Строительство »

Син дарує мені свою частку, я продаю квартиру. Я плачу податок?

ake1150 / Fotolia   При продажу нерухомості час володіння нерухомістю для розрахунку прибуткового податку по кожному власнику дорівнює найдовшого часу володіння будь-якої часткою в цій нерухомості ake1150 / Fotolia

При продажу нерухомості час володіння нерухомістю для розрахунку прибуткового податку по кожному власнику дорівнює найдовшого часу володіння будь-якої часткою в цій нерухомості. Тобто у Вашій ситуації, якщо Ви володієте однією часткою з 93-го року, податок при продажу всієї квартири, що знаходиться у Вашій власності, нараховуватися Вам не буде.

Дарування нерухомості в 5 питаннях і відповідях

Що вигідніше - дарчий або продаж?

Моментом виникнення обов'язку сплати податку є дата реєстрації права власності. Оскільки квартира отримана в часткову власність в 1993 році, а в подальшому частка за рахунок угоди дарування просто збільшилася до 100%, подальша операція з продажу квартири, що знаходиться у власності понад три роки, не підлягатиме оподаткуванню.

З червня 2016 року внесено положення про те, що будь-які маніпуляції з частками можливі тільки в нотаріальній формі. У даній ситуації необхідно звернутися до нотаріуса за місцем знаходження об'єкта нерухомості і підписати договір про визначення часток та даруванні частки квартири. У разі, якщо відбувається перерозподіл часток, то, відповідно до роз'яснень податкової інспекції, існує поняття безперервності права власності та збільшення часток.

Нерезидент дарує матері - резиденту РФ квартиру: що з податками?

Як уникнути податку на продаж квартири?

Перше, що Вам потрібно буде зробити, - це виділити частки, скласти угоду про реальний розділі, зареєструвати часткову власність. Кожен правовласник частки повинен отримати окрему виписку з ЕГРН про право власності на частку в квартирі.

Після проходження першого етапу Вам необхідно скласти договір дарування на частку в праві і зареєструвати перехід права на підставі договору дарування в уповноважених державних органах. Члени однієї родини і кровні родичі при оформленні договору дарування податок не платять.

Текст підготувала Марія Гурєєва

НЕ пропустіть:

Всі матеріали рубрики «Хороше запитання»

Новобудову здали на 7 років пізніше. Ми можемо продати квартиру без податку?

Як продати частку, якщо всіх власників складно знайти?

Податки при купівлі та продажу житла: 23 корисні статті

Статті не є юридичною консультацією. Будь-які рекомендації є приватною думкою авторів та запрошених експертів.

Нерезидент дарує матері - резиденту РФ квартиру: що з податками?
Як уникнути податку на продаж квартири?
Ми можемо продати квартиру без податку?
Як продати частку, якщо всіх власників складно знайти?