У 2008 році рішенням суду (у справі А63-443208) автодорога закріплена за санаторієм (тоді ще державним - ФГУП санаторій «Мінеральні Води») в постійне безстрокове користування.

У 2010-му році санаторій приватизували (акціонували), з якихось причин і дорога, яка перебувала у нього в безстроковому користуванні, потрапила до складу майна, що приватизується.

Крім дороги, що веде до заводу мінеральних вод та Терському конезаводу по вулиці Бештаугорского, до складу майна, що приватизується потрапили й інша автодорога до санаторію (східна), і пішохідна асфальтова доріжка до м Желєзноводськ 892 кв.м, що проходить по другій природоохоронній зоні міста-курорту Желєзноводськ.

Про те, що порушені вимоги федерального закону №178-ФЗ «Про приватизацію державного та муніципального майна», сьогодні ні в прокуратурі, ні в адміністрації муніципального міського округу не згадують.

Хоча відчуження у приватну власність за цим законом не підлягають земельні ділянки в складі земель особливо охоронюваних природних територій, земель загального користування, в тому числі автомобільні дороги, заборонена також приватизація об'єктів транспорту, призначених для обслуговування жителів відповідного поселення.

Санаторій в форматі ВАТ проіснував всього десять місяців. Збанкрутував, і все його майно купив хтось В.Ф. Пілавов, швидше за все підставну особу, покликане сюди, щоб забезпечити «чистоту угоди» для подальших реальних власників колишнього державного майна.

І вже в наступному році санаторій у Пілавова купила Нурет Рашидовна Кайшева - член сім'ї колишнього федерального чиновника міністерства сільського господарства, а нині відомого бізнесмена Володимира Кайшева.

Гребуть в свою кишеню, дербаніть бюджет

Кайшева регулярно здає своє майно в короткострокову оренду різним юридичним особам. Договори оренди укладаються строком до року, щоб в регпалате їх не реєструвати.

Отже, орендарі вкладатися в чужу нерухомість не збираються, накопичивши мільйонні борги, закриваються, а новостворені підприємства укладають з власниками санаторію нові короткострокові договори оренди.

Власниця санаторію і дороги Нурет Кайшева зареєстрована індивідуальним підприємцем в Москві. Але хто там виплату цього податку у неї перевірить?

Починаючи з 2013 року, з моменту передачі в оренду майна санаторію разом з дорогою новому орендарю, на адресу АТ «Кавмінводи» від орендаря стали надходити комерційні пропозиції. Орендарі то пропонували заводу по розливу укласти з ними договір суборенди дороги, пропонували придбати у них дорогу (немов вони її власники) на свідомо не прийнятних та економічно обґрунтованих умовах, в кілька сот разів перевищують кадастрову вартість всієї дороги.

Зрозуміло, що, нав'язуючи заводу купити або взяти в суборенду у санаторію дорогу загального користування, власники бажали отримати гроші за майно, в яке вони жодного разу не вклали жодної копійки.

Побудована дорога була за державний рахунок, жодного разу санаторій не ремонтувалася, і схоже, що за всі роки жодної копійки податку на майно у вигляді автомобільної дороги власники не заплатили.

Керівництво заводу АТ «Кавмінводи» неодноразово пропонувало орендарям, якими з 2013 року виступають ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води »2», виробити взаємовигідні умови угоди, але їх пропозиції категорично відкидалися. І кожен раз орендарі висували погрози перекрити дорогу до підприємства.

Даний процес, починаючи з 2013 року і по сьогоднішній день, то припинявся, то поновлювався, не знаходячи логічного завершення.

Сама-ж власниця Кайшева, коли до неї зверталися керівники заводу, писала, що ця дорога санаторію абсолютно не потрібна.

Тому дії орендарів на заводі розцінили як спробу рейдерського захоплення: довести до банкрутства підприємство, щоб потім його задешево придбати.

Узгоджені дії власника дороги Кайшевой і орендаря ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води »2», у якого немає зареєстрованого відповідно до закону договору оренди, стали виглядати просто соціально небезпечними. Від численних загроз власники і орендарі перейшли до реальних дій: перегородили проїзд по цій автотрасі бетонними плитами, а потім і зовсім перекопали дорогу екскаватором.

Рейдерське метод - «примус до угоди»

Коли про приватну власність єдиною, яка веде до заводу автодороги в АТ «Кавмінводи» дізналися, звернулися в прокуратуру. Яким чином потрапила в приватну власність дорога загального користування, яким чином приватизовано майно, яке знаходилося в оперативному управлінні у санаторію, в прокуратурі розбиратися не стали, а порадили звернутися до суду за встановленням сервітуту для даної ділянки землі з автодорогою загального користування.

На другий же автодорозі (східної), що веде до будівлі санаторію, встановлений шлагбаум, що перешкоджає проїзду будь-якого автотранспорту, вивішено оголошення «Проїзд вантажного транспорту заборонений, приватна автодорога». Таким чином завод виявився «відрізаним» від усіх доріг.

Тим часом в травні цього року, в самий розпал бурхливих пристрастей між санаторієм і заводом, в адміністрації Мінераловодського міського округу згадали про законодавчу заборону оформлення права власності на землі в Кавказьких мінеральних водах. І звернулися з позовом про витребування з незаконного володіння Кайшевой земельних ділянок та автодоріг.

Забезпечувальні заходи, прийняті судом, забороняли Кайшевой і іншим особам до набрання рішенням законної сили вчиняти дії, що перешкоджають вільному користуванню автодорогами, в тому числі здійснювати дорожні роботи і відчужувати спірне майно.

Але вже четвертого липня за заявою ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води-2 »забезпечувальні заходи були частково скасовані, оскільки, мовляв, власник має намір ремонтувати дорогу. Але заборона на вчинення дій, що перешкоджають вільному користуванню автодорогами, був залишений.

Незважаючи на цю заборону, на дорозі знову з'явилися бульдозери, екскаватори - санаторій оголосив про початок ремонту дороги з повним перекриттям руху. Судові пристави тільки розводили руками.

Орендарі розмахували актом експертизи стану дороги: мовляв, бетон обсипався, арматура оголилася, проржавіла, і нібито в терміновому порядку дорозі необхідний був капітальний ремонт.

Розтин дорожнього полотна показало, що дорога має два шари асфальту по 5-7 см, є необхідні уплотняющие прошарку з ПГС. При руйнуванні бетонних кілець, покладених в основу дороги, зламався екскаватор - настільки міцний був закладений бетон, на наступний день пригнали інший і продовжили довбати дорогу.

Оголена через варварського руйнування бетонних кілець арматура, як виявилося, зовсім не проржавіла, її довелося різати болгаркою. Одним словом, стан дороги було цілком нормальним, і в терміновому ремонті не було необхідності.

Одним словом, стан дороги було цілком нормальним, і в терміновому ремонті не було необхідності

До заводу шлях перекритий намертво.

Ріжуть «дійну корову», а що отримують?

Офіційно ремонт дороги був проголошений в суді, та робити його ніхто, схоже, і не збирався. По-перше, у санаторію «Мінеральні Води» на цей ремонт точно не було коштів. У санаторії по кілька місяців затримують заробітну плату персоналу, де вже тут до ремонту непотрібного майна!

По-друге, якби у санаторію була б справжня необхідність і усвідомлене бажання ремонтувати все 820 метрів належить санаторію автодороги, то почати слід було б з іншого кінця. З того, по якому не їздять автомашини з мінералкою, і який, відповідно, за всі роки існування дороги ні разу не ремонтувався. І має дійсно похмурий вигляд.

Але дорогу розкопали виключно для того і так, щоб перекрити виробничий процес для заводу по розливу мінеральної води, щоб машини з мінералкою не могли проїхати. Розкопали, і майже місяць ніяких ознак ремонту дороги не спостерігається.

Керівництво АТ «Мінеральні Води» тим часом звернулося до суду за сервітутом.

У самий розпал дорожнього протистояння з екскаваторами і поліцією до місця розвитку подій приїхали і генеральний директор АТ «Кавмінводи», і реальний власник санаторію - Володимир Кайшев.

На заводі, треба сказати, вже обговорювали дійшла через третіх осіб інформацію, ніби Володимир Кайшев таким чином збирається купити завод по розливу АТ «Кавмінводи». А щоб власники захотіли його продати, треба довести підприємство до банкрутства ...

Точно так же, як після банкрутства був викуплений за безцінь і сам санаторій «Мінеральні Води». Схема віджиму чужого майна залишилася колишньою.

Поява лідера клану Кайшевих на місці блокади автодороги лише підтверджувало його плани поставити завод в безвихідну ситуацію, позначилося головна зацікавлена ​​особа.

У краї не чують, почує президент

Завод, кисень якого зловмисно перекривають Кайшеви - один з найбільших платників податків в краї, успішно просуває бренд мінеральної води «Новотерская цілюща». Чи не буде у заводу виконання зобов'язань не буде надходжень до бюджету ...

Якщо завод зараз зупинити, то двісті працівників залишаться без роботи, їх сім'ї без засобів до існування. Залишаться без роботи і співробітники ТОВ «Кавмінінтер» - постачальника мінеральної води зі свердловини, і ТОВ «Велнес Фонтейн» - єдиного дистриб'ютора, який продає продукцію - мінеральну воду Новотерская торговельним мережам. Це ще близько сотні працівників з сім'ями.

У Раді трудового колективу заводу АТ «Кавмінводи» вирішили звернутися на пряму лінію до президента і записали відеоролик

Його сюжет такий: на ступенях заводу стоять близько тридцяти працівників підприємства, і один з них розповідає, що за 20 років роботи їх підприємство перерахувало до бюджету як податки більше 2-х мільярдів рублів, що подальшу роботу заводу перешкоджає власник дороги Нурет Кайшева і що через ситуацію на заводі обстановки колектив готовий вийти на акцію протесту на захист своїх законних прав на працю.

Прохання у робочих до президента була одна: допомогти повернути дорогу загального користування у власність муніципалітету.

Розбиратися із зверненням трудящих до президента приїхали з крайового уряду.

У залі адміністрації Мінераловодського міського округу в президії заступник голови Уряду Ставропольського краю Юрій Скворцов, представник губернатора краю Костянтин Шішманіді, представники крайової і міської прокуратури.

Юрій Скворцов відразу визначив позицію крайової влади. Він звинуватив керівництво заводу в тому, що «осідлали чужу дорогу і не хочуть ні з ким домовлятися».

«Президент сказав, що ніякої деприватизації не буде», - Скворцов спробував перевести стрілки на федеральну владу.

«Ми не раз пропонували оформити наші взаємини з санаторієм, пропонували регулярно ремонтувати (та й реально ремонтували) ту частину дороги, по якій їздимо. Але нам пропонують відремонтувати не тільки всю цю дорогу, але і іншу, що веде до санаторію. А ще після цього платити майже по 6 тисяч рублів в день орендної плати.

Апетити у власників ростуть кожен день », - пояснив позицію заводу його директор Василь Євграфов, але його не хотіли чути.

Костянтин Шішманіді запропонував заводу побудувати нову дорогу, паралельну існуючої. І навіть пообіцяв допомогти перевести землі з сільськогосподарських в землі промисловості. Юрій Скворцов його підтримав. Але з двох сторін від дороги, яка належить сімейству Кайшевих, лежать землі Терконзавода. Скворцов слухати Евграфьева не захотів, а тому і не дізнався, що у нього вже є відповідь директора Терконзавода Сергія Іванова на подібну пропозицію - землю не дамо, дві дороги є, будівництво третьої недоцільно.

І про те, що заводу без організованої доставки виробленої продукції впору закриватися, крайова влада думати не хочуть. Для них зараз головне - відзвітувати перед президентом: заходи, мовляв, прийняті, провели збори, роз'яснили робітникам заводу варіанти виходу з ситуації.

При такому підході крайового уряду до розгляду звернень громадян Рада трудового колективу заводу з розливу готує заявку до адміністрації Мінеральних Вод на проведення мітингу проти дій адміністрації і власників санаторію «Мінеральні Води».

