Строительство »

Оскарження розпорядження Департаменту житлової політики

  1. Залишилися питання? Пишіть або телефонуйте.

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2014 року Москва
06 лютого 2014 року Москва   Бутирський районний суд м Москви в складі головуючого судді (прізвище), при секретарі, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу № 2 Бутирський районний суд м Москви в складі головуючого судді (прізвище), при секретарі, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу № 2 ... / 13 за заявою (прізвище), що діє в своїх інтересах та інтересах неповнолітнього (прізвище) про оскарження розпорядження Департаменту житлової політики і житлового фонду м Москви № у-52-11399 від 11.10.2013 року про відмову в визнають такими, що потребують сприяння м Москви в придбанні житлових приміщень у рамках міських житлових програм,

ВСТАНОВИВ:

Заявники (прізвище), що діє в своїх інтересах та інтересах неповнолітнього (прізвище), звернулася до суду з заявою про оскарження розпорядження Департаменту житлової політики і житлового фонду м Москви № У-52-11399 від 11.10.2013 року про відмову у визнанні такими, що потребують сприяння м Москви в придбанні житлових приміщень у рамках міських житлових програм.

Заява мотивована тим, що 11 жовтня 2013 року розпорядженням Департамент Житлової Політики і Житлового Фонду м Москви № У-52-11399 було відмовлено заявникам у визнанні такими, що потребують сприяння м Москви № У-52-11399 було відмовлено заявника в рамках міських житлових програм в зв'язку з тим, що заявник (прізвище) зробила за п'ять років, що передують даті подачі заяви дії, якщо вони спричинили погіршення житлових умов (розірвання шлюбу 03.11.2012 року). Заявник (прізвище), що діє від свого імені і від імені своєї неповнолітньої дитини (прізвище), не згодна з зазначеним Розпорядженням, вважає його таким, що порушує її права і права її дитини в силу наступного: Згідно з підпунктом 9 статті 1 Закону м Москви від 14.06.2006 N 29 (ред. від 27.06.2012) «Про забезпечення права жителів міста Москви на житлові приміщення» жителі міста Москви, визнані такими, що потребують сприяння міста Москви в придбанні житлових приміщень в рамках міських житлових програм. Жителі міста Москви, що проживають в житлових приміщеннях, в яких розмір площі житлового приміщення, що припадає на кожного члена сім'ї, становить менш облікової норми , Що відповідають умовам, встановленим пунктами 2-4 статті 7 цього Закону, і подали в установленому порядку заяву про визнання їх такими, що потребують сприяння міста Москви в придбанні житлових приміщень у рамках міських житлових програм.

Умови, зазначені в пунктах 2-4 статті 7 Закону, коли заявники:

2) мають громадянство Російської Федерації:

3) проживають в місті Москві за місцем проживання на законних підставах в цілому не менше 10 років:

4) не здійснювали за п'ять років. передують подачі заяви, дій, що призвели до погіршення житлових умов, в результаті яких вони можуть бути визнані такими, що потребують житлових приміщеннях.

Сам по собі розлучення Заявника (прізвище) в 2012 році не можна прийняти як обставина, що спричинило погіршення житлових умов, оскільки у колишнього чоловіка Заявника (прізвище) немає у власності власного житла, що підтверджується випискою з ЕГРП від 23.10.2013 р № 02/201 / 2013-1250. квартира, в якій проживає колишній чоловік є власністю на 100% його матері, ніякого іншого житла (прізвище) не має і право користування іншими житловими приміщеннями у нього відсутня.

Ні Заявник, ні її дитина ніколи не проживали в квартирі колишнього чоловіка і право користування їй не придбали.

Згідно з нормами чинного житлового законодавства дії, якщо вони спричинили погіршення житлових умов, можуть бути визнані такими тільки в тому випадку, якщо вони спричинять за собою визнання таких осіб потребують житлових приміщеннях. Сам по собі розлучення, що відбувся в 2012 році, ніяк не вплинув на виникнення права заявника встати на облік потребуючих сприяння міста Москви в придбанні житлових приміщень у рамках міських житлових програм. В оскаржуваній Розпорядженні не вказано, яким чином розлучення Заявника вплинув на її право стати на житловий облік.

В однокімнатній квартирі, займаної Заявником та проживають разом з нею особами, зареєстровано шість чоловік. Площа житлового приміщення становить 38.6 квадратних метрів. Площа, яка припадає на кожного мешканця, становить: 38.6 кв.м, поділена на 6 осіб = 6.43 кв.м., що є менш облікової норми (п. 3 ст. 9 Закону) і повністю відповідає умовам постановки на облік і визнанням Заявника і членів її сім'ї потребують житлових приміщеннях.

Інших приміщень для проживання у Заявника та членів її сім'ї немає. Відповідно до п. 3 ст. 54 Житлового кодексу Російської Федерації рішення про відмову в прийнятті на облік як потребує житловому приміщенні може бути оскаржене в судовому порядку.

Згідно з пунктом 2 ст. 254 Цивільного процесуального кодексу Заява може бути подано громадянином до суду за місцем його проживання, відповідно, з чим Заявник подає Заяву за місцем свого проживання.

У зв'язку з тим, що Заявник вважає Розпорядження Департаменту житлової політики і житлового фонду міста Москви № У-52-11399 від 11 жовтня 2013 р незаконним і відповідно до статті 54 Житлового кодексу Російської Федерації, керуючись ст. ст. 254 - 256 Цивільного процесуального кодексу Російської Федерації.

Заявник (прізвище) в судове засідання не з'явилася.

представник заявника за дорученням Апостолова А.А. в судове засідання з'явилася, позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила суд їх задовольнити.

Інші зацікавлені особи в судове засідання не з'явилися, про час, дату і місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Суд за згодою осіб, які беруть участь у справі, вважає за можливе розглянути дану справу за відсутності не з'явилися учасників процесу .

Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до роз'яснень, що містяться в п.9 Постанови Пленуму Верховного Суду Російської Федерації від 10 лютого 2009 року №-2 «Про практику розгляду судами справ про оскарження рішень, дій ( бездіяльності ) Органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових осіб, державних і муніципальних службовців », судам слід мати на увазі, що правильне визначення ними виду судочинства (позовну або у справах, що виникають з публічних правовідносин), в якому підлягають захисту права і свободи громадянина або організації, незгодних з рішенням, дією (бездіяльністю органу державної влади, органу місцевого самоврядування, посадової особи, державного або муніципального службовця, залежить від характеру правовідносин, з яких випливає вимога особи, яка звернулася за судовим захистом, а не від обраної ним форми звернення до суду (наприклад, подача заяви в порядку, передбаченому главою 25 ЦПК РФ, або подача позовної заяви).

У пункті 5 вищевказаної постанови Пленуму Верховного Суду РФ зазначено, що в порядку, передбаченому главою 25 Цивільного процесуального кодексу РФ, розглядаються і вирішуються також інші справи, що виникають з публічних правовідносин і віднесені федеральними законами до компетенції судів загальної юрисдикції, зокрема про оскарження рішень , дій (бездіяльності) органів, які не є органами державної влади та органами місцевого самоврядування, але наділені владними повноваженнями в галузі державного упр тичних або розпорядчими повноваженнями в сфері місцевого самоврядування та приймають рішення, що носять обов'язковий характер для осіб, щодо яких вони винесені.

На підставі викладеного суд приходить до висновку, що заява (прізвище) діючу пенсійну систему своїх інтересах і в інтересах неповнолітнього (прізвище), підлягає розгляду в порядку глави 25 Цивільного процесуального кодексу РФ.

Відповідно до ч.1 ст. 254 Цивільно-процесуального кодексу РФ, громадянин має право оскаржити в суді рішення, дію (бездіяльність) органу державної влади, органу місцевого самоврядування, посадової особи, державного або муніципального службовця, якщо вважають, що порушено їхні права і свободи.

Згідно ч. 1 ст. 56 ЖК РФ громадяни знімаються з обліку як нужденних у житлових приміщеннях у разі:

1) подання ними за місцем обліку заяви про зняття з обліку;

2) втрати ними підстав, що дають їм право на отримання житлового приміщення за договором соціального найму;

3) їх виїзду на місце проживання до іншої муніципальне утворення, за винятком випадків зміни місця проживання в межах міст федерального значення Москви й Санкт-Петербурга;

4) отримання ними в установленому порядку від органу державної влади або органу місцевого самоврядування бюджетних коштів на придбання або будівництво житлового приміщення;

5) надання їм в установленому порядку від органу державної влади або органу місцевого самоврядування земельної ділянки для будівництва житлового будинку, за винятком громадян, які мають трьох і більше дітей;

6) виявлення в поданих документах в орган, який здійснює прийняття на облік, відомостей, що не відповідають дійсності і були підставою прийняття на облік, а також неправомірних дій посадових осіб органу, що здійснює прийняття на облік, при вирішенні питання про прийняття на облік.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону міста Москви «Про забезпечення права жителів міста Москви на житлові приміщення» від 14.06.2006г. № 29 жителі міста Москви знімаються з житлового обліку:

1) у разі виїзду на постійне місце проживання за межі міста Москви;

2) при зміні житлових умов жителів міста Москви, визнаних такими, що потребують поліпшення житлових умов , В результаті якого відпали підстави для надання в користування або придбання у власність за допомогою міста Москви житлових приміщень;

3) при втраті підстав для одержання жилих приміщень за договором соціального найму або безоплатного користування жителями міста Москви, визнаними такими, що потребують житлових приміщеннях;

4) при перерахуванні в установленому порядку субсидії;

5) при виявленні уповноваженими органами виконавчої влади міста Москви відомостей, що не відповідають зазначеним в заяві, а також у поданих заявником документах;

6) при виявленні уповноваженими органами виконавчої влади міста Москви випадків неправомірних дій посадових осіб при постановці на житловий облік, що призвели до необґрунтованого прийняття громадян на житловий облік;

7) при подачі в уповноважені органи виконавчої влади міста Москви особистої заяви про зняття з житлового обліку або в разі надання їм житлового приміщення відповідно до цього Закону;

8) в інших випадках, передбачених федеральним законодавством і законодавством міста Москви.

