Строительство »

Совкомбанк хоче купити російську "дочку" GE Money

С.Портер / Відомості

Совкомбанк готується оголосити про підписання зобов'язуючої угоди: він набуває 100% акцій російської "дочки" GE Money "Джії мані банк", повідомила зовнішня прес-служба банку. Сума угоди поки не розкрита. Узгодження ФАС і ЦБ Совкомбанк розраховує отримати протягом декількох місяців.

Раніше джерела, близькі до групи, вказували, що за умовами угоди покупцеві доведеться замістити фондування GЕ в банку на 11 млрд руб. і забезпечити роботою всіх його співробітників як мінімум на рік. Вперше про бажання GE продати російський банк стало відомо в червні 2011 р Основний акціонер банку - General Electric (GЕ) - вів переговори з цілою низкою гравців, однак до початку 2013 року це було безуспішно.

У квітня 2013 р два джерела «Ведомостей» на фінансовому ринку розповіли, що переговори про можливу покупку активів «Джії мані банку» (активи банку - 27 млрд руб.) Відновив власник Експобанку Ігор Кім. У 2012 р його переговори з представниками акціонера GE Finance нічим не закінчилися, пізніше американці публічно заявили, що не хочуть продавати російську "дочку". Відновлення консультацій підтвердив тоді також джерело, близьке до однієї зі сторін переговорів. Крім того, влітку GE робила пропозицію НПФ «Добробут», однак той відмовився.

"Ціну ми визнали привабливою, вона дозволяє покрити витрати на інтеграцію двох банків, - вказав голова правління Совкомбанк Дмитро Гусєв. - Плануємо розпочати її після закриття угоди - в початку 2014 р."

За умовами угоди покупець зобов'язаний замінити фондування основного акціонера на суму близько 11 млрд руб., Що, за словами Гусєва, не є серйозним обтяженням: банк розмістив ці кошти в облігації і буде готовий виплатити їх продавцеві в момент закриття угоди.

Крім якісного портфеля і експертизи світового лідера в кредитних картах Совкомбанк отримує мережу, яка дублює його власну і розширює бізнес до федерального рівня, перераховує Гусєв: "Ми охопимо ті міста-мільйонники, де до сих пір не були присутні". Роздрібний портфель "Джії мані" становить 27 млрд руб., Совкомбанк - 60 млрд руб.

Совкомбанк і "Джії мані банк" за підсумками трьох кварталів 2013 р зайняли 52-е і 141-е місця відповідно за розміром активів у ренкінгу "Інтерфакс-100", підготовленому "Інтерфакс-ЦЕА".