Строительство »

Як оформити дарчу на квартиру між близькими родичами

 1. Переваги угоди дарування
 2. Поговоримо про документах
 3. оформлення дарчої
 4. Істотні умови договору
 5. Нюанси до тексту
 6. Державна реєстрація переходу права власності

Так, наші діти і онуки ростуть і дорослішають, а наші батьки стають літніми людьми. І в житті настає той момент, коли найпершим прийшов час покинути батьківське гніздо і почати самостійне життя, а що стосується старшого покоління, їм, звичайно ж, буде комфортніше передати свій будинок або квартиру дітям. У цих ситуаціях часто старше покоління змінюється квартирами з молодшими. Але як же слід правильно оформляти даний обмін за допомогою оформлення дарчої? У нашій сьогоднішній статті ми розповімо вам про стандартні методи вирішення юридичних питань. Але все ж кожен випадок індивідуальний.

Але все ж кожен випадок індивідуальний

Переваги угоди дарування

Якщо ви прочитаєте цю статтю, то дізнаєтеся про те, як оформити дарчу на квартиру між близькими родичами. Варто відзначити відразу те, що даний метод передачі прав власності на нерухомість один з найпростіших. Але незважаючи на це, він містить кілька незаперечних переваг. Договір дарування дуже важко заперечити іншим особам, оскільки колишній власник ще не вмер і може самостійно підтвердити своє рішення. Крім цього, колишній господар квартири має право оскаржити угоду, якщо зможе підтвердити факт шахрайства обдаровуваного людини. Договір може бути оформлений через нотаріуса, саме така угода може повністю гарантувати її чистоту і надійність. Крім цього, займаючись оформленням договору дарування нерухомості, між усіма близькими родичами послуги нотаріуса обійдуться не дуже дорого.

Поговоримо про документах

Ви вже зрозуміли те, що дарчий на квартиру має свої плюси і мінуси. І про них ми говорили вище. Більшість батьків бажають оформити дарчу на квартиру, оскільки знають, якщо матиме місце розлучення дітей, то дана власність не буде підлягати розділу. Якщо врахувати статистику з розлучень в нашій країні, то, швидше за все вони мають рацію на сто відсотків. Нижче варто розповісти про тих паперах, які необхідні в такому випадку.

Для оформлення договору дарування нерухомості близькому родичу знадобиться зібрати наступний пакет документів:

 1. Заява від обох сторін про державну реєстрацію договору, а також про реєстрацію переходу прав власності на квартиру.
 2. Квитанція про оплату держмита.
 3. Документи, що засвідчують особу дарувальника і обдаровуваного.
 4. Довіреності на представників обох сторін, а також паспорта останніх.
 5. Свідоцтво про постановку на облік в податковому органі.
 6. Кадастровий паспорт на нерухомість, або техпаспорт.
 7. Документи, які можуть підтвердити право власності на нерухомість.
 8. Згода чоловіка дарувальника, завірена нотаріально, або документ, який може підтвердити те, що він не перебуває в шлюбі.
 9. Довідка з БТІ про вартість на нерухомість.
 10. Виписка з будинкової книги про всіх тих, хто проживає в квартирі на момент оформлення угоди.

Якщо ж в квартирі проживають діти, то додатково знадобиться дозвіл на оформлення угоди від органів опіки та піклування.

Дарчий на квартиру. зразок:

зразок:

оформлення дарчої

Виріши дізнатися, як оформити дарчу на квартиру на дочку і які потрібні документи? То вам варто відноситься до вищеописаних відомостями дуже уважно. Для проведення операції в нотаріальній конторі необхідно обов'язкову присутність обох сторін угоди. Є типовий зразок, за яким необхідно оформляти договір дарування нерухомості родичу.

Так, наприклад, в основному тексті необхідно обов'язково обумовити:

 • місце і дату оформлення дарчої;
 • паспортні дані обох сторін угоди;
 • адреса предмета дарування;
 • загальна і корисна площа квартири;
 • поверховість будівлі і поверх;
 • перелік правовстановлюючої документації;
 • найменування органів реєстрації;
 • дата реєстрації;
 • основні умови оформлення угоди.

В окремих випадках в договорі дарування можуть обумовлюватися додатково права дарувальника на відгук угоди у зв'язку зі смертю обдаровуваного, передача прав власності на нерухомість і дата угоди в самому кінці договір дарування необхідно вказати перелік додається документації і проставити підписи сторін. Після того, як дарчий буде підписана, весь пакет документації передається в УФРС для проведення державної реєстрації переходу прав власності.

