Строительство »

Як сплатити транспортний податок: через Сбербанк-онлайн, по ІПН, через держпослуги

 1. Як сплатити транспортний податок
 2. Без використання інтернету
 3. Розсилка ФНС
 4. Самостійне формування квитанції
 5. Способи здійснення платежу
 6. Через Інтернет
 7. Повернення сплаченого ТН
 8. Позовна давність

оплата транспортного податку є обов'язком кожного автовласника. Але закон встановлює лише розмір і терміни сплати ТН, а ось спосіб кожен вибирає самостійно. Тим більше зараз таких багато.

Як сплатити транспортний податок

Для компаній та організацій такого питання не існує. Платежі здійснюються через банк, з рахунку платника податків за реквізитами, які можна дізнатися в ФНС . А ось для приватних осіб вибір великий.

Про те, як оплатити податок на транспортний засіб через сайт ФНС, розповість даний відеоролик:

Без використання інтернету

Для початку треба отримати повідомлення з нарахованими податком.

Розсилка ФНС

ФНС розсилає їх декількома способами:

 • Рекомендованим поштовим листом. Не дивлячись на те, що це поштове відправлення замовне, і його вручення має відбуватися з рук в руки, ФНС вважає платника податків повідомлених про суму ТН через шість днів після відправлення.
 • На електронну пошту або ж в особистий кабінет платника податків, зареєстрований на сайті ФНС.
 • Під розписку при особистому візиті до податкової.

Про те, як отримати і де взяти квитанцію на оплату транспортного податку, читайте далі.

Самостійне формування квитанції

якщо  термін виплати  підходить, а квитанції все немає, то її можна сформувати самостійно якщо термін виплати підходить, а квитанції все немає, то її можна сформувати самостійно. Для цього:

 • Зайти на сайт ФНС.
 • Завантажити звідти бланк квитанції на оплату транспортного податку.
 • Дізнатися там же або в іншому місці розмір нарахування.
 • Заповнити бланк, ретельно перевіривши всі необхідні реквізити.

Про порядок оплати транспортного податку фізичними особами читайте нижче. Зверніть також увагу на те, що ми також розповідали окремо про оплату транспортного податку пенсіонерами , ветеранами , багатодітними сім'ями і інвалідами .

Способи здійснення платежу

Кількість варіантів оплати ТН дуже різноманітно:

 • З'явитися в ФНС особисто і зробити оплату там.
 • Через поштове відділення. Заповнити там квитанцію із зазначенням одержувача і призначення, а оплатити в касі. Але там з вас візьмуть комісію. І корінець квитанції треба відправляти в податкову.
 • У відділенні банку.
 • Ще можна через термінал самообслуговування. При цьому випадку можна заплатити готівкою або через банківську карту.

Далі розглянута оплата податку на транспортний засіб через інтернет.

Про те, як за допомогою банківських сервісів сплатити транспортний податок, на прикладі покаже це відео:

Через Інтернет

Для тих, хто полюбив виконувати свої господарські справи, не виходячи з дому, існують онлайн сервіси.

 • Спеціальний сервіс. Для оплати ТН треба зайти на сайт , Вибрати сплату податку фізичними особами та ввести особисті дані. Потім вибрати потрібний вам банк із запропонованих або оплату через QIWI-гаманець і заплатити.
 • Зареєструвати особистий кабінет на сайті ФНС , Отримати ключ для доступу, і всі справи з податковою, в тому числі і оплату, вести через нього.
 • Виконати онлайн-платіж ТН через систему інтернет-банкінгу (наприклад, доступна оплата транспортного податку через Ощадбанк-онлайн).
 • Можлива і сплата транспортного податку онлайн через оплату держпослуг .

У цих випадках відбувається оплата транспортного податку онлайн банківською картою.

Повернення сплаченого ТН

іноді в  розрахунок транспортного податку  пролазить помилки, і платник податків сплачує в казну зайві гроші іноді в розрахунок транспортного податку пролазить помилки, і платник податків сплачує в казну зайві гроші. При виявленні цього треба вживати заходів щодо повернення переплати. Тут може виникнути три варіанти:

 1. Переплату виявив податковий інспектор. В цьому випадку в ФНС в десятиденний термін повинні перерахувати податок і повідомити платника податків про це.
 2. Помилку виявив потерпілий. У цьому випадку йому треба з'явитися в ФНС і написати заяву встановленої форми. Подача подібного заяву через інтернет допускається тільки при наявності у вас електронного підпису. Тоді на підставі цієї заяви приймається рішення про проведення звірки даних, і в разі підтвердження помилки протягом десяти днів роблять перерахунок.
 3. У разі якщо помилка була виявлена вами після закінчення більш ніж трьох років, виправити її можна тільки через звернення до суду.

При цьому навіть у разі позитивного рішення за фактом переплати при наявних боргах за іншими податками гроші будуть не повернуті, а спрямовані на оплату недоїмки.

Інші способи повернення переплати:

 • Перерахування на рахунок або картку платника податків.
 • Перерахунок для оплати ТН в наступних періодах.
 • Оплата інших нарахованих податків (для юридичних осіб ).

Про те, що робити, якщо не прийшла квитанція на оплату транспортного податку, або якщо вона прийшла на продану машину , Ми розповідаємо окремо.

Позовна давність

У податковому законодавстві є загальне правило, що якщо з моменту порушення (наприклад, несплата ТН) до рішення про стягнення боргу пройшло більше трьох років, порушник не притягується до відповідальності. Але це означає лише скасування штрафних стягнень , А не суми боргу . Сам ТН доведеться заплатити.

Однак для фізичних осіб у визначенні позовної давності зроблені послаблення. Так як громадяни оплачують податок тільки на підставі отриманих від ФНС повідомлень, а термін їх розсилки обмежений трьома податковими періодами, то на законних підставах платник податків може отримати податкове повідомлення тільки за три попередніх поточного періоду року. Таким чином, фактичний термін позовної давності з можливістю несплати ТН для приватних осіб встановлено в три роки.

Про особливості сплати транспортного податку через Ощадбанк розповість це відео: