Строительство »

Що можна купити за кордоном за однокімнатну квартиру в Києві - Статті та огляди

 1. Що можна купити за кордоном за однокімнатну квартиру в Києві На столичному ринку нерухомості - застій,...
 2. Єгипет
 3. Болгарія
 4. Чехія
 5. Іспанія
 6. Німеччина
 7. Франція
 8. Таїланд
 9. Що можна купити за кордоном за однокімнатну квартиру в Києві
 10. Туреччина
 11. Єгипет
 12. Болгарія
 13. Чехія
 14. Іспанія
 15. Німеччина
 16. Франція
 17. Таїланд
 18. Що можна купити за кордоном за однокімнатну квартиру в Києві
 19. Туреччина
 20. Єгипет
 21. Болгарія
 22. Чехія
 23. Іспанія
 24. Німеччина
 25. Франція
 26. Таїланд
 27. Що можна купити за кордоном за однокімнатну квартиру в Києві
 28. Туреччина
 29. Єгипет
 30. Болгарія
 31. Чехія
 32. Іспанія
 33. Німеччина
 34. Франція
 35. Таїланд
 36. Що можна купити за кордоном за однокімнатну квартиру в Києві
 37. Туреччина
 38. Єгипет
 39. Болгарія
 40. Чехія
 41. Іспанія
 42. Німеччина
 43. Франція
 44. Таїланд

Що можна купити за кордоном за однокімнатну квартиру в Києві

На столичному ринку нерухомості - застій, не приведи Господи - ціни на квартири в Києві і зовсім почнуть падати (у всякому разі, такі чутки вже ходять). Українці швидко знайшли вихід із ситуації - стали вкладати гроші в нерухомість за кордоном.

Тим більше, що, як з'ясувалося, ціни в багатьох європейських містах - істотно нижче, ніж в українській столиці Тим більше, що, як з'ясувалося, ціни в багатьох європейських містах - істотно нижче, ніж в українській столиці. «Главред» вирішив дізнатися, на яку закордонну нерухомість може претендувати киянин, який продав свою однокімнатну квартиру, середня вартість якої - 120 тисяч доларів, і вирішив вкласти ці гроші в житло за кордоном.

Незважаючи на те, що крига скресла, все-таки помітно, що цей напрямок для нас - нове: кількість ріелторів, які працюють з іноземною нерухомістю на київському ринку можна перерахувати по пальцях. Більшість солідних і відомих агентств нерухомості обережно «пасуться» виключно на вітчизняних пасовищах, тільки мало хто «ризикові» ріелтори вгадали нову тенденцію.

За їх словами, заможні люди традиційно віддають перевагу Францію, Швейцарію та Іспанію, «мідл-клас» придивляється до недорогих Туреччини і Болгарії. Втім, при бажанні більш-менш доступне житло можна знайти навіть на Лазурному березі. Правда, в таких інвестиціях при очевидних плюсах є і свої мінуси - незнання законів і мови чужої країни, неможливість «управляти» придбаною нерухомістю, ймовірність того, що вас "кинуть" і так далі.

Туреччина

Нерухомість в Туреччині зараз досить активно стали пропонувати українські ріелтори. В принципі, особливих обмежень з придбання житла в Туреччині немає - іноземні громадяни можуть з цього приводу не хвилюватися. Правда, процедура покупки на юридичну особу - простіша, весь процес, включаючи реєстрацію фірми, займе тиждень.

Реєстрація фірми обійдеться в суму 1000- 1500 євро. Процедура покупки нерухомості приватною особою, незалежно від національної приналежності, займає більш тривалий термін. Це пов'язано з отриманням дозволів на покупку від Військового відомства в Ізмірі і Головного Кадастрового управління в Анкарі.

А далі формальності з оформлення та реєстрації в Кадастровому управлінні права власності з внесенням в кадастрову книгу і видачею купчої (TАПУ), завершуються в один день. Відразу ж після покупки квартири можна оформити посвідку на проживання. Ринок нерухомості в Туреччині досить примітивний, продажем квартирою займається все кому не лінь, так що краще тримати «вухо гостро».

Зрозуміти, скільки в Туреччині коштує квадратний метр, дуже складно: аналогічні 50-метрові квартири в Белеку продаються і за 38, і за 42, і за 50 000 євро. Двоповерхову віллу в Кемері (площею 125 метрів) можна купити за 140 тисяч євро. Правда, останнім часом ціни стали повзти вгору. Плата за комунальні послуги становить приблизно 100 євро в місяць.

Єгипет

Придбати нерухомість в Єгипті може хто завгодно, без жодних обмежень, додаткові умови та бюрократичні тяганини. Іноземному покупцеві необхідний один єдиний документ - його закордонний паспорт. Для реєстрації прав власності, після оформлення контракту про покупку житла, необхідно завірити цей контракт у нотаріуса, після чого він вступає в законну силу.

Для отримання свідоцтва про право власності на нерухомість, покупцю залишається зареєструвати контракт в суді і оплатити податок з покупки в розмірі 3% від вартості контракту. Щорічного податку на житлову нерухомість в Єгипті немає. Правда, за неофіційними даними, під час продажу квартири іноземець може зіткнутися з деякими труднощами - єгипетська влада без захвату ставляться до відтоку коштів з країни.

Тому деякі іноземці вважають за краще оформити генеральну довіреність на своє ім'я, яка дає можливість продавати, дарувати і взагалі розпоряджатися житлом. Але якщо ви не хочете в найближчому майбутньому продавати житло і не любите ризик, краще все-таки піти по «законному шляху». Власник нерухомості в Єгипті може без проблем приїжджати в країну, і перебувати тут 5 місяців. При купівлі житла більше, ніж на 50 тисяч у.о. можна отримати резидентну візу.
Ціни на нерухомість в Єгипті за київськими мірками смішні, цілком пристойні двокімнатні апартаменти в споруджуваному будинку на «другої лінії» узбережжя можна придбати за 20 тисяч доларів (250-300 доларів за квадратний метр). Квартири на «першій лінії» в Хургаді стоять приблизно 500 у.о. за кв. метр.

Вартість загальних комунальних послуг в Єгипті значно нижче, ніж в інших країнах - від 5 до 20 $ в місяць. Сюди входить оплата за воду, каналізацію, електрику, прибирання сміття. З переваг тутешнього ринку можна виділити тенденцію до швидкого зростання цін на житло.

Але є і свої недоліки - дуже часто будинки здаються в необжитих районах, поряд з якими немає практично ніякої інфраструктури. До того ж пустеля - не найвдаліший клімат для жителя середньої смуги, та й рівень життя в країні досить низький.

Болгарія

На перший погляд нерухомість в Болгарії здається вельми привабливим варіантом для інвестицій: і країна досить «інтелігентна» і близька по духу, і ціни на нерухомість і землю тут ростуть стабільно (від 30% до 60% в рік за останні три роки), до того ж Болгарія тепер - член ЄС - додатковий бонус.

А за рахунок інвестицій ви маєте шанс отримати ПМЖ або ВНЖ (дозвіл на тривале проживання в країні). До речі, апартаменти і вілли на березі моря з останнім часом активно купують ірландці і британці. Іноземець має право на купівлю нерухомості в Болгарії, при оформленні угоди досить закордонного паспорта.

Але є один мінус - купити нерухомість із землею тут може тільки юридична особа, а значить, вам доведеться зареєструвати в Болгарії фірму, навіть якщо ви не збираєтеся вести бізнес нотаріальні такси. Базою при оподаткуванні вважається податкова оцінка нерухомості (тому в документах вона зазвичай знижується в два рази).

Виходячи з податкової оцінки, визначаються розмір держмита на операцію і нотаріальні такси. В цілому вони складають близько 3% від вартості, зазначеної в Нотаріальному акті. Наявність власних апартаментів (адреси) в Болгарії дає право на отримання річної багаторазової візи для власника і всіх членів його сім'ї. Максимальний термін перебування за такою візою - 90 днів.

За словами представників компанії «Віател», найвигідніше купувати квартири в споруджуваному комплексі на березі моря. Такі комплекси нагадують автономний обслуговувати себе готель зі своєю охороною, рецепцією, супермаркетом, рестораном, фітнес-залом, басейнами. Обслуговує комплекс коштуватиме 250-500 євро на рік (Від 4 до 12 євро за квадратний метр). На ваше прохання господар комплексу може взяти на себе турботу про ваших апартаментах і здати їх в оренду.

Ціни на Болгарську нерухомість поки що не кусаються. Правда, віллу на березі моря за 120 тисяч доларів не купиш (вілли і будинки - від 200 000 євро), але ось придбати 50-метрову квартирку в комплексі-готелі українцеві цілком по кишені. Квадратний метр - від 750 до 1500 євро (в залежності від місця розташування і ступеня престижності комплексу). Наприклад, квадратний метр апартаментів в комплексі в самому центрі курорту Сонячний берег пропонується за 1250 євро.

Якщо ви наполягаєте на власному домі, можна спробувати купити землю, яка тут досить дешева і побудувати собі житло самостійно. Квадратний метр (саме метр, а не сотка) землі коштує від 15 євро. Скажімо, квадратний метр землі в районі курортного містечка Чорноморець коштує 20 євро.

Чехія

З придбанням нерухомості в Чехії - та ж історія, що і в Болгарії - покупець неодмінно повинен бути юридичною особою. Тільки зареєструвавши в країні свою фірму, можна претендувати на тутешню нерухомість. Тому найчастіше в Чехії нерухомість купують саме в комерційних цілях.

Багато набувають, скажімо, ПП із зареєстрованою на неї нерухомістю (щоб не мучитися з відкриттям фірми). Членство в ЄС, активно розвивається ринок робить Чехію привабливою для бізнесменів. З іншого боку, мені розповіли історію про те, як молода людина, законно зареєстрував в Чехії фірму, після цього так і не зміг отримати довгострокову візу.

Угода реєструється у кадастрі нерухомості, і тільки після цього ви можете вважатися повноправним власником. У Празі процес запису в кадастрі займає до 6 місяців. В інших місцях Чехії це займає менше часу.

Якщо, зареєструвавши фірму, ви реальної підприємницькою діяльністю не займаєтеся, ви все одно повинні будете здати «порожній звіт» - за допомогою бухгалтера, звичайно ж. Якщо ви купуєте в Чехії нерухомість - зобов'язані платити щорічний податок на землю (в середньому від 250 до 500 доларів в рік - в залежності від цінності землі - скажімо, найдорожча земля - в Празі та Карлових Варах).

Щоб отримати візу, потрібно звернутися в консульський відділ посольства Чехії в Україні і надати довідку про те, що ви є засновником фірми. Наступна віза продовжується вже на території Чехії, видається вона вже на два роки. Це так звана «малинова» чеська віза на тривале перебування в країні. Через 2 роки - снужно знову подавати документи в поліцію для отримання візи. А після закінчення 5 років можете претендувати на отримання виду на проживання в Чехії.

Безумовно, купити квартиру в хорошому районі Праги за 100 тисяч у.о. не вийде, але скромну «двушку» підшукати можна без проблем. Зате в інших регіонах за 100 тисяч євро можна придбати цілий будинок. Скажімо, 3-х поверховий будинок з ділянкою землі і садом неподалік від гірськолижного курорту Кліновец мені пропонували купити за 80 тисяч євро. Причому, будинок продавався вже разом з оформленим дозволом на відкриття магазину.

Іспанія

Іспанські закони декларують, що незалежно від національності і громадянства, будь-яка фізична або юридична особа може набути тут нерухомість. Покупець вступає у володіння нерухомістю з моменту підписання нотаріального акту купівлі-продажу, і йому видається нотаріальна проста копія купчої. Через 1,5 - 2 місяці покупець отримує на руки зареєстрований оригінал купчої (в разі наявності іпотечного кредиту в момент його повної сплати - до цього купча зберігається в банку, який видав кредит).

До речі, в документах найчастіше офіційно декларується вартість, занижена на 30-40% від реальної ціни нерухомості. Робиться це з метою зниження поточних витрат і податків, пов'язаних з купівлею. А витрати і справді немаленькі - податок з покупки і нотаріальні витрати при покупці нерухомості в Іспанії становлять 8-10% від суми.

Вілли на узбережжі моря досить дорогі. Найдоступніше житло - все ті ж апартаменти. Київські ріелтори стверджують, що апартаменти з однією спальнею площею 50 метрів на Іспанському узбережжі можна купити від 120 тисяч євро. Московські беруться знайти аналогічну квартиру, якщо у вас є близько 100 тисяч євро. Втім, кажуть, на місці можна підшукати і більш дешевий варіант.

