Строительство »

На зарплату глави «Газпрому» можна газифікувати пару десятків населених пунктів

У списку Forbes новий лідер. Голова правління «Газпрому» Олексій Міллер вперше очолив список найбільш високооплачуваних топ-менеджерів Росії, змістивши на друге місце торішнього лідера - голови правління ВТБ Андрія Костіна. За минулий рік Міллер заробив близько 27 млн ​​доларів - на 2 млн більше, ніж у 2013-му. У зв'язку з цим досягненням у співвітчизників з'явився ряд питань і фантазій.

Журнал Forbes в російськомовній версії виступив зі своїм вже традиційним грудневим хуліганством, знову опублікував рейтинг 25 найбільш високооплачуваних топ-менеджерів Росії. Російським багатіям ці рейтинги, напевно, в самих поганих снах сняться, а нічого не поробиш - свобода друку!

виборча гласність

Президентський указ від 2013 року, який передбачає публікацію відомостей про доходи для керівників великих державних компаній з метою запобігання корупції, два роки був нічним кошмаром цих самих керівників. Але в цьому році оприлюднення рейтингу зарплат стало все ж несподіванкою - були підстави сподіватися, що кошмар припиниться, адже про спокій непристойно багатих топ-менеджерів подбало уряд РФ.

Спеціальною постановою в березні цього року воно дозволило не публікувати відомості про свої доходи керівникам акціонерних товариств, якими держава володіє частково. Колишнє, недовго проіснувала грудневу постанову уряду, по суті, зобов'язувало керівників держкорпорацій публікувати доходи в Інтернеті. Топ-менеджери збунтувалися, і в уряді до цього невдоволення поставилися з розумінням, вирішивши, що такий захід все-таки порушує комерційну таємницю, так як глави ВАТ є бізнесменами, а не чиновниками. Так, згідно з постановою уряду публікувати дані про доходи в ЗМІ тепер зобов'язані тільки керівники некомерційних і бюджетних організацій, держкорпорацій і компаній, що належать державі на 100%. А в «Газпромі» державі належать не всі, а лише 73% акцій, значить, доходи топ-менеджменту можуть залишатися таємницею, якщо сам топ-менеджмент не вирішить інакше.

А він не вирішить. І справді, навіщо тривожити спокій народне цифрами зарплат в чужих кишенях? Мало які думки від цих нереальних сум можуть виникнути! Питання підуть ...

Наприклад, такий. Якщо людина отримує за свою роботу величезну винагороду, значить, він неймовірно цінний фахівець і своєю правильною діяльністю приносить суспільству відчутну користь. Але з 2013 по 2014 рік прибуток «Газпрому» впала з 36,54 млрд до 4,1 млрд, тобто в 9 разів. А сумарна винагорода ключових менеджерів за цей же час, навпаки, зросла з 93,8 млн доларів до 113,8 млн, тобто на 20%. Ось як таке взяти в толк? Якщо високі зарплати не працюють в якості стимулів зростання, то навіщо вони тоді? Щоб було?

законсервований палац

Накопичень на забезпечену старість у глави «Газпрому» напевно вистачить на багато життів, адже річні винагороди в холдингу давно обчислюються мільйонами доларів, а Олексій Міллер рулить там уже сім років. Що робити з такими великими грішми? Може бути, обставити скандальної популярності бароковий палац на Істрінському водосховищі в підмосковному селі Бережки? Він розташований на території

16 гектарів - з регулярним парком, терасами і водоспадами, насипними пагорбами і численними будівлями. У народі володіння отримало назву «Міллергоф». Після скандалу в пресі та Інтернеті сам Міллер від палацу відхрестився. Відповідальність за хороми взяв на себе російський підприємець родом з Йорданії Зіяд Манасір - основний власник холдингу «Стройгазконсалтінг». Манасір заявив, що палац належить його компанії і будується для його великої родини. Ось такий у нього трапився каприз - поселити сім'ю в Бережках, чому ні? Або подарувати його старшої дочки - таку заяву теж було. «Газпром» - основний замовник «Стройгазконсалтінг», що забезпечує того 65% обороту.

По темі

У списку Forbes новий лідер

2077

Марк Еспер, який претендує на пост глави Пентагону, дав письмові свідчення конгресу, у яких наголосив на важливості військового стримування Росії, назвавши його провідним завданням США.

Добре, нехай так, але тоді чому ж в давно відбудований будинок ніхто так і не в'їхав? До речі, за непідтвердженими даними, будівля цієї краси, по всій видимості, обійшлася власнику у суму, рівну річному винагороді лідера рейтингу Forbes - 27 млн ​​доларів. Але таке вкладення здатне тільки помножити головний біль: воно неліквідне і вимагає постійних витрат на утримання і охорону. Віддали б палац під дитячий табір!

