Строительство »

Своя кредитна історія

Поставивши собі за мету дізнатися власну кредитну історію, переходимо на офіційний сайт УБКІ , Де кожному зареєстрованому клієнту надається можливість ознайомитися з таємницями своєї таємниці. Так, як це бюро є офіційною установою, то така інформація видається лише тільки після отримання згоди на надання запитаних даних, і спирається вона на закон про захист інформації.

Так, отримавши СМС - код на мобільний телефон, номер якого значиться в картотеці УБКІ, клієнт в особистому кабінеті вписує його в спеціальне поле, тим самим підтверджуючи свою особистість. Потім шляхом перерахування з банківської карти будь-якого формату, клієнт оплачує вартість їх послуг, які на сьогоднішній день оцінюються в 25 грн. По завершенню перерахованих маніпуляцій, будь-який громадянин нашої держави отримує відкритий доступ до накопиченої на нього кредитної історії, але тільки на сьогоднішню дату. Тобто, відзвітувавшись сьогодні перед вами, бюро не повинно більше цього робити, а для повторного перегляду своїх даних доведеться знову сплатити 25 грн.

По суті, ці дані лише тільки констатують факт належного виконання зобов'язань по кредиту, і не несуть будь-якої іншої смислового навантаження. Маючи більш ніж 35 мільйонами кредитних історій, це бюро не займається розглядом або пошуком доказів, вони просто констатують факти, і не більше того. Але є і явна перевага від їх діяльності. В даному звіті зазначено, який банк надав цю інформацію. Далі, маючи бажання відновити справедливість, можна спираючись на отриману інформацію йти до кредитору і доводити своє бачення подій.

Мало хто знає, але на законодавчому рівні офіційно затверджений варіант безкоштовного отримання власних даних, щодо взаємин з кредиторами. Спираючись на Закон України, а саме «Про організацію формування та обігу кредитних історій», кожен громадянин нашої країни має можливість один раз на рік абсолютно БЕЗКОШТОВНО отримати відповідь від УБКІ. Але в такому разі, доведеться дотримати всі існуючі формальності:

1. Для отримання безкоштовних даних про власну кредитну історію, необхідно відправити рекомендований лист за адресою УБКІ: Україна; м. Київ; вул. Грушевського; д. 1 «д»; ТОВ УБКІ.
2. А так-же, завірені власним підписом копії документів:
- паспорт (перша, друга сторінки та реєстрація);
- ІПН (реєстраційний номер облікової картки платника податків);
- заяву на надання звіту, зразок якого розташований по цією адресою.

На всіх перерахованих документах крім підпису повинна стояти дата засвідчення.

І тільки маючи офіційною відповіддю УБКІ, з живою підписом та мокрою печаткою, у позичальника існує реальна можливість що-небудь довести. Так як, зіставивши дані з УБКІ і виписку по зіпсувати історію кредиту, можна прийти до висновку про правильність дій кредитора. А викривши його в несумлінному ставленні до зобов'язань кредитора, а також маючи незаперечні і офіційні докази, можна погрожуючи походом до суду, вимагати від кредитора виправлення своєї кредитної історії. У разі, якщо відповідь банкіра негативний, можна дійсно подати в суд, але попередньо проконсультувавшись з адвокатом, так як кредитна історія і її сутність є досить специфічним і розмитим поняттям. І відповідно - дуже складно прогнозувати результат судового розгляду.

Користуючись правилом: «знання - сила», кожен з нас самостійно вибирає «мову» спілкування з банком. Якщо когось влаштовує пасивна життєва ситуація, то можна нічого не робити. А будучи людиною наполегливим і самовпевненим, можна контролювати кожну дрібницю, яка впливає на перебіг власного життя. Для людини, яка турбується про власне майбутнє, нічого не варто отримати безкоштовне «досьє» на самого себе, і в разі виявлення будь-яких невідповідностей, постаратися виправдати власне чесне ім'я.

Більш детальну інформацію про всілякі наслідки зіпсованої кредитної історії можна дізнатися в рубриці « кредитна історія ».

на Ваш сайт.