Судом встановлено, що спірною є окрема однокімнатна квартира площею житлового приміщення 38.6, розташована за адресою: м Москва, вул. (Адреса), д. 30, кв. 150.

У зазначеній квартирі зареєстровані за місцем проживання (прізвище) М.І., (прізвище) СВ., (Прізвище) Й.В., (прізвище) М.С., (прізвище) С.Ю., (прізвище) І. А ..

Відповідно до виписок з ЕГРП про права окремої особи на наявні у нього об'єкти нерухомого майна та копій свідоцтв про державну реєстрацію права, на квартиру за адресою: м Москва, вул. (Адреса), д. 30, кв. 150, відсутні в єдиному державному реєстрі прав на нерухоме майно та угод з ним відомості на спірну квартиру.

Частиною 2 ст. 1 Закону м Москви від 14.06.2006г. № 29 «Про забезпечення права жителів міста Москви на житлові приміщення» передбачено, що до членів сім'ї заявника відносяться чоловік (дружина) і їх неповнолітні діти незалежно від місця їх проживання, особи, об'єднані ознаками спорідненості або властивості, які проживають разом в житловому приміщенні, а також громадяни, які проживають разом із заявником, в тому числі всесвіти їм в житлове приміщення в якості членів сім'ї в установленому порядку або на підставі рішення суду.

Таки чином, за змістом вищевказаної норми Закону міста Москви № 29 прямо випливає, що при визначенні рівня забезпеченості громадянина площею житлового приміщення площа житлових приміщень всіх членів сім'ї враховується тільки при вирішенні питання про прийняття цього громадянина на житловий облік.

При цьому ні ст. 9 Закону Москви № 29, на який-небудь інший нормою цього чи іншого закону не передбачено, що після того, як громадянин був поставлений на житловий облік, рівень його забезпеченості площею житлового приміщення слід визначати з обліку житлової площі членів його сім'ї, які на житловому обліку не перебувають.

Крім того, зі змісту п. 2 і п. 4 ст. 20 Закону Москви № 29 випливає, що житлове приміщення, в порядку передбаченому цим Законом, надається тільки тим особам, які перебувають на житловому обліку. При цьому при наданні житлового приміщення враховується забезпеченість площею житлового приміщення тільки тих осіб, які перебувають на житловому обліку, і не враховується забезпеченість площею житлового приміщеннях тих членів сімей, які на житловому обліку не перебувають і не претендують на поліпшення своїх житлових умов.

З наведених положень Закону Москви № 29 також випливає, що при визначенні рівня забезпеченості площею житлового приміщення осіб, які перебувають на житловому обліку, не підлягають обліку житлові приміщення членів їх сімей, якими (житловими приміщеннями) складаються на житловому обліку особи не мають право користуватися.

При таких обставинах розпорядження ДЖП і ЖФ м Москви № У52-11399 «Про відмову у визнанні такими, що потребують сприяння м Москви в придбанні житлових приміщень у рамках міських житлових програм» є незаконним і підлягає скасуванню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 194-198 ЦПК України, суд

Р І Ш И:

Заява (прізвище), що діє в своїх інтересах та інтересах неповнолітнього (прізвище) про оскарження розпорядження Департаменту житлової політики і житлового фонду м Москви № У-52-11399 від 11.10.2013 року про відмову у визнанні такими, що потребують сприяння м Москви в придбанні житлових приміщень в рамках міських житлових програм - задовольнити.

Визнати незаконним розпорядження Департаменту житлової політики і житлового фонду Москви № У52-11399 «Про відмову в при знанні потребують сприяння м Москви в придбанні житлових приміщень у рамках міських житлових програм» зобов'язати Департамент житлової політики і житлового фонду м Москви повторно розглянути заяву (прізвище), що діє в своїх інтересах та інтересах неповнолітнього (прізвище).

Рішення може бути оскаржене в Мосміськсуд протягом місяця з дня прийняття судом рішення в остаточній формі шляхом подачі апеляційної скарги через Бутирський районний суд Москви

Мотивоване рішення виготовлено в остаточній формі 18 квітня 2014 року.

Оригінал даного рішення можна відкрити в форматі PDF Оригінал даного рішення можна відкрити в форматі PDF

Залишилися питання? Пишіть або телефонуйте.

[Contact-form-7 404 "Not Found"]

Залишилися питання?