Строительство »

Материнський капітал 2018-2021, пільги і допомогу за 3 дитини

 1. Материнський капітал 2018-2021, пільги і допомогу за 3 дитини Привіт, шановні читачі сайту «Знати...
 2. Особливості продовження програми материнського капіталу до 2021 року
 3. Посібник за третю дитину до 3 років
 4. Пільги за третю дитину
 5. висновки
 6. Материнський капітал 2018-2021, пільги і допомогу за 3 дитини
 7. Програма «Материнський капітал» в 2018, 2019, 2020 і 2021 роках
 8. Особливості продовження програми материнського капіталу до 2021 року
 9. Посібник за третю дитину до 3 років
 10. Пільги за третю дитину
 11. висновки
 12. Материнський капітал 2018-2021, пільги і допомогу за 3 дитини
 13. Програма «Материнський капітал» в 2018, 2019, 2020 і 2021 роках
 14. Особливості продовження програми материнського капіталу до 2021 року
 15. Посібник за третю дитину до 3 років
 16. Пільги за третю дитину
 17. висновки

Материнський капітал 2018-2021, пільги і допомогу за 3 дитини

Привіт, шановні читачі сайту «Знати Закон» Привіт, шановні читачі сайту «Знати Закон»!

У нашій попередній статті ми обговорили, чи будуть давати півтора мільйона рублів за третю дитину . Тепер настав час актуалізувати інформацію по виплатах з урахуванням останніх рішень і законопроектів, і уточнити всю інформацію по допомозі для багатодітних сімей на 2018-2021 роки. Ситуація з державною підтримкою сімей, в яких є 2-3 і більше дітей, є важливою і актуальною для нашої країни, оскільки саме такі осередки суспільства вносять найсуттєвіший внесок у вирішення демографічного питання Росії.

Зміст статті (натисніть значок справа для навігації)

Програма «Материнський капітал» в 2018, 2019, 2020 і 2021 роках

Гарна новина полягає в тому, що 28 листопада 2017 роки для програми «Материнський капітал» Президентом РФ було ініційовано кілька істотних сприятливих змін, які полягають у наступному:

 1. Програма продовжується до 31.12.2021 року. Це означає, що аж до кінця 2021 року всі молоді мами, у яких з'явився другий або третій дитина, можуть розраховувати на солідне допомогу від держави в розмірі 453 тисяч рублів
 2. Сім'ям, де народився первісток, будуть виплачуватися хороші посібники до досягнення дитиною Полуторогодовалий віку. У кожному суб'єкті РФ воно буде різним, але в середньому становитиме близько 10,5 тисяч рублів, а також буде індексуватися з кожним роком. Зокрема, в 2018 році середня сума таких виплат буде 10 532 рубля, в 2019 році це буде вже 10 836 рублів, а в 2020 році складе 11 143 рубля. На реалізацію даної програми планується виділити близько 145 мільярдів рублів.
 3. З 2018 роки держава готова буде допомогти в придбанням житла в іпотеку тим сім'ям, у яких вже є 2, 3 і більше дітей. Це буде проявлятися в наступному: держава буде виплачувати за молоду сім'ю все відсотки по іпотеці понад ставки 6%. Це означає, що молода сім'я зможе взяти дуже вигідний іпотечні кредит, наприклад, за ставкою 11%, і держава буде компенсувати 11-6 = 5% банку. Якщо ставка по іпотеці буде 9%, то держава допоможе на 3%, і т.д. При цьому є невелике обмеження: субсидії за ставкою вище 6% будуть виплачуватися тільки протягом трьох років при народженні другої дитини, і п'яти років - при народженні третьої, вважаючи з моменту видачі кредиту. Солідною перевагою буде те, що ця програма допомоги по іпотеці відноситься не тільки до покупки нової квартири або кімнати на вторинному ринку, але і на рефінансування вже наявних іпотечних кредитів.

Вжиті заходи пов'язані з тим, що ті молоді люди, які народилися в 90-их роках минулого століття, зараз заводять або вже завели свої сім'ї. При цьому не всім вистачає коштів для того, щоб народити і виховати другого і третього дитинку, забезпечити йому сприятливі умови житла, розвитку і виховання. Оскільки в цьому випадку один батько (як правило, мама дитини) змушений від 1,5 до 3 років провести в декретній відпустці, в той час як другий батько (як правило, тато дитини) забезпечує всю свою сім'ю.

