Строительство »

Ми з чоловіком купили ділянку і будинок. Чи можна переоформити їх на мене?

Ekaterina / Fotolia   Звичайно можна Ekaterina / Fotolia

Звичайно можна. Оформляєте договір дарування від чоловіка на себе або договір купівлі-продажу. Здаєте їх в органи державної реєстрації та чекаєте отримання права власності.

Перереєструвати можна, такі угоди оформляються у нотаріуса. Якщо є обопільне бажання, то ніяких перешкод для цього немає. Нотаріус запропонує вам різні варіанти угоди: наприклад, дарування і т. Д. Механіка така: власник приходить, оформляє відповідний договір, і далі на підставі рішення нотаріуса власність переходить від одного власника до іншого. Зручно, що багато нотаріусів зараз самі подають необхідні документи в реєстраційну палату і до податкової інспекції: самому вже не треба туди ходити. Раніше така послуга надавалася в основному юридичним особам, але зараз, наскільки я знаю, така практика «одного вікна» набуває все більшого поширення.

5 типів угод, які потрібно завіряти у нотаріуса

Дарування нерухомості в 5 питаннях і відповідях

Оскільки придбання ділянки і будівництво будинку здійснювалося в період шлюбу, то все майно, придбане в шлюбі, є спільною власністю подружжя незалежно від того, на чиє ім'я воно оформлено. Винятком з цього правила можуть бути тільки умови щодо білоруського режиму власності, встановлені подружжям добровільно в шлюбному договорі.

У Вашій ситуації для того щоб переоформити пойменовану нерухомість на Вас, тобто дружину, найпростішим і зрозумілим способом є укладання договору дарування, за яким чоловік дарує своїй дружині будинок і земельну ділянку. Після реєстрації переходу права власності на нерухомість на дружину для того, щоб залишити за нею повноцінне право володіння і розпорядження всією нерухомістю, доцільно укласти шлюбний договір і визначити правовий режим власності на зазначену нерухомість за дружиною.

Інший, більш складний варіант може виглядати таким чином: чоловік і жінка зараз укладають шлюбний договір, де визначають режим власності за дружиною і далі укладають договір про передачу землі і будинки, за яким чоловік передає нерухомість дружині. Право власності на підставі цих двох договорів реєструється на дружину.

Це робиться тільки шляхом оформлення шлюбного договору з нотаріальним оформленням і реєстрацією. Ви можете скласти такий договір на один тільки будинок або вказати і розпорядитися в ньому всім своїм майном. Для цього Вам треба взяти правовстановлюючі документи на будинок і на ділянку, свідоцтво про шлюб, паспорт свій і чоловіка, інші наявні у Вас документи і звернутися до районного нотаріуса за місцем знаходження нерухомості. Наприклад, якщо Ваш будинок розташований у Виборзькому районі Ленобласті, треба йти або до нотаріуса в Виборзі, або до нотаріуса з ліцензією на роботу по Ленінградській області.

10 фактів про шлюбних договорах

Шлюб, розлучення і ваша нерухомість

Оскільки будинок і земельну ділянку придбано в шлюбі, то вони є вашою спільною власністю (якщо немає шлюбного договору або іншого документа, що змінює статус власності подружжя) незалежно від того, на чиє ім'я вони оформлені. Перереєструвати ділянку на Вас за допомогою таких дій: за договором дарування (чоловік дарує Вам), договором купівлі-продажу (чоловік продає Вам), угодою від нотаріуса про розподіл шлюбного майна (чоловік не заперечує проти переоформлення даного майна на Вас). У будь-якому випадку необхідно розуміти, що для такого переоформлення буде потрібно угода - підстава і волевиявлення Вашого чоловіка.