До речі, на острові Тенеріфе житло ще більш демократичне (скажімо. Квартира 47 кв. М. - від 95 тисяч євро). Крім очевидних переваг Іспанії (країна-член ЄС, розвинена економіка, хороший клімат), є і приховані. В Іспанії - одна з найбільших українських громад, і там ви напевно не будете відчувати себе чужаком.

До того ж іспанці куди більш відкриті і доброзичливі по відношенню до іноземців, ніж інші європейські народи (ті ж французи чи німці). Ціна нерухомості в престижних будинках і котеджах - приблизно від 3000 євро за метр.

Якщо грошей не вистачає, можна взяти кредит - при купівлі нерухомості в Іспанії нерезидентам Європейського співтовариства банки надають іпотечні кредити терміном до 20 років під 4-5% річних. Час отримання іпотечного кредиту - дві-три тижні. До речі, можна купити ділянку землі і взяти кредит на будівництво будинку.

Німеччина

На перший погляд, нерухомість Німеччини привертає дивовижною дешевизною. Але дешевизна ця - уявна. Так, дійсно квартиру в Берліні можна купити за 40, і навіть за 30 тисяч євро. Але це морально застаріле житло «соціалістичної споруди», на яке сьогодні вже немає ніякого попиту.

Це стосується практично всієї нерухомості на території колишньої Східної Німеччини. У тому ж Берліні пропозиція перевищує попит на 100 тисяч квартир і будинків. Але якщо ви купите «східно-німецьку» квартиру, шансів вдало продати її або здати в оренду - трохи.

Виняток становлять фешенебельні Потсдам в передмісті Берліна і Дрезден, портовий Росток, Ерфурт і Коттбус (1,5-2 тис.євро / кв.м). У Західній Німеччині найдорожчими містами в даний час є Мюнхен (ціна будинку з невеликою ділянкою як в самому місті, так і в передмісті - 3,5-5 тис.євро / кв.м), Кельн, Штуттгарт і Франкфурт (3-4 тис. євро / кв.м), курортні землі Гессен (3 тисячі). Квартири коштують трохи дешевше. Середня ціна на нерухомість в хороших районах Німеччини становить 1,5-2 тис. Євро / кв.м.

Іноземці без всяких обмежень можуть купувати як житлову, так і комерційну нерухомість. Отримання дозволу на проживання не пов'язане з придбанням нерухомості, але володіння нею є вагомим аргументом при розгляді заяви з боку влади, так як це доводить матеріальну незалежність заявника.

Питання про отримання посвідки на проживання вирішується в індивідуальному порядку і далеко не завжди позитивно. Податок на придбану нерухомість становить 3,5% від вартості об'єкта, послуги маклера-посередника - від 3 до 5%, послуги фірми посередника), нотаріальні витрати і витрати на реєстрацію - 1%.

Є ще одна складність, пов'язана з різницею менталітетів. Як відомо, німці - люди дуже педантичні і в'їдливі, і напевно вип'ють у вас не один літр крові перш, ніж ви адаптуєте в їхньому товаристві. Так що жити в багатоквартирному німецькому будинку не дуже весело, здати за хорошу ціну квартиру а-ля українська хрущовка теж часом проблематично.

Правила, перераховані на стіні в під'їзді типового німецького будинку: не можна вибивати килими у дворі, якщо там сушиться чиясь білизна, необхідно розділяти сміття по семи різних груп і т. Д Німці не тільки неухильно виконують усі приписи, а й ревно стежать, щоб інші їх не порушували.

Франція

Життєва філософія французів мабуть, ближче українцям, ніж німецька. Але і нерухомість тут дорожче, ніж в Німеччині. Але при бажанні стати власником нерухомості у Франції для іноземця можливо - місцеві закони цього не забороняють.

Правда, при покупці житла від 500 тисяч євро покупця ретельно перевіряє французька сторона - не дай Бог, в рафінована співтовариство, яке свято шанує свої порядки і уклад, увіллється неголений громадянин з невизначеним минулим і каламутним станом. Крім усього іншого покупця чекають додаткові витрати на оформлення угоди, крім вартості покупки, куди включені комісійні ріелторів.

Він повинен оплатити державні внески, реєстраційні податки і послуги нотаріуса, які становлять приблизно 7-8% від вартості нерухомості. Якщо ви вкладаєте гроші з метою швидкої інвестиції, Франція для цього не найкращий варіант - за перепродаж нерухомості в перший рік володіння вам доведеться заплатити 33% податку з прибутку. Та й істотних стрибків у зростанні цін тут теж не спостерігається.

Знайти комфортабельну квартиру в Парижі за 50 тисяч доларів (як писали деякі ЗМІ) - утопія - хіба що йшлося про паризьких нетрях. Найдешевша квартира, яку вдалося знайти в базах АН - коштувала 120 тисяч (студіо - 21 квадратний метр, біля метро Сен-Шарль). Правда, кажуть, що на місці цілком можливо підшукати аналогічну квартиру за 70-80 тисяч євро.

До речі, українців більше привертає навіть не Париж, а Лазурний берег, де ціни будуть ще крутіші. Хоча київські ріелтори пообіцяли підшукати квартирку в Каннах за 140 тисяч євро. В середньому не елітна нерухомість тут оцінена в 3-3,5 тисячі євро за квадратний метр.

Таїланд

Любителі екзотики недавно звернули свою увагу на Таїланд - не в туристичному, а в інвестиційному плані (у нас поки таких пропозицій немає). Житло тут відносно недорого, а тенденція до зростання цін вже визначилася. Ціни на будинки - від 200 тисяч євро, при цьому можуть виникнути проблеми з їх оформленням.

Куди реальніше купити квартиру (кондомініуми, як їх тут називають). До недавнього часу іноземці не могли володіти нерухомістю в Таїланді, але в 99-му році відбулося невелике послаблення: в Акті про кондомініуми з'явилося доповнення, яке дозволяють іноземцям володіння кондомініуму, за умови того, що їм належить не більше 49% всієї площі проекту (все інше - громадянину Бангкока).

Саме тому більшість європейців вважають за краще купуваті житло в Бангкоку и Паттайя - там місцеве Муніципальне законодавство дозволяє іноземцям купуваті кондомініумі. Оплата. Традіційно продавець (агентство) требует Внесення 20% передоплата. Решта 80% могут буті Сплачені в рядків від 30 до 60 днів. Варто зазначити, що цей депозит неповернення, тому рішення потрібно прийняти перед тим, як вносити будь-які платежі.

Оплату нерухомості, що купується, як правило, роблять банківським чеком вже безпосередньо в Земельному Департаменті перед здачею документів на перехід права власності. Вам доведеться заплатити податок на продаж нерухомості (0,11% від суми угоди), Податок на передачу права власності (0,01%), гербовий збір (0,5%).

Однокімнатна квартира в Паттаї (32 кв.м.) обійдеться в 25 -35 000 євро (в залежності від розташування і якості). Можна стати і Таїланду землевласником - ділянку землі в Паттайя (25 тисяч метрів) коштує всього 25 00 євро.

Крім цього на 120 тисяч цілком посильно купити нерухомість в Чорногорії, Польщі, Угорщини та більшості країн СНД. У Британії можна розраховувати хіба що на скромну квартирку десь в провінції. 70-80 тисяч євро, Лондон по кишені поки що тільки олігархам.

Головне - перед покупкою житла потрібно визначилися з метою - або ви купуєте квартиру для того, щоб проводити тут відпустку з сім'єю, або для того, щоб вигідно вкласти гроші. І не варто забувати про те, що квартира (або будинок) в чужій країні - не тільки цікаві можливості, але і великий головний біль.

Голова Комітету Асоціації фахівців з нерухомості України з аналізу ринку нерухомості Олексій Котенко:

- Мені здається, зараз стали багато говорити про покупку нерухомості за кордоном, але реально таких покупок не так вже й багато. Звичайно, є люди, які вкладають гроші в нерухомість за кордоном, але ті, хто хотів це робити, робили це і раніше. Природно, з кожним роком ця тенденція посилюється, оскільки люди тяжіють до більш комфортному проживанню, вони купують житло для того, щоб, скажімо, їздити за кордон відпочивати.

Нерухомість в Туреччині, Чорногорії, Болгарії зараз досить доступна. Але тим не менше вона далеко не всім по кишені. Це, скоріше, задоволення для багатих людей, для середнього класу - це не найкращий варіант. Адже покупцеві доведеться зіткнутися з багатьма труднощами - наприклад, треба керувати цією нерухомістю, а вона знаходиться за тридев'ять земель.

Необхідно здавати нерухомість в оренду, рентабельність при цьому не надто висока - виникає необхідність контролю, фірми, які займаються цим, можуть брати за свої послуги близько 20% від прибутку. До того ж володіння нерухомістю в багатьох країнах передбачає певні податки, є тут і свої юридичні тонкощі. Предстаівтелі вітчизняного миддл-класу краще купить таку ж квартиру в Києві, буде спокійно здавати її в оренду і отримувати ті ж 5-7% річних.

Якщо розглядати покупку житла за кордоном як інвестицію, потрібно проводити ретельний аналіз і моніторинг ринку і відштовхуватися від конкретної ситуації в країні, купувати квартиру там, де передбачається швидкий ріст. Необхідно шукати місця, де дивіденди будуть більше 25%. У нормальних європейських країнах приріст становить приблизно близько 10-20% річних. Мабуть, сьогодні вигідніше вкладати гроші в країни, що розвиваються, в яких ще може бути скачкооборазний зростання цін.

Віталій Бессонов, заступник директора міжнародної девелоперської компанії «AESI»:

- Український ринок іноземної нерухомості ще недостатньо сформований, у нас невелика кількість пропозицій і небагато компаній, які займаються цим напрямком. Наприклад, чи не єдина компанія, яка займається продажем елітної нерухомості в Швейцарії. Зокрема в Швейцарії займаємося рік - і вигідність вкладення в Швейцарії полягає в стабільності. Ми працюємо на території України і Росії.

В Україні вже з'явилися люди, які купують дорогу нерухомість за кордоном. В Україні - це перш за все Київ, Дніпропетровськ, Донецьк, в Росії - Москва і частково Пітер. Люди стали більш охоче вкладати гроші в житло за кордоном. Це в першу чергу заможні люди, які можуть дозволити собі раз в три місяці відпочивати, вони купують нерухомість, яка чекає їх, або здають її в оренду.

джерело: meget.kiev.ua


Що можна купити за кордоном за однокімнатну квартиру в Києві

На столичному ринку нерухомості - застій, не приведи Господи - ціни на квартири в Києві і зовсім почнуть падати (у всякому разі, такі чутки вже ходять). Українці швидко знайшли вихід із ситуації - стали вкладати гроші в нерухомість за кордоном.

Тим більше, що, як з'ясувалося, ціни в багатьох європейських містах - істотно нижче, ніж в українській столиці Тим більше, що, як з'ясувалося, ціни в багатьох європейських містах - істотно нижче, ніж в українській столиці. «Главред» вирішив дізнатися, на яку закордонну нерухомість може претендувати киянин, який продав свою однокімнатну квартиру, середня вартість якої - 120 тисяч доларів, і вирішив вкласти ці гроші в житло за кордоном.

Незважаючи на те, що крига скресла, все-таки помітно, що цей напрямок для нас - нове: кількість ріелторів, які працюють з іноземною нерухомістю на київському ринку можна перерахувати по пальцях. Більшість солідних і відомих агентств нерухомості обережно «пасуться» виключно на вітчизняних пасовищах, тільки мало хто «ризикові» ріелтори вгадали нову тенденцію.

За їх словами, заможні люди традиційно віддають перевагу Францію, Швейцарію та Іспанію, «мідл-клас» придивляється до недорогих Туреччини і Болгарії. Втім, при бажанні більш-менш доступне житло можна знайти навіть на Лазурному березі. Правда, в таких інвестиціях при очевидних плюсах є і свої мінуси - незнання законів і мови чужої країни, неможливість «управляти» придбаною нерухомістю, ймовірність того, що вас "кинуть" і так далі.

Туреччина

Нерухомість в Туреччині зараз досить активно стали пропонувати українські ріелтори. В принципі, особливих обмежень з придбання житла в Туреччині немає - іноземні громадяни можуть з цього приводу не хвилюватися. Правда, процедура покупки на юридичну особу - простіша, весь процес, включаючи реєстрацію фірми, займе тиждень.

Реєстрація фірми обійдеться в суму 1000- 1500 євро. Процедура покупки нерухомості приватною особою, незалежно від національної приналежності, займає більш тривалий термін. Це пов'язано з отриманням дозволів на покупку від Військового відомства в Ізмірі і Головного Кадастрового управління в Анкарі.