Особливості продовження програми материнського капіталу до 2021 року

Як відомо, програма маткапіталу була створена в 2007 році, і до указу Президента вона має була діяти тільки до кінця 2016 року, а потім був продовжена до кінця 2018 року. Зараз, як зазначено вище, вона продовжена до кінця 2021 року, але є кілька особливостей:

 1. Материнський капітал більше не буде індексуватися з року в рік, як було раніше. Спочатку, в 2007 році, його розмір був 250 тисяч рублів, і до 2015 року він виріс до значних 453 тисяч рублів, зафіксувавши на цій позначці. Замість індексації маткапіталу:
  1. Грошові кошти будуть спрямовані на виплату допомоги на дітей до 1,5 років (дивіться пункт 2 вище)
  2. Можна буде використовувати кошти від материнського капіталу на дошкільну освіту, догляд і нагляд за малюком, починаючи з віку 2-ух місяців. Думаю, що молоді мами з вдячністю приймуть дане нововведення, оскільки не з чуток знають, як буває важко одній доглядати за маленькою дитиною і не мати можливості оплатити йому няню або дошкільну освіту і розвиток.
 2. Посібник на первістків до віку 1,5 років буде виплачуватися не всім сім'ям. Пріоритет виплат цієї допомоги буде відданий сім'ям, в яких дохід на одного члена сім'ї не перевищує півтора прожиткових мінімуми працездатного населення. Його розмір істотно розрізняється в різних суб'єктах РФ, а також залежить від категорії населення (працездатне, пенсіонери, діти). Наприклад, в Москві прожитковий мінімум становить 18 530 рублів для працездатних громадян, 11 428 рублів для пенсіонерів і 14 009 для дітей, а в тій же Самарської області складає 9 557, 7150 і 8586 рублів для тих же категорій громадян відповідно.
 3. Ще одна хороша новина: материнський капітал тепер можна буде отримувати готівкою, але з обмеженнями: необхідно буде надати документи про те, що сім'я потребує додаткових грошах, і після цього буде розглянута можливість отримувати свій материнський капітал поступово, у вигляді готівкових коштів, в сумі не більше одного прожиткового мінімуму на місяць. Як відомо, раніше отримувати кошти маткапіталу готівкою отримувати було не можна, крім невеликої суми, яка змінювалася з роками (12-25 тисяч рублів), а потім і зовсім була припинена.

Посібник за третю дитину до 3 років

На додаток до всього перерахованого вище, істотно розширилася географія виплат допомоги і материнського капіталу при народженні третьої дитини. Якщо раніше це було близько 50 міст і областей, то тепер програма поширюється на 60 регіонів Росії. У список увійшли ті регіони, де в середньому на одну сім'ю народжується двоє або менше дітей.

Слід зазначити, що кожен регіон Російської Федерації сам встановлює умови та вимоги до тих громадян, які можуть отримувати допомогу за третю дитину. Як правило, на цю допомогу можуть розраховувати багатодітні сім'ї з невеликим доходом, що не перевищує в середньому 15 000 рублів на одного члена сім'ї. Якщо у вас дохід менше визначеної суми на людину і при цьому у вас з'явився третій малюк, то ви цілком можете розраховувати на цю допомогу до тих пір, поки вашому малюку не виповниться 3 роки.

Що стосується розміру допомоги, то воно теж встановлюється кожним регіоном окремо, але в середньому дорівнюватиме сумі прожиткового мінімуму на дитину в вашому регіоні. Іншими словами, розмір допомоги на третю дитину буде приблизно дорівнює середній цифри 10 500 рублів на місяць, що, безумовно, є гарною підмогою для молодої сім'ї, і зайвими ці гроші точно не будуть.

