Строительство »

Як правильно і без проблем отримати кадастровий паспорт на квартиру

 1. Як отримати кадастровий паспорт на квартиру
 2. Необхідні документи
 3. витрати
 4. Можливі підводні камені

Одним з найважливіших документів при здійсненні будь-якої угоди з нерухомістю є кадастровий паспорт. Купівля-продаж квартири, її дарування, заповіт, обмін або офіційна здача житла в оренду вважаються недійсними без цього документа. Згідно ФЗ № 221 його оформлення обов'язково для всіх громадян. Надання документа також необхідно при реєстрації права власності на житло.

Кадастровий паспорт на житлову площу є набором документів, в якому містяться всі дані про приміщення: площа, планування, поверховість, матеріал виготовлення стін і перекриттів, тип опалення та інші відомості. Також є графічна частина з докладним планом квартири і її метражем.

Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему, звертайтеся через форму онлайн-консультанта або телефонуйте за телефонами:

Вся інформація виписується з ГКН (Державного кадастру нерухомості)

Отримання кадастрового паспорта - це досить проста процедура. Проте при його оформленні доведеться витратити певну кількість часу на збір необхідних документів та відвідання державних інстанцій.

Як отримати кадастровий паспорт на квартиру

Отримання кадастрового паспорта необхідно в наступних ситуаціях: Отримання кадастрового паспорта необхідно в наступних ситуаціях:

 • дарування, обмін, купівля-продаж, здача в оренду житлового приміщення;
 • державна реєстрація житла, а також його приватизація;
 • оформлення спадщини;
 • капітальний ремонт або перепланування квартири;
 • оформлення іпотечного кредиту і житлових субсидій;
 • вирішення житлових спорів в суді.

Кадастровий паспорт оформляється за даними планової технічної інвентаризації. Вона проводиться кожні 5 років. За заявою власника житла при переплануванні квартири, реконструкції, прибудові нового об'єкта і інших змінах призначається позапланова інвентаризація.

Якщо житлоплощу вже знаходиться на кадастровому обліку, паспорт на неї може отримати будь-яка людина.

Поставити ж житлову нерухомість на облік і отримати новий кадастровий паспорт має право тільки власник житла. Крім цього, тільки власник квартири може вносити в Росреестр зміни, пов'язані з переплануванням і реконструкцією приміщення.

Замовити кадастровий паспорт можна:

Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему, звертайтеся через форму онлайн-консультанта або телефонуйте за телефонами:

 • в кадастрової палаті при Росреестра;
 • через МФЦ (Багатофункціональний центр);
 • через офіційний сайт Росреестра.

Для оформлення документа в кадастрової палаті або МФЦ необхідно звернутися в один з цих органів і написати заяву Для оформлення документа в кадастрової палаті або МФЦ необхідно звернутися в один з цих органів і написати заяву. При постановці нової квартири на кадастровий облік або необхідності внесення змін до Росреестр в заяві потрібно вказати про необхідність виклику на будинок технічного працівника. У зазначений час він огляне квартиру і складе технічний план, на підставі якого буде оформлений новий кадастровий паспорт.

До заяви додається невеликий пакет документів. Спеціаліст кадастрової палати ретельно їх перевіряє і видає розписку. Він же призначає дату приходу технічного співробітника в квартиру (за потребою) та дату отримання кадастрового паспорта.

Згідно із законом паспорт на житлове приміщення має бути готовий через 5 днів, але через різні обставини оформлення може затягнутися. При отриманні документа через МФЦ можливе збільшення терміну оформлення до 9-10 днів. Якщо житлоплощу ще тільки ставиться на кадастровий облік, строк продовжується до 20 днів.

Отримання документа через сайт Росреестра займає менше часу і сил. Для цього потрібно знайти на даному сайті вкладку «Електронні послуги» і потім перейти на вкладку «Подати запит про надання відомостей ГКН». Тут потрібно заповнити форму-запит, а потім оплатити послуги за допомогою банківської карти або через термінал QIWI-банку.

Документ, замовлений через сайт, можна отримати в електронному вигляді, особисто в кадастрової палаті або поштовим відправленням. Документ, замовлений через сайт, можна отримати в електронному вигляді, особисто в кадастрової палаті або поштовим відправленням Електронний варіант менш практичний, так як не в кожному випадку може бути застосований. Паспорти, відправленого поштою, доведеться чекати трохи довше. Швидше за все (через 5 днів) можна отримати паперову версію документа особисто в територіальному відділенні Росреестра.

У кадастрового паспорта немає обмеження терміну дії. Однак якщо в квартирі відбулися зміни, інформація в документі стає неактуальною і вимагає внесення змін до державного кадастр. Буде потрібно отримання нового паспорта на квартиру.