А далі формальності з оформлення та реєстрації в Кадастровому управлінні права власності з внесенням в кадастрову книгу і видачею купчої (TАПУ), завершуються в один день. Відразу ж після покупки квартири можна оформити посвідку на проживання. Ринок нерухомості в Туреччині досить примітивний, продажем квартирою займається все кому не лінь, так що краще тримати «вухо гостро».

Зрозуміти, скільки в Туреччині коштує квадратний метр, дуже складно: аналогічні 50-метрові квартири в Белеку продаються і за 38, і за 42, і за 50 000 євро. Двоповерхову віллу в Кемері (площею 125 метрів) можна купити за 140 тисяч євро. Правда, останнім часом ціни стали повзти вгору. Плата за комунальні послуги становить приблизно 100 євро в місяць.

Єгипет

Придбати нерухомість в Єгипті може хто завгодно, без жодних обмежень, додаткові умови та бюрократичні тяганини. Іноземному покупцеві необхідний один єдиний документ - його закордонний паспорт. Для реєстрації прав власності, після оформлення контракту про покупку житла, необхідно завірити цей контракт у нотаріуса, після чого він вступає в законну силу.

Для отримання свідоцтва про право власності на нерухомість, покупцю залишається зареєструвати контракт в суді і оплатити податок з покупки в розмірі 3% від вартості контракту. Щорічного податку на житлову нерухомість в Єгипті немає. Правда, за неофіційними даними, під час продажу квартири іноземець може зіткнутися з деякими труднощами - єгипетська влада без захвату ставляться до відтоку коштів з країни.

Тому деякі іноземці вважають за краще оформити генеральну довіреність на своє ім'я, яка дає можливість продавати, дарувати і взагалі розпоряджатися житлом. Але якщо ви не хочете в найближчому майбутньому продавати житло і не любите ризик, краще все-таки піти по «законному шляху». Власник нерухомості в Єгипті може без проблем приїжджати в країну, і перебувати тут 5 місяців. При купівлі житла більше, ніж на 50 тисяч у.о. можна отримати резидентну візу.
Ціни на нерухомість в Єгипті за київськими мірками смішні, цілком пристойні двокімнатні апартаменти в споруджуваному будинку на «другої лінії» узбережжя можна придбати за 20 тисяч доларів (250-300 доларів за квадратний метр). Квартири на «першій лінії» в Хургаді стоять приблизно 500 у.о. за кв. метр.

Вартість загальних комунальних послуг в Єгипті значно нижче, ніж в інших країнах - від 5 до 20 $ в місяць. Сюди входить оплата за воду, каналізацію, електрику, прибирання сміття. З переваг тутешнього ринку можна виділити тенденцію до швидкого зростання цін на житло.

Але є і свої недоліки - дуже часто будинки здаються в необжитих районах, поряд з якими немає практично ніякої інфраструктури. До того ж пустеля - не найвдаліший клімат для жителя середньої смуги, та й рівень життя в країні досить низький.

Болгарія

На перший погляд нерухомість в Болгарії здається вельми привабливим варіантом для інвестицій: і країна досить «інтелігентна» і близька по духу, і ціни на нерухомість і землю тут ростуть стабільно (від 30% до 60% в рік за останні три роки), до того ж Болгарія тепер - член ЄС - додатковий бонус.

А за рахунок інвестицій ви маєте шанс отримати ПМЖ або ВНЖ (дозвіл на тривале проживання в країні). До речі, апартаменти і вілли на березі моря з останнім часом активно купують ірландці і британці. Іноземець має право на купівлю нерухомості в Болгарії, при оформленні угоди досить закордонного паспорта.

Але є один мінус - купити нерухомість із землею тут може тільки юридична особа, а значить, вам доведеться зареєструвати в Болгарії фірму, навіть якщо ви не збираєтеся вести бізнес нотаріальні такси. Базою при оподаткуванні вважається податкова оцінка нерухомості (тому в документах вона зазвичай знижується в два рази).

Виходячи з податкової оцінки, визначаються розмір держмита на операцію і нотаріальні такси. В цілому вони складають близько 3% від вартості, зазначеної в Нотаріальному акті. Наявність власних апартаментів (адреси) в Болгарії дає право на отримання річної багаторазової візи для власника і всіх членів його сім'ї. Максимальний термін перебування за такою візою - 90 днів.

За словами представників компанії «Віател», найвигідніше купувати квартири в споруджуваному комплексі на березі моря. Такі комплекси нагадують автономний обслуговувати себе готель зі своєю охороною, рецепцією, супермаркетом, рестораном, фітнес-залом, басейнами. Обслуговує комплекс коштуватиме 250-500 євро на рік (Від 4 до 12 євро за квадратний метр). На ваше прохання господар комплексу може взяти на себе турботу про ваших апартаментах і здати їх в оренду.

Ціни на Болгарську нерухомість поки що не кусаються. Правда, віллу на березі моря за 120 тисяч доларів не купиш (вілли і будинки - від 200 000 євро), але ось придбати 50-метрову квартирку в комплексі-готелі українцеві цілком по кишені. Квадратний метр - від 750 до 1500 євро (в залежності від місця розташування і ступеня престижності комплексу). Наприклад, квадратний метр апартаментів в комплексі в самому центрі курорту Сонячний берег пропонується за 1250 євро.

Якщо ви наполягаєте на власному домі, можна спробувати купити землю, яка тут досить дешева і побудувати собі житло самостійно. Квадратний метр (саме метр, а не сотка) землі коштує від 15 євро. Скажімо, квадратний метр землі в районі курортного містечка Чорноморець коштує 20 євро.

Чехія

З придбанням нерухомості в Чехії - та ж історія, що і в Болгарії - покупець неодмінно повинен бути юридичною особою. Тільки зареєструвавши в країні свою фірму, можна претендувати на тутешню нерухомість. Тому найчастіше в Чехії нерухомість купують саме в комерційних цілях.

Багато набувають, скажімо, ПП із зареєстрованою на неї нерухомістю (щоб не мучитися з відкриттям фірми). Членство в ЄС, активно розвивається ринок робить Чехію привабливою для бізнесменів. З іншого боку, мені розповіли історію про те, як молода людина, законно зареєстрував в Чехії фірму, після цього так і не зміг отримати довгострокову візу.

Угода реєструється у кадастрі нерухомості, і тільки після цього ви можете вважатися повноправним власником. У Празі процес запису в кадастрі займає до 6 місяців. В інших місцях Чехії це займає менше часу.

Якщо, зареєструвавши фірму, ви реальної підприємницькою діяльністю не займаєтеся, ви все одно повинні будете здати «порожній звіт» - за допомогою бухгалтера, звичайно ж. Якщо ви купуєте в Чехії нерухомість - зобов'язані платити щорічний податок на землю (в середньому від 250 до 500 доларів в рік - в залежності від цінності землі - скажімо, найдорожча земля - в Празі та Карлових Варах).

Щоб отримати візу, потрібно звернутися в консульський відділ посольства Чехії в Україні і надати довідку про те, що ви є засновником фірми. Наступна віза продовжується вже на території Чехії, видається вона вже на два роки. Це так звана «малинова» чеська віза на тривале перебування в країні. Через 2 роки - снужно знову подавати документи в поліцію для отримання візи. А після закінчення 5 років можете претендувати на отримання виду на проживання в Чехії.

Безумовно, купити квартиру в хорошому районі Праги за 100 тисяч у.о. не вийде, але скромну «двушку» підшукати можна без проблем. Зате в інших регіонах за 100 тисяч євро можна придбати цілий будинок. Скажімо, 3-х поверховий будинок з ділянкою землі і садом неподалік від гірськолижного курорту Кліновец мені пропонували купити за 80 тисяч євро. Причому, будинок продавався вже разом з оформленим дозволом на відкриття магазину.

Іспанія

Іспанські закони декларують, що незалежно від національності і громадянства, будь-яка фізична або юридична особа може набути тут нерухомість. Покупець вступає у володіння нерухомістю з моменту підписання нотаріального акту купівлі-продажу, і йому видається нотаріальна проста копія купчої. Через 1,5 - 2 місяці покупець отримує на руки зареєстрований оригінал купчої (в разі наявності іпотечного кредиту в момент його повної сплати - до цього купча зберігається в банку, який видав кредит).

До речі, в документах найчастіше офіційно декларується вартість, занижена на 30-40% від реальної ціни нерухомості. Робиться це з метою зниження поточних витрат і податків, пов'язаних з купівлею. А витрати і справді немаленькі - податок з покупки і нотаріальні витрати при покупці нерухомості в Іспанії становлять 8-10% від суми.

Вілли на узбережжі моря досить дорогі. Найдоступніше житло - все ті ж апартаменти. Київські ріелтори стверджують, що апартаменти з однією спальнею площею 50 метрів на Іспанському узбережжі можна купити від 120 тисяч євро. Московські беруться знайти аналогічну квартиру, якщо у вас є близько 100 тисяч євро. Втім, кажуть, на місці можна підшукати і більш дешевий варіант.

До речі, на острові Тенеріфе житло ще більш демократичне (скажімо. Квартира 47 кв. М. - від 95 тисяч євро). Крім очевидних переваг Іспанії (країна-член ЄС, розвинена економіка, хороший клімат), є і приховані. В Іспанії - одна з найбільших українських громад, і там ви напевно не будете відчувати себе чужаком.

До того ж іспанці куди більш відкриті і доброзичливі по відношенню до іноземців, ніж інші європейські народи (ті ж французи чи німці). Ціна нерухомості в престижних будинках і котеджах - приблизно від 3000 євро за метр.

Якщо грошей не вистачає, можна взяти кредит - при купівлі нерухомості в Іспанії нерезидентам Європейського співтовариства банки надають іпотечні кредити терміном до 20 років під 4-5% річних. Час отримання іпотечного кредиту - дві-три тижні. До речі, можна купити ділянку землі і взяти кредит на будівництво будинку.

Німеччина

На перший погляд, нерухомість Німеччини привертає дивовижною дешевизною. Але дешевизна ця - уявна. Так, дійсно квартиру в Берліні можна купити за 40, і навіть за 30 тисяч євро. Але це морально застаріле житло «соціалістичної споруди», на яке сьогодні вже немає ніякого попиту.

Це стосується практично всієї нерухомості на території колишньої Східної Німеччини. У тому ж Берліні пропозиція перевищує попит на 100 тисяч квартир і будинків. Але якщо ви купите «східно-німецьку» квартиру, шансів вдало продати її або здати в оренду - трохи.

Виняток становлять фешенебельні Потсдам в передмісті Берліна і Дрезден, портовий Росток, Ерфурт і Коттбус (1,5-2 тис.євро / кв.м). У Західній Німеччині найдорожчими містами в даний час є Мюнхен (ціна будинку з невеликою ділянкою як в самому місті, так і в передмісті - 3,5-5 тис.євро / кв.м), Кельн, Штуттгарт і Франкфурт (3-4 тис. євро / кв.м), курортні землі Гессен (3 тисячі). Квартири коштують трохи дешевше. Середня ціна на нерухомість в хороших районах Німеччини становить 1,5-2 тис. Євро / кв.м.

Іноземці без всяких обмежень можуть купувати як житлову, так і комерційну нерухомість. Отримання дозволу на проживання не пов'язане з придбанням нерухомості, але володіння нею є вагомим аргументом при розгляді заяви з боку влади, так як це доводить матеріальну незалежність заявника.

Питання про отримання посвідки на проживання вирішується в індивідуальному порядку і далеко не завжди позитивно. Податок на придбану нерухомість становить 3,5% від вартості об'єкта, послуги маклера-посередника - від 3 до 5%, послуги фірми посередника), нотаріальні витрати і витрати на реєстрацію - 1%.

Є ще одна складність, пов'язана з різницею менталітетів. Як відомо, німці - люди дуже педантичні і в'їдливі, і напевно вип'ють у вас не один літр крові перш, ніж ви адаптуєте в їхньому товаристві. Так що жити в багатоквартирному німецькому будинку не дуже весело, здати за хорошу ціну квартиру а-ля українська хрущовка теж часом проблематично.

Правила, перераховані на стіні в під'їзді типового німецького будинку: не можна вибивати килими у дворі, якщо там сушиться чиясь білизна, необхідно розділяти сміття по семи різних груп і т. Д Німці не тільки неухильно виконують усі приписи, а й ревно стежать, щоб інші їх не порушували.

Франція

Життєва філософія французів мабуть, ближче українцям, ніж німецька. Але і нерухомість тут дорожче, ніж в Німеччині. Але при бажанні стати власником нерухомості у Франції для іноземця можливо - місцеві закони цього не забороняють.

Правда, при покупці житла від 500 тисяч євро покупця ретельно перевіряє французька сторона - не дай Бог, в рафінована співтовариство, яке свято шанує свої порядки і уклад, увіллється неголений громадянин з невизначеним минулим і каламутним станом. Крім усього іншого покупця чекають додаткові витрати на оформлення угоди, крім вартості покупки, куди включені комісійні ріелторів.

Він повинен оплатити державні внески, реєстраційні податки і послуги нотаріуса, які становлять приблизно 7-8% від вартості нерухомості. Якщо ви вкладаєте гроші з метою швидкої інвестиції, Франція для цього не найкращий варіант - за перепродаж нерухомості в перший рік володіння вам доведеться заплатити 33% податку з прибутку. Та й істотних стрибків у зростанні цін тут теж не спостерігається.

Знайти комфортабельну квартиру в Парижі за 50 тисяч доларів (як писали деякі ЗМІ) - утопія - хіба що йшлося про паризьких нетрях. Найдешевша квартира, яку вдалося знайти в базах АН - коштувала 120 тисяч (студіо - 21 квадратний метр, біля метро Сен-Шарль). Правда, кажуть, що на місці цілком можливо підшукати аналогічну квартиру за 70-80 тисяч євро.

До речі, українців більше привертає навіть не Париж, а Лазурний берег, де ціни будуть ще крутіші. Хоча київські ріелтори пообіцяли підшукати квартирку в Каннах за 140 тисяч євро. В середньому не елітна нерухомість тут оцінена в 3-3,5 тисячі євро за квадратний метр.

Таїланд

Любителі екзотики недавно звернули свою увагу на Таїланд - не в туристичному, а в інвестиційному плані (у нас поки таких пропозицій немає). Житло тут відносно недорого, а тенденція до зростання цін вже визначилася. Ціни на будинки - від 200 тисяч євро, при цьому можуть виникнути проблеми з їх оформленням.

Куди реальніше купити квартиру (кондомініуми, як їх тут називають). До недавнього часу іноземці не могли володіти нерухомістю в Таїланді, але в 99-му році відбулося невелике послаблення: в Акті про кондомініуми з'явилося доповнення, яке дозволяють іноземцям володіння кондомініуму, за умови того, що їм належить не більше 49% всієї площі проекту (все інше - громадянину Бангкока).

Що можна купити за кордоном за однокімнатну квартиру в Києві

На столичному ринку нерухомості - застій, не приведи Господи - ціни на квартири в Києві і зовсім почнуть падати (у всякому разі, такі чутки вже ходять). Українці швидко знайшли вихід із ситуації - стали вкладати гроші в нерухомість за кордоном.

Тим більше, що, як з'ясувалося, ціни в багатьох європейських містах - істотно нижче, ніж в українській столиці Тим більше, що, як з'ясувалося, ціни в багатьох європейських містах - істотно нижче, ніж в українській столиці. «Главред» вирішив дізнатися, на яку закордонну нерухомість може претендувати киянин, який продав свою однокімнатну квартиру, середня вартість якої - 120 тисяч доларів, і вирішив вкласти ці гроші в житло за кордоном.

Незважаючи на те, що крига скресла, все-таки помітно, що цей напрямок для нас - нове: кількість ріелторів, які працюють з іноземною нерухомістю на київському ринку можна перерахувати по пальцях. Більшість солідних і відомих агентств нерухомості обережно «пасуться» виключно на вітчизняних пасовищах, тільки мало хто «ризикові» ріелтори вгадали нову тенденцію.

За їх словами, заможні люди традиційно віддають перевагу Францію, Швейцарію та Іспанію, «мідл-клас» придивляється до недорогих Туреччини і Болгарії. Втім, при бажанні більш-менш доступне житло можна знайти навіть на Лазурному березі. Правда, в таких інвестиціях при очевидних плюсах є і свої мінуси - незнання законів і мови чужої країни, неможливість «управляти» придбаною нерухомістю, ймовірність того, що вас "кинуть" і так далі.

Туреччина

Нерухомість в Туреччині зараз досить активно стали пропонувати українські ріелтори. В принципі, особливих обмежень з придбання житла в Туреччині немає - іноземні громадяни можуть з цього приводу не хвилюватися. Правда, процедура покупки на юридичну особу - простіша, весь процес, включаючи реєстрацію фірми, займе тиждень.

Реєстрація фірми обійдеться в суму 1000- 1500 євро. Процедура покупки нерухомості приватною особою, незалежно від національної приналежності, займає більш тривалий термін. Це пов'язано з отриманням дозволів на покупку від Військового відомства в Ізмірі і Головного Кадастрового управління в Анкарі.

А далі формальності з оформлення та реєстрації в Кадастровому управлінні права власності з внесенням в кадастрову книгу і видачею купчої (TАПУ), завершуються в один день. Відразу ж після покупки квартири можна оформити посвідку на проживання. Ринок нерухомості в Туреччині досить примітивний, продажем квартирою займається все кому не лінь, так що краще тримати «вухо гостро».

Зрозуміти, скільки в Туреччині коштує квадратний метр, дуже складно: аналогічні 50-метрові квартири в Белеку продаються і за 38, і за 42, і за 50 000 євро. Двоповерхову віллу в Кемері (площею 125 метрів) можна купити за 140 тисяч євро. Правда, останнім часом ціни стали повзти вгору. Плата за комунальні послуги становить приблизно 100 євро в місяць.

Єгипет

Придбати нерухомість в Єгипті може хто завгодно, без жодних обмежень, додаткові умови та бюрократичні тяганини. Іноземному покупцеві необхідний один єдиний документ - його закордонний паспорт. Для реєстрації прав власності, після оформлення контракту про покупку житла, необхідно завірити цей контракт у нотаріуса, після чого він вступає в законну силу.

Для отримання свідоцтва про право власності на нерухомість, покупцю залишається зареєструвати контракт в суді і оплатити податок з покупки в розмірі 3% від вартості контракту. Щорічного податку на житлову нерухомість в Єгипті немає. Правда, за неофіційними даними, під час продажу квартири іноземець може зіткнутися з деякими труднощами - єгипетська влада без захвату ставляться до відтоку коштів з країни.

Тому деякі іноземці вважають за краще оформити генеральну довіреність на своє ім'я, яка дає можливість продавати, дарувати і взагалі розпоряджатися житлом. Але якщо ви не хочете в найближчому майбутньому продавати житло і не любите ризик, краще все-таки піти по «законному шляху». Власник нерухомості в Єгипті може без проблем приїжджати в країну, і перебувати тут 5 місяців. При купівлі житла більше, ніж на 50 тисяч у.о. можна отримати резидентну візу.
Ціни на нерухомість в Єгипті за київськими мірками смішні, цілком пристойні двокімнатні апартаменти в споруджуваному будинку на «другої лінії» узбережжя можна придбати за 20 тисяч доларів (250-300 доларів за квадратний метр). Квартири на «першій лінії» в Хургаді стоять приблизно 500 у.о. за кв. метр.

Вартість загальних комунальних послуг в Єгипті значно нижче, ніж в інших країнах - від 5 до 20 $ в місяць. Сюди входить оплата за воду, каналізацію, електрику, прибирання сміття. З переваг тутешнього ринку можна виділити тенденцію до швидкого зростання цін на житло.

Але є і свої недоліки - дуже часто будинки здаються в необжитих районах, поряд з якими немає практично ніякої інфраструктури. До того ж пустеля - не найвдаліший клімат для жителя середньої смуги, та й рівень життя в країні досить низький.

Болгарія

На перший погляд нерухомість в Болгарії здається вельми привабливим варіантом для інвестицій: і країна досить «інтелігентна» і близька по духу, і ціни на нерухомість і землю тут ростуть стабільно (від 30% до 60% в рік за останні три роки), до того ж Болгарія тепер - член ЄС - додатковий бонус.

А за рахунок інвестицій ви маєте шанс отримати ПМЖ або ВНЖ (дозвіл на тривале проживання в країні). До речі, апартаменти і вілли на березі моря з останнім часом активно купують ірландці і британці. Іноземець має право на купівлю нерухомості в Болгарії, при оформленні угоди досить закордонного паспорта.

Але є один мінус - купити нерухомість із землею тут може тільки юридична особа, а значить, вам доведеться зареєструвати в Болгарії фірму, навіть якщо ви не збираєтеся вести бізнес нотаріальні такси. Базою при оподаткуванні вважається податкова оцінка нерухомості (тому в документах вона зазвичай знижується в два рази).

Виходячи з податкової оцінки, визначаються розмір держмита на операцію і нотаріальні такси. В цілому вони складають близько 3% від вартості, зазначеної в Нотаріальному акті. Наявність власних апартаментів (адреси) в Болгарії дає право на отримання річної багаторазової візи для власника і всіх членів його сім'ї. Максимальний термін перебування за такою візою - 90 днів.

За словами представників компанії «Віател», найвигідніше купувати квартири в споруджуваному комплексі на березі моря. Такі комплекси нагадують автономний обслуговувати себе готель зі своєю охороною, рецепцією, супермаркетом, рестораном, фітнес-залом, басейнами. Обслуговує комплекс коштуватиме 250-500 євро на рік (Від 4 до 12 євро за квадратний метр). На ваше прохання господар комплексу може взяти на себе турботу про ваших апартаментах і здати їх в оренду.

Ціни на Болгарську нерухомість поки що не кусаються. Правда, віллу на березі моря за 120 тисяч доларів не купиш (вілли і будинки - від 200 000 євро), але ось придбати 50-метрову квартирку в комплексі-готелі українцеві цілком по кишені. Квадратний метр - від 750 до 1500 євро (в залежності від місця розташування і ступеня престижності комплексу). Наприклад, квадратний метр апартаментів в комплексі в самому центрі курорту Сонячний берег пропонується за 1250 євро.

Якщо ви наполягаєте на власному домі, можна спробувати купити землю, яка тут досить дешева і побудувати собі житло самостійно. Квадратний метр (саме метр, а не сотка) землі коштує від 15 євро. Скажімо, квадратний метр землі в районі курортного містечка Чорноморець коштує 20 євро.

Чехія

З придбанням нерухомості в Чехії - та ж історія, що і в Болгарії - покупець неодмінно повинен бути юридичною особою. Тільки зареєструвавши в країні свою фірму, можна претендувати на тутешню нерухомість. Тому найчастіше в Чехії нерухомість купують саме в комерційних цілях.

Багато набувають, скажімо, ПП із зареєстрованою на неї нерухомістю (щоб не мучитися з відкриттям фірми). Членство в ЄС, активно розвивається ринок робить Чехію привабливою для бізнесменів. З іншого боку, мені розповіли історію про те, як молода людина, законно зареєстрував в Чехії фірму, після цього так і не зміг отримати довгострокову візу.

Угода реєструється у кадастрі нерухомості, і тільки після цього ви можете вважатися повноправним власником. У Празі процес запису в кадастрі займає до 6 місяців. В інших місцях Чехії це займає менше часу.

Якщо, зареєструвавши фірму, ви реальної підприємницькою діяльністю не займаєтеся, ви все одно повинні будете здати «порожній звіт» - за допомогою бухгалтера, звичайно ж. Якщо ви купуєте в Чехії нерухомість - зобов'язані платити щорічний податок на землю (в середньому від 250 до 500 доларів в рік - в залежності від цінності землі - скажімо, найдорожча земля - в Празі та Карлових Варах).

Щоб отримати візу, потрібно звернутися в консульський відділ посольства Чехії в Україні і надати довідку про те, що ви є засновником фірми. Наступна віза продовжується вже на території Чехії, видається вона вже на два роки. Це так звана «малинова» чеська віза на тривале перебування в країні. Через 2 роки - снужно знову подавати документи в поліцію для отримання візи. А після закінчення 5 років можете претендувати на отримання виду на проживання в Чехії.

Безумовно, купити квартиру в хорошому районі Праги за 100 тисяч у.о. не вийде, але скромну «двушку» підшукати можна без проблем. Зате в інших регіонах за 100 тисяч євро можна придбати цілий будинок. Скажімо, 3-х поверховий будинок з ділянкою землі і садом неподалік від гірськолижного курорту Кліновец мені пропонували купити за 80 тисяч євро. Причому, будинок продавався вже разом з оформленим дозволом на відкриття магазину.

