Строительство »

Що таке тендерна гарантія?

Тендер   - це серйозний бізнес-процес, який завжди вимагає матеріальних вкладень Тендер - це серйозний бізнес-процес, який завжди вимагає матеріальних вкладень. Чим більше тендер, тим більше будуть витрати. Звичайно, організатори конкурсних торгів хочуть мінімізувати ризики. У цьому випадку на виручку як завжди готові прийти банки. Вони можуть під конкретні торги надати тендерну гарантію (синоніми - гарантія пропозицій або конкурсна гарантія).

Сам організатор конкурсних торгів не звертається до банку з проханням надати тендерну гарантію, він просто вказує в брифі вимога до учасників надати разом із заявкою гарантію будь-якого банку. І вже учасник повинен звертатися в банк, укладати відповідний договір, тобто брати на себе додаткові зобов'язання.

Вартість оформлення банківської гарантії
Банківська гарантія до 10 000 грн. - 900 грн.
Гарантія від 10 000 до 30 000 грн. - 1150 грн.
Банківська гарантія понад 30 000 грн. - 2.5% (мінімум 1900 грн.)

067 218-81-84
044 223-23-30

Тендерна гарантія забезпечує зобов'язання, взяті на себе потенційним учасником конкурсних торгів відповідно до брифом. Банк в свою чергу бере на себе зобов'язання виплатити бенефіціару - організатору торгів, обумовлену суму, якщо заявник - учасник торгів, порушить умови тендерної документації. Зазвичай ці умови обмежені трьома пунктами:
• Учасник відкличе свою заявку, після того як остаточний термін їх подачі минув.
• Учасник відмовиться від укладання договору на поставку товарів або виконання послуг, робіт, після того як він був визначений переможцем тендера.
• Учасник відмовиться вносити матеріальне забезпечення контракту, яке було передбачено в тендерній документації.

Таким чином, тендерна гарантія дійсно мінімізує ризики організатора конкурсних торгів та гарантує серйозність намірів їх учасників. У разі порушення умов тендеру замовник отримає фінансові кошти, компенсувавши понесені витрати на організацію тендера і втрачену вигоду. Сфера застосування механізму тендерної гарантії найбільша. Це можуть бути будь-які тендери на виконання послуг і робіт, закупівлі товарів, метою яких є визначення постачальника або виконавця з кращими умовами.

При використанні механізму тендерної гарантії кількість учасників бізнес-процесу виростає з двох до трьох. Це заявник - потенційний учасник конкретного тендеру, бенефіціар - організатор конкурсних торгів та сам банк, який виступає в ролі гаранта. Банки надають тендерні гарантії на різних умовах, але, як правило, сума гарантії не перевищує 5% від загальної суми тендерної пропозиції. У разі якщо гарантія надається під конкурс на проведення робіт, надання послуг, то не більше 1% від суми пропозиції. При поставці товарів ризики теж відповідні і гарантія може досягати 5%. Само собою тендерна гарантія не нескінченна. Банки визначають час її дії після розкриття конвертів із заявкою на участь, яке фіксується в присутності зацікавлених сторін відповідно до затвердженої процедури. Термін, як правило, становить 3-4 місяці. Безумовно, банківська гарантія є цивілізованим способом вирішення спорів і стимулює прозорість ведення бізнесу.

Коментування і розміщення посилань заборонено.