Строительство »

Зміна директора ТОВ. Покрокова інструкція по внесенню змін до ЕГРЮЛ

  1. Покрокова інструкція зміни директора ТОВ
  2. Крок перший. Проведення зборів учасників компанії
  3. Крок другий. Заповнення заяви за формою р14001
  4. Крок третій. Нотаріальне посвідчення підпису заявника на формі р14001
  5. Крок четвертий. Подача документів до податкового органу
  6. Крок п'ятий. Отримання документів про внесення змін
  7. Чи потрібно повідомляти кого-небудь про зміну директора ТОВ?

Заповнити документи для зміни генерального директора Заповнити документи для зміни генерального директора   Зміна директора ТОВ - процедура хоч і неабияка, однак нерідко зустрічається в процесі господарської діяльності ТОВ

Зміна директора ТОВ - процедура хоч і неабияка, однак нерідко зустрічається в процесі господарської діяльності ТОВ. Як юридично грамотно здійснити зміну директора ТОВ, які документи потрібні для цього, який покроковий алгоритм процедури, наскільки вона складна - розглянемо ці питання докладніше.

Покрокова інструкція зміни директора ТОВ

Згідно ФЗ №129 від 8 серпня 2001 року "Про державну реєстрацію юридичних осіб та індивідуальних підприємців" в ЕГРЮЛ вносяться прізвище, ім'я, по батькові та посада директора підприємства, а також його паспортні дані та ІПН (при його наявності).

Для того щоб змінити в реєстрі юридичних осіб відомості про керівника ТОВ необхідно здійснити ряд дій, кінцевою метою яких, зміна директора товариства з обмеженою відповідальністю в суворій відповідності до законодавства.

Крок перший. Проведення зборів учасників компанії

До порядку таких зборів включається питання про зміну керівника. Генеральний директор ТОВ може бути звільнений від займаної посади за власним бажанням, а також з інших причин, які існували в процесі бізнес-діяльності підприємства.

Результатом першого кроку є протокол загальних зборів учасників (ГСУ) або рішення про зміну директора ТОВ (якщо учасник в фірмі єдиний).

Важливо!

Товариство з обмеженою відповідальністю не може працювати без одноосібного виконавчого органу, тобто директора.

Це правило виникло з пункту 4 статті 32 ФЗ №14 від 8 лютого 1998 року, адже саме цей орган здійснює керівництво поточною діяльністю товариства.

Тому необхідно врахувати, що розриву між звільненням існуючого директора і вступом до повноважень нового бути не повинно! Як говориться: «пост здав, пост прийняв».

Правильно оформити документи на зміну директора ТОВ у 2017 році допоможе наш сервіс "Заповнити форму р14001 онлайн" З його допомогою ви сформуєте не тільки форму заяви р14001, але і протокол (рішення), а так же наказ про вступ до повноважень нового директора.

Крок другий. Заповнення заяви за формою р14001

Для зміни генерального директора ТОВ необхідно заповнення першої сторінки, де зазначається інформація про організацію. Далі заповнюється Лист "К" на старого директора про припинення повноважень і Лист "К" на нового директора про покладання повноважень.

Зверніть увагу, що позиція ФНС з приводу заявником однозначна і без варіантів! Заявником при зміні директора ТОВ виступає «новий» директор. Тому протокол / рішення повинен підтверджувати доконаний факт, тобто зміну директора, а не намір зробити це в майбутньому!

Тому при заповненні Ліста "Р" на заявника вказуємо нового директора.

Заповнити документи для зміни генерального директора

Крок третій. Нотаріальне посвідчення підпису заявника на формі р14001

Подача заяви за формою Р14001 довіреною особою передбачає обов'язкову нотаріальну довіреність (стаття 9 ФЗ №129 від 8 серпня 1998 року).

Не слід самостійно прошивати заяву - це зробить нотаріус. Форма повинна містити тільки заповнені листи, які повинні бути пронумеровані наскрізним чином.

сервіс eRegistrator.ru призначений для заповнення форм та супровідних документів для реєстрації змін, робить дані дії автоматично.

Попередньо здзвонитеся з нотаріусом і уточніть, які документи потрібно надати для засвідчення підпису на заяві Ми рекомендуємо нести всі доступні установчі документи, включаючи довідку про сплату статутного капіталу.

Крок четвертий. Подача документів до податкового органу

Тут новому директору ТОВ необхідно прийти з паспортом в реєструючий орган для подачі пакета документів на реєстрацію змін. Пакет документів для реєстрації зміни директора ТОВ повинен містити:

  • заяву за формою Р14001;
  • рішення (протокол) про призначення нового директора ТОВ.

Але якщо бути до кінця чесним, то другий документ можна навіть і не надавати, так ка законом для зміни директора він не передбачений і є внутрішнім документом. Особливо не рекомендую надавати його в разі, якщо ви прострочили триденний термін подачі заяви на реєстрацію.

Держмито за державну реєстрацію зміни директора по формі Р14001 не стягується.

Не забудьте, інспектор податкової повинен видати заявнику розписку в отриманні документів.

Важливо!

Термін між прийняттям рішення про зміну генерального директора і подачею документів до податкової інспекції не повинен перевищувати трьох робочих днів.

Недотримання триденного терміну загрожує штрафними санкціями в розмірі 5 тисяч рублів, а також можливим відшкодуванням контрагентам виникли через це збитків.

Крок п'ятий. Отримання документів про внесення змін

Через п'ять робочих днів заявник, пред'явивши розписку, отримує в органі, що реєструє лист записи ЕГРЮЛ, який свідчить про зміну генерального директора ТОВ. Рекомендуємо відразу перевірити отримані документи на можливі технічні помилки. Також рекомендуємо з'явитися за документами строго в призначений в розписці день, в іншому випадку документи будуть відправлені на адресу юридичної особи, що не завжди зручно.

Чи потрібно повідомляти кого-небудь про зміну директора ТОВ?

Зміна генерального директора передбачає зміну картки зі зразком підпису нового генерального і електронного ключа доступу до рахунку, тому банк, в якому відкрито рахунок ТОВ, слід сповістити про зміну керівництва обов'язково. Підпис засвідчується безпосередньо в банку, або у нотаріуса.

Щоб виключити можливі складнощі, також рекомендується сповістити про зміну генерального директора ТОВ всіх партнерів і контрагентів, особливо кредиторів.

Разом з тим, фонди та інші позабюджетні організації отримують відомості про зміну директора допомогою міжвідомчої взаємодії, автоматично, тобто самим нічого робити не потрібно.

Як бачите, щоб здійснити процедуру зміни директора ТОВ буде потрібно не так багато часу і зусиль. Головне, не помилитися при заповненні форми Р14001 на зміну директора і не запізнитися з подачею документів на реєстрацію змін.

Заповнити документи для зміни генерального директора


Будемо вдячні вам за коментарі до цього матеріалу. Якщо ви не знайшли відповідь на своє питання або у вас є зауваження, побажання, - напишіть нам. Для нас дуже важлива ваша думка!

Корисний матеріал? Поділися посиланням!

Чи потрібно повідомляти кого-небудь про зміну директора ТОВ?
Корисний матеріал?