Строительство »

Алматінец розповів, як намагався знайти роботу через центр зайнятості

Алматінец Мирус Курмашев представився безробітним, щоб оцінити процес влаштування на роботу через центр зайнятості населення з "темної" сторони, повідомляє NUR.KZ . Алматінец Мирус Курмашев представився безробітним, щоб оцінити процес влаштування на роботу через центр зайнятості населення з темної сторони, повідомляє   NUR

Фото: Facebook / Мирус Курмашев

Мирус Курмашев описав довгий процес працевлаштування на сторінці в Facebook. Щоб потрапити в центр зайнятості, йому довелося відвідати три місця в Алмати і все для того, щоб йому написали на папері електронну адресу біржі праці - enbek.kz .

В Алмати близько 19 відділень центрів зайнятості населення, уточнює Курмашев.

Він приїхав в найближчий центр в Алмалінском районі, але його перенаправили на Макатаева 142, а звідти на Макатаева 117.

Просидівши в черзі, Мирус сіл до консультанта, яка на папері написала назву сайту електронної біржі праці.

Просидівши в черзі, Мирус сіл до консультанта, яка на папері написала назву сайту електронної біржі праці

Фото: Facebook / Мирус Курмашев

Читайте також: В Іспанії оголосили триденний траур >>

"У сусідньому кабінеті є вільні комп'ютери, заходите на цей сайт і виберіть собі роботу", - сказали автору поста.

Таким чином, Курмашев просидів півгодини в черзі для того, щоб йому на папері написали адресу сайту.

Виявилося, що в кабінеті з комп'ютерами шукають роботу ті, у кого вдома немає комп'ютера або виходу в Інтернет.

"За логікою ЦЗН ти повинен виписати всі міські номери роботодавців на папері, піти додому, зателефонувати з міського, записатися на співбесіду до роботодавців, сходити на співбесіду, знову піти в ЦЗН, попросити щоб дали корінець, з корінцем піти до роботодавця, він там мені напише що, так, реально прийняв, відриває шматочок собі, на випадок якщо департамент праці перевірить, потім мені потрібно віднести другий шматочок знову в ЦЗН, типу висаджуйте шампанське, я знайшов роботу!

Фото: Facebook / Мирус Курмашев

Прям # джобхантінг по-казахському. Це ще в Алмати мабуть хоч більш-менш лабіринт з виходом. Прикиньте що діється в регіонах ", - написав Курмашев.

Читайте також: Продуктовий магазин загорівся в Алмати (фото) >>

У Міністерстві праці та соціального захисту повідомили, що пропозиції від співробітників центрів зайнятості населення з приводу звернення на портал enbek.kz носять рекомендаційний характер, передає Tengrinews.kz .

Було відзначено, що згідно зі статтею 11 закону "Про зайнятість населення" центр зайнятості населення сприяє особам, які шукають роботу, і безробітних у підборі підходящої роботи, видає направлення для працевлаштування.

Відзначається, що контакти органів зайнятості розміщені в рубриці "Служби зайнятості" (Органи зайнятості) на порталі enbek.kz.

Адреси та контактну інформацію державних органів зайнятості заповнюють на порталі модератори управлінь координації зайнятості та соціальних програм областей і міст Астана і Алмати.

Адреси та контактну інформацію державних органів зайнятості заповнюють на порталі модератори управлінь координації зайнятості та соціальних програм областей і міст Астана і Алмати

Ілюстративне фото: Kuplu.kz

Також у відомстві повідомили, що зараз ведеться робота зі створення державного інтернет-ресурсу (електронна біржа праці).

Читайте також: Назарбаєв: Казахстан категорично засуджує варварське напад в Іспанії >>

"Даний інтернет-ресурс дозволить спростити процедуру пошуку роботи, реєстрації особи як безробітної і, відповідно, прискорить підбір фахівців роботодавцям. Також проводиться робота з реформування центрів зайнятості населення", - повідомили у відомстві.

Трансформацію в пілотному режимі проведуть в 2017 році з 1 вересня в Астані, Алмати та Павлодарі.

Для цього при міністерстві створено робочу групу з питань трансформації центрів зайнятості населення.