Строительство »

Коли найкраще продати акції Газпрому з точки зору прибутку?

  1. газовий гігант ПАТ Газпром є не тільки лідером і монополістом газової галузі в Російській Федерації,...
  2. Правила продажу

газовий гігант

ПАТ Газпром є не тільки лідером і монополістом газової галузі в Російській Федерації, але також грає одну з найважливіших ролей на Московській фондовій біржі. Звичайні акції підприємства (привілейовані Газпром не випускав) входять в індексний кошик РТС і ММВБ. Саме ж підприємство утворює близько 8 відсотків від всього ВВП Росії.

При цьому під крилом корпорації знаходиться цілий ряд дуже прибуткових дочірніх компаній - Газпромбанк, Газпромнефть, засоби масової інформації та інші. До слова, в Газпромбанку приватний інвестор може придбати акції досліджуваного акціонерного товариства. Також покупка можливо через інші банківські інститути, які мають в своєму складі брокерські установи, наприклад, Сбербанк.

Правила покупки

Таким же чином, купити цінні папери Газпрому можна і через брокера. Ми вже писали про те, якими параметрами повинен відповідати інвестор і як вибрати гідну брокерську компанію. Коротенько скажемо, що ваш брокер повинен відповідати наступним критеріям:

  • Досвідчена компанія, з більший стажем роботи на фондовій біржі.
  • Наявність у фірмі достатньої капіталізації, тобто грошових коштів інвесторів. На ринку саме обсяг капіталізації розглядається як основний індикатор довіри клієнтів до брокера.
  • Якість обслуговування. Своєчасні дзвінки, швидкість проведення доручених угод, виведення і введення засобів і так далі.
  • За бажанням: наявність онлайн - терміналу для самостійної торгівлі. Сьогодні ви можете як доручати контракти брокеру, так і проводити заявки самостійно через інтернет - торгівлю, за допомогою Quik (Квик), або його аналога.

Якщо вас цікавить, брокерська компанія в своєму розпорядженні дані перевагами, то ви цілком можете починати свою співпрацю з нею.

Правила продажу

Продаж, ми вже говорили , Також здійснюється через брокера. Але яким чином знайти оптимальний момент для продажу акцій того ж Газпрому ? По суті, це фундаментальне питання, на який є цілком усталений відповідь. Продавати треба тоді, коли ціна продажу перевищує ціну покупки продукту. Тобто, якщо ви купили 1 акцію за, скажімо 136 рублів (саме такий курс акцій був у GAZP в жовтні 2016 року), то продавши її в січні 2017 за 153 рубля, ви б отримали прибуток. Якщо по сумі це зовсім небагато, близько 20 рублів, то за відсотками все набагато серйозніше.

А якщо ви тільки купили сертифікат в січні, за 153? З тих пір, на даний момент, в грудні 2017 року, можна говорити що ціна і не піднімалася вище. Відповідно адекватного моменту для продажу не виникало. Здавалося б, розумний інвестор не продасть цей пакет до тих пір, поки ціна не перевищить покупку. Це так. Але на ділі, розумний інвестор і не став би купувати акції за 153 рубля. На той момент ця ціна була не зовсім адекватною.

Тут важливо шукати правильний вхід на ринок. Звичайно, якщо ви володієте навиком технічного аналізу, то ви зможете підібрати хороший момент. Але і фундаментальних знань має вистачити. Ось вам один хороший момент на найближчий час.

дивідендний провал

Дивіденди - це частина прибутку корпорації, що розподіляється між акціонерами. Залежно від успішності року і доходу фірми, дивіденди можуть бути не виплачені. Або вони можуть бути реінвестовані в компанію. Це вирішують збори акціонерів.

Зазвичай такі збори проходить в кінці року, найчастіше, на початку грудня. Тут є ряд можливостей, для того, щоб знайти точку покупки або продажу акцій. Газпром регулярно платить дивіденди, останніми роками цифра ніколи не опускалася нижче 10 відсотків від всього прибутку. Тобто, 10 відсотків зароблених фірмою грошей йшли її власникам, акціонерам. Вони вже могли реінвестувати, або витрачати на свої потреби.

Але для ринку виплата дохідності говорить про зниження капіталізації компанії. Тобто, якщо новачки весь заробіток вливають назад в діяльність, тобто, закуповують нове обладнання, філії і так далі, то Газпром ці гроші, по суті, втрачає. Саме з точки зору виробництва.

Відповідно, перед виплатою дивідендів котирування акцій падають. Ви можете увійти на ринок саме в цей момент. Або продати свої акції заздалегідь, скажімо, за пару тижнів до оголошення рішення, а потім купити свій же пакет, але вже по впала ціною.

Податки і втрати

Вважаючи прибуток, завжди забирайте 13 відсотків. Саме такий податок зобов'язаний сплатити інвестор, який отримав профіт за рахунок діяльності на біржі. Обійти - не вийде, так як податкова завжди запитує дані від емітентів і брокерів. Брокер, який говорить вам про те, що «ніхто не дізнається» просто некомпетентний і ризикує втратити ліцензію.

Звичайно, прибутково продати пакет сертифікатів володіння без сплати податку фізичній особі було б куди вигідніше. Але такі угоди по-перше незаконні, по-друге досить складно оформляються. Тому не варто вестися на сумнівні пропозиції передати акції через якісь схеми, які нібито дозволять вам уникнути податкової сплати.

Краще подбайте про точні входах на ринок, про моменти купівлі та продажу. Або тримайте свій пакет так довго, скільки ви будете отримувати дивіденди. Це досить непоганий дохід, який швидко окупає вкладення в цінні папери.

А якщо ви тільки купили сертифікат в січні, за 153?