Строительство »

Як сплатити держмито за паспорт

 1. Скільки потрібно заплатити за паспорт?
 2. Документи на заміну паспорта
 3. Реквізити для оплати
 4. Де заплатити держмито?
 5. Алгоритми дій в різних випадках
 6. Оплата мита онлайн на сайті Ощадбанку
 7. Відео - Видача та заміна паспорта на держпослуг

Паспорт - це документ, який повинен бути у кожного громадянина Росії. Він є головним посвідченням особи, і вперше людина отримує його в 14 років. Далі буде потрібно замінити його на новий після досягнення певного віку. Іноді необхідно міняти паспорт і в разі його псування або отримувати новий через втрату документа. Але у всіх випадках необхідно сплатити певну суму за новий документ - так звану держмито, від якої не звільнений майже ніхто. Внести гроші зараз можна різними способами - при подачі документів на отримання нового посвідчення особи знадобиться тільки квитанція, що повідомляє про те, що гроші були внесені на потрібний рахунок. Як сплатити держмито за паспорт, які способи існують? Паспорт - це документ, який повинен бути у кожного громадянина Росії

Як сплатити держмито за паспорт

Скільки потрібно заплатити за паспорт?

зміст матеріалу

Як виглядає паспорт, знають всі. Це невелика книжка, що має фотографію власника, а також в неї внесені основні дані про нього - дата народження, прописка, відмітка про місце отримання документа і орган, що видав його, а ще зразок підпису власника. Паспорт людині видається вперше в 14 років, а потім вимагає заміни в 20 і 45 років, далі він є безстроковим і більше не змінюється, за винятком випадків, коли документ зіпсований або пошкоджений.

В якому віці міняють паспорт РФ

Згодом в паспорт можуть бути внесені відмітки про проходження військової служби, дітей, шлюб і т. Д. За бажанням заявника в документ вписуються дані про групу крові та резус-фактор.

Паспорт громадянина РФ

Заміна паспорта проводиться протягом 30 днів - це максимально можливий термін. При цьому дні починається з моменту досягнення людиною віку, в якому потрібно міняти документ. Якщо людина в цей термін не вкладеться, то йому доведеться сплатити чималенький штраф згідно російським законам. Він складе до 3000 рублів, при тому в Москві або Санкт-Петербурзі сума буде вище. За громадян, яким ще немає 16 років, заплатити доведеться батькам або опікунам.

При заміні паспорта на новий необхідно платити так звану держмито - певну суму грошей, яка стягується за надання даної послуги. Розміри держмита вказані в таблиці.

Таблиця. Розміри мита за паспорт.

Умови Сума, руб.
Видача нового документа, при цьому стільки коштує паспорт, який видається вперше, а також змінюється після досягнення певного віку 300 Видача нового документа замість зіпсованого або пошкодженого, а також замість втраченого 1500
Умови Сума, руб

Вартість оформлення паспорта

На замітку! Платити держмито доводиться практично всім громадянам Росії. Винятки - діти-сироти та діти, які не перебувають під батьківською опікою. Головна умова, при якому видається документ - наявність підтвердженого громадянства Росії.

Сама по собі мито має єдині розміри на всій території Росії. Гроші стягуються за саму процедуру видачі та оформлення посвідчення, тобто за роботу фахівців служби міграції та виготовлення документа.

Документи на заміну паспорта

Коли приходить час отримувати новий паспорт, людині слід звернутися до відділу міграції МВС Росії, що займається цим питанням. Раніше функції цієї служби виконувала ФМС Росії, але вона була скасована. В організації людині нададуть перелік документів, які потрібно принести з собою в день подачі заяви на видачу нового посвідчення.

В організації людині нададуть перелік документів, які потрібно принести з собою в день подачі заяви на видачу нового посвідчення

Для оформлення паспорта потрібно підготувати перелік документів

Щоб отримати паспорт, потрібно зібрати наступні папери:

 • безпосередньо саме заяву, написану від руки у вільній формі, але на спеціальному бланку, що має дві частини. В одну з них вписуються загальні дані про заявника та інформація про старому паспорті, а в інший прописується причина, що змусила людини звернутися за новим документом. Також ставляться відмітки про дату подачі заяви і підпис заявника;
 • старий паспорт, який буде замінюватися на новий. Він передається фахівцеві міграційної служби;
 • фотографії документального формату;
 • військовий квиток при необхідності постановки відмітки про проходження служби;
 • документ, що підтверджує реєстрацію шлюбу;
 • документи про наявність дітей - свідоцтва про їх народження;
 • дані про реєстрацію (прописку) - виписка з будинкової книги;
 • квитанція, що повідомляє про сплату держмита за паспорт.

Квитанція на сплату держмита на видачу паспорта

Саме остання викликає завжди найбільше запитань - все-таки не кожен день людина змінює паспорта, а куди і як вносити гроші, він має право забути. Розглянемо, де дізнатися реквізити для оплати мита, а також як найпростіше внести гроші на потрібний рахунок.

Дізнайтеся з нашої статті - «Скільки коштує біометричний паспорт?».