Олена СУСЛОВА

Мінеральні води

Карабас-Барабас наступають на Ставропіллі

До уваги повпреда президента в ПКФО Олександра Матовнікова, заступника Генпрокурора Росії по ПКФО Івана Сидорука

На «Пряму лінію» В. Путіна в червні цього року найбільше звернень надійшло від громадян зі Ставропольського краю.

Ще раз підтвердився ганебний рейтинг: Ставропіллі в лідерах за скаргами громадян в федеральні органи влади.

Місцеві чиновники не здатні вирішувати конфлікти, в яких найчастіше вони стають на бік представників заможних кланів.

Соціальна напруженість в регіоні зростає - особливо в сфері земельних відносин. І все частіше - в сфері підприємницької діяльності, в якій активно і безкарно діють впливові рейдери.

Гей, люди, - крикнув кіт, - якщо ви не скажете королю, що всі ці хліба належать маркізу де Карабаса, так і знайте: усіх вас порубають в шматки, немов начинку для пирога!

- Косарі, чий це луг ви косите?

- Маркіза де Карабаса! - в один голос відповідали косарі, бо кіт до смерті налякав їх своїми погрозами ...

... Під'їхав в кареті король і захотів дізнатися, чиї поля вони жнуть.

- Поля маркіза де Карабаса, - відповіли йому.

... І всі, хто траплялися королю по шляху, на його запитання відповідали одне й те саме: «Це будинок маркіза де Карабаса», «Це млин маркіза де Карабаса», «Це сад маркіза де Карабаса» ...

(Шарль Перро. «Кіт у чоботях»)

Поклавши око на чужий бізнес, сімейство олігархів Кайшевих заблокувало єдину дорогу, що веде до найбільшого підприємству по розливу мінеральної води АТ «Кавмінводи», не даючи йому можливість працювати.

Один з найбільших платників податків виявився на межі закриття. Крайова влада встала на сторону беззаконня, виступивши співучасницею знищення успішного підприємства і звинувативши його колектив в «невмінні домовлятися».

Залишилося за малим - перекрити повітряний простір над заводом, що чинять опір рейдерському захопленню. І Білий дім підтримає ?!

В такому випадку вихід один - звернутися до президента Росії за захистом і допомогою.

Опинившись в скрутному становищі, працівники підприємства записали відеозвернення до президента Росії з проханням про захист і допомоги

Працівники підприємства звертаються до президента Росії (сюжет з відеоролика ).

Прихопити дорогу з нагоди

АТ «Кавмінводи», підприємство по розливу мінеральної води «Новотерская цілюща», організовано з 1997 року. Двадцять років стабільно і успішно працює, будучи одним з найбільших платників податків краю. Тут працюють понад двісті осіб.

До підприємства веде єдина дорога, що виходить з вулиці Бештаугорского в селищі Новотерская Мінераловодського міського округу.

Дорога знаходиться в приватній власності впливового сімейства Кайшевих, яка їм дісталася разом з іншими великими володіннями і майном колишнього ФГУП санаторій «Мінеральні Води».

Глава сімейства Володимир Кайшев трудився тоді (у 2008 році) директором департаменту в міністерстві сільського господарства Росії, ось і підібрав до відомчого санаторію Мінсільгоспу Росії всі навколишні автомобільні дороги і заасфальтовані пішохідні доріжки.

Та й місцева влада не заперечували - як не допомогти вибівшемуся в московські начальники земляку - 6 років до 2000 року Володимир Кайшев очолював Минераловодский спиртзавод.

З моменту початку діяльності і до сьогоднішнього дня дорога, яка веде до заводу мінеральної води і належить сімейству Кайшевих, є єдиним під'їзною колією до підприємства і забезпечує безперервність виробничого процесу, тому весь цей час завод по розливу мінеральної води був змушений утримувати цю дорогу, проводити на ній поточний і капітальний ремонт.

Останній капітальний ремонт дороги був якраз і проведено заводом АТ «Кавмінводи» в 2008 році.

Проїзд до санаторію забезпечується за іншою (західної) дорозі, тому цілком зрозуміло, чому дорогу, яка підходить до АТ «Кавмінводи», санаторій не використовує і не містить її.

Дорога ця проходить по вулиці Бештаугорского селища Новотерская і є дорогою загального користування та транспортною інфраструктурою селища.

Була побудована за рахунок державних коштів, частина даної дороги (за заводом з розливу) проходить по особливо охороняється другий санітарній зоні міста Желєзноводськ, а також забезпечує доступ до територій, що належать чотирьом суб'єктам господарювання.

Сусідів не вибирають

Дорога бере початок від центральної вулиці Новотерская, йде повз Терконзавода, повз АТ «Кавмінводи», до колишнього водного об'єкту «верхній ставок», який завжди був улюбленим місцем відпочинку городян, і до санаторію «Мінеральні Води».

Раніше по цій дорозі ходив міський маршрутний автобус №101, возив людей до озера на відпочинок. Потім та частина дороги, яка заводом не використовувати і тому не ремонтувалася, прийшла в непридатність, і автобуси перестали по ній їздити. А незабаром і озеро припинило існування.

Частина дороги від повороту з вулиці Новотерская до заводу регулярно ремонтувалася за рахунок підприємства - АТ «Кавмінводи», щоб могли їздити великовантажні автомобілі. Це приблизно 600 метрів.

Збиралися на заводі по розливу відремонтувати цю частину дороги і в 2017 році і навіть запланували під ремонт гроші. Але тут від власниці надійшла пропозиція викупити цю дорогу або взяти в оренду. Ціни заламали захмарні ...

На заводі задумалися, яким способом місцева дорога загального користування, та ще в курортному регіоні, де передача землі в приватну власність навіть для простого домоволодіння заборонена, перейшла в приватні руки. І ось що з'ясували.

Дорога, вперше побудована якщо судити по кадастровій карті в 1800-му році, була передана на баланс санаторію «Мінеральні Води» ще в 70-і роки минулого століття.

Тоді ще все було державним, і санаторій був теж державним підприємством. У 2008 році рішенням суду (у справі А63-443208) автодорога закріплена за санаторієм (тоді ще державним - ФГУП санаторій «Мінеральні Води») в постійне безстрокове користування.

