Строительство »

Якщо директор порушує закон

  1. Зі статті ви дізнаєтесь:
  2. підробка підпису
  3. Наслідки порушення закону
  4. Як відмовити керівникові?

Дуже часто в роботі секретаря виникають ситуації, коли керівник порушує закон своїми діями. У цьому матеріалі ми детально розповімо, що робити, якщо директор порушує закон і як постаратися цього уникнути.

Зі статті ви дізнаєтесь:

Популярні порушення закону в роботі секретаря

Немає сенсу приховувати, що багато керівників організацій дуже часто нехтують деякими законами щодо правил оформлення ділових паперів. Більш того, дуже часто такі недобросовісні начальники вимагають і від своїх секретарів подібних вчинків. Причин для цього може бути дуже багато. І, звичайно, в більшості випадків це говорить про тотальне довіру своєму підлеглому. Однак, перш ніж сліпо слідувати вказівкам керівника, рекомендуємо Немає сенсу приховувати, що багато керівників організацій дуже часто нехтують деякими законами щодо правил оформлення ділових паперів розібратися, чи варто це того.

Багато секретарі бояться оскаржувати рішення і вказівки свого директора, боячись втратити робоче місце. Крім того, якщо подібні дії вже здійснювалися і не були виявлені, то відчуття безкарності дозволяє знову і знову порушувати закон. Але, перш ніж знову вчинити злочин (а будь-яке порушення закону таким і є), рекомендуємо спробувати уникнути цього або хоча и дізнатися про наслідки. У більшості випадків покарання може виявитися набагато серйозніше, ніж ви думали.

Найпопулярніше порушення закону начальником є ​​прохання підписати будь-який документ. При цьому підробляють підпис може належати кому завгодно. Від приналежності підпису і серйозності ділового паперу залежить міра покарання, яку понесе людина, яка виконав підробку. При цьому довести, що це було зроблено за розпорядженням керівника, буде дуже складно. Давайте розглянемо, які підписи найчастіше підробляють.

Читайте також:

підробка підпису

Перш за все необхідно відзначити, що підпис є одним з найважливіших реквізитів, що входять до складу документа. Вона повинна містити індивідуальний розчерк, розшифровку і найменування посади особи, яка поставила її на ділову папір. Необхідність підпису пояснюється тим, що багато документів повинні підписуватися саме цією людиною, в іншому випадку ділова папір не матиме юридичної сили. Таким чином стає зрозуміло, що підпис означає відповідальність і згоду з текстом відповідальної особи.

При цьому слід враховувати, що кожен розчерк індивідуальний. Повторити його, враховуючи всі особливості почерку, дуже складно. Звичайно, достовірність розчерку на малозначних документах ніхто не буде встановлювати (якщо підробка не кидається в очі), однак при необхідності будь-який фахівець-Почеркознавці зможе легко відрізнити оригінал від підробки.

Існують різні ситуації, в яких вас можуть попросити підробити підпис. Давайте розглянемо їх докладніше.

Підпис керівника. У багатьох організаціях дуже поширена ситуація, коли керівник довіряє своєму секретарю підпис документів від його особи. Як правило, це стосується документації, на яку сам директор не хоче витрачати свій час. Або при його відсутності на робочому місці він просить вас по телефону підписати за нього.

Підпис керівника в його присутності. Звичайно, можна зрозуміти, коли керівник фізично не може розписатися за причину своєї відсутності. Однак дуже часто від секретарів керівники просять підробити їх розпис в його присутності. Робити цього категорично не варто, далі ми розповімо чому.

Підпис іншої людини. Зрозуміло, що директор може попросити вас розписатися за іншу людину через його відсутність, терміновості і т.д. Однак необхідно чітко розуміти, що при виявленні підробки даний документ не матиме юридичної сили.

Підпис керівника без його відома. Якщо співробітники компанії просять вас підробити розчерк вашого керівника без його згоди, то слід відразу припиняти подібні прохання. Подібні самоуправства рідко доходять до кримінальних розглядів і найчастіше закінчуються моментальним звільненням.

Наслідки порушення закону

Логічно, що кожне порушення закону на роботі має ряд наслідків для всіх учасників. При цьому зовсім необов'язково, що ви особисто підробили документ або чийсь розчерк. Можна залучити до відповідальності навіть за поінформованість про вчинення злочину. А той факт, що ви не повідомили про це, буде розцінюватися як навмисне замовчування.

Найлегшим варіантом при виявленні підробки може стати визнання документа недійсним і відсутність подальших розглядів за цим фактом. У більш серйозних випадках за підробку документів передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Важливо! Вище ми вже писали про те, що директор може попросити вас поставити його розпис у його відсутність. При цьому законом допускається подібна заміна в деяких випадках навіть якщо у вас немає на це права. Наприклад, якщо директор попросив вас розписатися на договорі і виконує по ньому зобов'язання (від свого обличчя або від імені компанії), про що свідчать документи, то такий підпис буде вважатися дійсною.

Нижче в таблиці представлені основні види покарань, передбачені законом за нанесення підробку документів.

Вид угоди, в якій виявлена ​​підробка

покарання

Договір відчуження, дарування, обміну, продажу

Кримінальна відповідальність

Підробка документа державним службовцем або посадовою особою

Розцінюється як службове підроблення

Підробка або збут підкладеного документа з метою приховати інший злочин або полегшити його вчинення

примусові роботи на строк до чотирьох років або позбавлення волі на той самий строк

Використання завідомо підробленого документа

штраф у розмірі до вісімдесяти тисяч рублів або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період до шести місяців, або обов'язкові роботи на строк до чотирьохсот вісімдесяти годин, або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців

У тому випадку, якщо підробка не принесла особливих незручностей, вигоди і серйозних наслідків, то покаранням буде адміністративна відповідальність.

Довідка

Як відмовити керівникові?

Важливо розуміти, що таке порушення закону керівником, як примус вас до злочину буде дуже складно довести. Відомі випадки, коли директор компанії звалював всю відповідальність на працівників, доводжу свою непричетність. Тому, перш ніж розписуватися на документах, рекомендуємо відмовитися від цієї необхідності.

Щоб не розписуватися за керівника слід запропонувати замовити факсиміле. Наявність під рукою відбитка розчерку вашого директора назавжди позбавить вас від страху підробляти розчерк начальника. Крім того, рекомендуємо видати в організації правила, згідно з якими буде використовуватися факсиміле.

Також пропонуємо розглянути варіант про надання права підпису. Зробити це можна за допомогою звичайної довіреності, виписаної на ваше ім'я. Це дозволить вам розписуватися на певних документах за директора.

В інших випадках рекомендуємо утриматися від нанесення чужого автографа своєю рукою на будь-які документи. Особливо, якщо вас просить про це сам керівник. Повірте, краще втратити роботу, на якій змушують порушувати закон, ніж втратити свободу.

Читайте також: