Строительство »

Номер чека на касовому чеку: де вказано, як знайти

 1. Особливості
 2. Для чого потрібен
 3. В роботі організацій (ІП)
 4. Для звичайних покупців, користувачів послуг
 5. Де шукати

Касовий чек - це невід'ємний атрибут будь-якої торгової операції, також він видається і в разі надання послуг, виконання робіт. На ньому відображається вся інформація про товар, послугу, в тому числі сума, дата покупки, найменування. Саме він призначений для підтвердження факту купівлі-продажу і дозволяє зафіксувати суму, що пройшла через касу протягом певного періоду.

невід'ємний атрибут будь-якої торгової операції,

Зміст статті

Особливості

Вірно оформлений чек включає в себе  набір обов'язкових даних  , До яких відносяться назва організації або ІП, ІПН, номер ККМ, присвоєний їй на заводі-виробнику, порядковий номер, дата і час торгової операції, вартість покупки (послуги), ознака фіскального режиму Вірно оформлений чек включає в себе набір обов'язкових даних , До яких відносяться назва організації або ІП, ІПН, номер ККМ, присвоєний їй на заводі-виробнику, порядковий номер, дата і час торгової операції, вартість покупки (послуги), ознака фіскального режиму.

На додаток до вже існуючих реквізитами, на підставі закону 54-ФЗ , Додалося кілька нових:

 • система оподаткування, яку застосовує організація;
 • ознака ( повернення , Продаж) і форма (готівка або електронний платіж) розрахунку, ПДВ для кожної позиції чека, назва і адреса сайту ОФД, QR-код, за яким можна додатково перевірити справжність чека;
 • електронну адресу або номер телефону організації, яка видала документ.

Організації, які застосовують УСН (спрощену систему оподаткування), що не сплачують податок на додану вартість. Тому, відповідно до закону, вони не вказують ПДВ при друку розрахункової документації, ні окремо по кожній позиції, ні по всьому документу цілком. Залежно від того, в якій сфері працює організація, до її розрахункової документації можуть застосовуватися додаткові вимоги.

Для чого потрібен

Такий реквізит, як номер чека, необхідний для формування бухгалтерської і податкової звітності організацій та ВП, до того ж він може допомогти і звичайним споживачам у вирішенні спірних моментів, що виникають в процесі придбання товарів, отримання послуг.

В роботі організацій (ІП)

Бухгалтер, складаючи авансовий звіт, в обов'язковому порядку відображає в ньому унікальний номер чека і дату Бухгалтер, складаючи авансовий звіт, в обов'язковому порядку відображає в ньому унікальний номер чека і дату. Авансовий звіт відображає всю інформацію про витрачені у відрядженнях засобах, придбанні товарно-матеріальних цінностей для організації, покупці палива.

Всі документи, додані до авансового звіту, повинні бути читаються, відповідати реальним витратам організації та бути правильно оформлені, інакше можуть виникнути проблеми з податковою службою.

Необхідно перевіряти касові чеки на справжність, для цього достатньо знати реквізити документа, в тому числі його унікальний номер. Існує кілька електронних сервісів:

 • сайт kpkcheck.ru , Вкладка «Експрес-перевірка»;
 • мобільний додаток ФНС Росії, доступне в Google Play і App Store;
 • сайти ОФД: receipt.taxcom.ru , ofd.sbis.ru - дані чека необхідно вводити вручну.

Податкові служби активно використовують ці сервіси в своїй роботі і тому в будь-який момент можуть зняти всі витрати за підробленими чеками. Тому слід встановити справжність чека заздалегідь, інакше згодом доводити реальність угоди доведеться в судовому порядку, втрачаючи час і гроші;

 1. Акт КМ-3 , Тобто акт на невірно пробитий касовий чек . Цей документ складається в тому випадку, якщо касир вибив помилковий чек. В акті зазначаються: найменування організації, модель і номер ККМ, дані касира чи іншого службовця (ПІБ повністю), що заповнює документ, унікальний номер невірного чека і сума по ньому, якщо таких декілька, то реквізити кожного з них окремо. До акта прикріплюються всі помилкові документи, завірені підписом керівника організації (приватного підприємця) і штампом «ПОГАШЕНО».
 2. Оподаткування. Касові чеки необхідні для розрахунку податкової бази за спрощеним або загального режиму. Для зниження розрахункової бази вони повинні містити виділений рядок ПДВ і супроводжуватися рахунком-фактурою.

Для звичайних покупців, користувачів послуг

В першу чергу, чек необхідний для того, щоб довести факт здійснення угоди, неважливо якою вона буде: вечеря в ресторані, покупка в супермаркеті, оплата рахунків або поповнення балансу мобільного телефону в терміналі В першу чергу, чек необхідний для того, щоб довести факт здійснення угоди, неважливо якою вона буде: вечеря в ресторані, покупка в супермаркеті, оплата рахунків або поповнення балансу мобільного телефону в терміналі.

Якщо виникла необхідність повернути будь-який товар, а чек загублений або нечитаний, то саме його унікальний номер допоможе швидко оформити новий документ. Для цього потрібно звернутися до персоналу торгової точки або в організацію зробила послугу. Буде потрібно паспорт, а також приблизний час покупки і найменування придбаного товару.