Істотні умови договору

До даних умов договору, як правило, відносяться всі ті умови, які відносяться до основного предмету дарування і до власника квартири. Всі ці умови обов'язково повинні бути обумовлені в договорі. Вони не повинні мати двоякого трактування. Кожен пункт в договорі обов'язково має бути підтверджений документально. У момент підписання договору дарування основними умовами є: згода співвласників і дружина на оформлення угоди. Діти, які ще не досягли 18 років, можуть виступити лише в ролі обдаровуваного. Та угода, при якій неповнолітній громадянин може самостійно розпоряджатися нерухомістю, не буде зареєстрований в реєстрі. Вона завжди може бути оскаржена в судовому порядку. Громадяни, які були визнані недієздатними, можуть виступати в ролі обдаровуваного без будь-яких обмежень. У цій ситуації від їх особи діятиме їхній власний попечитель.

Прочитайте статтю сайту: Які пільги покладені пенсіонеру, якщо у нього великий трудовий стаж

Нюанси до тексту

Тепер ви знаєте про те, як оформити дарчу на квартиру на сина і які потрібні документи при цьому. У договорі дарування необхідно чітко і детально обговорити всі основні умови дарування, за якими може статися спірна ситуація. У тексті необхідно відобразити наступні положення: подарована нерухомість не стане спільною власністю подружжя, навіть в тому випадку, якщо квартира була передана в період барка. Але все ж, при здійсненні тих чи інших дій з нерухомістю в майбутньому, дозвіл на угоду від чоловіка буде обов'язковим. Оформлення угоди може проводитися довіреними громадянами тільки при наявності довіреності, оформленої нотаріально. В окремих випадках обдарований має право відмовитися від подарунка. В такому випадку, в договорі дарування обов'язково повинні обумовлюватися умови даного кроку. Зразок договору дарування нерухомості найближчого родича ви можете завантажити тут.

Державна реєстрація переходу права власності

Нерідко в такому випадку виникає питання, де оформити дарчу на квартиру. Для можливості вступу в права на передану квартиру договір дарування обов'язково повинен проходити процедуру держреєстрації. Для цього буде потрібно наступний пакет документів:

 • Заява обох сторін договору, або уповноважених громадян.
 • Документ, який підтверджує оплату держмита.
 • Копії та оригінали документів договору дарування.
 • Копії та оригінали правовстановлюючої документації.

Важливі моменти визнання договору дарування недійсним

Варто відзначити те, що дарчий на квартиру має свою певну вартість оформлення. Податки повинні оплачуватися в державну казну. І про це повинні пам'ятати всі, хто займається цією процедурою. Однак зараз важливо розповісти про інших моментах.

Отже, в основному, договір дарування дуже важко заперечити. Передача власності проводиться тією особою, який знаходиться в здоровому глузді і пам'яті. З цієї причини, дійсність здійснюють операції може бути в будь-який момент підтверджена самим дарувальником. Додаткові гарантії щодо чистоти проведення угода надає її нотаріальна реєстрація.

Крім цього, необхідно пам'ятати і ті моменти, коли оформлення договору дарування попросту неможливо:

Неможливо оформити договір в тому випадку, якщо в якості дарувальника виступає неповнолітній або недієздатний громадянин.

Неможливо дарування державному службовцю. Лише в разі, якщо власник переданої квартири не доводиться йому близьким родичем. Наприклад, пацієнт будь-якого лікувального закладу не має право подарувати свою нерухомість медичному персоналу цієї клініки.

Незаконною може бути визнана та угода, в якій одна комерційна компанія дарує нерухомість іншої комерційної організації. Сам же дарувальник має право заперечити дану угоду. Це можливо зробити в наступному випадку: в разі, якщо в момент проведення операції одна зі сторін була завчасно введена в оману. Наприклад, якщо за місце договору купівлі-продажу власнику обманом було запропоновано підписати договір дарування.

У тому випадку, якщо обдарований громадянин завдав тяжкі тілесні ушкодження колишньому власнику або заподіяв тілесні ушкодження членам його сім'ї.

У разі, якщо об'єкту дарування було завдано непоправної шкоди, який може привести до його повної втрати. Припустимо, в тому випадку, якщо новий власник веде неправильний і аморальних спосіб життя, не може підтримувати квартиру в належному стані, або веде асоціальний спосіб життя (вживає наркотичні засоби, і зловживає спиртними напоями). Таким чином, він просто може влаштувати пожежу в квартирі або потоп.

Якщо у своїй квартирі новий власник не здійснює ремонт каналізації та мереж водопостачання, який було обговорено в договорі дарування.

Зрозуміло, процес оскарження проводиться в суді і для цього у самого дарувальника повинні обов'язково бути вагомі докази для скасування підписаного договору. Саме для того, щоб уникнути цих випадків, таку угоду необхідно оформляти нотаріально. Правильно оформлений договір дарування може забезпечити чітке виконання волі дарувальника. Він не може бути оскаржений в майбутньому іншими спадкоємцями. Саме з цієї причини, він такий популярний.

Подивіться відео по темі: Оформлення дарчої.

Але як же слід правильно оформляти даний обмін за допомогою оформлення дарчої?