Іспанія

Іспанські закони декларують, що незалежно від національності і громадянства, будь-яка фізична або юридична особа може набути тут нерухомість. Покупець вступає у володіння нерухомістю з моменту підписання нотаріального акту купівлі-продажу, і йому видається нотаріальна проста копія купчої. Через 1,5 - 2 місяці покупець отримує на руки зареєстрований оригінал купчої (в разі наявності іпотечного кредиту в момент його повної сплати - до цього купча зберігається в банку, який видав кредит).

До речі, в документах найчастіше офіційно декларується вартість, занижена на 30-40% від реальної ціни нерухомості. Робиться це з метою зниження поточних витрат і податків, пов'язаних з купівлею. А витрати і справді немаленькі - податок з покупки і нотаріальні витрати при покупці нерухомості в Іспанії становлять 8-10% від суми.

Вілли на узбережжі моря досить дорогі. Найдоступніше житло - все ті ж апартаменти. Київські ріелтори стверджують, що апартаменти з однією спальнею площею 50 метрів на Іспанському узбережжі можна купити від 120 тисяч євро. Московські беруться знайти аналогічну квартиру, якщо у вас є близько 100 тисяч євро. Втім, кажуть, на місці можна підшукати і більш дешевий варіант.

До речі, на острові Тенеріфе житло ще більш демократичне (скажімо. Квартира 47 кв. М. - від 95 тисяч євро). Крім очевидних переваг Іспанії (країна-член ЄС, розвинена економіка, хороший клімат), є і приховані. В Іспанії - одна з найбільших українських громад, і там ви напевно не будете відчувати себе чужаком.

До того ж іспанці куди більш відкриті і доброзичливі по відношенню до іноземців, ніж інші європейські народи (ті ж французи чи німці). Ціна нерухомості в престижних будинках і котеджах - приблизно від 3000 євро за метр.

Якщо грошей не вистачає, можна взяти кредит - при купівлі нерухомості в Іспанії нерезидентам Європейського співтовариства банки надають іпотечні кредити терміном до 20 років під 4-5% річних. Час отримання іпотечного кредиту - дві-три тижні. До речі, можна купити ділянку землі і взяти кредит на будівництво будинку.

Німеччина

На перший погляд, нерухомість Німеччини привертає дивовижною дешевизною. Але дешевизна ця - уявна. Так, дійсно квартиру в Берліні можна купити за 40, і навіть за 30 тисяч євро. Але це морально застаріле житло «соціалістичної споруди», на яке сьогодні вже немає ніякого попиту.

Це стосується практично всієї нерухомості на території колишньої Східної Німеччини. У тому ж Берліні пропозиція перевищує попит на 100 тисяч квартир і будинків. Але якщо ви купите «східно-німецьку» квартиру, шансів вдало продати її або здати в оренду - трохи.

Виняток становлять фешенебельні Потсдам в передмісті Берліна і Дрезден, портовий Росток, Ерфурт і Коттбус (1,5-2 тис.євро / кв.м). У Західній Німеччині найдорожчими містами в даний час є Мюнхен (ціна будинку з невеликою ділянкою як в самому місті, так і в передмісті - 3,5-5 тис.євро / кв.м), Кельн, Штуттгарт і Франкфурт (3-4 тис. євро / кв.м), курортні землі Гессен (3 тисячі). Квартири коштують трохи дешевше. Середня ціна на нерухомість в хороших районах Німеччини становить 1,5-2 тис. Євро / кв.м.

Іноземці без всяких обмежень можуть купувати як житлову, так і комерційну нерухомість. Отримання дозволу на проживання не пов'язане з придбанням нерухомості, але володіння нею є вагомим аргументом при розгляді заяви з боку влади, так як це доводить матеріальну незалежність заявника.

Питання про отримання посвідки на проживання вирішується в індивідуальному порядку і далеко не завжди позитивно. Податок на придбану нерухомість становить 3,5% від вартості об'єкта, послуги маклера-посередника - від 3 до 5%, послуги фірми посередника), нотаріальні витрати і витрати на реєстрацію - 1%.

Є ще одна складність, пов'язана з різницею менталітетів. Як відомо, німці - люди дуже педантичні і в'їдливі, і напевно вип'ють у вас не один літр крові перш, ніж ви адаптуєте в їхньому товаристві. Так що жити в багатоквартирному німецькому будинку не дуже весело, здати за хорошу ціну квартиру а-ля українська хрущовка теж часом проблематично.

Правила, перераховані на стіні в під'їзді типового німецького будинку: не можна вибивати килими у дворі, якщо там сушиться чиясь білизна, необхідно розділяти сміття по семи різних груп і т. Д Німці не тільки неухильно виконують усі приписи, а й ревно стежать, щоб інші їх не порушували.

Франція

Життєва філософія французів мабуть, ближче українцям, ніж німецька. Але і нерухомість тут дорожче, ніж в Німеччині. Але при бажанні стати власником нерухомості у Франції для іноземця можливо - місцеві закони цього не забороняють.

Правда, при покупці житла від 500 тисяч євро покупця ретельно перевіряє французька сторона - не дай Бог, в рафінована співтовариство, яке свято шанує свої порядки і уклад, увіллється неголений громадянин з невизначеним минулим і каламутним станом. Крім усього іншого покупця чекають додаткові витрати на оформлення угоди, крім вартості покупки, куди включені комісійні ріелторів.

Він повинен оплатити державні внески, реєстраційні податки і послуги нотаріуса, які становлять приблизно 7-8% від вартості нерухомості. Якщо ви вкладаєте гроші з метою швидкої інвестиції, Франція для цього не найкращий варіант - за перепродаж нерухомості в перший рік володіння вам доведеться заплатити 33% податку з прибутку. Та й істотних стрибків у зростанні цін тут теж не спостерігається.

Знайти комфортабельну квартиру в Парижі за 50 тисяч доларів (як писали деякі ЗМІ) - утопія - хіба що йшлося про паризьких нетрях. Найдешевша квартира, яку вдалося знайти в базах АН - коштувала 120 тисяч (студіо - 21 квадратний метр, біля метро Сен-Шарль). Правда, кажуть, що на місці цілком можливо підшукати аналогічну квартиру за 70-80 тисяч євро.

До речі, українців більше привертає навіть не Париж, а Лазурний берег, де ціни будуть ще крутіші. Хоча київські ріелтори пообіцяли підшукати квартирку в Каннах за 140 тисяч євро. В середньому не елітна нерухомість тут оцінена в 3-3,5 тисячі євро за квадратний метр.

Таїланд

Любителі екзотики недавно звернули свою увагу на Таїланд - не в туристичному, а в інвестиційному плані (у нас поки таких пропозицій немає). Житло тут відносно недорого, а тенденція до зростання цін вже визначилася. Ціни на будинки - від 200 тисяч євро, при цьому можуть виникнути проблеми з їх оформленням.

Куди реальніше купити квартиру (кондомініуми, як їх тут називають). До недавнього часу іноземці не могли володіти нерухомістю в Таїланді, але в 99-му році відбулося невелике послаблення: в Акті про кондомініуми з'явилося доповнення, яке дозволяють іноземцям володіння кондомініуму, за умови того, що їм належить не більше 49% всієї площі проекту (все інше - громадянину Бангкока).

Що можна купити за кордоном за однокімнатну квартиру в Києві

На столичному ринку нерухомості - застій, не приведи Господи - ціни на квартири в Києві і зовсім почнуть падати (у всякому разі, такі чутки вже ходять). Українці швидко знайшли вихід із ситуації - стали вкладати гроші в нерухомість за кордоном.

Тим більше, що, як з'ясувалося, ціни в багатьох європейських містах - істотно нижче, ніж в українській столиці Тим більше, що, як з'ясувалося, ціни в багатьох європейських містах - істотно нижче, ніж в українській столиці. «Главред» вирішив дізнатися, на яку закордонну нерухомість може претендувати киянин, який продав свою однокімнатну квартиру, середня вартість якої - 120 тисяч доларів, і вирішив вкласти ці гроші в житло за кордоном.

Незважаючи на те, що крига скресла, все-таки помітно, що цей напрямок для нас - нове: кількість ріелторів, які працюють з іноземною нерухомістю на київському ринку можна перерахувати по пальцях. Більшість солідних і відомих агентств нерухомості обережно «пасуться» виключно на вітчизняних пасовищах, тільки мало хто «ризикові» ріелтори вгадали нову тенденцію.

За їх словами, заможні люди традиційно віддають перевагу Францію, Швейцарію та Іспанію, «мідл-клас» придивляється до недорогих Туреччини і Болгарії. Втім, при бажанні більш-менш доступне житло можна знайти навіть на Лазурному березі. Правда, в таких інвестиціях при очевидних плюсах є і свої мінуси - незнання законів і мови чужої країни, неможливість «управляти» придбаною нерухомістю, ймовірність того, що вас "кинуть" і так далі.

Туреччина

Нерухомість в Туреччині зараз досить активно стали пропонувати українські ріелтори. В принципі, особливих обмежень з придбання житла в Туреччині немає - іноземні громадяни можуть з цього приводу не хвилюватися. Правда, процедура покупки на юридичну особу - простіша, весь процес, включаючи реєстрацію фірми, займе тиждень.

Реєстрація фірми обійдеться в суму 1000- 1500 євро. Процедура покупки нерухомості приватною особою, незалежно від національної приналежності, займає більш тривалий термін. Це пов'язано з отриманням дозволів на покупку від Військового відомства в Ізмірі і Головного Кадастрового управління в Анкарі.

А далі формальності з оформлення та реєстрації в Кадастровому управлінні права власності з внесенням в кадастрову книгу і видачею купчої (TАПУ), завершуються в один день. Відразу ж після покупки квартири можна оформити посвідку на проживання. Ринок нерухомості в Туреччині досить примітивний, продажем квартирою займається все кому не лінь, так що краще тримати «вухо гостро».

Зрозуміти, скільки в Туреччині коштує квадратний метр, дуже складно: аналогічні 50-метрові квартири в Белеку продаються і за 38, і за 42, і за 50 000 євро. Двоповерхову віллу в Кемері (площею 125 метрів) можна купити за 140 тисяч євро. Правда, останнім часом ціни стали повзти вгору. Плата за комунальні послуги становить приблизно 100 євро в місяць.

Єгипет

Придбати нерухомість в Єгипті може хто завгодно, без жодних обмежень, додаткові умови та бюрократичні тяганини. Іноземному покупцеві необхідний один єдиний документ - його закордонний паспорт. Для реєстрації прав власності, після оформлення контракту про покупку житла, необхідно завірити цей контракт у нотаріуса, після чого він вступає в законну силу.

Для отримання свідоцтва про право власності на нерухомість, покупцю залишається зареєструвати контракт в суді і оплатити податок з покупки в розмірі 3% від вартості контракту. Щорічного податку на житлову нерухомість в Єгипті немає. Правда, за неофіційними даними, під час продажу квартири іноземець може зіткнутися з деякими труднощами - єгипетська влада без захвату ставляться до відтоку коштів з країни.

Тому деякі іноземці вважають за краще оформити генеральну довіреність на своє ім'я, яка дає можливість продавати, дарувати і взагалі розпоряджатися житлом. Але якщо ви не хочете в найближчому майбутньому продавати житло і не любите ризик, краще все-таки піти по «законному шляху». Власник нерухомості в Єгипті може без проблем приїжджати в країну, і перебувати тут 5 місяців. При купівлі житла більше, ніж на 50 тисяч у.о. можна отримати резидентну візу.
Ціни на нерухомість в Єгипті за київськими мірками смішні, цілком пристойні двокімнатні апартаменти в споруджуваному будинку на «другої лінії» узбережжя можна придбати за 20 тисяч доларів (250-300 доларів за квадратний метр). Квартири на «першій лінії» в Хургаді стоять приблизно 500 у.о. за кв. метр.

Вартість загальних комунальних послуг в Єгипті значно нижче, ніж в інших країнах - від 5 до 20 $ в місяць. Сюди входить оплата за воду, каналізацію, електрику, прибирання сміття. З переваг тутешнього ринку можна виділити тенденцію до швидкого зростання цін на житло.

Але є і свої недоліки - дуже часто будинки здаються в необжитих районах, поряд з якими немає практично ніякої інфраструктури. До того ж пустеля - не найвдаліший клімат для жителя середньої смуги, та й рівень життя в країні досить низький.

Болгарія

На перший погляд нерухомість в Болгарії здається вельми привабливим варіантом для інвестицій: і країна досить «інтелігентна» і близька по духу, і ціни на нерухомість і землю тут ростуть стабільно (від 30% до 60% в рік за останні три роки), до того ж Болгарія тепер - член ЄС - додатковий бонус.