При здійсненні операцій з нерухомістю зазвичай потрібно кадастровий паспорт, отриманий не пізніше, ніж рік тому. Якщо змінюється тільки кадастрова вартість житла, можна не замовляти новий документ, а всього лише отримати довідку про цю зміну. Її можна замовити безкоштовно.

Необхідні документи

перелік документів на нерухомість для оформлення кадастрового паспорта може відрізнятися в залежності від ситуації. Якщо квартира перебуває на обліку і не зазнала жодних змін, для отримання документа знадобиться тільки:

 • Заява;
 • копія паспорта заявника;
 • квитанція про сплату держмита.

В інших ситуаціях надаються такі документи: В інших ситуаціях надаються такі документи:

 • Заява;
 • копія паспорта власника квартири;
 • правовстановлюючий документ на житлове приміщення;
 • технічний паспорт (при переплануванні або реконструкції квартири);
 • квитанція про сплату держмита.

витрати

Якщо житлове приміщення вже перебуває на обліку, держмито складе 200 рублів для Якщо житлове приміщення вже перебуває на обліку, держмито складе 200 рублів для  фізичних осіб і 600 рублів для юридичних фізичних осіб і 600 рублів для юридичних. При отриманні електронної версії документа фізичні особи оплачують держмито в сумі 150 рублів, а юрідіческіе- 300 рублів.

При оформленні нового кадастрового паспорта доведеться оплатити вартість послуг фахівців з виготовлення технічного плану з БТІ. Ціна послуги коливається в залежності від обсягу виконаних робіт і терміновості замовлення. Вона становить від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Замовити технічний план можна не тільки в Росреестра, а й у приватній організації, яка має ліцензію на виконання даних робіт. Найчастіше послуги цього відомства можуть бути значно дешевше і швидше виконуватися за термінами.

Можливі підводні камені

В отриманні кадастрового паспорта є певні нюанси. Якщо документ потрібно в терміновому порядку, слід знати, що відведений термін на його виготовлення в 5 днів відраховується від моменту надходження оплати держмита на рахунок організації. Тому сплатити державне послугу в цьому випадку необхідно якомога швидше.

У видачі кадастрового паспорта може бути відмовлено з наступних причин:

 • надано неповний список документів ;
 • відомості про квартиру, що містяться в технічному паспорті, не збігаються з даними Росреестра.

Подавець повідомляється про відмову протягом 5 діб в письмовому вигляді. В цьому випадку потрібно з'ясувати причину відмови, принести відсутні документи або викликати додому фахівця для уточнення технічних відомостей. Якщо заявник не згоден з приводом для відмови, він має право подати скаргу в суд або вищу інстанцію. Такі спірні питання, як правило, розглядаються протягом 15 днів.

При перебудові або переплануванні квартири важливо своєчасно вносити зміни в Росреестр, інакше при отриманні кадастрового паспорта можуть виникнути труднощі

А якщо реконструкція приміщення ще й не узаконена, власнику доведеться заплатити пристойний штраф і привести житло в колишній вигляд. І тільки після цього заявник зможе отримати паспорт на квартиру.

У територіальних відділеннях Росреестра вимоги до наданих документів можуть дещо відрізнятися. Щоб не виникло непередбачених ускладнень, бажано заздалегідь звернутися до фахівців кадастрової палати і з'ясувати всі нюанси отримання кадастрового паспорта.

Куди звертатися для отримання документа в Москві і Санкт-Петербурзі: Куди звертатися для отримання документа в Москві і Санкт-Петербурзі:

 • Жителі Санкт-Петербурга можуть отримати кадастровий паспорт у Федеральній кадастрової Палаті Росреестра або її філії, а також в МФЦ.
 • Центральний офіс кадастрової палати знаходиться за адресою: вул. Чапаєва, 15 літ. Б, телефон 8 (812) 244-19-30.
 • Адреса філії: Суворовський пр-т, д. 62, телефон 8 (812) 577-18-00, 577-1994.
 • Список МФЦ по районам можна подивитися на порталі державних послуг.
 • У Санкт-Петербурзі функціонує 55 МФЦ.

Адреса центрального офісу кадастрової палати в Москві: Орликів пров., Д. 10, стр. 1, телефон 8 (499) 975-20-21. Адреси територіальних відділень можна уточнити на сайті Росреестра. Там же можна дізнатися координати 100 Багатофункціональних центрів Москви.

Дорогі читачі, інформація в статті могла втратити свою актуальність. Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему, телефонуйте за телефонами:

Або задайте питання юристу на сайті. Це швидко і безкоштовно!