У 2010-му році санаторій приватизували (акціонували), з якихось причин і дорога, яка перебувала у нього в безстроковому користуванні, потрапила до складу майна, що приватизується.

Крім дороги, що веде до заводу мінеральних вод та Терському конезаводу по вулиці Бештаугорского, до складу майна, що приватизується потрапили й інша автодорога до санаторію (східна), і пішохідна асфальтова доріжка до м Желєзноводськ 892 кв.м, що проходить по другій природоохоронній зоні міста-курорту Желєзноводськ.

Про те, що порушені вимоги федерального закону №178-ФЗ «Про приватизацію державного та муніципального майна», сьогодні ні в прокуратурі, ні в адміністрації муніципального міського округу не згадують.

Хоча відчуження у приватну власність за цим законом не підлягають земельні ділянки в складі земель особливо охоронюваних природних територій, земель загального користування, в тому числі автомобільні дороги, заборонена також приватизація об'єктів транспорту, призначених для обслуговування жителів відповідного поселення.

Санаторій в форматі ВАТ проіснував всього десять місяців. Збанкрутував, і все його майно купив хтось В.Ф. Пілавов, швидше за все підставну особу, покликане сюди, щоб забезпечити «чистоту угоди» для подальших реальних власників колишнього державного майна.

І вже в наступному році санаторій у Пілавова купила Нурет Рашидовна Кайшева - член сім'ї колишнього федерального чиновника міністерства сільського господарства, а нині відомого бізнесмена Володимира Кайшева.

Гребуть в свою кишеню, дербаніть бюджет

Кайшева регулярно здає своє майно в короткострокову оренду різним юридичним особам. Договори оренди укладаються строком до року, щоб в регпалате їх не реєструвати.

Отже, орендарі вкладатися в чужу нерухомість не збираються, накопичивши мільйонні борги, закриваються, а новостворені підприємства укладають з власниками санаторію нові короткострокові договори оренди.

Власниця санаторію і дороги Нурет Кайшева зареєстрована індивідуальним підприємцем в Москві. Але хто там виплату цього податку у неї перевірить?

Починаючи з 2013 року, з моменту передачі в оренду майна санаторію разом з дорогою новому орендарю, на адресу АТ «Кавмінводи» від орендаря стали надходити комерційні пропозиції. Орендарі то пропонували заводу по розливу укласти з ними договір суборенди дороги, пропонували придбати у них дорогу (немов вони її власники) на свідомо не прийнятних та економічно обґрунтованих умовах, в кілька сот разів перевищують кадастрову вартість всієї дороги.

Зрозуміло, що, нав'язуючи заводу купити або взяти в суборенду у санаторію дорогу загального користування, власники бажали отримати гроші за майно, в яке вони жодного разу не вклали жодної копійки.

Побудована дорога була за державний рахунок, жодного разу санаторій не ремонтувалася, і схоже, що за всі роки жодної копійки податку на майно у вигляді автомобільної дороги власники не заплатили.

Керівництво заводу АТ «Кавмінводи» неодноразово пропонувало орендарям, якими з 2013 року виступають ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води »2», виробити взаємовигідні умови угоди, але їх пропозиції категорично відкидалися. І кожен раз орендарі висували погрози перекрити дорогу до підприємства.

Даний процес, починаючи з 2013 року і по сьогоднішній день, то припинявся, то поновлювався, не знаходячи логічного завершення.

Сама-ж власниця Кайшева, коли до неї зверталися керівники заводу, писала, що ця дорога санаторію абсолютно не потрібна.

Тому дії орендарів на заводі розцінили як спробу рейдерського захоплення: довести до банкрутства підприємство, щоб потім його задешево придбати.

Узгоджені дії власника дороги Кайшевой і орендаря ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води »2», у якого немає зареєстрованого відповідно до закону договору оренди, стали виглядати просто соціально небезпечними. Від численних загроз власники і орендарі перейшли до реальних дій: перегородили проїзд по цій автотрасі бетонними плитами, а потім і зовсім перекопали дорогу екскаватором.

Рейдерське метод - «примус до угоди»

Коли про приватну власність єдиною, яка веде до заводу автодороги в АТ «Кавмінводи» дізналися, звернулися в прокуратуру. Яким чином потрапила в приватну власність дорога загального користування, яким чином приватизовано майно, яке знаходилося в оперативному управлінні у санаторію, в прокуратурі розбиратися не стали, а порадили звернутися до суду за встановленням сервітуту для даної ділянки землі з автодорогою загального користування.

На другий же автодорозі (східної), що веде до будівлі санаторію, встановлений шлагбаум, що перешкоджає проїзду будь-якого автотранспорту, вивішено оголошення «Проїзд вантажного транспорту заборонений, приватна автодорога». Таким чином завод виявився «відрізаним» від усіх доріг.

Тим часом в травні цього року, в самий розпал бурхливих пристрастей між санаторієм і заводом, в адміністрації Мінераловодського міського округу згадали про законодавчу заборону оформлення права власності на землі в Кавказьких мінеральних водах. І звернулися з позовом про витребування з незаконного володіння Кайшевой земельних ділянок та автодоріг.

Забезпечувальні заходи, прийняті судом, забороняли Кайшевой і іншим особам до набрання рішенням законної сили вчиняти дії, що перешкоджають вільному користуванню автодорогами, в тому числі здійснювати дорожні роботи і відчужувати спірне майно.

Але вже четвертого липня за заявою ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води-2 »забезпечувальні заходи були частково скасовані, оскільки, мовляв, власник має намір ремонтувати дорогу. Але заборона на вчинення дій, що перешкоджають вільному користуванню автодорогами, був залишений.

Незважаючи на цю заборону, на дорозі знову з'явилися бульдозери, екскаватори - санаторій оголосив про початок ремонту дороги з повним перекриттям руху. Судові пристави тільки розводили руками.

Орендарі розмахували актом експертизи стану дороги: мовляв, бетон обсипався, арматура оголилася, проржавіла, і нібито в терміновому порядку дорозі необхідний був капітальний ремонт.