А за рахунок інвестицій ви маєте шанс отримати ПМЖ або ВНЖ (дозвіл на тривале проживання в країні). До речі, апартаменти і вілли на березі моря з останнім часом активно купують ірландці і британці. Іноземець має право на купівлю нерухомості в Болгарії, при оформленні угоди досить закордонного паспорта.

Але є один мінус - купити нерухомість із землею тут може тільки юридична особа, а значить, вам доведеться зареєструвати в Болгарії фірму, навіть якщо ви не збираєтеся вести бізнес нотаріальні такси. Базою при оподаткуванні вважається податкова оцінка нерухомості (тому в документах вона зазвичай знижується в два рази).

Виходячи з податкової оцінки, визначаються розмір держмита на операцію і нотаріальні такси. В цілому вони складають близько 3% від вартості, зазначеної в Нотаріальному акті. Наявність власних апартаментів (адреси) в Болгарії дає право на отримання річної багаторазової візи для власника і всіх членів його сім'ї. Максимальний термін перебування за такою візою - 90 днів.

За словами представників компанії «Віател», найвигідніше купувати квартири в споруджуваному комплексі на березі моря. Такі комплекси нагадують автономний обслуговувати себе готель зі своєю охороною, рецепцією, супермаркетом, рестораном, фітнес-залом, басейнами. Обслуговує комплекс коштуватиме 250-500 євро на рік (Від 4 до 12 євро за квадратний метр). На ваше прохання господар комплексу може взяти на себе турботу про ваших апартаментах і здати їх в оренду.

Ціни на Болгарську нерухомість поки що не кусаються. Правда, віллу на березі моря за 120 тисяч доларів не купиш (вілли і будинки - від 200 000 євро), але ось придбати 50-метрову квартирку в комплексі-готелі українцеві цілком по кишені. Квадратний метр - від 750 до 1500 євро (в залежності від місця розташування і ступеня престижності комплексу). Наприклад, квадратний метр апартаментів в комплексі в самому центрі курорту Сонячний берег пропонується за 1250 євро.

Якщо ви наполягаєте на власному домі, можна спробувати купити землю, яка тут досить дешева і побудувати собі житло самостійно. Квадратний метр (саме метр, а не сотка) землі коштує від 15 євро. Скажімо, квадратний метр землі в районі курортного містечка Чорноморець коштує 20 євро.

Чехія

З придбанням нерухомості в Чехії - та ж історія, що і в Болгарії - покупець неодмінно повинен бути юридичною особою. Тільки зареєструвавши в країні свою фірму, можна претендувати на тутешню нерухомість. Тому найчастіше в Чехії нерухомість купують саме в комерційних цілях.

Багато набувають, скажімо, ПП із зареєстрованою на неї нерухомістю (щоб не мучитися з відкриттям фірми). Членство в ЄС, активно розвивається ринок робить Чехію привабливою для бізнесменів. З іншого боку, мені розповіли історію про те, як молода людина, законно зареєстрував в Чехії фірму, після цього так і не зміг отримати довгострокову візу.

Угода реєструється у кадастрі нерухомості, і тільки після цього ви можете вважатися повноправним власником. У Празі процес запису в кадастрі займає до 6 місяців. В інших місцях Чехії це займає менше часу.

Якщо, зареєструвавши фірму, ви реальної підприємницькою діяльністю не займаєтеся, ви все одно повинні будете здати «порожній звіт» - за допомогою бухгалтера, звичайно ж. Якщо ви купуєте в Чехії нерухомість - зобов'язані платити щорічний податок на землю (в середньому від 250 до 500 доларів в рік - в залежності від цінності землі - скажімо, найдорожча земля - в Празі та Карлових Варах).

Щоб отримати візу, потрібно звернутися в консульський відділ посольства Чехії в Україні і надати довідку про те, що ви є засновником фірми. Наступна віза продовжується вже на території Чехії, видається вона вже на два роки. Це так звана «малинова» чеська віза на тривале перебування в країні. Через 2 роки - снужно знову подавати документи в поліцію для отримання візи. А після закінчення 5 років можете претендувати на отримання виду на проживання в Чехії.

Безумовно, купити квартиру в хорошому районі Праги за 100 тисяч у.о. не вийде, але скромну «двушку» підшукати можна без проблем. Зате в інших регіонах за 100 тисяч євро можна придбати цілий будинок. Скажімо, 3-х поверховий будинок з ділянкою землі і садом неподалік від гірськолижного курорту Кліновец мені пропонували купити за 80 тисяч євро. Причому, будинок продавався вже разом з оформленим дозволом на відкриття магазину.

Іспанія

Іспанські закони декларують, що незалежно від національності і громадянства, будь-яка фізична або юридична особа може набути тут нерухомість. Покупець вступає у володіння нерухомістю з моменту підписання нотаріального акту купівлі-продажу, і йому видається нотаріальна проста копія купчої. Через 1,5 - 2 місяці покупець отримує на руки зареєстрований оригінал купчої (в разі наявності іпотечного кредиту в момент його повної сплати - до цього купча зберігається в банку, який видав кредит).

До речі, в документах найчастіше офіційно декларується вартість, занижена на 30-40% від реальної ціни нерухомості. Робиться це з метою зниження поточних витрат і податків, пов'язаних з купівлею. А витрати і справді немаленькі - податок з покупки і нотаріальні витрати при покупці нерухомості в Іспанії становлять 8-10% від суми.

Вілли на узбережжі моря досить дорогі. Найдоступніше житло - все ті ж апартаменти. Київські ріелтори стверджують, що апартаменти з однією спальнею площею 50 метрів на Іспанському узбережжі можна купити від 120 тисяч євро. Московські беруться знайти аналогічну квартиру, якщо у вас є близько 100 тисяч євро. Втім, кажуть, на місці можна підшукати і більш дешевий варіант.

До речі, на острові Тенеріфе житло ще більш демократичне (скажімо. Квартира 47 кв. М. - від 95 тисяч євро). Крім очевидних переваг Іспанії (країна-член ЄС, розвинена економіка, хороший клімат), є і приховані. В Іспанії - одна з найбільших українських громад, і там ви напевно не будете відчувати себе чужаком.

До того ж іспанці куди більш відкриті і доброзичливі по відношенню до іноземців, ніж інші європейські народи (ті ж французи чи німці). Ціна нерухомості в престижних будинках і котеджах - приблизно від 3000 євро за метр.

Якщо грошей не вистачає, можна взяти кредит - при купівлі нерухомості в Іспанії нерезидентам Європейського співтовариства банки надають іпотечні кредити терміном до 20 років під 4-5% річних. Час отримання іпотечного кредиту - дві-три тижні. До речі, можна купити ділянку землі і взяти кредит на будівництво будинку.

Німеччина

На перший погляд, нерухомість Німеччини привертає дивовижною дешевизною. Але дешевизна ця - уявна. Так, дійсно квартиру в Берліні можна купити за 40, і навіть за 30 тисяч євро. Але це морально застаріле житло «соціалістичної споруди», на яке сьогодні вже немає ніякого попиту.

Це стосується практично всієї нерухомості на території колишньої Східної Німеччини. У тому ж Берліні пропозиція перевищує попит на 100 тисяч квартир і будинків. Але якщо ви купите «східно-німецьку» квартиру, шансів вдало продати її або здати в оренду - трохи.

Виняток становлять фешенебельні Потсдам в передмісті Берліна і Дрезден, портовий Росток, Ерфурт і Коттбус (1,5-2 тис.євро / кв.м). У Західній Німеччині найдорожчими містами в даний час є Мюнхен (ціна будинку з невеликою ділянкою як в самому місті, так і в передмісті - 3,5-5 тис.євро / кв.м), Кельн, Штуттгарт і Франкфурт (3-4 тис. євро / кв.м), курортні землі Гессен (3 тисячі). Квартири коштують трохи дешевше. Середня ціна на нерухомість в хороших районах Німеччини становить 1,5-2 тис. Євро / кв.м.

Іноземці без всяких обмежень можуть купувати як житлову, так і комерційну нерухомість. Отримання дозволу на проживання не пов'язане з придбанням нерухомості, але володіння нею є вагомим аргументом при розгляді заяви з боку влади, так як це доводить матеріальну незалежність заявника.

Питання про отримання посвідки на проживання вирішується в індивідуальному порядку і далеко не завжди позитивно. Податок на придбану нерухомість становить 3,5% від вартості об'єкта, послуги маклера-посередника - від 3 до 5%, послуги фірми посередника), нотаріальні витрати і витрати на реєстрацію - 1%.

Є ще одна складність, пов'язана з різницею менталітетів. Як відомо, німці - люди дуже педантичні і в'їдливі, і напевно вип'ють у вас не один літр крові перш, ніж ви адаптуєте в їхньому товаристві. Так що жити в багатоквартирному німецькому будинку не дуже весело, здати за хорошу ціну квартиру а-ля українська хрущовка теж часом проблематично.

Правила, перераховані на стіні в під'їзді типового німецького будинку: не можна вибивати килими у дворі, якщо там сушиться чиясь білизна, необхідно розділяти сміття по семи різних груп і т. Д Німці не тільки неухильно виконують усі приписи, а й ревно стежать, щоб інші їх не порушували.

Франція

Життєва філософія французів мабуть, ближче українцям, ніж німецька. Але і нерухомість тут дорожче, ніж в Німеччині. Але при бажанні стати власником нерухомості у Франції для іноземця можливо - місцеві закони цього не забороняють.

Правда, при покупці житла від 500 тисяч євро покупця ретельно перевіряє французька сторона - не дай Бог, в рафінована співтовариство, яке свято шанує свої порядки і уклад, увіллється неголений громадянин з невизначеним минулим і каламутним станом. Крім усього іншого покупця чекають додаткові витрати на оформлення угоди, крім вартості покупки, куди включені комісійні ріелторів.

Він повинен оплатити державні внески, реєстраційні податки і послуги нотаріуса, які становлять приблизно 7-8% від вартості нерухомості. Якщо ви вкладаєте гроші з метою швидкої інвестиції, Франція для цього не найкращий варіант - за перепродаж нерухомості в перший рік володіння вам доведеться заплатити 33% податку з прибутку. Та й істотних стрибків у зростанні цін тут теж не спостерігається.

Знайти комфортабельну квартиру в Парижі за 50 тисяч доларів (як писали деякі ЗМІ) - утопія - хіба що йшлося про паризьких нетрях. Найдешевша квартира, яку вдалося знайти в базах АН - коштувала 120 тисяч (студіо - 21 квадратний метр, біля метро Сен-Шарль). Правда, кажуть, що на місці цілком можливо підшукати аналогічну квартиру за 70-80 тисяч євро.

До речі, українців більше привертає навіть не Париж, а Лазурний берег, де ціни будуть ще крутіші. Хоча київські ріелтори пообіцяли підшукати квартирку в Каннах за 140 тисяч євро. В середньому не елітна нерухомість тут оцінена в 3-3,5 тисячі євро за квадратний метр.

Таїланд

Любителі екзотики недавно звернули свою увагу на Таїланд - не в туристичному, а в інвестиційному плані (у нас поки таких пропозицій немає). Житло тут відносно недорого, а тенденція до зростання цін вже визначилася. Ціни на будинки - від 200 тисяч євро, при цьому можуть виникнути проблеми з їх оформленням.

Куди реальніше купити квартиру (кондомініуми, як їх тут називають). До недавнього часу іноземці не могли володіти нерухомістю в Таїланді, але в 99-му році відбулося невелике послаблення: в Акті про кондомініуми з'явилося доповнення, яке дозволяють іноземцям володіння кондомініуму, за умови того, що їм належить не більше 49% всієї площі проекту (все інше - громадянину Бангкока).

Саме тому більшість європейців вважають за краще купуваті житло в Бангкоку и Паттайя - там місцеве Муніципальне законодавство дозволяє іноземцям купуваті кондомініумі. Оплата. Традіційно продавець (агентство) требует Внесення 20% передоплата. Решта 80% могут буті Сплачені в рядків від 30 до 60 днів. Варто зазначити, що цей депозит неповернення, тому рішення потрібно прийняти перед тим, як вносити будь-які платежі.

Оплату нерухомості, що купується, як правило, роблять банківським чеком вже безпосередньо в Земельному Департаменті перед здачею документів на перехід права власності. Вам доведеться заплатити податок на продаж нерухомості (0,11% від суми угоди), Податок на передачу права власності (0,01%), гербовий збір (0,5%).

Однокімнатна квартира в Паттаї (32 кв.м.) обійдеться в 25 -35 000 євро (в залежності від розташування і якості). Можна стати і Таїланду землевласником - ділянку землі в Паттайя (25 тисяч метрів) коштує всього 25 00 євро.

