Строительство »

Вписати дитину в паспорт РФ через держпослуги

 1. Вимоги нормативних документів
 2. алгоритм дій
 3. Які мітки робляться в паспорті РФ
 4. Як вписується дитина в цивільний паспорт
 5. Навіщо вписувати в паспорт РФ дітей
 6. Відео - Чи обов'язково вписувати дітей у паспорт
 7. Відео - Як вписати дитину в закордонний паспорт
 8. випадки відмови
 9. Правила вписування дитини одним з батьків
 10. висновок

Портал держпослуги став дуже популярним серед наших співвітчизників, вже мільйони громадян з його допомогою вирішили свої проблеми. А як вписати з його допомогою дитини в паспорт РФ? Це питання хвилює не тільки батьків, але і усиновителів, слід розглянути його більш детально. Портал держпослуги став дуже популярним серед наших співвітчизників, вже мільйони громадян з його допомогою вирішили свої проблеми

Вписати дитину в паспорт РФ через держпослуги

Вимоги нормативних документів

зміст матеріалу

Нашим батькам було простіше, одночасно з видачею свідоцтва про народження в РАГСі в паспорт вносилися дані про дитину. Сьогодні це положення не діє, складно пояснити чому. Тепер свідоцтво про народження видає одне держустанова, а в паспорт вписує інше. Як наслідок - мінімум дворазова втрата часу. Чи варто сподіватися, що портал держпослуг прискорить процедуру і позбавить батьків від відвідування різних організацій?

алгоритм дій

Після народження дитини в РАГСі видається свідоцтво про народження. Цей документ є найголовнішим для дітей до досягнення ними повноліття. На підставі свідоцтва надалі видається паспорт громадянина Російської Федерації.

На підставі свідоцтва надалі видається  паспорт громадянина  Російської Федерації

Російське свідоцтво про народження зразка 1998 року

Подальші дії батьків регулюються Наказом ФМС №64, дата опублікування документа 19.03.2008 року. Прибути в місцеве відділення ФМС слід одному або обом батькам для подачі заяви. Звертатися можна за місцем проживання батьків, місця, де він народився або за місцем фактичного його знаходження. Бувають ситуації, коли офіційне місце проживання батьків з яких-небудь причин відсутній. У цих випадках заява може бути подана за місцем знаходження.

Які мітки робляться в паспорті РФ

Слід пам'ятати, що самостійно робити будь-які записи в паспорті РФ категорично заборонено, такі дії несуть за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафів. За підробку документів настає кримінальна відповідальність. Не звертайте уваги на інформацію, що записи про дитину можна робити самостійно. Цей запис не приймається до уваги державними органами.

Які відомості повинні бути в загальносуспільному паспорті?

Відмітка Ким робиться і що прописується Відмітка Ким робиться і що прописується

Реєстрація про місце проживання

При переїзді необхідно звертатися в ФМС для зміни запису. При переїзді необхідно звертатися в ФМС для зміни запису

Ставлення до служби в армії

Всі військовозобов'язані особи при досягненні 18-ти річного віку зобов'язані відвідати військові комісаріати. Співробітники установи вносять запис про ставлення громадянина до служби. Всі військовозобов'язані особи при досягненні 18-ти річного віку зобов'язані відвідати військові комісаріати

Сімейний стан

Запис вноситься відповідними органами, які виконують таку реєстрацію. При розірванні шлюбу також робиться відмітка. Запис вноситься відповідними органами, які виконують таку реєстрацію

Внесення неповнолітніх дітей

Запис здійснюється в місцевих відділеннях ФМС при особистому відвідуванні установ.

Чинне положення про паспорт для громадян РФ вимагає обов'язкової відмітки про неповнолітніх дітей (віком до 14 років). Але відсутність такого запису не тягне за собою юридичну відповідальність. Проблеми можуть виникати під час оформлення материнського капіталу. постановці на пільгову квартирну чергу і т. д.

Дізнайтеся, необхідні документи для отримання паспорта, з нашої нової статті - «Як отримати Російський паспорт».

Як вписується дитина в цивільний паспорт

Процедура максимально спрощена, ніяких пакетів документів і заяв не потрібно. Крім того, немає потреби особисто бути присутнім, можна довіряти відвідування ФМС законним представникам. Згідно наказу, запис робиться на підставі усної прохання.

Згідно наказу, запис робиться на підставі усної прохання

Внесення дитини в паспорт

Під час відвідування установи з собою треба мати:

 • паспорта матері і батька дитини, якщо батько відсутній, то досить паспорта матері;
 • свідоцтво про народження вписувати дитини.

Як показує практика, деякі співробітники ФМС перевищують свої повноваження і порушують вимоги вищестоящих організацій. Зокрема, вимагають ксерокопії документів. При бажанні можна відстоювати свої права, але набагато простіше зробити такі копії і надати їх в установу. Навіть якщо вам пощастить і такі копії вимагати не будуть, вони стануть в нагоді в подальшому під час виготовлення інших документів.

Процес вписування складається з декількох етапів.

