Строительство »

Купівля нерухомості в Іспанії

 1. Яку нерухомість купують росіяни та навіщо
 2. Плюси покупки квартири
 3. Вид на проживання за спрощеною схемою
 4. Що приваблює росіян в Іспанії
 5. рух цін
 6. нюанси
 7. Спрощена процедура оформлення нерухомості
 8. витрати
 9. Як знайти житло для покупки в Іспанії
 10. Плюси і мінуси
 11. Оренда житла
 12. Можливість постійного проживання
 13. банківська нерухомість


Купівля нерухомості в Іспанії сьогодні привертає росіян більше ніж у власній країні. Є плюси і мінуси придбання житла в цій країні. Купівля нерухомості в Іспанії сьогодні привертає росіян більше ніж у власній країні

Курорт Бенідром розташований на узбережжі Коста Бланки

Іспанія - це одна з кращих країн для життя . Тут тісно переплетені тисячолітня історія протистояння і єдності, схід і захід залишили незгладимий слід в культурі цієї країни, і кожен тут знаходить щось собі до душі.

Хтось насолоджується теплою морською водою на бездоганних пляжах (деякі, до речі, відзначені блакитними прапорами). Інші ж приїжджають сюди для того, щоб скуштувати європейської нічного життя, хтось розглядає нерухомість в Іспанії просто як інвестиційний інструмент. Як би там не було, причин придбання нерухомості в Іспанії безліч.

До речі, багато росіян знають і про те, що в Іспанії є так звана золота віза. Справа в тому, що законодавство країни в 2019 році передбачає отримання посвідки на проживання при придбанні нерухомості. Правда, вартість її повинна скласти не менше півмільйона євро. Втім, про все по порядку.

Приклад іспанської картки ВНЖ

Іспанія надає можливість отримання ВНЖ в обмін на інвестиції в комерційні та державні структури країни в розмірі півмільйона євро. Є один безсумнівний плюс - це не потрібно здійснювати одноразово.

Тобто, грубо кажучи, можна купувати нерухомість в Іспанії до тих пір, поки в сумі не набереться півмільйона інвестицій. Після цього можна подати документи на ВНЖ в Іспанії . До речі, його отримає не тільки інвестор, але і його сім'я.

Яку нерухомість купують росіяни та навіщо

Нерухомість в Іспанії користується особливим пріоритетом. В першу чергу королівство є курортною зоною, і покупка тут будинки, апартаментів або квартири може здійснюватися безпосередньо для проживання в літній період.

В першу чергу королівство є курортною зоною, і покупка тут будинки, апартаментів або квартири може здійснюватися безпосередньо для проживання в літній період

Вілла на узбережжі Середземного моря

Така своєрідна дача, яку можна відвідувати в будь-який час року, а можна і здавати в оренду (до речі, це непогано оплачується). Росіяни все частіше і частіше купують саме квартири, або ж будинку на узбережжі.

Плюси покупки квартири

 1. Велика розмаїтість будинків і архітектурних рішень. Можна вибрати недорогий спальний район або опинитися у фешенебельному зоні. Вибрати новітній житловий комплекс, укомплектований масою приємних технічних новинок, або ж зупинити свій вибір на старовинній історичній споруді.
 2. Історичні будівлі є житловими. Звичайно, така можливість є далеко не скрізь, але теоретично можна придбати квартиру в будинку, який був побудований в середині минулого століття. Ці будівлі сподобаються тим, хто любить російські «сталінки» - високі стелі, мармурова обробка, спокійні і великі приміщення.

  Квартири в старій будівлі в центрі Барселони

 3. Первинний житловий фонд в комплексах елітного класу приємно здивує - і готової чистової обробкою, і наявністю декількох санвузлів. Ці квартири користуються попитом як серед місцевого населення, так і у приїжджих.
 4. Широкі географічні можливості. Можна вибрати житло практично в будь-якому регіоні - починаючи від найпопулярніших, які користуються попитом у росіян, і закінчуючи тими, в яких нечутно звичної мови, та й англійська мова не в честі.
 5. Розвинена житлова і туристична інфраструктура приваблює безліч бажаючих жити з комфортом і користуватися всіма досягненнями цивілізації.