Розтин дорожнього полотна показало, що дорога має два шари асфальту по 5-7 см, є необхідні уплотняющие прошарку з ПГС. При руйнуванні бетонних кілець, покладених в основу дороги, зламався екскаватор - настільки міцний був закладений бетон, на наступний день пригнали інший і продовжили довбати дорогу.

Оголена через варварського руйнування бетонних кілець арматура, як виявилося, зовсім не проржавіла, її довелося різати болгаркою. Одним словом, стан дороги було цілком нормальним, і в терміновому ремонті не було необхідності.

Одним словом, стан дороги було цілком нормальним, і в терміновому ремонті не було необхідності

До заводу шлях перекритий намертво.

Ріжуть «дійну корову», а що отримують?

Офіційно ремонт дороги був проголошений в суді, та робити його ніхто, схоже, і не збирався. По-перше, у санаторію «Мінеральні Води» на цей ремонт точно не було коштів. У санаторії по кілька місяців затримують заробітну плату персоналу, де вже тут до ремонту непотрібного майна!

По-друге, якби у санаторію була б справжня необхідність і усвідомлене бажання ремонтувати все 820 метрів належить санаторію автодороги, то почати слід було б з іншого кінця. З того, по якому не їздять автомашини з мінералкою, і який, відповідно, за всі роки існування дороги ні разу не ремонтувався. І має дійсно похмурий вигляд.

Але дорогу розкопали виключно для того і так, щоб перекрити виробничий процес для заводу по розливу мінеральної води, щоб машини з мінералкою не могли проїхати. Розкопали, і майже місяць ніяких ознак ремонту дороги не спостерігається.

Керівництво АТ «Мінеральні Води» тим часом звернулося до суду за сервітутом.

У самий розпал дорожнього протистояння з екскаваторами і поліцією до місця розвитку подій приїхали і генеральний директор АТ «Кавмінводи», і реальний власник санаторію - Володимир Кайшев.

На заводі, треба сказати, вже обговорювали дійшла через третіх осіб інформацію, ніби Володимир Кайшев таким чином збирається купити завод по розливу АТ «Кавмінводи». А щоб власники захотіли його продати, треба довести підприємство до банкрутства ...

Точно так же, як після банкрутства був викуплений за безцінь і сам санаторій «Мінеральні Води». Схема віджиму чужого майна залишилася колишньою.

Поява лідера клану Кайшевих на місці блокади автодороги лише підтверджувало його плани поставити завод в безвихідну ситуацію, позначилося головна зацікавлена ​​особа.

У краї не чують, почує президент

Завод, кисень якого зловмисно перекривають Кайшеви - один з найбільших платників податків в краї, успішно просуває бренд мінеральної води «Новотерская цілюща». Чи не буде у заводу виконання зобов'язань не буде надходжень до бюджету ...

Якщо завод зараз зупинити, то двісті працівників залишаться без роботи, їх сім'ї без засобів до існування. Залишаться без роботи і співробітники ТОВ «Кавмінінтер» - постачальника мінеральної води зі свердловини, і ТОВ «Велнес Фонтейн» - єдиного дистриб'ютора, який продає продукцію - мінеральну воду Новотерская торговельним мережам. Це ще близько сотні працівників з сім'ями.

У Раді трудового колективу заводу АТ «Кавмінводи» вирішили звернутися на пряму лінію до президента і записали відеоролик

Його сюжет такий: на ступенях заводу стоять близько тридцяти працівників підприємства, і один з них розповідає, що за 20 років роботи їх підприємство перерахувало до бюджету як податки більше 2-х мільярдів рублів, що подальшу роботу заводу перешкоджає власник дороги Нурет Кайшева і що через ситуацію на заводі обстановки колектив готовий вийти на акцію протесту на захист своїх законних прав на працю.

Прохання у робочих до президента була одна: допомогти повернути дорогу загального користування у власність муніципалітету.

Розбиратися із зверненням трудящих до президента приїхали з крайового уряду.

У залі адміністрації Мінераловодського міського округу в президії заступник голови Уряду Ставропольського краю Юрій Скворцов, представник губернатора краю Костянтин Шішманіді, представники крайової і міської прокуратури.

Юрій Скворцов відразу визначив позицію крайової влади. Він звинуватив керівництво заводу в тому, що «осідлали чужу дорогу і не хочуть ні з ким домовлятися».

«Президент сказав, що ніякої деприватизації не буде», - Скворцов спробував перевести стрілки на федеральну владу.

«Ми не раз пропонували оформити наші взаємини з санаторієм, пропонували регулярно ремонтувати (та й реально ремонтували) ту частину дороги, по якій їздимо. Але нам пропонують відремонтувати не тільки всю цю дорогу, але і іншу, що веде до санаторію. А ще після цього платити майже по 6 тисяч рублів в день орендної плати.

Апетити у власників ростуть кожен день », - пояснив позицію заводу його директор Василь Євграфов, але його не хотіли чути.

Костянтин Шішманіді запропонував заводу побудувати нову дорогу, паралельну існуючої. І навіть пообіцяв допомогти перевести землі з сільськогосподарських в землі промисловості. Юрій Скворцов його підтримав. Але з двох сторін від дороги, яка належить сімейству Кайшевих, лежать землі Терконзавода. Скворцов слухати Евграфьева не захотів, а тому і не дізнався, що у нього вже є відповідь директора Терконзавода Сергія Іванова на подібну пропозицію - землю не дамо, дві дороги є, будівництво третьої недоцільно.

І про те, що заводу без організованої доставки виробленої продукції впору закриватися, крайова влада думати не хочуть. Для них зараз головне - відзвітувати перед президентом: заходи, мовляв, прийняті, провели збори, роз'яснили робітникам заводу варіанти виходу з ситуації.

При такому підході крайового уряду до розгляду звернень громадян Рада трудового колективу заводу з розливу готує заявку до адміністрації Мінеральних Вод на проведення мітингу проти дій адміністрації і власників санаторію «Мінеральні Води».

Олена СУСЛОВА

Мінеральні води

Карабас-Барабас наступають на Ставропіллі

До уваги повпреда президента в ПКФО Олександра Матовнікова, заступника Генпрокурора Росії по ПКФО Івана Сидорука

На «Пряму лінію» В. Путіна в червні цього року найбільше звернень надійшло від громадян зі Ставропольського краю.