Крім цього на 120 тисяч цілком посильно купити нерухомість в Чорногорії, Польщі, Угорщини та більшості країн СНД. У Британії можна розраховувати хіба що на скромну квартирку десь в провінції. 70-80 тисяч євро, Лондон по кишені поки що тільки олігархам.

Головне - перед покупкою житла потрібно визначилися з метою - або ви купуєте квартиру для того, щоб проводити тут відпустку з сім'єю, або для того, щоб вигідно вкласти гроші. І не варто забувати про те, що квартира (або будинок) в чужій країні - не тільки цікаві можливості, але і великий головний біль.

Голова Комітету Асоціації фахівців з нерухомості України з аналізу ринку нерухомості Олексій Котенко:

- Мені здається, зараз стали багато говорити про покупку нерухомості за кордоном, але реально таких покупок не так вже й багато. Звичайно, є люди, які вкладають гроші в нерухомість за кордоном, але ті, хто хотів це робити, робили це і раніше. Природно, з кожним роком ця тенденція посилюється, оскільки люди тяжіють до більш комфортному проживанню, вони купують житло для того, щоб, скажімо, їздити за кордон відпочивати.

Нерухомість в Туреччині, Чорногорії, Болгарії зараз досить доступна. Але тим не менше вона далеко не всім по кишені. Це, скоріше, задоволення для багатих людей, для середнього класу - це не найкращий варіант. Адже покупцеві доведеться зіткнутися з багатьма труднощами - наприклад, треба керувати цією нерухомістю, а вона знаходиться за тридев'ять земель.

Необхідно здавати нерухомість в оренду, рентабельність при цьому не надто висока - виникає необхідність контролю, фірми, які займаються цим, можуть брати за свої послуги близько 20% від прибутку. До того ж володіння нерухомістю в багатьох країнах передбачає певні податки, є тут і свої юридичні тонкощі. Предстаівтелі вітчизняного миддл-класу краще купить таку ж квартиру в Києві, буде спокійно здавати її в оренду і отримувати ті ж 5-7% річних.

Якщо розглядати покупку житла за кордоном як інвестицію, потрібно проводити ретельний аналіз і моніторинг ринку і відштовхуватися від конкретної ситуації в країні, купувати квартиру там, де передбачається швидкий ріст. Необхідно шукати місця, де дивіденди будуть більше 25%. У нормальних європейських країнах приріст становить приблизно близько 10-20% річних. Мабуть, сьогодні вигідніше вкладати гроші в країни, що розвиваються, в яких ще може бути скачкооборазний зростання цін.

Віталій Бессонов, заступник директора міжнародної девелоперської компанії «AESI»:

- Український ринок іноземної нерухомості ще недостатньо сформований, у нас невелика кількість пропозицій і небагато компаній, які займаються цим напрямком. Наприклад, чи не єдина компанія, яка займається продажем елітної нерухомості в Швейцарії. Зокрема в Швейцарії займаємося рік - і вигідність вкладення в Швейцарії полягає в стабільності. Ми працюємо на території України і Росії.

В Україні вже з'явилися люди, які купують дорогу нерухомість за кордоном. В Україні - це перш за все Київ, Дніпропетровськ, Донецьк, в Росії - Москва і частково Пітер. Люди стали більш охоче вкладати гроші в житло за кордоном. Це в першу чергу заможні люди, які можуть дозволити собі раз в три місяці відпочивати, вони купують нерухомість, яка чекає їх, або здають її в оренду.

джерело: meget.kiev.ua


Що можна купити за кордоном за однокімнатну квартиру в Києві

На столичному ринку нерухомості - застій, не приведи Господи - ціни на квартири в Києві і зовсім почнуть падати (у всякому разі, такі чутки вже ходять). Українці швидко знайшли вихід із ситуації - стали вкладати гроші в нерухомість за кордоном.

Тим більше, що, як з'ясувалося, ціни в багатьох європейських містах - істотно нижче, ніж в українській столиці Тим більше, що, як з'ясувалося, ціни в багатьох європейських містах - істотно нижче, ніж в українській столиці. «Главред» вирішив дізнатися, на яку закордонну нерухомість може претендувати киянин, який продав свою однокімнатну квартиру, середня вартість якої - 120 тисяч доларів, і вирішив вкласти ці гроші в житло за кордоном.

Незважаючи на те, що крига скресла, все-таки помітно, що цей напрямок для нас - нове: кількість ріелторів, які працюють з іноземною нерухомістю на київському ринку можна перерахувати по пальцях. Більшість солідних і відомих агентств нерухомості обережно «пасуться» виключно на вітчизняних пасовищах, тільки мало хто «ризикові» ріелтори вгадали нову тенденцію.

За їх словами, заможні люди традиційно віддають перевагу Францію, Швейцарію та Іспанію, «мідл-клас» придивляється до недорогих Туреччини і Болгарії. Втім, при бажанні більш-менш доступне житло можна знайти навіть на Лазурному березі. Правда, в таких інвестиціях при очевидних плюсах є і свої мінуси - незнання законів і мови чужої країни, неможливість «управляти» придбаною нерухомістю, ймовірність того, що вас "кинуть" і так далі.

Туреччина

Нерухомість в Туреччині зараз досить активно стали пропонувати українські ріелтори. В принципі, особливих обмежень з придбання житла в Туреччині немає - іноземні громадяни можуть з цього приводу не хвилюватися. Правда, процедура покупки на юридичну особу - простіша, весь процес, включаючи реєстрацію фірми, займе тиждень.

Реєстрація фірми обійдеться в суму 1000- 1500 євро. Процедура покупки нерухомості приватною особою, незалежно від національної приналежності, займає більш тривалий термін. Це пов'язано з отриманням дозволів на покупку від Військового відомства в Ізмірі і Головного Кадастрового управління в Анкарі.

А далі формальності з оформлення та реєстрації в Кадастровому управлінні права власності з внесенням в кадастрову книгу і видачею купчої (TАПУ), завершуються в один день. Відразу ж після покупки квартири можна оформити посвідку на проживання. Ринок нерухомості в Туреччині досить примітивний, продажем квартирою займається все кому не лінь, так що краще тримати «вухо гостро».

Зрозуміти, скільки в Туреччині коштує квадратний метр, дуже складно: аналогічні 50-метрові квартири в Белеку продаються і за 38, і за 42, і за 50 000 євро. Двоповерхову віллу в Кемері (площею 125 метрів) можна купити за 140 тисяч євро. Правда, останнім часом ціни стали повзти вгору. Плата за комунальні послуги становить приблизно 100 євро в місяць.

Єгипет

Придбати нерухомість в Єгипті може хто завгодно, без жодних обмежень, додаткові умови та бюрократичні тяганини. Іноземному покупцеві необхідний один єдиний документ - його закордонний паспорт. Для реєстрації прав власності, після оформлення контракту про покупку житла, необхідно завірити цей контракт у нотаріуса, після чого він вступає в законну силу.

Для отримання свідоцтва про право власності на нерухомість, покупцю залишається зареєструвати контракт в суді і оплатити податок з покупки в розмірі 3% від вартості контракту. Щорічного податку на житлову нерухомість в Єгипті немає. Правда, за неофіційними даними, під час продажу квартири іноземець може зіткнутися з деякими труднощами - єгипетська влада без захвату ставляться до відтоку коштів з країни.

Тому деякі іноземці вважають за краще оформити генеральну довіреність на своє ім'я, яка дає можливість продавати, дарувати і взагалі розпоряджатися житлом. Але якщо ви не хочете в найближчому майбутньому продавати житло і не любите ризик, краще все-таки піти по «законному шляху». Власник нерухомості в Єгипті може без проблем приїжджати в країну, і перебувати тут 5 місяців. При купівлі житла більше, ніж на 50 тисяч у.о. можна отримати резидентну візу.
Ціни на нерухомість в Єгипті за київськими мірками смішні, цілком пристойні двокімнатні апартаменти в споруджуваному будинку на «другої лінії» узбережжя можна придбати за 20 тисяч доларів (250-300 доларів за квадратний метр). Квартири на «першій лінії» в Хургаді стоять приблизно 500 у.о. за кв. метр.

Вартість загальних комунальних послуг в Єгипті значно нижче, ніж в інших країнах - від 5 до 20 $ в місяць. Сюди входить оплата за воду, каналізацію, електрику, прибирання сміття. З переваг тутешнього ринку можна виділити тенденцію до швидкого зростання цін на житло.

Але є і свої недоліки - дуже часто будинки здаються в необжитих районах, поряд з якими немає практично ніякої інфраструктури. До того ж пустеля - не найвдаліший клімат для жителя середньої смуги, та й рівень життя в країні досить низький.

Болгарія

На перший погляд нерухомість в Болгарії здається вельми привабливим варіантом для інвестицій: і країна досить «інтелігентна» і близька по духу, і ціни на нерухомість і землю тут ростуть стабільно (від 30% до 60% в рік за останні три роки), до того ж Болгарія тепер - член ЄС - додатковий бонус.

А за рахунок інвестицій ви маєте шанс отримати ПМЖ або ВНЖ (дозвіл на тривале проживання в країні). До речі, апартаменти і вілли на березі моря з останнім часом активно купують ірландці і британці. Іноземець має право на купівлю нерухомості в Болгарії, при оформленні угоди досить закордонного паспорта.

Але є один мінус - купити нерухомість із землею тут може тільки юридична особа, а значить, вам доведеться зареєструвати в Болгарії фірму, навіть якщо ви не збираєтеся вести бізнес нотаріальні такси. Базою при оподаткуванні вважається податкова оцінка нерухомості (тому в документах вона зазвичай знижується в два рази).

Виходячи з податкової оцінки, визначаються розмір держмита на операцію і нотаріальні такси. В цілому вони складають близько 3% від вартості, зазначеної в Нотаріальному акті. Наявність власних апартаментів (адреси) в Болгарії дає право на отримання річної багаторазової візи для власника і всіх членів його сім'ї. Максимальний термін перебування за такою візою - 90 днів.

За словами представників компанії «Віател», найвигідніше купувати квартири в споруджуваному комплексі на березі моря. Такі комплекси нагадують автономний обслуговувати себе готель зі своєю охороною, рецепцією, супермаркетом, рестораном, фітнес-залом, басейнами. Обслуговує комплекс коштуватиме 250-500 євро на рік (Від 4 до 12 євро за квадратний метр). На ваше прохання господар комплексу може взяти на себе турботу про ваших апартаментах і здати їх в оренду.

Ціни на Болгарську нерухомість поки що не кусаються. Правда, віллу на березі моря за 120 тисяч доларів не купиш (вілли і будинки - від 200 000 євро), але ось придбати 50-метрову квартирку в комплексі-готелі українцеві цілком по кишені. Квадратний метр - від 750 до 1500 євро (в залежності від місця розташування і ступеня престижності комплексу). Наприклад, квадратний метр апартаментів в комплексі в самому центрі курорту Сонячний берег пропонується за 1250 євро.

Якщо ви наполягаєте на власному домі, можна спробувати купити землю, яка тут досить дешева і побудувати собі житло самостійно. Квадратний метр (саме метр, а не сотка) землі коштує від 15 євро. Скажімо, квадратний метр землі в районі курортного містечка Чорноморець коштує 20 євро.

Чехія

З придбанням нерухомості в Чехії - та ж історія, що і в Болгарії - покупець неодмінно повинен бути юридичною особою. Тільки зареєструвавши в країні свою фірму, можна претендувати на тутешню нерухомість. Тому найчастіше в Чехії нерухомість купують саме в комерційних цілях.

Багато набувають, скажімо, ПП із зареєстрованою на неї нерухомістю (щоб не мучитися з відкриттям фірми). Членство в ЄС, активно розвивається ринок робить Чехію привабливою для бізнесменів. З іншого боку, мені розповіли історію про те, як молода людина, законно зареєстрував в Чехії фірму, після цього так і не зміг отримати довгострокову візу.

Угода реєструється у кадастрі нерухомості, і тільки після цього ви можете вважатися повноправним власником. У Празі процес запису в кадастрі займає до 6 місяців. В інших місцях Чехії це займає менше часу.

Якщо, зареєструвавши фірму, ви реальної підприємницькою діяльністю не займаєтеся, ви все одно повинні будете здати «порожній звіт» - за допомогою бухгалтера, звичайно ж. Якщо ви купуєте в Чехії нерухомість - зобов'язані платити щорічний податок на землю (в середньому від 250 до 500 доларів в рік - в залежності від цінності землі - скажімо, найдорожча земля - в Празі та Карлових Варах).

