Строительство »

Як вибрати дитячий сад і ясельні групи? - Дошкільна, початкова та середня освіта - Робота, наука і освіта - Життя в Москві - МОЛНЕТ.RU

  1. Де можна отримати подібну консультацію щодо вибору дитячого садка? ↑
  2. Які необхідні документи для постановки на чергу? ↑
  3. Плюси державного дитячого садка ↑
  4. Плюси відомчих дитсадків ↑
  5. Плюси приватних дитячих садків ↑
  6. Плюси сімейних (домашніх) дитсадків ↑

Вибираємо дитячий сад. Перше питання, яке повинні відповісти батьки маленької дитини - чи залишиться він до школи вдома з мамою, бабусею, або нянею або ж буде ходити в дитячий сад.

Перевага виховання дитини в дитячому саду очевидно - рано чи пізно йому доведеться жити в колективі, і чим раніше він отримає перші навички цьому житті, тим краще. Діти, що ходили в сад, як правило, легше звикають до школі , Більш товариські і креативні. Головне проблема - як вибрати хороший дитячий сад для дитини .

Дитячі садочки. Місця для всіх маленьких москвичів у віці старше 3 років >>

1. Дитячий сад не повинен бути далеко від дому. Лікарі не радять вибирати такий сад, на дорогу в який ви будете витрачати більше 20 хвилин, навіть якщо ви будете возити дитину на машині. Щоденна довга дорога - зайва втомлива навантаження на тендітний дитячий організм.

2. Виберіть потрібний вам режим роботи дитячого садка. Є сади, які працюють з 7:00 до 19:00, деякі до 17:00. Існують сади, що працюють цілодобово. Дитячі садки можуть брати дітей і на кілька днів. Існують групи короткотривалого перебування - наприклад, дитина відвідує заняття протягом 3 годин на день кілька разів на тиждень, а решту часу проводить вдома.

3. Не нехтуйте порадами друзів, знайомих і сусідів, у яких діти вже ходять в різні дитячі сади, адже вони вже перевірили якість виховання в цих садах на особистому досвіді.

4. Відвідайте особисто кілька дитячих садків-кандидатів. Огляньте територію - як вона охороняється, чи надійно замикаються ворота, як облаштована територія, поговоріть із завідуючою дитячим садом. Запитайте, про програми, за якими займаються з дітьми, поцікавтеся харчуванням, дізнайтеся, скільки дітей в групах, оціните професіоналізм вихователів. Поговоріть з батьками, у яких діти ходять в цей сад.

5. Якщо ви вибираєте приватний сад, то дізнайтеся, яку освіту у того, хто ним керує, попросіть показати ліцензію і статут.

6. Скористайтеся консультацією професіоналів

Який порядок встановлення плати за дитсадок і отримання компенсації за оплату ДОУ? >>

Де можна отримати подібну консультацію щодо вибору дитячого садка?

Відділи дошкільної освіти окружних управлінь Департаменту освіти допоможуть допомогти у виборі дитячого садка для вашої дитини. У них можна звертатися при питаннях підбору підходящого дитячого садка, а також зі скаргами на конфлікти з вихователями та завідувачами.

Також на сайті Департаменту освіти Москви є каталог дитсадків і шкіл столиці.

Зверніться в окружне управління освіти, там вам підберуть сад, де є вільні місця. Запишіть вашу дитину в садок заздалегідь - в кожному дитячому садку існують «Книги обліку майбутніх вихованців». Існують пільгові категорії, прийняті в дитячий сад без черги - з'ясуйте, чи має ваша дитина право на пільги .

Які необхідні документи для постановки на чергу?

Дитячі садки бувають чотирьох видів державні, відомчі, приватні та сімейні. Розглянемо їх плюси і мінуси.

Що робити, якщо дитину не беруть в дитячий сад через відсутність щеплень >>

Що робити, якщо дитину не беруть в дитячий сад через відсутність щеплень >>

Такі дитячі сади займаються за освітньою програмою дошкільного виховання, що включає знайомство з навколишнім світом, ігри, розвиток мови, знайомство з літературою, основами математики, читання, малювання, музики, заняття фізкультурою.

Деякі сади надають додаткові платні послуги, від яких можна відмовитися. Діяльність державного дитячого садка контролюється вищою інстанцією (відділом, управлінням освіти).

Правила надання платних освітніх послуг >>

Плюси державного дитячого садка

Мінуси державного дитячого садка

Відомчі дитячі сади стоять дорожче, але дітям співробітників підприємства надаються знижки. Відомчі сади контролю не Департаментом освіти, їх програми і порядки визначаються підприємствами і організаціями, в чиєму відомстві знаходиться дитячий сад.

Сімейні розваги - чим зайняти дитину влітку? >>

Плюси відомчих дитсадків

Мінуси відомчих дитсадків

Приватні дитячі сади, на сьогоднішній день, не дивлячись на високу ціну, складають конкуренцію державним. Вони зазвичай працюють до 21 години або цілодобово, пропонують безліч додаткових занять, індивідуальний підхід до дитини, покращене індивідуальне харчування. Але не всі вони рівноцінні в області професіоналізму вихователів і організації занять з дітьми, тому до вибору приватного дитячого садка треба підходити з особливою увагою. При виборі також зверніть увагу на термін роботи даного приватного дитячого садка.

12 бібліотек з безкоштовними заняттями для дітей >>

Контроль над роботою приватних садів здійснюється за допомогою ліцензування, акредитації та атестації педагогів.

Плюси приватних дитячих садків

Мінуси приватних дитячих садків

Висока вартість.

Зазвичай міститься сімейною парою в своїй квартирі, або в знятому приміщенні, де облаштовується спальна і ігрова кімнати.

Плюси сімейних (домашніх) дитсадків

Мінуси сімейних (домашніх) дитсадків

Якщо ви у вас немає педагогічного досвіду, обов'язково візьміть собі помічника, який має такий досвід є, а також досвід в збірці і обстановці приміщення, виборі навчальних методик, спілкуванні з чиновниками.

Визначтеся розташовуєте ви необхідним приміщенням, або вам доведеться зняти його для цієї мети.

Ознайомтеся з усіма необхідними юридичними вимогами, податковою службою, санітарними нормами.

Вибирайте тільки відповідальних і сумлінних помічників.

Спробуйте почати не з дитячого садка, а з груп короткострокового перебування дітей, коли батьки залишають дитину в групі на кілька годин або, наприклад, з занять з підготовки до школи.

Рекомендуємо прочитати:

Сапка на Шобак! або Коли йти до логопеда?
Страхування дітей: які види страховки пропонує ринок
Дитячі кризи - звідки беруться і як з ними боротися
Як знайти няню дитині?

Де можна отримати подібну консультацію щодо вибору дитячого садка?
Які необхідні документи для постановки на чергу?
Сімейні розваги - чим зайняти дитину влітку?
Або Коли йти до логопеда?