Ще раз підтвердився ганебний рейтинг: Ставропіллі в лідерах за скаргами громадян в федеральні органи влади.

Місцеві чиновники не здатні вирішувати конфлікти, в яких найчастіше вони стають на бік представників заможних кланів.

Соціальна напруженість в регіоні зростає - особливо в сфері земельних відносин. І все частіше - в сфері підприємницької діяльності, в якій активно і безкарно діють впливові рейдери.

Гей, люди, - крикнув кіт, - якщо ви не скажете королю, що всі ці хліба належать маркізу де Карабаса, так і знайте: усіх вас порубають в шматки, немов начинку для пирога!

- Косарі, чий це луг ви косите?

- Маркіза де Карабаса! - в один голос відповідали косарі, бо кіт до смерті налякав їх своїми погрозами ...

... Під'їхав в кареті король і захотів дізнатися, чиї поля вони жнуть.

- Поля маркіза де Карабаса, - відповіли йому.

... І всі, хто траплялися королю по шляху, на його запитання відповідали одне й те саме: «Це будинок маркіза де Карабаса», «Це млин маркіза де Карабаса», «Це сад маркіза де Карабаса» ...

(Шарль Перро. «Кіт у чоботях»)

Поклавши око на чужий бізнес, сімейство олігархів Кайшевих заблокувало єдину дорогу, що веде до найбільшого підприємству по розливу мінеральної води АТ «Кавмінводи», не даючи йому можливість працювати.

Один з найбільших платників податків виявився на межі закриття. Крайова влада встала на сторону беззаконня, виступивши співучасницею знищення успішного підприємства і звинувативши його колектив в «невмінні домовлятися».

Залишилося за малим - перекрити повітряний простір над заводом, що чинять опір рейдерському захопленню. І Білий дім підтримає ?!

В такому випадку вихід один - звернутися до президента Росії за захистом і допомогою.

Опинившись в скрутному становищі, працівники підприємства записали відеозвернення до президента Росії з проханням про захист і допомоги

Працівники підприємства звертаються до президента Росії (сюжет з відеоролика ).

Прихопити дорогу з нагоди

АТ «Кавмінводи», підприємство по розливу мінеральної води «Новотерская цілюща», організовано з 1997 року. Двадцять років стабільно і успішно працює, будучи одним з найбільших платників податків краю. Тут працюють понад двісті осіб.

До підприємства веде єдина дорога, що виходить з вулиці Бештаугорского в селищі Новотерская Мінераловодського міського округу.

Дорога знаходиться в приватній власності впливового сімейства Кайшевих, яка їм дісталася разом з іншими великими володіннями і майном колишнього ФГУП санаторій «Мінеральні Води».

Глава сімейства Володимир Кайшев трудився тоді (у 2008 році) директором департаменту в міністерстві сільського господарства Росії, ось і підібрав до відомчого санаторію Мінсільгоспу Росії всі навколишні автомобільні дороги і заасфальтовані пішохідні доріжки.

Та й місцева влада не заперечували - як не допомогти вибівшемуся в московські начальники земляку - 6 років до 2000 року Володимир Кайшев очолював Минераловодский спиртзавод.

З моменту початку діяльності і до сьогоднішнього дня дорога, яка веде до заводу мінеральної води і належить сімейству Кайшевих, є єдиним під'їзною колією до підприємства і забезпечує безперервність виробничого процесу, тому весь цей час завод по розливу мінеральної води був змушений утримувати цю дорогу, проводити на ній поточний і капітальний ремонт.

Останній капітальний ремонт дороги був якраз і проведено заводом АТ «Кавмінводи» в 2008 році.

Проїзд до санаторію забезпечується за іншою (західної) дорозі, тому цілком зрозуміло, чому дорогу, яка підходить до АТ «Кавмінводи», санаторій не використовує і не містить її.

Дорога ця проходить по вулиці Бештаугорского селища Новотерская і є дорогою загального користування та транспортною інфраструктурою селища.

Була побудована за рахунок державних коштів, частина даної дороги (за заводом з розливу) проходить по особливо охороняється другий санітарній зоні міста Желєзноводськ, а також забезпечує доступ до територій, що належать чотирьом суб'єктам господарювання.

Сусідів не вибирають

Дорога бере початок від центральної вулиці Новотерская, йде повз Терконзавода, повз АТ «Кавмінводи», до колишнього водного об'єкту «верхній ставок», який завжди був улюбленим місцем відпочинку городян, і до санаторію «Мінеральні Води».

Раніше по цій дорозі ходив міський маршрутний автобус №101, возив людей до озера на відпочинок. Потім та частина дороги, яка заводом не використовувати і тому не ремонтувалася, прийшла в непридатність, і автобуси перестали по ній їздити. А незабаром і озеро припинило існування.

Частина дороги від повороту з вулиці Новотерская до заводу регулярно ремонтувалася за рахунок підприємства - АТ «Кавмінводи», щоб могли їздити великовантажні автомобілі. Це приблизно 600 метрів.

Збиралися на заводі по розливу відремонтувати цю частину дороги і в 2017 році і навіть запланували під ремонт гроші. Але тут від власниці надійшла пропозиція викупити цю дорогу або взяти в оренду. Ціни заламали захмарні ...

На заводі задумалися, яким способом місцева дорога загального користування, та ще в курортному регіоні, де передача землі в приватну власність навіть для простого домоволодіння заборонена, перейшла в приватні руки. І ось що з'ясували.

Дорога, вперше побудована якщо судити по кадастровій карті в 1800-му році, була передана на баланс санаторію «Мінеральні Води» ще в 70-і роки минулого століття.

Тоді ще все було державним, і санаторій був теж державним підприємством. У 2008 році рішенням суду (у справі А63-443208) автодорога закріплена за санаторієм (тоді ще державним - ФГУП санаторій «Мінеральні Води») в постійне безстрокове користування.

У 2010-му році санаторій приватизували (акціонували), з якихось причин і дорога, яка перебувала у нього в безстроковому користуванні, потрапила до складу майна, що приватизується.

