Строительство »

Що таке СТБ, РСТ та Original (оригінал) телефон? Переваги сертифікованих телефонів


Купуючи телефон у авторизованого продавця, ви гарантовано отримаєте "білий" апарат. Сертифікація СТБ - це гарантія якості, що підтверджує, що, після укладення договору про постачання, товар офіційно пройшов митницю і отримав всі необхідні документи.

При продажу техніки, відповідної СТБ, продавець в обов'язковому порядку заповнює гарантійний талон встановленого виробником зразка (а не видрукуваний за допомогою принтера). На "білу" техніку гарантію видає не продавець, а білоруський авторизований сервісний центр. Такий тип гарантії є найнадійнішим підтвердженням того, що телефон буде обслуговуватися при його гарантійному ремонті. Так, в разі настання гарантійного випадку, вам достатньо звернутися до даного продавцеві, який самостійно передасть ваш телефон в авторизований сервісний центр , Тим самим позбавивши вас від зайвої біганини і непередбаченого відмови в прийомі товару на гарантію. Ремонт виконується кваліфікованими фахівцями із застосуванням оригінальних комплектуючих. Крім цього, можна укласти договір на додаткове сервісне обслуговування , Що має на увазі продовження гарантійного обслуговування після закінчення основного. Це означає, що у вас є можливість отримати "реальні" 36 місяців гарантії в авторизованому сервісному центрі. Володарі дорогих гаджетів можуть застрахувати його від крадіжки , тим самим убезпечивши себе і свій гаманець. Всі товари СТБ продаються з оригінальними комплектуючими, відповідними заявленим виробником для даного регіону, в опломбованій коробці. Як правило, вартість СТБ техніки вище, ніж РСТ або original. Це пов'язано з обов'язковою сплатою податків, що підтверджують легальність та прозорість продажу (ПДВ, контрольних марок), і додатковими витратами на сертифікацію, які несуть продавці за поставку даного товару на білоруський ринок і проходження митниці. Чи варто переплачувати за якість і офіційну гарантію - рішення суто індивідуальне для кожного користувача, як і питання про те, чи варто убезпечити себе від подібного роду ненадійною "економії".
Практично всі користувачі знають про існування терміна "сірі" телефони і техніка. Іншими словами, це апарати, що потрапляють на білоруський ринок, минаючи митницю і, як правило, без супровідних документів і сертифікатів. Жоден продавець не визнається вам, що торгує "сірими" телефонами. Швидше за все ви почуєте вселяє довіру визначення original (оригінальна поставка з Європи). Що це означає? Телефони були ввезені на територію республіки нелегально і не пройшли сертифікацію для продажу в нашій країні. Продавець не сплатив мита і податкові відрахування. Відповідно, вартість таких телефонів може виявитися нижче, ніж в мережі авторизованих продавців і дистриб'юторів, що, звичайно, і привертає основну увагу користувачів. Як правило, "сіра" техніка надходить на ринок з відсутністю російської мови, після чого проходить процедуру перепрошивки і русифікації системи, в тому числі, найчастіше, на клавіатуру наноситься російськомовний алфавіт. Більш того, комплектація більшості "сірих" апаратів часом відрізняється від офіційно заявленої: в коробку з телефоном можуть чогось не доповісти, а потім "подарувати" вам же. Коробка може бути розкритою, з відсутністю заводських або передпродажних пломб і без відповідної документації. Гарантійне обслуговування даних апаратів проводиться не в авторизованих сервісних центрах, а в майстернях, з якими продавець уклав договір на обслуговування. Слід зауважити, що роботи по так званому "гарантійному" ремонту виконуються уповноваженими особами, які не мають відповідних сертифікатів і не володіють необхідними знаннями з використанням неоригінальних комплектуючих. У гонитві за "червоною" ціною покупці готові звертатися в невеликі інтернет-магазини, керуючись порадами знайомих і друзів, а також відгуками точно таких же кмітливих покупців. Однак, що саме ви в підсумку придбаєте і на чому вам запропонують заощадити - питання, яким, на жаль, задаються далеко не всі користувачі сучасної техніки і електроніки.

Що це означає?