Пільги за третю дитину

Сім'я, в якій з'явився третій малюк, отримує статус багатодітної. І при народженні третьої дитини держава надає такій сім'ї солідні пільги:

 1. З'являється можливість взяти квартиру і іншу нерухомість в іпотеку без надання початкового внеску, при цьому термін іпотечного кредиту може становити до 30 років. Це дуже вигідні умовах, оскільки не завжди у багатодітних сімей є кошти на початковий внесок по іпотеці, а питання про розширення житла стає дуже актуальним. Аналогічно по терміну кредиту - хоча термін в 30 років здається дуже великим, проте, завдяки його тривалості, істотно знижується сума щомісячного платежу за іпотекою
 2. Можна отримати від держави земельну ділянку безкоштовно користуватися ним протягом всього свого життя. На цій землі ви можете вирощувати овочі і в цілому влаштувати город або навіть сад
 3. Одна з найбільш чудових пільг - це можливість платити тільки половину нарахованої вартості за комунальні послуги. Ми всі знаємо, як ростуть з року в рік вартості цих послуг, і отримати за них 50% знижку буде зовсім не зайвим, особливо для багатодітних сімей
 4. Тепер ви зможете віддавати дитину в дитячий сад, маючи пріоритет над іншими сім'ями, в яких менше трьох дітей. І якщо комусь не вистачить місця в дитячому саду, то вже точно не вашій дитині
 5. Ви зможете отримувати безкоштовно ті ліки, які виписані за рецептом, поки вашій дитині не виповниться 6 років
 6. Держава виділяє безкоштовні путівки в оздоровчі табори і санаторії, і з появою третього малюка у вашій родині ви маєте право на отримання таких путівок
 7. Якщо ваша дитина отримує платне вищу освіту, то ви маєте право на компенсацію половини його вартості

Як бачите, список пільг при народженні 3 дитини в сім'ї дуже істотний, і держава намагається підтримувати такі родини.

висновки

Коротко резюмуючи інформацію, викладену вище, можна сказати наступне:

 1. У листопаді 2017 року програму «Материнський капітал» продовжено до кінця 2021 року
 2. Розмір материнського капіталу на 2017-2021 роки становить 453 026 рублів, і індексація за нього поки не планується
 3. Замість індексації маткапіталу кошти на підтримку сімей будуть витрачатися в наступних напрямках:
  1. При народженні першої дитини в сім'ях з доходом менше 1,5 прожиткових мінімумів на одного члена сім'ї, буде надаватися адресна виплата в розмірі близько 10,5 тисяч рублів щомісячно, до досягнення дитиною віку 1,5 року
  2. Материнський капітал можна буде отримувати готівкою, правда, не весь відразу, а поступово, щомісяця, що особливо актуально для тих сімей, які гостро потребують грошей. Під умова отримання готівки засіб потрапляють ті сім'ї, в яких середній дохід на члена сім'ї не перевищує ті ж півтора прожиткових мінімуми, як і в попередньому пункті.
  3. З 2018 року з'явилася чудова можливість витрачати материнський капітал на свою дитину з віку 2-ух місяців на догляд за ним, на його освіту і розвиток. Іншими словами, якщо раніше молоді матусі витрачали на це свої власні кошти, то тепер можна витратити на розвиток свого малюка свій маткапітал. Також, якщо молода мама захоче вийти на роботу через кілька місяців після народження дитини, то засобами материнського капіталу вона зможе оплатити ясла або послуги няні, щоб не втрачати навички своєї роботи і продовжувати будувати свою кар'єру, не випадаючи з робітничого життя на півтора-три роки .
  4. Розмір допомоги на третю дитину в сім'ї становить різну суму в окремих регіонах Росії, але в середньому виходить близько 10 тисяч рублів щомісяця.

Варто відзначити, що материнський капітал можна витратити не тільки на вищевказані цілі. Отримати додаткову інформацію, на що раніше можна було витратити цей капітал, можна в попередній статті . При цьому врахуйте, що дана стаття є більш свіжої і актуальної, а попередня стаття лише доповнює її.

Материнський капітал 2018-2021, пільги і допомогу за 3 дитини

Привіт, шановні читачі сайту «Знати Закон» Привіт, шановні читачі сайту «Знати Закон»!

У нашій попередній статті ми обговорили, чи будуть давати півтора мільйона рублів за третю дитину . Тепер настав час актуалізувати інформацію по виплатах з урахуванням останніх рішень і законопроектів, і уточнити всю інформацію по допомозі для багатодітних сімей на 2018-2021 роки. Ситуація з державною підтримкою сімей, в яких є 2-3 і більше дітей, є важливою і актуальною для нашої країни, оскільки саме такі осередки суспільства вносять найсуттєвіший внесок у вирішення демографічного питання Росії.