Відвідування РАГСу. Потрібно відвідати територіальний відділ, з собою мати довідку з пологового будинку і паспорт породіллі.

Потрібно відвідати територіальний відділ, з собою мати довідку з пологового будинку і паспорт породіллі

Довідка про народження

Практична порада. Уважно перевірте правильність усіх записів, зроблених в свідоцтві про народження. Найменша неточність або помилка може стати причиною великих неприємностей надалі. Найчастіше співробітники РАГСу припускаються помилок в написанні прізвища та імені новонародженого, особливо якщо вони у батьків незвичні для росіян. Зміна однієї літери може виявитися через десятки років, внести потім потрібні уточнення дуже складно. У деяких випадках доводиться звертатися до суду, це не тільки довго, але й дорого. А якщо необхідно терміново внести виправлення, то на позитивний результат можна навіть не сподіватися.

Відвідування місцевого відділення ФМС. Слід взяти один або два паспорти батьків та свідоцтво про народження дитини. Кількість паспортів залежить від індивідуальної сімейної ситуації. Запис в паспорті робиться на підставі усного звернення до відповідального співробітника. Слід пам'ятати, що дитина отримує громадянство автоматично. Підстава настання випадку - обидва або один з батьків є таким.

Підстава настання випадку - обидва або один з батьків є таким

Відвідування місцевого відділення ФМС

Вся процедура займає всього кілька хвилин, на відповідній сторінці робиться запис і скріплюється гербовою печаткою і підписом співробітника установи.

Дії співробітником ФМС регламентується наказом. Посадова особа перевірять наявність документів і правильність їх оформлення. При відсутності зауважень відомості про дитину прописуються в цивільний паспорт. У свідоцтві про народження робиться запис про громадянство.

Діти вписуються на 17-й сторінці документа, вказується їх стать, прізвище, ім'я та по батькові, дата народження і дата отримання громадянства. Спеціальний штамп на свідоцтві про народження проставляється в лівому кутку документа. У позначці повинна вказуватися дата і найменування державної установи, яка здійснила це юридична дія.

Записи про дітей

Важливо. Деякі регіони РФ мають дві державні мови. У цьому випадку запис на другій мові робиться окремо на аркуші паперу формату А5. У документі окремо прописується номер і дата видачі свідоцтва про народження. Як і у всіх випадках, під записом повинна бути дата, підпис співробітника і гербова печатка червоного кольору.

Навіщо вписувати в паспорт РФ дітей

Незважаючи на вимоги положень, не всі вписують своїх дітей. Є дві причини такої поведінки: відсутність будь-якої відповідальності за порушення положень і нерозуміння батьками важливості даних записів. Особливо обережно ставляться до даної дії молоді матері. Чому деякі наші співгромадяни не поспішають вписувати дітей?

 1. Прийнято вважати, що наявність такого запису зменшує їхні шанси працевлаштуватися на хорошу роботу. Роботодавець дізнається про малолітніх дітей і постарається не приймати мати на роботу. Діти хворіють, співробітниця часто буде відсутній на робочому місці і т. Д. Відповідно до чинного законодавства наявність неповнолітніх дітей не може вважатися причиною відмови в прийомі на роботу. Але на жаль, більшість керівників не дотримуються закон, а довести свою правоту в судовому порядку навіть теоретично малоймовірно. Крім того, складно сподіватися на спокійну роботу в компанії, відносини з керівником якої зіпсовано ще до прийому. І тут ніякий суд не допоможе.

  Наявність неповнолітніх дітей не може вважатися причиною відмови в прийомі на роботу

 2. Можуть виникнути проблеми під час отримання кредиту. Дійсно, банки неохоче видають кредити багатодітним сім'ям, особливо якщо в заставу пропонується квартира. У разі відмови від повернення кредиту, виселити з квартири несумлінного позичальника з малолітніми дітьми майже неможливо. Законодавство РФ максимально захищає права неповнолітніх. Але запис у паспорті на їх рішення ніякого впливу не робить. Банки мають власну службу безпеки, яка і без запису в паспорті швидко дізнається фактичне сімейний стан позичальника.

  Рішення про видачу кредиту приймається банком незалежно від наявності або відсутності записів про дітей в паспорті

Відео - Чи обов'язково вписувати дітей у паспорт

А які аргументи існують за вписування дитини в паспорт?

 1. Значно спрощується відновлення свідоцтва про народження у разі його втрати. Такі випадки непоодинокі, втрати часу на вписування набагато менше, ніж втрати часу на відновлення свідоцтва. Особливо якщо нинішнє місце проживання розташовується дуже далеко від місця народження дитини.

  Свідоцтво про народження майже ніхто з собою не носить, тому відмітка з даними про нього полегшує вирішення подібних проблем

 2. У разі необхідності дитина може підтвердити свою національність. Паспортна запис в є достатнім фактом для видачі таких документів громадянам РФ.
 3. Спрощується процес отримання материнського капіталу. Більшість державних установ не вимагає додаткових документів і видає дозвіл на підставі відмітки в паспорті.