Вся інформація про скоєні покупках зберігається в пам'яті ККМ, тому ніяких проблем виникнути не повинно. Жодна організація не має права відмовити клієнту у видачі нового платіжного документа, якщо подібна ситуація все ж виникла, можна сміливо звертатися до відповідних контролюючих органів.

Повернення, заміна товару, який відповідає критеріям якості, можливий тільки протягом двох тижнів з моменту його покупки.

Трохи складніше відновити номер чека, отриманого в терміналі або банкоматі, зазвичай це займає більше часу. Якщо операція оплати або отримання грошей відбувалася в терміналі (банкоматі), то дізнатися всю інформацію про нього, в тому числі номер, можна за телефоном служби підтримки, які вказані на самому апараті.

Буде потрібно повідомити співробітнику служби підтримки всі відомості про здійсненої операції, включаючи її суму, це допоможе в пошуку прискорить процес. Якщо реквізитів документа недостатньо, і він потрібен в паперовій формі, то доведеться звернутися у відділення банку або фірми, яка обслуговує мобільні термінали в вашому місті.

При поверненні покупок, зроблених через інтернет-магазини, комерційні сайти, одним із доказів придбання того чи іншого товару і буде номер квитанції про відрахування електронних грошових коштів. Обов'язково зберігайте електронні чеки до отримання покупки і протягом усього гарантійного терміну товару.

Іноді номер чека може стати в нагоді при відстеженні поштових відправлень (посилок, бандеролей, малих пакетів), в тому числі з-за кордону. Якщо посилка загубиться її можна знайти за індивідуальним номером чека.

Якщо посилка загубиться її можна знайти за індивідуальним номером чека

Часто чеки потрібні як доказ у судових розглядах різного роду для підтвердження покупок, оплати штрафів, аліментних платежів або факту оплати послуг. Якщо документи на руках не збереглися, але відомо де і коли проводилася оплата, то їх можна відновити. Головне, щоб не пройшло занадто багато часу, така інформація зберігається 6 місяців.

Номер на чеку - дуже важливий реквізит, тому отримавши його, прослідкуйте, щоб всі відомості на ньому були чітко надруковані і легко читалися.

Де шукати

Вимоги до касових чеків такі: чітко надрукована інформація та зберігання протягом 6 місяців. А ось єдиного загальноприйнятого зразка цього документа немає, в кожній організації або ІП він формується в довільному порядку. Головна умова, щоб усі обов'язкові відомості, передбачені законодавством, були в наявності.

Багато що залежить від заводу-виготовлювача, року випуску ККМ, а особливо від моделі контрольно-касової техніки адже в торгівлі і сфері обслуговування представлені всі зразки від переносних машин на батареях до сучасних контрольно-касових систем з великою кількістю кас. На додаток до цього на чеку часто з'являються додаткові реквізити, інформація про знижки, реклама і т.д. Причому, викладено все це може бути як в докладному вигляді, так і з використанням різних символів або скорочень.

Тому номер чека іноді буває складно знайти, він може перебувати в будь-якому місці документа. Найлегше запитати про це у персоналу (касира, продавця, адміністратора), закон зобов'язує їх знати свою розрахункову документацію, але якщо такої можливості немає, то можна розібратися і самостійно.

Кілька рекомендацій:

 1. Так як необхідна інформація може знаходитися в будь-якому місці чека, то слід шукати такі написи: номер операції, чек, документ, транзакція, продаж. Якщо їх немає, то допоможуть символи на зразок No, #, іноді в окремих випадках це можуть бути букви латинського алфавіту.
 2. Часто номер вказують поряд з датою проведення операції або на рядок вище (нижче), під номером каси або поруч з даними касира.
 3. Чи не переплутайте номер чека з кодом касового апарату. Перед кодом завжди стоїть абревіатура ККМ, далі йдуть цифри.
 4. При купівлі квитків на ЖД транспорт, літак ніякої додатковий документ про оплату не видається. Квиток вже сам по собі є доказом здійснення операції, тобто виконує функції касового чека. У цьому випадку номер квитка, відповідає номеру чека і використовується. По ньому, на сайті компанії-перевізника, можна дізнатися всю інформацію про поїздку: час відправлення і прибуття, номер поїзда (рейсу), місця і т.д ..
 5. Трохи складніше знайти номер квитка на електронному документі, зазвичай він знаходиться в маршрутної квитанції поруч з паспортними даними пасажира і ідентифікатором замовлення. Чи не переплутайте його з номером броні, який виглядає як поєднання випадкових чисел і латинських букв, це різні дані.

Саме завдяки наявності всіх обов'язкових даних касовий чек стає документом підтверджуючим вчинення правочину володіє юридичною силою. Необхідність включення порядкового номера чека серед інших реквізитів закріплена Постановою Уряду РФ №745 від 30.07.1993.

Ці відомості разом з іншими засвідчують справжність чека і потрібні для правильного обліку, контролю над документообігом.

Подробиці про Федеральний закон №54 можна дізнатися з даного відео.