знову 27

Що можна зробити з нереально величезною сумою винагороди? Поповнити банківські рахунки? Мільярдери зі стажем вважають, що в якийсь момент накопичення стає нецікавим і навіть обтяжливим. Багато з них врешті-решт знаходять сенс збагачення в благодійності. У російських реаліях таким виходом може стати допомога важкохворим дітям. Що ж ще дасть велику радість з приводу розумної витрати зайвих грошей!

Зараз це стало зовсім просто зробити за допомогою телемарафону «День добрих справ» на П'ятому каналі. За 10 місяців телемарафон допоміг врятувати десятки хворих дітей у віці від 3 місяців до 17 років. Добровільні пожертвування в рамках благодійних четвергів склали гігантську суму - понад 700 млн рублів! І це значно менше половини річного винагороди Олексія Міллера. Він міг би легким рухом руки як мінімум подвоїти кількість врятованих дитячих життів.

Або міг би на всю зарплату купити 60 тис. Потужних електрогенераторів для знеструмленому Криму.

А якщо до благодійності у газового магната не лежить душа, можна газифікувати пару десятків російських населених пунктів. Таких без газу тільки в одному Краснодарському краї нарахували 724. А буквально днями «Газпром» заявив про нові плани по газифікації Республіки Комі вартістю 15 млрд рублів. На ці гроші до 2020 року монополіст хоче збільшити протяжність газорозподільних мереж на 31%, а число газифікованих населених пунктів - наполовину. На цю програму річної зарплати Міллера, звичайно, не вистачило б. Хіба що на точкову допомогу.

Дмитро Гудков, депутат Держдуми:

- У Росії влада всмоктує все в себе, як пилосос. Це означає - немає розвитку, тому що держава не може бути ефективніше бізнесу за визначенням. У цьому ми, загалом, практично повторюємо СРСР. Тільки такі доходи тодішнім «топ-менеджерам» і не снилися.

щедрість

Розставання з мільйонами підвищує настрій

- Один з найбагатших людей планети і найактивніший філантроп XIX і XX століть мільярдер Ендрю Карнегі пояснив близьким свою пристрасть тим, що благодійність допомагає «відігнати сумні думки» - його мучили депресії. Від депресій мільярдера захистили 2509 безкоштовних публічних бібліотек в Сполучених Штатах, в Англії, Австралії та Нової Зеландії. А також Технічна школа в Піттсбурзі, Інститут Карнегі, Пенсійний фонд вчителів, Фонд Карнегі за міжнародний мир і інші інститути. На відкритті побудованого їм концертного залу Карнегі-хол в Нью-Йорку оркестром диригував Петро Ілліч Чайковський. Всього Карнегі витратив на благодійність 350 млн доларів.

- А ось американцеві, кандидату в президенти США Дональда Трампа підняти настрій допомагає приватний літак за мільйон доларів, але не простий, а золотий - кожна поверхня інтер'єру літака покрита золотом, а зовні машина прикрашена сімейної символікою, щоб і в небі, і з землі все бачили, що Трамп в повітрі.

- Спосіб впоратися з частими депресіями знайшла і голлівудська зірка Кім Бейсінгер. За якісь 20 млн доларів вона придбала місто, причому заплативши за нього готівкою. Це місто Брайзелтон в Джорджії - рідному штаті актриси. Загальна площа містечка становить 647 гектарів, і в ньому проживають 500 осіб. Переговори щодо покупки тривали півтора року. В результаті актриса викупила комерційні права, а також кілька приватних будинків. Державні будови залишилися в державній власності. Який сенс покупки? А захотіла - і купила!

- Іншим безглуздим придбанням порадував себе Ніколас Кейдж, причому двічі. У перший раз - коли купив колекцію коміксів про Супермена за 1 млн доларів. У неї входив раритет: перший випуск Action Comics. Потім колекція була вкрадена, але незабаром повернена власникові і знову виставлена ​​на аукціон. А оскільки вся ця історія набула розголосу, ціна товару різко зросла, і актор отримав за неї вже 2,1 млн доларів.

І справді, навіщо тривожити спокій народне цифрами зарплат в чужих кишенях?
Ось як таке взяти в толк?
Якщо високі зарплати не працюють в якості стимулів зростання, то навіщо вони тоді?
Щоб було?
Що робити з такими великими грішми?
Може бути, обставити скандальної популярності бароковий палац на Істрінському водосховищі в підмосковному селі Бережки?
Ось такий у нього трапився каприз - поселити сім'ю в Бережках, чому ні?
Добре, нехай так, але тоді чому ж в давно відбудований будинок ніхто так і не в'їхав?
Поповнити банківські рахунки?
Який сенс покупки?