Зміст статті (натисніть значок справа для навігації)

Програма «Материнський капітал» в 2018, 2019, 2020 і 2021 роках

Гарна новина полягає в тому, що 28 листопада 2017 роки для програми «Материнський капітал» Президентом РФ було ініційовано кілька істотних сприятливих змін, які полягають у наступному:

 1. Програма продовжується до 31.12.2021 року. Це означає, що аж до кінця 2021 року всі молоді мами, у яких з'явився другий або третій дитина, можуть розраховувати на солідне допомогу від держави в розмірі 453 тисяч рублів
 2. Сім'ям, де народився первісток, будуть виплачуватися хороші посібники до досягнення дитиною Полуторогодовалий віку. У кожному суб'єкті РФ воно буде різним, але в середньому становитиме близько 10,5 тисяч рублів, а також буде індексуватися з кожним роком. Зокрема, в 2018 році середня сума таких виплат буде 10 532 рубля, в 2019 році це буде вже 10 836 рублів, а в 2020 році складе 11 143 рубля. На реалізацію даної програми планується виділити близько 145 мільярдів рублів.
 3. З 2018 роки держава готова буде допомогти в придбанням житла в іпотеку тим сім'ям, у яких вже є 2, 3 і більше дітей. Це буде проявлятися в наступному: держава буде виплачувати за молоду сім'ю все відсотки по іпотеці понад ставки 6%. Це означає, що молода сім'я зможе взяти дуже вигідний іпотечні кредит, наприклад, за ставкою 11%, і держава буде компенсувати 11-6 = 5% банку. Якщо ставка по іпотеці буде 9%, то держава допоможе на 3%, і т.д. При цьому є невелике обмеження: субсидії за ставкою вище 6% будуть виплачуватися тільки протягом трьох років при народженні другої дитини, і п'яти років - при народженні третьої, вважаючи з моменту видачі кредиту. Солідною перевагою буде те, що ця програма допомоги по іпотеці відноситься не тільки до покупки нової квартири або кімнати на вторинному ринку, але і на рефінансування вже наявних іпотечних кредитів.

Вжиті заходи пов'язані з тим, що ті молоді люди, які народилися в 90-их роках минулого століття, зараз заводять або вже завели свої сім'ї. При цьому не всім вистачає коштів для того, щоб народити і виховати другого і третього дитинку, забезпечити йому сприятливі умови житла, розвитку і виховання. Оскільки в цьому випадку один батько (як правило, мама дитини) змушений від 1,5 до 3 років провести в декретній відпустці, в той час як другий батько (як правило, тато дитини) забезпечує всю свою сім'ю.

Особливості продовження програми материнського капіталу до 2021 року

Як відомо, програма маткапіталу була створена в 2007 році, і до указу Президента вона має була діяти тільки до кінця 2016 року, а потім був продовжена до кінця 2018 року. Зараз, як зазначено вище, вона продовжена до кінця 2021 року, але є кілька особливостей:

 1. Материнський капітал більше не буде індексуватися з року в рік, як було раніше. Спочатку, в 2007 році, його розмір був 250 тисяч рублів, і до 2015 року він виріс до значних 453 тисяч рублів, зафіксувавши на цій позначці. Замість індексації маткапіталу:
  1. Грошові кошти будуть спрямовані на виплату допомоги на дітей до 1,5 років (дивіться пункт 2 вище)
  2. Можна буде використовувати кошти від материнського капіталу на дошкільну освіту, догляд і нагляд за малюком, починаючи з віку 2-ух місяців. Думаю, що молоді мами з вдячністю приймуть дане нововведення, оскільки не з чуток знають, як буває важко одній доглядати за маленькою дитиною і не мати можливості оплатити йому няню або дошкільну освіту і розвиток.
 2. Посібник на первістків до віку 1,5 років буде виплачуватися не всім сім'ям. Пріоритет виплат цієї допомоги буде відданий сім'ям, в яких дохід на одного члена сім'ї не перевищує півтора прожиткових мінімуми працездатного населення. Його розмір істотно розрізняється в різних суб'єктах РФ, а також залежить від категорії населення (працездатне, пенсіонери, діти). Наприклад, в Москві прожитковий мінімум становить 18 530 рублів для працездатних громадян, 11 428 рублів для пенсіонерів і 14 009 для дітей, а в тій же Самарської області складає 9 557, 7150 і 8586 рублів для тих же категорій громадян відповідно.
 3. Ще одна хороша новина: материнський капітал тепер можна буде отримувати готівкою, але з обмеженнями: необхідно буде надати документи про те, що сім'я потребує додаткових грошах, і після цього буде розглянута можливість отримувати свій материнський капітал поступово, у вигляді готівкових коштів, в сумі не більше одного прожиткового мінімуму на місяць. Як відомо, раніше отримувати кошти маткапіталу готівкою отримувати було не можна, крім невеликої суми, яка змінювалася з роками (12-25 тисяч рублів), а потім і зовсім була припинена.

