Строительство »

Як отримати дивіденди

  1. Класифікація дивідендів
  2. Як отримати дивіденди (на прикладі акцій Газпрому)

Дивідендами називають частину прибутку компанії, яку вона виплачує своїм акціонерам Дивідендами називають частину прибутку компанії, яку вона виплачує своїм акціонерам. Найчастіше компанії, що випускають цінні папери перераховують акціонерам частину прибутку від своєї діяльності пропорційно кількості акцій, якими володіє конкретний акціонер.

Тільки керівництво акціонерного товариства може приймати рішення про часткову або повну виплату дивідендів. Порядок отримання акціонерами дивідендів обумовлений законом акціонерних товариств. Акціонерне товариство не може почати виплачувати дивіденди своїм акціонерам якщо:

- Виплата дивідендів призведе до банкрутства

- Не всі випущені акції реалізовані серед акціонерів

- Вимога про повну вартість чистих активів не дотримано повністю

- Чи не повністю оплачений статутний капітал акціонерного товариства

Акціонер не має прав на отримання дивідендів якщо:

- Його акції з якихось причин перейшли в розпорядження акціонерного товариства.

- Куплені акції розміщені на балансі акціонерного товариства відповідно до рішення ради директорів

- Викуплені акції не випущені в обіг

Класифікація дивідендів

За розміром виплат: часткові і повні. При повних виплатах акціонер отримує дивіденди відразу в повному обсязі, а при часткових в кілька етапів.

За способом виплат: у вигляді майна акціонерного товариства та грошові. Найчастіше дивіденди у вигляді майна виплачуються акціями компанії.

За періодичністю виплат: річні, піврічні та квартальні.

По виду акцій: привілейовані і звичайні. Розмір дивідендів за привілейованими акціями вище і вони закріплені в статуті компанії, а виплати по звичайних акціях нижче і вони визначаються рішенням ради директорів. Володарі привілейованих акцій мають перевагу перед іншими акціонерами в черговості отримання дивідендів.

Як отримати дивіденди (на прикладі акцій Газпрому)

Розглянь приклад того як можна отримати дивіденди на прикладі акцій Газпрому (актуально для акцій будь-яких інших компаній) Розглянь приклад того як можна отримати дивіденди на прикладі акцій Газпрому (актуально для акцій будь-яких інших компаній). Купити акції Газпрому можна як через брокерський рахунок, так і в Газпромбанку.

Укладаючи договір з брокерською компанією, і відкриваючи торговий рахунок, потенційний акціонер отримує доступ до будь-яких інших акцій, що обертаються на ринку. Даний спосіб підходить тим, хто вирішив зайнятися різноплановим вкладенням коштів у фондовий ринок. Єдиний недолік даного способу - це брокерська комісія, яку необхідно платити кожен раз при купівлі та продажу акцій.

При покупці акцій в Газпромбанку акціонер досить швидко стає власником пакета акцій Газпрому без відкриття торгового рахунку і укладення договору з брокерською компанією. Безумовно, ця процедура простіше, але істотним недоліком такої покупки є наявність внутрішнього курсу для продажу і покупки акцій, який може суттєво відрізнятися від біржових котирувань.

Якщо акціонер працює з акціями Газпрому через брокерську фірму, то дивіденди перераховуються на його торговий рахунок. Якщо акції куплені безпосередньо, то отримати дивіденди за допомогою таких дій:

- Зарахуванням коштів на розрахунковий рахунок

- Готівкою в касі Газпромбанку

- Поштовим переказом

- Зарахуванням коштів на банківську карту

Отримання дивідендів по акаціям інших компаній відбувається аналогічним чином

Будьте в курсі всіх важливих подій United Traders - підписуйтесь на наш телеграм-канал