Крім дороги, що веде до заводу мінеральних вод та Терському конезаводу по вулиці Бештаугорского, до складу майна, що приватизується потрапили й інша автодорога до санаторію (східна), і пішохідна асфальтова доріжка до м Желєзноводськ 892 кв.м, що проходить по другій природоохоронній зоні міста-курорту Желєзноводськ.

Про те, що порушені вимоги федерального закону №178-ФЗ «Про приватизацію державного та муніципального майна», сьогодні ні в прокуратурі, ні в адміністрації муніципального міського округу не згадують.

Хоча відчуження у приватну власність за цим законом не підлягають земельні ділянки в складі земель особливо охоронюваних природних територій, земель загального користування, в тому числі автомобільні дороги, заборонена також приватизація об'єктів транспорту, призначених для обслуговування жителів відповідного поселення.

Санаторій в форматі ВАТ проіснував всього десять місяців. Збанкрутував, і все його майно купив хтось В.Ф. Пілавов, швидше за все підставну особу, покликане сюди, щоб забезпечити «чистоту угоди» для подальших реальних власників колишнього державного майна.

І вже в наступному році санаторій у Пілавова купила Нурет Рашидовна Кайшева - член сім'ї колишнього федерального чиновника міністерства сільського господарства, а нині відомого бізнесмена Володимира Кайшева.

Гребуть в свою кишеню, дербаніть бюджет

Кайшева регулярно здає своє майно в короткострокову оренду різним юридичним особам. Договори оренди укладаються строком до року, щоб в регпалате їх не реєструвати.

Отже, орендарі вкладатися в чужу нерухомість не збираються, накопичивши мільйонні борги, закриваються, а новостворені підприємства укладають з власниками санаторію нові короткострокові договори оренди.

Власниця санаторію і дороги Нурет Кайшева зареєстрована індивідуальним підприємцем в Москві. Але хто там виплату цього податку у неї перевірить?

Починаючи з 2013 року, з моменту передачі в оренду майна санаторію разом з дорогою новому орендарю, на адресу АТ «Кавмінводи» від орендаря стали надходити комерційні пропозиції. Орендарі то пропонували заводу по розливу укласти з ними договір суборенди дороги, пропонували придбати у них дорогу (немов вони її власники) на свідомо не прийнятних та економічно обґрунтованих умовах, в кілька сот разів перевищують кадастрову вартість всієї дороги.

Зрозуміло, що, нав'язуючи заводу купити або взяти в суборенду у санаторію дорогу загального користування, власники бажали отримати гроші за майно, в яке вони жодного разу не вклали жодної копійки.

Побудована дорога була за державний рахунок, жодного разу санаторій не ремонтувалася, і схоже, що за всі роки жодної копійки податку на майно у вигляді автомобільної дороги власники не заплатили.

Керівництво заводу АТ «Кавмінводи» неодноразово пропонувало орендарям, якими з 2013 року виступають ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води »2», виробити взаємовигідні умови угоди, але їх пропозиції категорично відкидалися. І кожен раз орендарі висували погрози перекрити дорогу до підприємства.

Даний процес, починаючи з 2013 року і по сьогоднішній день, то припинявся, то поновлювався, не знаходячи логічного завершення.

Сама-ж власниця Кайшева, коли до неї зверталися керівники заводу, писала, що ця дорога санаторію абсолютно не потрібна.

Тому дії орендарів на заводі розцінили як спробу рейдерського захоплення: довести до банкрутства підприємство, щоб потім його задешево придбати.

Узгоджені дії власника дороги Кайшевой і орендаря ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води »2», у якого немає зареєстрованого відповідно до закону договору оренди, стали виглядати просто соціально небезпечними. Від численних загроз власники і орендарі перейшли до реальних дій: перегородили проїзд по цій автотрасі бетонними плитами, а потім і зовсім перекопали дорогу екскаватором.

Рейдерське метод - «примус до угоди»

Коли про приватну власність єдиною, яка веде до заводу автодороги в АТ «Кавмінводи» дізналися, звернулися в прокуратуру. Яким чином потрапила в приватну власність дорога загального користування, яким чином приватизовано майно, яке знаходилося в оперативному управлінні у санаторію, в прокуратурі розбиратися не стали, а порадили звернутися до суду за встановленням сервітуту для даної ділянки землі з автодорогою загального користування.

На другий же автодорозі (східної), що веде до будівлі санаторію, встановлений шлагбаум, що перешкоджає проїзду будь-якого автотранспорту, вивішено оголошення «Проїзд вантажного транспорту заборонений, приватна автодорога». Таким чином завод виявився «відрізаним» від усіх доріг.

Тим часом в травні цього року, в самий розпал бурхливих пристрастей між санаторієм і заводом, в адміністрації Мінераловодського міського округу згадали про законодавчу заборону оформлення права власності на землі в Кавказьких мінеральних водах. І звернулися з позовом про витребування з незаконного володіння Кайшевой земельних ділянок та автодоріг.

Забезпечувальні заходи, прийняті судом, забороняли Кайшевой і іншим особам до набрання рішенням законної сили вчиняти дії, що перешкоджають вільному користуванню автодорогами, в тому числі здійснювати дорожні роботи і відчужувати спірне майно.

Але вже четвертого липня за заявою ТОВ «Санаторій« Мінеральні Води-2 »забезпечувальні заходи були частково скасовані, оскільки, мовляв, власник має намір ремонтувати дорогу. Але заборона на вчинення дій, що перешкоджають вільному користуванню автодорогами, був залишений.

Незважаючи на цю заборону, на дорозі знову з'явилися бульдозери, екскаватори - санаторій оголосив про початок ремонту дороги з повним перекриттям руху. Судові пристави тільки розводили руками.

Орендарі розмахували актом експертизи стану дороги: мовляв, бетон обсипався, арматура оголилася, проржавіла, і нібито в терміновому порядку дорозі необхідний був капітальний ремонт.

Розтин дорожнього полотна показало, що дорога має два шари асфальту по 5-7 см, є необхідні уплотняющие прошарку з ПГС. При руйнуванні бетонних кілець, покладених в основу дороги, зламався екскаватор - настільки міцний був закладений бетон, на наступний день пригнали інший і продовжили довбати дорогу.