Посібник за третю дитину до 3 років

На додаток до всього перерахованого вище, істотно розширилася географія виплат допомоги і материнського капіталу при народженні третьої дитини. Якщо раніше це було близько 50 міст і областей, то тепер програма поширюється на 60 регіонів Росії. У список увійшли ті регіони, де в середньому на одну сім'ю народжується двоє або менше дітей.

Слід зазначити, що кожен регіон Російської Федерації сам встановлює умови та вимоги до тих громадян, які можуть отримувати допомогу за третю дитину. Як правило, на цю допомогу можуть розраховувати багатодітні сім'ї з невеликим доходом, що не перевищує в середньому 15 000 рублів на одного члена сім'ї. Якщо у вас дохід менше визначеної суми на людину і при цьому у вас з'явився третій малюк, то ви цілком можете розраховувати на цю допомогу до тих пір, поки вашому малюку не виповниться 3 роки.

Що стосується розміру допомоги, то воно теж встановлюється кожним регіоном окремо, але в середньому дорівнюватиме сумі прожиткового мінімуму на дитину в вашому регіоні. Іншими словами, розмір допомоги на третю дитину буде приблизно дорівнює середній цифри 10 500 рублів на місяць, що, безумовно, є гарною підмогою для молодої сім'ї, і зайвими ці гроші точно не будуть.

Пільги за третю дитину

Сім'я, в якій з'явився третій малюк, отримує статус багатодітної. І при народженні третьої дитини держава надає такій сім'ї солідні пільги:

 1. З'являється можливість взяти квартиру і іншу нерухомість в іпотеку без надання початкового внеску, при цьому термін іпотечного кредиту може становити до 30 років. Це дуже вигідні умовах, оскільки не завжди у багатодітних сімей є кошти на початковий внесок по іпотеці, а питання про розширення житла стає дуже актуальним. Аналогічно по терміну кредиту - хоча термін в 30 років здається дуже великим, проте, завдяки його тривалості, істотно знижується сума щомісячного платежу за іпотекою
 2. Можна отримати від держави земельну ділянку безкоштовно користуватися ним протягом всього свого життя. На цій землі ви можете вирощувати овочі і в цілому влаштувати город або навіть сад
 3. Одна з найбільш чудових пільг - це можливість платити тільки половину нарахованої вартості за комунальні послуги. Ми всі знаємо, як ростуть з року в рік вартості цих послуг, і отримати за них 50% знижку буде зовсім не зайвим, особливо для багатодітних сімей
 4. Тепер ви зможете віддавати дитину в дитячий сад, маючи пріоритет над іншими сім'ями, в яких менше трьох дітей. І якщо комусь не вистачить місця в дитячому саду, то вже точно не вашій дитині
 5. Ви зможете отримувати безкоштовно ті ліки, які виписані за рецептом, поки вашій дитині не виповниться 6 років
 6. Держава виділяє безкоштовні путівки в оздоровчі табори і санаторії, і з появою третього малюка у вашій родині ви маєте право на отримання таких путівок
 7. Якщо ваша дитина отримує платне вищу освіту, то ви маєте право на компенсацію половини його вартості

Як бачите, список пільг при народженні 3 дитини в сім'ї дуже істотний, і держава намагається підтримувати такі родини.