Відповідно до Сімейного кодексу РФ, придбане вами з чоловіком майно (земельна ділянка і побудований на ній будинок) є спільно нажитим майном і вашої сумісною власністю. У такій ситуації чоловік не може розпоряджатися ним без Вашої згоди, навіть не дивлячись на те що всі документи оформлені на нього. Якщо Вам необхідно переоформити вказане майно на себе, це можна зробити шляхом укладення договору дарування, де Ваш чоловік виступає в ролі дарувальника, а Ви в ролі обдаровуваного, і за яким дарувальник безоплатно передає вказане майно обдаровуваному в власність. Після належної реєстрації такого договору Ви стаєте власником зазначеного майна (перерегістріруете його на себе). Однак в цьому випадку дарувальник втрачає всі права на вказане майно та припиняє право спільної власності, оскільки він добровільно відмовляється від спільно нажитого майна в Вашу користь.

Чоловік і дружина в даному випадку володіють цією нерухомістю спільно, в рівних частках. Тому подарувати її чоловік дружині ніяк не може, продати теж. Потрібно укладати угоду про розподіл майна, нажитого в період шлюбу, в якому буде вказано, що кожен чоловік володіє ½ частки цього майна. Після цього чоловік дарує дружині свою ½ частки, і вона стає повноцінною власницею. Перехід права реєструється в Росреестра.

Як перевести квартиру з частковою в одноосібну власність?

Мені подарували частку будинку. Які податки я повинна заплатити?

Так як ви придбали земельну ділянку в шлюбі, то він знаходиться у спільній сумісній власності, хоча в свідоцтві в графі «власник» і вказано Ваш чоловік. Якщо Ваш чоловік не заперечує і немає спору про право між вами, можливе укладання угоди про розподіл майна, нажитого в шлюбі. Для цього необхідно звернутися в нотаріальну контору, де буде складено даний документ. У ньому ви з чоловіком вкажете, що дана земельна ділянка є вашим особистим майном. Після підписання даної угоди необхідно звернутися в Реєстраційну службу, після чого Ви отримаєте свідоцтво про реєстрацію права на своє ім'я. При цьому в разі подальшого розділу спільно нажитий власності Ваш чоловік буде вважатися вже відмовилися від свого подружнього частки на дане майно.

Деякі пропонують провести дарування, то це не зовсім правильно, тому що на початку необхідно виділити ваші частки в спільному майні, і тоді Ваш чоловік може подарувати Вам свою частку. В іншому випадку в подальшому можливі суперечки з Реєстраційної службою або, в разі розлучення з чоловіком, вишукування того, чи законна була угода чи ні.

Шлюбний договір також не підходить через те, що судова практика по ньому не однозначна, і в період шлюбу Реєстраційна служба без судового рішення може не перереєструвати на Вас дане майно.

Взагалі переоформити власність на Ваше ім'я - це не складно. Ви можете скласти договір дарування між чоловіком і собою. Після реєстрації прав власності Вам видадуть виписки з реєстру на будинок та земельну ділянку. Після підписання договору дарування Вам потрібно буде подати документи в реєстраційну палату на нерухоме майно, так як свідчення на право власності зараз скасували. Так як ви є близькими родичами, ПДФО від вартості одержуваного майна ви платити не будете, але подати декларацію в ФНС зобов'язані. Втім, є невеликий нюанс. Якщо у Вашого чоловіка є батьки або, наприклад, діти від першого шлюбу, то в разі його смерті вони можуть в судовому порядку оскаржити договір дарування. І суд може визнати угоду недійсною. У гіршому випадку Ви втратите будинку і земельної ділянки, а в кращому майно буде поділено між спадкоємцями пропорційно до їхніх часток, Вам дістанеться якась частина. У цій ситуації Ви можете піти іншим шляхом і укласти з чоловіком договір купівлі-продажу, оскаржити який буде набагато складніше.

Текст підготувала Марія Гурєєва

НЕ пропустіть:

Всі матеріали рубрики «Хороше запитання»

Як купити квартиру, щоб при розлученні не ділити її з чоловіком?

Чи можу я виписати чоловіка з квартири без його відома?

15 статей про нерухомість, шлюб і розлучення

Статті не є юридичною консультацією. Будь-які рекомендації є приватною думкою авторів та запрошених експертів.

Як перевести квартиру з частковою в одноосібну власність?
Які податки я повинна заплатити?
Чи можу я виписати чоловіка з квартири без його відома?