Вид на проживання за спрощеною схемою

Вид на проживання для тих, хто хоче придбати нерухомість в Іспанії дуже привабливий фактор, тим більше що влада пообіцяла спростити всі формальності, пов'язані з одержанням документів.

Вид на проживання для тих, хто хоче придбати нерухомість в Іспанії дуже привабливий фактор, тим більше що влада пообіцяла спростити всі формальності, пов'язані з одержанням документів

Іспанське національне посвідчення особи

Влада Іспанії готують своєрідний законопроект про іноземців та їх проживання. Ця ініціатива йде з самого верху - державний секретар з питань торгівлі Гарсія-Легас повідомляє про те, що реформа торкнеться і тих, хто купує квартири і будинки за готівку, і тих, хто оформляє іпотечний кредит.

Звичайно, уряд Іспанії не забуває наголосити й на тому, що вид на проживання не є своєрідним карт-бланшем, за допомогою якого можна брати участь в державних програмах охорони здоров'я, шукати роботу або возз'єднуватися з сім'єю.

Звичайно, уряд Іспанії не забуває наголосити й на тому, що вид на проживання не є своєрідним карт-бланшем, за допомогою якого можна брати участь в державних програмах охорони здоров'я, шукати роботу або возз'єднуватися з сім'єю

Іспанська тимчасовий ВНЖ для іноземця

Кожен іноземець, який придбав нерухомість в Іспанії на загальну суму в 500 000 євро, може розраховувати на отримання золотої візи. Золота віза являє собою тимчасову посвідку на проживання, який можна продовжувати після закінчення його терміну.

Тільки отримавши золоту візу, працевлаштуватися в Іспанії не можна. Це можна зробити тільки через рік і помінявши тип посвідки на проживання.

Що приваблює росіян в Іспанії

Придбання нерухомості за кордоном сьогодні доступно многим - особливо в тому випадку, коли мова йде про порівнянних з російськими цінах. Найбільш популярні країни для росіян Іспанія і Болгарія (остання, виду низької вартості житла, трохи більше затребувана).

Найбільш популярні регіони Іспанії:

 • Коста Брава (близько Барселони);
 • Коста Бланка (близько Аліканте);
 • Коста Дель Соль (особливо Марбелья і Майорка).

  Детальна карта регіону Коста Дель Соль

Співвітчизники однаково добре цікавляться різними будівельними об'єктами - апартаменти у висотних будівлях, невеликі студії, розкішні котеджі та акуратні житлові будиночки однаково затребувані.

За словами експертів, останнім часом покупці більше зацікавлені в апартаментах, які знаходяться в нових сучасних житлових комплексах - розвинена інфраструктура, прийнятні ціни і близькість морського узбережжя виявляються вирішальними факторами.

рух цін

З точки зору інвестицій іспанський ринок нерухомості можна розглядати тільки в якості тривалої перспективи - в даний час ціни тільки падають.

Не можна сказати про те, що вони прямо обрушилися - все ж курортна зона, море, стабільна економіка, але експерти з нерухомості відзначають падіння вартості приблизно на 4,6% за останній рік. Не можна сказати про те, що вони прямо обрушилися - все ж курортна зона, море, стабільна економіка, але експерти з нерухомості відзначають падіння вартості приблизно на 4,6% за останній рік Багато хто вважає, що падіння було більш серйозним, і називають цифру, більш ніж в 10%, але в ціні падає далеко не все житло. Це слід врахувати при виборі нерухомості - подекуди в 2018-2019 роках ціни тільки виросли, а в окремих регіонах впали більш ніж на 45%.

нюанси

Є особливості і нюанси, які слід враховувати при покупці квартири, будинки та іншої нерухомості в країні.

Спрощена процедура оформлення нерухомості

Іспанія досить доброзичливо налаштована по відношенню до іноземців, що бажають придбати житло в країні. Купити нерухомість в Іспанії може будь-який приїжджий, навіть по туристичній візі.