висновки

Коротко резюмуючи інформацію, викладену вище, можна сказати наступне:

 1. У листопаді 2017 року програму «Материнський капітал» продовжено до кінця 2021 року
 2. Розмір материнського капіталу на 2017-2021 роки становить 453 026 рублів, і індексація за нього поки не планується
 3. Замість індексації маткапіталу кошти на підтримку сімей будуть витрачатися в наступних напрямках:
  1. При народженні першої дитини в сім'ях з доходом менше 1,5 прожиткових мінімумів на одного члена сім'ї, буде надаватися адресна виплата в розмірі близько 10,5 тисяч рублів щомісячно, до досягнення дитиною віку 1,5 року
  2. Материнський капітал можна буде отримувати готівкою, правда, не весь відразу, а поступово, щомісяця, що особливо актуально для тих сімей, які гостро потребують грошей. Під умова отримання готівки засіб потрапляють ті сім'ї, в яких середній дохід на члена сім'ї не перевищує ті ж півтора прожиткових мінімуми, як і в попередньому пункті.
  3. З 2018 року з'явилася чудова можливість витрачати материнський капітал на свою дитину з віку 2-ух місяців на догляд за ним, на його освіту і розвиток. Іншими словами, якщо раніше молоді матусі витрачали на це свої власні кошти, то тепер можна витратити на розвиток свого малюка свій маткапітал. Також, якщо молода мама захоче вийти на роботу через кілька місяців після народження дитини, то засобами материнського капіталу вона зможе оплатити ясла або послуги няні, щоб не втрачати навички своєї роботи і продовжувати будувати свою кар'єру, не випадаючи з робітничого життя на півтора-три роки .
  4. Розмір допомоги на третю дитину в сім'ї становить різну суму в окремих регіонах Росії, але в середньому виходить близько 10 тисяч рублів щомісяця.

Варто відзначити, що материнський капітал можна витратити не тільки на вищевказані цілі. Отримати додаткову інформацію, на що раніше можна було витратити цей капітал, можна в попередній статті . При цьому врахуйте, що дана стаття є більш свіжої і актуальної, а попередня стаття лише доповнює її.

Материнський капітал 2018-2021, пільги і допомогу за 3 дитини

Привіт, шановні читачі сайту «Знати Закон» Привіт, шановні читачі сайту «Знати Закон»!

У нашій попередній статті ми обговорили, чи будуть давати півтора мільйона рублів за третю дитину . Тепер настав час актуалізувати інформацію по виплатах з урахуванням останніх рішень і законопроектів, і уточнити всю інформацію по допомозі для багатодітних сімей на 2018-2021 роки. Ситуація з державною підтримкою сімей, в яких є 2-3 і більше дітей, є важливою і актуальною для нашої країни, оскільки саме такі осередки суспільства вносять найсуттєвіший внесок у вирішення демографічного питання Росії.

Зміст статті (натисніть значок справа для навігації)

Програма «Материнський капітал» в 2018, 2019, 2020 і 2021 роках

Гарна новина полягає в тому, що 28 листопада 2017 роки для програми «Материнський капітал» Президентом РФ було ініційовано кілька істотних сприятливих змін, які полягають у наступному:

 1. Програма продовжується до 31.12.2021 року. Це означає, що аж до кінця 2021 року всі молоді мами, у яких з'явився другий або третій дитина, можуть розраховувати на солідне допомогу від держави в розмірі 453 тисяч рублів
 2. Сім'ям, де народився первісток, будуть виплачуватися хороші посібники до досягнення дитиною Полуторогодовалий віку. У кожному суб'єкті РФ воно буде різним, але в середньому становитиме близько 10,5 тисяч рублів, а також буде індексуватися з кожним роком. Зокрема, в 2018 році середня сума таких виплат буде 10 532 рубля, в 2019 році це буде вже 10 836 рублів, а в 2020 році складе 11 143 рубля. На реалізацію даної програми планується виділити близько 145 мільярдів рублів.
 3. З 2018 роки держава готова буде допомогти в придбанням житла в іпотеку тим сім'ям, у яких вже є 2, 3 і більше дітей. Це буде проявлятися в наступному: держава буде виплачувати за молоду сім'ю все відсотки по іпотеці понад ставки 6%. Це означає, що молода сім'я зможе взяти дуже вигідний іпотечні кредит, наприклад, за ставкою 11%, і держава буде компенсувати 11-6 = 5% банку. Якщо ставка по іпотеці буде 9%, то держава допоможе на 3%, і т.д. При цьому є невелике обмеження: субсидії за ставкою вище 6% будуть виплачуватися тільки протягом трьох років при народженні другої дитини, і п'яти років - при народженні третьої, вважаючи з моменту видачі кредиту. Солідною перевагою буде те, що ця програма допомоги по іпотеці відноситься не тільки до покупки нової квартири або кімнати на вторинному ринку, але і на рефінансування вже наявних іпотечних кредитів.