Оголена через варварського руйнування бетонних кілець арматура, як виявилося, зовсім не проржавіла, її довелося різати болгаркою. Одним словом, стан дороги було цілком нормальним, і в терміновому ремонті не було необхідності.

Одним словом, стан дороги було цілком нормальним, і в терміновому ремонті не було необхідності

До заводу шлях перекритий намертво.

Ріжуть «дійну корову», а що отримують?

Офіційно ремонт дороги був проголошений в суді, та робити його ніхто, схоже, і не збирався. По-перше, у санаторію «Мінеральні Води» на цей ремонт точно не було коштів. У санаторії по кілька місяців затримують заробітну плату персоналу, де вже тут до ремонту непотрібного майна!

По-друге, якби у санаторію була б справжня необхідність і усвідомлене бажання ремонтувати все 820 метрів належить санаторію автодороги, то почати слід було б з іншого кінця. З того, по якому не їздять автомашини з мінералкою, і який, відповідно, за всі роки існування дороги ні разу не ремонтувався. І має дійсно похмурий вигляд.

Але дорогу розкопали виключно для того і так, щоб перекрити виробничий процес для заводу по розливу мінеральної води, щоб машини з мінералкою не могли проїхати. Розкопали, і майже місяць ніяких ознак ремонту дороги не спостерігається.

Керівництво АТ «Мінеральні Води» тим часом звернулося до суду за сервітутом.

У самий розпал дорожнього протистояння з екскаваторами і поліцією до місця розвитку подій приїхали і генеральний директор АТ «Кавмінводи», і реальний власник санаторію - Володимир Кайшев.

На заводі, треба сказати, вже обговорювали дійшла через третіх осіб інформацію, ніби Володимир Кайшев таким чином збирається купити завод по розливу АТ «Кавмінводи». А щоб власники захотіли його продати, треба довести підприємство до банкрутства ...

Точно так же, як після банкрутства був викуплений за безцінь і сам санаторій «Мінеральні Води». Схема віджиму чужого майна залишилася колишньою.

Поява лідера клану Кайшевих на місці блокади автодороги лише підтверджувало його плани поставити завод в безвихідну ситуацію, позначилося головна зацікавлена ​​особа.

У краї не чують, почує президент

Завод, кисень якого зловмисно перекривають Кайшеви - один з найбільших платників податків в краї, успішно просуває бренд мінеральної води «Новотерская цілюща». Чи не буде у заводу виконання зобов'язань не буде надходжень до бюджету ...

Якщо завод зараз зупинити, то двісті працівників залишаться без роботи, їх сім'ї без засобів до існування. Залишаться без роботи і співробітники ТОВ «Кавмінінтер» - постачальника мінеральної води зі свердловини, і ТОВ «Велнес Фонтейн» - єдиного дистриб'ютора, який продає продукцію - мінеральну воду Новотерская торговельним мережам. Це ще близько сотні працівників з сім'ями.

У Раді трудового колективу заводу АТ «Кавмінводи» вирішили звернутися на пряму лінію до президента і записали відеоролик

Його сюжет такий: на ступенях заводу стоять близько тридцяти працівників підприємства, і один з них розповідає, що за 20 років роботи їх підприємство перерахувало до бюджету як податки більше 2-х мільярдів рублів, що подальшу роботу заводу перешкоджає власник дороги Нурет Кайшева і що через ситуацію на заводі обстановки колектив готовий вийти на акцію протесту на захист своїх законних прав на працю.

Прохання у робочих до президента була одна: допомогти повернути дорогу загального користування у власність муніципалітету.

Розбиратися із зверненням трудящих до президента приїхали з крайового уряду.

У залі адміністрації Мінераловодського міського округу в президії заступник голови Уряду Ставропольського краю Юрій Скворцов, представник губернатора краю Костянтин Шішманіді, представники крайової і міської прокуратури.

Юрій Скворцов відразу визначив позицію крайової влади. Він звинуватив керівництво заводу в тому, що «осідлали чужу дорогу і не хочуть ні з ким домовлятися».

«Президент сказав, що ніякої деприватизації не буде», - Скворцов спробував перевести стрілки на федеральну владу.

«Ми не раз пропонували оформити наші взаємини з санаторієм, пропонували регулярно ремонтувати (та й реально ремонтували) ту частину дороги, по якій їздимо. Але нам пропонують відремонтувати не тільки всю цю дорогу, але і іншу, що веде до санаторію. А ще після цього платити майже по 6 тисяч рублів в день орендної плати.

Апетити у власників ростуть кожен день », - пояснив позицію заводу його директор Василь Євграфов, але його не хотіли чути.

Костянтин Шішманіді запропонував заводу побудувати нову дорогу, паралельну існуючої. І навіть пообіцяв допомогти перевести землі з сільськогосподарських в землі промисловості. Юрій Скворцов його підтримав. Але з двох сторін від дороги, яка належить сімейству Кайшевих, лежать землі Терконзавода. Скворцов слухати Евграфьева не захотів, а тому і не дізнався, що у нього вже є відповідь директора Терконзавода Сергія Іванова на подібну пропозицію - землю не дамо, дві дороги є, будівництво третьої недоцільно.

І про те, що заводу без організованої доставки виробленої продукції впору закриватися, крайова влада думати не хочуть. Для них зараз головне - відзвітувати перед президентом: заходи, мовляв, прийняті, провели збори, роз'яснили робітникам заводу варіанти виходу з ситуації.

При такому підході крайового уряду до розгляду звернень громадян Рада трудового колективу заводу з розливу готує заявку до адміністрації Мінеральних Вод на проведення мітингу проти дій адміністрації і власників санаторію «Мінеральні Води».

Олена СУСЛОВА

Мінеральні води

Косарі, чий це луг ви косите?
І Білий дім підтримає ?
Але хто там виплату цього податку у неї перевірить?
Ріжуть «дійну корову», а що отримують?
Косарі, чий це луг ви косите?
І Білий дім підтримає ?
Але хто там виплату цього податку у неї перевірить?
Ріжуть «дійну корову», а що отримують?
Косарі, чий це луг ви косите?
І Білий дім підтримає ?