Єдиний нюанс - реєстрація в податковій і отримання ідентифікаційного номера NIE. Оформлення цього документа коштує приблизно 10 євро.

Escritura Publika - спеціальний документ, по суті є купчої. Готують цей документ близько місяця, його оформленням займається нотаріус, підписують документ покупець і продавець (також при нотаріуса).

Готують цей документ близько місяця, його оформленням займається нотаріус, підписують документ покупець і продавець (також при нотаріуса)

Так виглядає нотаріально завірена купча Escritura Publika

В процесі підписання документа здійснюється і передача грошей.

витрати

Крім вартості самої нерухомості необхідно також врахувати і інші витрати. Так, наприклад, процес придбання житла та оформлення його у власність обійдеться приблизно в 7,5 відсотка і більше.

У цю суму входить 400 євро, які потрібно сплатити за запис в територіальному регістрі власності. Близько тисячі євро буде потрібно в цілому заплатити за послуги нотаріуса.

Придбання нерухомості в чужій країні має на увазі і інші витрати, наприклад, сплату податків. Що оплачує покупець?

 1. Податок на додану вартість (якщо купується нове житло) - 7%.
 2. Податок на передачу власності 6-7% (залежить від регіону і місцевого законодавства).
 3. Під час продажу з нерезидента країни утримується прибутковий податок - в розмірі 3% від вартості (по загальній сумі договору).

Крім того, не можна забувати і про те, що майно накладає певні зобов'язання по його утриманню та експлуатації.

Крім того, не можна забувати і про те, що майно накладає певні зобов'язання по його утриманню та експлуатації

Таблиця податків на нерухомість по регіонах Іспанії

Податок на нерухомість складе приблизно 1-2%. Ще одне джерело витрат - прибирання, чистка басейну, вивезення сміття, комунальні платежі. Зміст апартаментів в 100м2 обійдеться приблизно в 600 євро в рік.

Як знайти житло для покупки в Іспанії

Іспанія пропонує отримання тимчасової посвідки на проживання досить довгий час. У зв'язку з цим з'явилося дуже багато шахраїв, які користуються довірою людей.

Щоб уникнути обману і втрати грошей, для покупки нерухомості в Іспанії варто звернутися в агентство, а також проводити операцію в особистій присутності (купити квартиру можна і по туристичній візі).

Ось кілька сайтів, на яких можна подивитися варіанти і порівняти ціни:

 • https://www.thinkspain.com/property-for-sale
 • https://www.servihabitat.com/
 • https://www.idealista.com
 • https://www.kyero.com/
 • https://www.ventadepisos.com/

Плюси і мінуси

Купити будинок біля моря - мрія багатьох жителів Росії (та й інших країн). Саме тому закордонна нерухомість на узбережжі завжди користується попитом співгромадян.

Плюси покупки житла на море:

 • можливість відпочивати в хорошій кліматичній зоні;
 • близьке розташування до моря і пляжу;
 • прекрасний вид;
 • туристична інфраструктура;
 • затребуваність з точки зору оренди житла;
 • потенційний заробіток на туристах.

Плюси здаються настільки очевидними, що говорити про мінуси просто недоречно. Але, тим не менше, і вони є.

Оренда житла

Парадоксально, але для подальшої здачі в оренду ідеально підходять тільки два види нерухомості - моторошно дорога і досить посередня.

Парадоксально, але для подальшої здачі в оренду ідеально підходять тільки два види нерухомості - моторошно дорога і досить посередня

Оренда котеджу з басейном в Іспанії

Дорога нерухомості на першій лінії біля моря буде користуватися попитом в тому випадку, якщо вона буде оснащена належним чином. Це житло класу VIP буде здаватися в оренду незалежно від сезону - як і будь-яке інше екстраклассное житло.

Популярність простого житла - в низькій вартості оренди. Як правило, житло в оренду на березі моря беруть ті, хто бажає заощадити на проживанні в готелі - відповідно, занадто шикарні апартаменти можуть бути і мало затребуваними.