Вжиті заходи пов'язані з тим, що ті молоді люди, які народилися в 90-их роках минулого століття, зараз заводять або вже завели свої сім'ї. При цьому не всім вистачає коштів для того, щоб народити і виховати другого і третього дитинку, забезпечити йому сприятливі умови житла, розвитку і виховання. Оскільки в цьому випадку один батько (як правило, мама дитини) змушений від 1,5 до 3 років провести в декретній відпустці, в той час як другий батько (як правило, тато дитини) забезпечує всю свою сім'ю.

Особливості продовження програми материнського капіталу до 2021 року

Як відомо, програма маткапіталу була створена в 2007 році, і до указу Президента вона має була діяти тільки до кінця 2016 року, а потім був продовжена до кінця 2018 року. Зараз, як зазначено вище, вона продовжена до кінця 2021 року, але є кілька особливостей:

 1. Материнський капітал більше не буде індексуватися з року в рік, як було раніше. Спочатку, в 2007 році, його розмір був 250 тисяч рублів, і до 2015 року він виріс до значних 453 тисяч рублів, зафіксувавши на цій позначці. Замість індексації маткапіталу:
  1. Грошові кошти будуть спрямовані на виплату допомоги на дітей до 1,5 років (дивіться пункт 2 вище)
  2. Можна буде використовувати кошти від материнського капіталу на дошкільну освіту, догляд і нагляд за малюком, починаючи з віку 2-ух місяців. Думаю, що молоді мами з вдячністю приймуть дане нововведення, оскільки не з чуток знають, як буває важко одній доглядати за маленькою дитиною і не мати можливості оплатити йому няню або дошкільну освіту і розвиток.
 2. Посібник на первістків до віку 1,5 років буде виплачуватися не всім сім'ям. Пріоритет виплат цієї допомоги буде відданий сім'ям, в яких дохід на одного члена сім'ї не перевищує півтора прожиткових мінімуми працездатного населення. Його розмір істотно розрізняється в різних суб'єктах РФ, а також залежить від категорії населення (працездатне, пенсіонери, діти). Наприклад, в Москві прожитковий мінімум становить 18 530 рублів для працездатних громадян, 11 428 рублів для пенсіонерів і 14 009 для дітей, а в тій же Самарської області складає 9 557, 7150 і 8586 рублів для тих же категорій громадян відповідно.
 3. Ще одна хороша новина: материнський капітал тепер можна буде отримувати готівкою, але з обмеженнями: необхідно буде надати документи про те, що сім'я потребує додаткових грошах, і після цього буде розглянута можливість отримувати свій материнський капітал поступово, у вигляді готівкових коштів, в сумі не більше одного прожиткового мінімуму на місяць. Як відомо, раніше отримувати кошти маткапіталу готівкою отримувати було не можна, крім невеликої суми, яка змінювалася з роками (12-25 тисяч рублів), а потім і зовсім була припинена.

Посібник за третю дитину до 3 років

На додаток до всього перерахованого вище, істотно розширилася географія виплат допомоги і материнського капіталу при народженні третьої дитини. Якщо раніше це було близько 50 міст і областей, то тепер програма поширюється на 60 регіонів Росії. У список увійшли ті регіони, де в середньому на одну сім'ю народжується двоє або менше дітей.

Слід зазначити, що кожен регіон Російської Федерації сам встановлює умови та вимоги до тих громадян, які можуть отримувати допомогу за третю дитину. Як правило, на цю допомогу можуть розраховувати багатодітні сім'ї з невеликим доходом, що не перевищує в середньому 15 000 рублів на одного члена сім'ї. Якщо у вас дохід менше визначеної суми на людину і при цьому у вас з'явився третій малюк, то ви цілком можете розраховувати на цю допомогу до тих пір, поки вашому малюку не виповниться 3 роки.