  При оформленні материнського капіталу іноді вимагають, щоб всі неповнолітні були вписані в паспорт

 4. Полегшується оформлення дитини в дитячий сад. Для нарахування належної матеріальної компенсації достатньо ксерокопії сторінки, на якій вписана дитина.
 5. при оформленні закордонного паспорта можуть знадобитися відомості про дітей. Співробітники ФМС можуть переписати їх з паспорта громадянина РФ. Якщо такі записи відсутні, то здобувачеві закордонного доведеться втрачати час на збір підтверджують склад сім'ї документів.

  Для занесення інформації про дітей в закордонний паспорт необхідна наявність подібних відміток в загальносуспільному документі

Відео - Як вписати дитину в закордонний паспорт

Ми вже згадували, що самостійно вписувати не можна, це вважається умисним псуванням державного документа з усіма негативними наслідками. Державне мито за надання послуги не стягується. при заміні загубленого або що стало непридатним паспорта новим записи необхідно відновлювати.

випадки відмови

Конкретне місце, де прописаний або проживе заявник, не може вважатися поважною причиною відмови вписування дітей в паспорт РФ. Деякі, не зовсім грамотні, службовці ФМС відмовляють в проханні на підставі того, що у дитини немає громадянства. Слід пояснити таким недосвідченим представникам, що громадянство дітям дається автоматично відразу після народження і ніяких додаткових паперів не потрібно.

Слід пояснити таким недосвідченим представникам, що громадянство дітям дається автоматично відразу після народження і ніяких додаткових паперів не потрібно

громадянство дитини

Для відмови є лише дві поважні причини: немає свідоцтва про народження або батьки є іноземцями.

Якщо відмова обгрунтовується на те, що є паспорт тільки одного з батьків, то такі дії співробітників також незаконним. Потрібно пам'ятати, що запис може робитися тільки одному з батьків. Другий варіант - подача заяви до суду. Оптимальний метод боротьби з некваліфікованими працівниками ФМС - знайти в інтернеті, роздрукувати Наказ ФМС №64 і звернути їх увагу на пункт 21.3 даного нормативного акту. А вони зобов'язані додержувати чинити постанови вищестоящих організацій.

Правила вписування дитини одним з батьків

Такі випадки непоодинокі. Якщо другий безвісно відсутній або перебуває в невстановленому місці, то заявнику доведеться підготувати додаткові документи.

 1. Виписка з результативній частині судового засідання. У ній повинен констатувати факт визнання одного з батьків зниклим або померлим. Якщо є свідоцтво про смерть, то достатнього тільки цього документа.
 2. Довідка з пологового будинку про народження. У ній повинна бути запис, що породілля не вказала дані про батька, в графі про нього прочерки.
 3. Заява про те, що місцезнаходження другого батька не відомо. Документ подається в управління ФМС. Цей шлях найдовший, потрібно перевірка і неодноразове відвідування установи.

  Визнання статусу матері-одиначки

Важливо. Пам'ятайте, що змінити по батькові дитини неможливо, для цього потрібна згода другого з батьків.

При заміні паспорта після досягнення 45-ти річного віку відомості про неповнолітніх не відновлюються в разі, коли вони старше 14-ти років.

висновок

Для вписування дітей в загальногромадянський паспорт доведеться відвідувати місцеве відділення ФМС особисто. На порталі держпослуг можна лише зареєструватися для вписування дитини в закордонний паспорт, а не в звичайний.

На порталі держпослуг можна лише зареєструватися для вписування дитини в закордонний паспорт, а не в звичайний

Відомості про дітей можна внести в закордонний паспорт старого зразка

Дивіться інформаційну таблицю порівняння закордонних паспортів:

Інформація Закордонний паспорт нового зразка Закордонний паспорт старого зразка Термін дії 10 років 5 років Кількість сторінок 46 сторінок 36 сторінок Переваги переходу через кордон Швидкий В загальному порядку Інформація про дітей Чи не вказується Можна вказати Вартість держмита для дорослих 2450 рубл. 1400 рублів. Вартість держмита для дітей до 14 років 1050 рубл. 700 рубл.

Віддалено це можна зробити тільки в розвинених країнах. Наприклад, в Естонії 99% послуг надається в електронному вигляді, більше 90% громадян мають ID-карту, яка засвідчує особистість і має електронний підпис. З кінця 1990 року всі школи країни мали доступ до інтернету, в класах обов'язково викладають програмування. А для пенсіонерів держава організувала безкоштовні курси навчання, дає їм значні субсидії на придбання персональних комп'ютерів. Портал держпослуг дозволяє не тільки записувати дитину в паспорт, а й реєструвати його народження, отримувати права, сплачувати податки, відкривати компанії, брати участь у виборах і т. Д.

Читайте також корисну інформацію в статті - «Як отримати паспорт через держпослуги».

Відео - Як вписати дітей в паспорт громадянина РФ

А як вписати з його допомогою дитини в паспорт РФ?
Чи варто сподіватися, що портал держпослуг прискорить процедуру і позбавить батьків від відвідування різних організацій?
Які відомості повинні бути в загальносуспільному паспорті?
Чому деякі наші співгромадяни не поспішають вписувати дітей?