Можливість постійного проживання

Далеко не всі будинки біля моря підходять для того, щоб жити в них круглий рік. Найпростіший мінус - відсутність роботи і інфраструктури в зимовий період часу. Практично все узбережжя орієнтоване на туристів, тому коли їх немає - багато закладів не працюють. Далеко не всі будинки біля моря підходять для того, щоб жити в них круглий рік Кліматичні умови також можуть зробити ведмежу послугу - висока вологість навряд чи підійде тим, хто страждає хворобами дихальних шляхів. Вологість впливає також і на будинок. Який страждає ще й від піску з вітром. Вивітрювання порід, цвіль .. Все це слід враховувати.

Плюси і мінуси можна перераховувати як завгодно довго - варто згадати і чудову якість автомагістралей, високий рівень медичного обслуговування, соціальну захищеність. Однак, необхідно пам'ятати про те, що у кожної медалі є й зворотний бік.

Це податки, залежність від туризму, а також інші традиції і кліматичні умови (не кажучи вже про зовсім протилежне менталітеті місцевого населення).

банківська нерухомість

Існує також і особливий гравець ринку нерухомості Іспанії - так звана банківська нерухомість. Це заставні об'єкти, заарештовані і конфісковані будинки і квартири.

Іспанська будівельний сегмент істотно постраждав від минулої кризи. Під час економічного зростання сфера будівництва розвивалася досить активно, і нерухомість Іспанії була дуже і дуже популярна. Звичайно, це стосувалося не тільки громадян країни, але і нерезидентів.

Фізичним особам охоче давали іпотечні кредити - ніхто навіть і не сумнівався в потенційної платоспроможності, і тому будівельні компанії вельми активно будувалися в розрахунку на те, що люди будуть купувати об'єкти.

Криза змінила ситуацію - рівень безробіття почав впливати на зростання прострочень по платежах, відсутність виплат дозволило банкам провести масу угод щодо закриття і викупу нерухомості, а також конфіскувати левову частку заставних об'єктів.

Будівля іспанського національного банку

Сьогодні можна з упевненістю говорити про те, що значна частина ринку нерухомості перебуває у власності у банків. Банки мають власні агентства нерухомості, які дозволяють їм реалізовувати наявні об'єкти. До речі, за досить низькими цінами.

Банківська нерухомість має деякі переваги перед новою і вторинною нерухомістю. Істотно відрізняється ціна - для того, щоб прискорити процес реалізації, банки готові втратити значну частину ринкової вартості об'єкта - до 80%.

Завдяки таким знижкам іспанці говорять про те, що ринок нерухомості перебуває на позитивній точці.

Будинок для оренди недалеко від моря

Перераховуючи плюси і мінуси нерухомості, яку продають банки, не можна не згадати і про необхідність вести торги.

Справа в тому, що банк виставляє будинок або квартиру на продаж за початковою ціною.

Досить часто до моменту публікації ціна є недійсною - тому кожен має можливість внести власну пропозицію по ціні, яка банк розгляне.

Є і мінуси. Найголовніший - потреба в ремонті. Будинки не є житловими, а це значить, що деякий час вони знаходяться в запустінні. Після того, як будинок пару-трійку років занепадав, йому дійсно потрібен капітальний ремонт.

Наступний мінус - необхідність укладення договорів з комунальними службами. Наступний мінус - необхідність укладення договорів з комунальними службами З огляду на той факт, що нерухомість реалізується в вихідному юридичному і фізичному стані, все її властивості також переходять новому власнику.

Так, наприклад, якщо є заборгованість, або нерухомість здана в оренду до будь-якого терміну, або є ще якісь підводні камені - вони всі залишаються дійсними. Тобто новий власник буде погашати борги, миритися з наявністю орендарів, і так далі.

На замітку. Де туристу знайти зручне житло економ-класу в Барселоні? Поради досвідченого мандрівника.

Що оплачує покупець?
Де туристу знайти зручне житло економ-класу в Барселоні?