»

Отримання паспорта громадянина РФ

Реквізити для оплати

Оплата держмита проводиться через банківські установи. Реквізити зазвичай можна уточнити на місці у фахівців, але буває, що консультантів на місці немає. На цей випадок краще добути реквізити заздалегідь і прийти в банк, вже маючи їх на руках.

Найбільше запитань викликають такі пункти як ОКТМО і КБК. Перше - це код установи, яке займається збором грошей зі сплати зборів і податків. Цей номер буде залежати від регіону, де проводиться оплата. Зазвичай уточнити його можна в банку. КБК - це так званий код бюджетної класифікації, він змінюється в залежності від того, яка послуга оплачується.

Оплата держмита через банківський термінал

Де заплатити держмито?

Будь-яка держмито може бути оплачена в банку або будинку при наявності Інтернету і комп'ютера. Квитанцію для оплати мита іноді можна знайти прямо у відділі міграції з уже заповненими реквізитами, або завантажити на сайті служби, якщо такий є (в деяких регіонах завантажити заповнену квитанцію не вийде). Також заповнити чисту квитанцію можна прямо в банку.

Можна зробити оплату і без квитанції. У відділеннях банків є спеціальні термінали. Оплатити через них мито можна швидше, ніж через фахівців в банку, але потрібно знати, як це робиться. Використовувати можна як готівкові кошти, так і пластикову карту.

Банківський термінал дозволить сплатити держмито швидше

На замітку! Термінали працюють цілодобово, сплатити мито можна навіть вночі. Але фахівці рекомендують при наявності будь-яких сумнівів обов'язково приходити вносити гроші в години роботи банку - в цьому випадку можна попросити допомоги у співробітників установи. Таким чином, припуститися помилки і перерахувати гроші «не туди» просто не вийде.

Також сплатити держмито можна і іншими способами:

 • через сайт держпослуг;
 • через звичайний банкомат;
 • на сайті Сбербанк Онлайн.

сайт держпослуг

Алгоритми дій в різних випадках

Для внесення коштів на потрібний рахунок через сайт держпослуг знадобиться діючий і активний акаунт користувача. Щоб здійснити платіж, потрібно авторизуватися в системі, зайти в каталог послуг і знайти там розділ, що стосується паспортів і віз. У ньому буде також відображено кілька пунктів, користувачеві потрібно вибрати той, що стосується паспорта громадянина Росії. Тут вказуються причина заміни посвідчення особи - це зробити дуже важливо, тому що від того, чому змінюється паспорт, буде залежати і розмір держмита. Далі заповнюється анкета і проводиться оплата. Гроші будуть зняті з рахунку.

Гроші будуть зняті з рахунку

Оплата мита через Інтернет

При оплаті через термінал потрібно знайти розділ «Платежі в регіоні» і вибрати в ньому відповідний заявнику - «Мита і збори». Там доведеться ввести ІНН, реквізити на оплату мита, внести гроші і натиснути кнопку «Оплатити». Можна скористатися і картою для оплати, але тоді її потрібно вставити в апарат перед початком всіх дій. Чек важливо зберегти в будь-якому випадку.

Оплата мита онлайн на сайті Ощадбанку

Найчастіше люди вибирають для внесення коштів за паспорт сайт «Сбербанк Онлайн». Все просто - він зручний у використанні і позбавить від необхідності походів в відділення банку і втрати часу в чергах. Щоб скористатися цим типом послуги, знадобиться всього лише мати під рукою мобільний телефон або комп'ютер з доступом в Мережу. Працює сайт цілодобово і швидко, платежі зараховуються за все за один день.

Крок 1. Для початку потрібно перейти на сайт і зайти в особистий кабінет. Важливо не переплутати сайти і знайти саме той, який має відношення до Ощадбанку.

Вхід в особистий кабінет

Крок 2. Потім потрібно вибрати в головному меню розділ «Платежі та перекази» і перейти на потрібну сторінку.

Особистий кабінет на сайті

Особистий кабінет на сайті

Перехід на потрібну сторінку

Крок 3. На наступному етапі потрібно вибрати розділ, присвячений МВС, і можна починати вводити реквізити.

розділ МВС

розділ МВС

вибір послуги

вибір послуги

заповнення реквізитів

Крок 4. Реквізити важливо ввести без помилок і також заповнити поля, що не були заповнені автоматично.

Всі поля повинні бути заповнені

Крок 5. Чи залишиться тільки вказати суму платежу і здійснити оплату. Підтвердження платежу проводиться за допомогою СМС, яке буде відправлено системою на мобільний телефон. У ньому буде вказано код, який вводиться на сайті для підтвердження операції.

Сума платежу

Сума платежу

Друк чека

Крок 6. Для надійності краще всього скачати і роздрукувати сформований системою чек.

Читайте цікаву і докладну інформацію в нашій новій статті - «Як повернути держмито за закордонний паспорт».

Відео - Видача та заміна паспорта на держпослуг

Оплата держмита за паспорт може бути проведена різними способами, залишається вибрати найбільш підходящий для конкретної людини. І головне після операції - зберегти саму квитанцію і чеки, адже саме їх потрібно пред'явити разом з іншими документами на заміну паспорта.

Скільки потрібно заплатити за паспорт?
Як сплатити держмито за паспорт, які способи існують?