Щоб отримати візу, потрібно звернутися в консульський відділ посольства Чехії в Україні і надати довідку про те, що ви є засновником фірми. Наступна віза продовжується вже на території Чехії, видається вона вже на два роки. Це так звана «малинова» чеська віза на тривале перебування в країні. Через 2 роки - снужно знову подавати документи в поліцію для отримання візи. А після закінчення 5 років можете претендувати на отримання виду на проживання в Чехії.

Безумовно, купити квартиру в хорошому районі Праги за 100 тисяч у.о. не вийде, але скромну «двушку» підшукати можна без проблем. Зате в інших регіонах за 100 тисяч євро можна придбати цілий будинок. Скажімо, 3-х поверховий будинок з ділянкою землі і садом неподалік від гірськолижного курорту Кліновец мені пропонували купити за 80 тисяч євро. Причому, будинок продавався вже разом з оформленим дозволом на відкриття магазину.

Іспанія

Іспанські закони декларують, що незалежно від національності і громадянства, будь-яка фізична або юридична особа може набути тут нерухомість. Покупець вступає у володіння нерухомістю з моменту підписання нотаріального акту купівлі-продажу, і йому видається нотаріальна проста копія купчої. Через 1,5 - 2 місяці покупець отримує на руки зареєстрований оригінал купчої (в разі наявності іпотечного кредиту в момент його повної сплати - до цього купча зберігається в банку, який видав кредит).

До речі, в документах найчастіше офіційно декларується вартість, занижена на 30-40% від реальної ціни нерухомості. Робиться це з метою зниження поточних витрат і податків, пов'язаних з купівлею. А витрати і справді немаленькі - податок з покупки і нотаріальні витрати при покупці нерухомості в Іспанії становлять 8-10% від суми.

Вілли на узбережжі моря досить дорогі. Найдоступніше житло - все ті ж апартаменти. Київські ріелтори стверджують, що апартаменти з однією спальнею площею 50 метрів на Іспанському узбережжі можна купити від 120 тисяч євро. Московські беруться знайти аналогічну квартиру, якщо у вас є близько 100 тисяч євро. Втім, кажуть, на місці можна підшукати і більш дешевий варіант.

До речі, на острові Тенеріфе житло ще більш демократичне (скажімо. Квартира 47 кв. М. - від 95 тисяч євро). Крім очевидних переваг Іспанії (країна-член ЄС, розвинена економіка, хороший клімат), є і приховані. В Іспанії - одна з найбільших українських громад, і там ви напевно не будете відчувати себе чужаком.

До того ж іспанці куди більш відкриті і доброзичливі по відношенню до іноземців, ніж інші європейські народи (ті ж французи чи німці). Ціна нерухомості в престижних будинках і котеджах - приблизно від 3000 євро за метр.

Якщо грошей не вистачає, можна взяти кредит - при купівлі нерухомості в Іспанії нерезидентам Європейського співтовариства банки надають іпотечні кредити терміном до 20 років під 4-5% річних. Час отримання іпотечного кредиту - дві-три тижні. До речі, можна купити ділянку землі і взяти кредит на будівництво будинку.

Німеччина

На перший погляд, нерухомість Німеччини привертає дивовижною дешевизною. Але дешевизна ця - уявна. Так, дійсно квартиру в Берліні можна купити за 40, і навіть за 30 тисяч євро. Але це морально застаріле житло «соціалістичної споруди», на яке сьогодні вже немає ніякого попиту.

Це стосується практично всієї нерухомості на території колишньої Східної Німеччини. У тому ж Берліні пропозиція перевищує попит на 100 тисяч квартир і будинків. Але якщо ви купите «східно-німецьку» квартиру, шансів вдало продати її або здати в оренду - трохи.

Виняток становлять фешенебельні Потсдам в передмісті Берліна і Дрезден, портовий Росток, Ерфурт і Коттбус (1,5-2 тис.євро / кв.м). У Західній Німеччині найдорожчими містами в даний час є Мюнхен (ціна будинку з невеликою ділянкою як в самому місті, так і в передмісті - 3,5-5 тис.євро / кв.м), Кельн, Штуттгарт і Франкфурт (3-4 тис. євро / кв.м), курортні землі Гессен (3 тисячі). Квартири коштують трохи дешевше. Середня ціна на нерухомість в хороших районах Німеччини становить 1,5-2 тис. Євро / кв.м.

Іноземці без всяких обмежень можуть купувати як житлову, так і комерційну нерухомість. Отримання дозволу на проживання не пов'язане з придбанням нерухомості, але володіння нею є вагомим аргументом при розгляді заяви з боку влади, так як це доводить матеріальну незалежність заявника.

Питання про отримання посвідки на проживання вирішується в індивідуальному порядку і далеко не завжди позитивно. Податок на придбану нерухомість становить 3,5% від вартості об'єкта, послуги маклера-посередника - від 3 до 5%, послуги фірми посередника), нотаріальні витрати і витрати на реєстрацію - 1%.

Є ще одна складність, пов'язана з різницею менталітетів. Як відомо, німці - люди дуже педантичні і в'їдливі, і напевно вип'ють у вас не один літр крові перш, ніж ви адаптуєте в їхньому товаристві. Так що жити в багатоквартирному німецькому будинку не дуже весело, здати за хорошу ціну квартиру а-ля українська хрущовка теж часом проблематично.

Правила, перераховані на стіні в під'їзді типового німецького будинку: не можна вибивати килими у дворі, якщо там сушиться чиясь білизна, необхідно розділяти сміття по семи різних груп і т. Д Німці не тільки неухильно виконують усі приписи, а й ревно стежать, щоб інші їх не порушували.

Франція

Життєва філософія французів мабуть, ближче українцям, ніж німецька. Але і нерухомість тут дорожче, ніж в Німеччині. Але при бажанні стати власником нерухомості у Франції для іноземця можливо - місцеві закони цього не забороняють.

Правда, при покупці житла від 500 тисяч євро покупця ретельно перевіряє французька сторона - не дай Бог, в рафінована співтовариство, яке свято шанує свої порядки і уклад, увіллється неголений громадянин з невизначеним минулим і каламутним станом. Крім усього іншого покупця чекають додаткові витрати на оформлення угоди, крім вартості покупки, куди включені комісійні ріелторів.

Він повинен оплатити державні внески, реєстраційні податки і послуги нотаріуса, які становлять приблизно 7-8% від вартості нерухомості. Якщо ви вкладаєте гроші з метою швидкої інвестиції, Франція для цього не найкращий варіант - за перепродаж нерухомості в перший рік володіння вам доведеться заплатити 33% податку з прибутку. Та й істотних стрибків у зростанні цін тут теж не спостерігається.

Знайти комфортабельну квартиру в Парижі за 50 тисяч доларів (як писали деякі ЗМІ) - утопія - хіба що йшлося про паризьких нетрях. Найдешевша квартира, яку вдалося знайти в базах АН - коштувала 120 тисяч (студіо - 21 квадратний метр, біля метро Сен-Шарль). Правда, кажуть, що на місці цілком можливо підшукати аналогічну квартиру за 70-80 тисяч євро.

До речі, українців більше привертає навіть не Париж, а Лазурний берег, де ціни будуть ще крутіші. Хоча київські ріелтори пообіцяли підшукати квартирку в Каннах за 140 тисяч євро. В середньому не елітна нерухомість тут оцінена в 3-3,5 тисячі євро за квадратний метр.

Таїланд

Любителі екзотики недавно звернули свою увагу на Таїланд - не в туристичному, а в інвестиційному плані (у нас поки таких пропозицій немає). Житло тут відносно недорого, а тенденція до зростання цін вже визначилася. Ціни на будинки - від 200 тисяч євро, при цьому можуть виникнути проблеми з їх оформленням.

Куди реальніше купити квартиру (кондомініуми, як їх тут називають). До недавнього часу іноземці не могли володіти нерухомістю в Таїланді, але в 99-му році відбулося невелике послаблення: в Акті про кондомініуми з'явилося доповнення, яке дозволяють іноземцям володіння кондомініуму, за умови того, що їм належить не більше 49% всієї площі проекту (все інше - громадянину Бангкока).

Саме тому більшість європейців вважають за краще купувати житло в Бангкоку і Паттайя - там місцеве муніципальне законодавство дозволяє іноземцям купувати кондомініуми. Оплата. Традиційно продавець (агентство) вимагає внесення 20% передоплати. Решта 80% можуть бути сплачені в строк від 30 до 60 днів. Варто зазначити, що цей депозит неповернення, тому рішення потрібно прийняти перед тим, як вносити будь-які платежі.

Оплату нерухомості, що купується, як правило, роблять банківським чеком вже безпосередньо в Земельному Департаменті перед здачею документів на перехід права власності. Вам доведеться заплатити податок на продаж нерухомості (0,11% від суми угоди), Податок на передачу права власності (0,01%), гербовий збір (0,5%).

Однокімнатна квартира в Паттаї (32 кв.м.) обійдеться в 25 -35 000 євро (в залежності від розташування і якості). Можна стати і Таїланду землевласником - ділянку землі в Паттайя (25 тисяч метрів) коштує всього 25 00 євро.

Крім цього на 120 тисяч цілком посильно купити нерухомість в Чорногорії, Польщі, Угорщини та більшості країн СНД. У Британії можна розраховувати хіба що на скромну квартирку десь в провінції. 70-80 тисяч євро, Лондон по кишені поки що тільки олігархам.

Головне - перед покупкою житла потрібно визначилися з метою - або ви купуєте квартиру для того, щоб проводити тут відпустку з сім'єю, або для того, щоб вигідно вкласти гроші. І не варто забувати про те, що квартира (або будинок) в чужій країні - не тільки цікаві можливості, але і великий головний біль.

Голова Комітету Асоціації фахівців з нерухомості України з аналізу ринку нерухомості Олексій Котенко:

- Мені здається, зараз стали багато говорити про покупку нерухомості за кордоном, але реально таких покупок не так вже й багато. Звичайно, є люди, які вкладають гроші в нерухомість за кордоном, але ті, хто хотів це робити, робили це і раніше. Природно, з кожним роком ця тенденція посилюється, оскільки люди тяжіють до більш комфортному проживанню, вони купують житло для того, щоб, скажімо, їздити за кордон відпочивати.

Нерухомість в Туреччині, Чорногорії, Болгарії зараз досить доступна. Але тим не менше вона далеко не всім по кишені. Це, скоріше, задоволення для багатих людей, для середнього класу - це не найкращий варіант. Адже покупцеві доведеться зіткнутися з багатьма труднощами - наприклад, треба керувати цією нерухомістю, а вона знаходиться за тридев'ять земель.

Необхідно здавати нерухомість в оренду, рентабельність при цьому не надто висока - виникає необхідність контролю, фірми, які займаються цим, можуть брати за свої послуги близько 20% від прибутку. До того ж володіння нерухомістю в багатьох країнах передбачає певні податки, є тут і свої юридичні тонкощі. Предстаівтелі вітчизняного миддл-класу краще купить таку ж квартиру в Києві, буде спокійно здавати її в оренду і отримувати ті ж 5-7% річних.

Якщо розглядати покупку житла за кордоном як інвестицію, потрібно проводити ретельний аналіз і моніторинг ринку і відштовхуватися від конкретної ситуації в країні, купувати квартиру там, де передбачається швидкий ріст. Необхідно шукати місця, де дивіденди будуть більше 25%. У нормальних європейських країнах приріст становить приблизно близько 10-20% річних. Мабуть, сьогодні вигідніше вкладати гроші в країни, що розвиваються, в яких ще може бути скачкооборазний зростання цін.

Віталій Бессонов, заступник директора міжнародної девелоперської компанії «AESI»:

- Український ринок іноземної нерухомості ще недостатньо сформований, у нас невелика кількість пропозицій і небагато компаній, які займаються цим напрямком. Наприклад, чи не єдина компанія, яка займається продажем елітної нерухомості в Швейцарії. Зокрема в Швейцарії займаємося рік - і вигідність вкладення в Швейцарії полягає в стабільності. Ми працюємо на території України і Росії.

В Україні вже з'явилися люди, які купують дорогу нерухомість за кордоном. В Україні - це перш за все Київ, Дніпропетровськ, Донецьк, в Росії - Москва і частково Пітер. Люди стали більш охоче вкладати гроші в житло за кордоном. Це в першу чергу заможні люди, які можуть дозволити собі раз в три місяці відпочивати, вони купують нерухомість, яка чекає їх, або здають її в оренду.

джерело: meget.kiev.ua