Що стосується розміру допомоги, то воно теж встановлюється кожним регіоном окремо, але в середньому дорівнюватиме сумі прожиткового мінімуму на дитину в вашому регіоні. Іншими словами, розмір допомоги на третю дитину буде приблизно дорівнює середній цифри 10 500 рублів на місяць, що, безумовно, є гарною підмогою для молодої сім'ї, і зайвими ці гроші точно не будуть.

Пільги за третю дитину

Сім'я, в якій з'явився третій малюк, отримує статус багатодітної. І при народженні третьої дитини держава надає такій сім'ї солідні пільги:

 1. З'являється можливість взяти квартиру і іншу нерухомість в іпотеку без надання початкового внеску, при цьому термін іпотечного кредиту може становити до 30 років. Це дуже вигідні умовах, оскільки не завжди у багатодітних сімей є кошти на початковий внесок по іпотеці, а питання про розширення житла стає дуже актуальним. Аналогічно по терміну кредиту - хоча термін в 30 років здається дуже великим, проте, завдяки його тривалості, істотно знижується сума щомісячного платежу за іпотекою
 2. Можна отримати від держави земельну ділянку безкоштовно користуватися ним протягом всього свого життя. На цій землі ви можете вирощувати овочі і в цілому влаштувати город або навіть сад
 3. Одна з найбільш чудових пільг - це можливість платити тільки половину нарахованої вартості за комунальні послуги. Ми всі знаємо, як ростуть з року в рік вартості цих послуг, і отримати за них 50% знижку буде зовсім не зайвим, особливо для багатодітних сімей
 4. Тепер ви зможете віддавати дитину в дитячий сад, маючи пріоритет над іншими сім'ями, в яких менше трьох дітей. І якщо комусь не вистачить місця в дитячому саду, то вже точно не вашій дитині
 5. Ви зможете отримувати безкоштовно ті ліки, які виписані за рецептом, поки вашій дитині не виповниться 6 років
 6. Держава виділяє безкоштовні путівки в оздоровчі табори і санаторії, і з появою третього малюка у вашій родині ви маєте право на отримання таких путівок
 7. Якщо ваша дитина отримує платне вищу освіту, то ви маєте право на компенсацію половини його вартості

Як бачите, список пільг при народженні 3 дитини в сім'ї дуже істотний, і держава намагається підтримувати такі родини.

висновки

Коротко резюмуючи інформацію, викладену вище, можна сказати наступне:

 1. У листопаді 2017 року програму «Материнський капітал» продовжено до кінця 2021 року
 2. Розмір материнського капіталу на 2017-2021 роки становить 453 026 рублів, і індексація за нього поки не планується
 3. Замість індексації маткапіталу кошти на підтримку сімей будуть витрачатися в наступних напрямках:
  1. При народженні першої дитини в сім'ях з доходом менше 1,5 прожиткових мінімумів на одного члена сім'ї, буде надаватися адресна виплата в розмірі близько 10,5 тисяч рублів щомісячно, до досягнення дитиною віку 1,5 року
  2. Материнський капітал можна буде отримувати готівкою, правда, не весь відразу, а поступово, щомісяця, що особливо актуально для тих сімей, які гостро потребують грошей. Під умова отримання готівки засіб потрапляють ті сім'ї, в яких середній дохід на члена сім'ї не перевищує ті ж півтора прожиткових мінімуми, як і в попередньому пункті.
  3. З 2018 року з'явилася чудова можливість витрачати материнський капітал на свою дитину з віку 2-ух місяців на догляд за ним, на його освіту і розвиток. Іншими словами, якщо раніше молоді матусі витрачали на це свої власні кошти, то тепер можна витратити на розвиток свого малюка свій маткапітал. Також, якщо молода мама захоче вийти на роботу через кілька місяців після народження дитини, то засобами материнського капіталу вона зможе оплатити ясла або послуги няні, щоб не втрачати навички своєї роботи і продовжувати будувати свою кар'єру, не випадаючи з робітничого життя на півтора-три роки .
  4. Розмір допомоги на третю дитину в сім'ї становить різну суму в окремих регіонах Росії, але в середньому виходить близько 10 тисяч рублів щомісяця.

Варто відзначити, що материнський капітал можна витратити не тільки на вищевказані цілі. Отримати додаткову інформацію, на що раніше можна було витратити цей капітал, можна в попередній статті . При цьому врахуйте, що дана стаття є більш свіжої і актуальної, а попередня стаття лише доповнює її.