Строительство »

Акції Газпрому: динаміка і зміна ціни в різних роках

 1. Як купити акції Газпрому фізичній особі
 2. Коротка історія компанії Газпрому
 3. Динаміка акцій Газпрому за 1999-2003 роки

Акції Газпрому приваблюють не тільки увагу інвесторів, але і багатьох фізичних осіб Акції Газпрому приваблюють не тільки увагу інвесторів, але і багатьох фізичних осіб. Вони відкривають привабливі можливості для інвестування і спекулятивних дій. В останньому випадку особливо важлива динаміка акцій Газпрому. Основними перевагами компанії є:

 • компанія займає передові позиції в світі з видобутку газу і його запасами, до того ж її газотранспортна система є найдовшою серед інших газових корпорацій;
 • її капіталізація є найбільшою в Російській Федерації;
 • можливість щороку отримувати солідні дивіденди;
 • уряд просуває інтереси Газпрому на світовому ринку, оскільки він грає важливу роль при наповненні бюджету;
 • цінні папери високоліквідні не тільки на вітчизняному ринку, а й на міжнародних торгових майданчиках.
 • Як купити акції Газпрому фізичній особі

  Існують різні способи придбання акцій Газпрому фізичною особою. Детально вони розглядаються в цій статті - https://investtalk.ru/fondovij_rinok/akcii/kak-kupit-aktsii-gazproma-fizicheskomu-litsu . Якщо покупка буде відбуватися через біржу, тоді буде потрібно дізнатися динаміку акцій Газпрому сьогодні. Однак найпростіший спосіб - відвідати офіс Газпромбанку. Для цього потрібно просто взяти необхідну грошову суму і паспорт. Банківський співробітник самостійно підготує всю необхідну документацію. Угода багато в чому нагадує відкриття банківського вкладу. До речі, продаж цінних паперів здійснюється подібним чином.

  Перевагами покупки акцій в Газпромбанку є: Перевагами покупки акцій в Газпромбанку є:

 • економія часу - не потрібно вивчати динаміку курсу акцій Газпрому;
 • простота укладання угоди - не потрібно отримувати електронний цифровий підпис, підписувати папери та ін.
 • Головним недоліком цього методу придбання є різниця в 5-7% між вартістю придбання та продажу на біржі. На фондовій біржі різниця досягає лише кілька копійок. Але в цьому випадку потрібно вивчити динаміку вартості акцій Газпрому і вибрати оптимальний момент для входу на ринок. Купівля цінних паперів Газпрому через Газпромбанк стане відмінним рішенням в тих випадках, коли акції купуються в середньостроковій або довгостроковій перспективі.

  Коротка історія компанії Газпрому

  Газпром почав свою історію в 1965 році, тоді був заснований Мингазпром. Через 23 роки було прийнято рішення перетворити Міністерство в держконцерн Газпром. У 1993 році компанія була перетворена в акціонерне товариство. На сьогоднішній день Газпром - це найбільше АТ в Російській Федерації, його інвесторами є понад півмільйона людей.

  У 1993 році цінні папери з'явилися на ринку, після цього динаміка акцій Газпрому за рік постійно позитивні. Вони дозволяють отримувати своїм власникам хороші дивіденди. У 1998 році номінальна вартість акцій становила 5 рублів. Простежимо за динамікою цінних паперів з того часу.

  Динаміка акцій Газпрому за 1999-2003 роки

  У перших місяцях 1999 року цінні папери газової компанії торгувалися за 8 У перших місяцях 1999 року цінні папери газової компанії торгувалися за 8.55 рублів. 20 вересня того ж року мінімальна вартість акцій опускалася до 6.35 рублів, що стало результатом зміни складу керівного органу. Однак після ввезення ще однієї ділянки газопроводу «Ямал-Європа» паперу почали рости. 18 листопада їх вартість злетіла до 90 рублів за папір. Однак в кінці року було відзначено падіння до 8.8 рублів.

  У 2000 році таких різких стрибків не було. У січні курсова вартість паперу перебувала на рівні 8.01 рублів, а в останньому місяці - 8.8 рублів. Пікова вартість активу досягла 12 рублів, вона була зафіксована 17 лютого. Зростання проходив на тлі початку будівництва проекту «Блакитний потік».

  Якщо 2001 році цінні папери в січні торгувалися на рівні 8.8 рублів, в грудні того ж року ціна акцій знаходилася на рівні 21.9 рублів. Цінні папери злетіли 26 лютого, оскільки тоді монополія підписала угоду про постачання газу в європейські країни. Того року компанія активно розвивала газову галузь, що стало причиною зростання акцій компанії.

  У 2002 році тенденція зростання продовжилася: якщо в січні папір коштував 21.9 рублів, то через півроку її ціна піднялася до 62.2 рублів. Того року Володимир Путін зробив реформування керівництво компанії. На цьому тенденція не закінчилася, в грудні акції Газпрому можна було продати вже за 74 рублів.

  У 2003 році компанія продовжила розвиватися і підписувати нові договори з експорту газу. Це дозволило її паперів закріпитися на досягнутому рівні і протягом року вони додали в ціні 1,5 рублів.

  Сьогодні динаміка вартості акції Газпрому триває в діапазоні 125-135 рублів. Цінні папери подешевшали на тлі загальноросійського зниження економіки. Сьогодні цінні папери можна придбати навіть на Сінгапурської біржі. Детальніше про це можна прочитати тут .

  Інші статті на нашому сайті