Строительство »

5 правил оформлення закордонної нерухомості в спадок

ПРАВИЛО 1.

Уважно вибирати країну

Якщо ви тільки подумує про придбання нерухомості за кордоном, перш за все вам необхідно з особливою ретельністю підійти до вибору країни, в якій буде перебувати «другий дім». При цьому варто враховувати не тільки такі «логічні» чинники як рентабельність нерухомості, її розташування та загальні характеристики, але і вивчити особливості місцевого законодавства в питаннях спадщини. Ознайомитися з ними вам допоможе професійний ріелтор або юрист, і цим етапом в пошуку «ідеального об'єкта» не варто нехтувати. «Попереджений - значить озброєний», і можливих несподіванок у вигляді величезних податків на спадщину або відсутності можливості для постійного проживання можна уникнути, просто правильно вибравши країну. Бажано відразу зрозуміти, чи можна згодом претендувати на отримання виду на проживання або громадянства держави, в якому купується нерухомість, а також «зважити» суми всіх податкових платежів. Наприклад, на Кіпрі, крім відсутності податку на спадщину та дарування, при інвестиціях в економіку країни в розмірі € 2 млн, покупець нерухомості може претендувати на отримання громадянства, і отримати паспорт країни можна вже через шість місяців після подачі заяви.

ПРАВИЛО 2.

Враховувати нюанси законодавства

Право власності на нерухомість за кордоном включає в себе питання міжнародного права і оподаткування, які стосуються спадкуванню і дарування. Якщо власник зарубіжної нерухомості не проживає на її території постійно, то враховується законодавство і спадкове право двох країн. При цьому, країна розташування об'єкта може мати власні правила і податкові закони, які можуть кардинальним чином відрізнятися від російських. Часом в Європі зустрічаються досить архаїчні традиції щодо цього питання. Так, у Франції до 1819 року майно іноземця автоматично переходило державі, і сьогодні французьке законодавство також «ускладнює» життя іноземним власникам: на нерухомість, розташовану у Франції, поширюється виключно французьке спадкове право. Це означає, що навіть договори спадкування не завжди зізнаються в повній мірі. У деяких країнах, таких як Іспанія, можливий вибір застосовного законодавства. Однак в Італії і багатьох інших державах до питанням спадкування застосовується закон громадянства заповідача. Тобто, наприклад, якщо громадянин Австралії після смерті залишить нерухомість в Італії, на неї буде поширюватися австралійське спадкове право. І таких нюансів сотні!

ПРАВИЛО 3.

Правильно скласти заповіт

Всім, хто піклується про своїх майбутніх спадкоємців, варто мати на увазі, що при наявності заповіту його зміст має переважне значення і вирішує безліч спірних моментів. Що стосується форми і особливостей складання заповіту, то вона залежить від вимог відповідної правової системи тієї чи іншої держави. При складанні документа враховуються положення міжнародних конвенцій, зокрема, Гаазької конвенції від 5 жовтня 1961 року про колізії законів, які стосуються форми заповідальних розпоряджень. Дуже важливо завчасно скласти заповіт або розглянути можливість передачі закордонної нерухомості в якості подарунку. Тут власнику доведеться зіткнутися з масою нюансів. Так, включення нерухомості або її частин в холдингову компанію, траст або сімейний фонд може стати способом ефективного планування успадкування. Для того щоб максимально вигідно розпорядитися своїми активами, необхідно заручитися допомогою професійного адвоката, оскільки самостійно розібратися в тонкощах законодавства зарубіжних країн дуже і дуже складно.

ПРАВИЛО 4.

Заздалегідь розрахувати податки

Отримання спадщини - це завжди оплата відповідних податків. Так, в США ставка податку на спадщину може досягати 55%. У Європі, за винятком Кіпру та Австрії, які скасували податок на спадщину, ставки можуть становити 20-30% від ринкової вартості нерухомості, навіть якщо спадкування відбувається між подружжям і близькими родичами. У разі успадкування особами, які не є близькими родичами, сума податку може легко дійти до 60%, як, наприклад, у Франції. В Іспанії гранична ставка податку при передачі спадщини на користь заможних осіб, які не є родичами, становить 81,6% (як і в Бельгії - 80%). У Великобританії ставка податку на спадщину - 40%, а на Мальті - всього 5%. Відсутні податки на Багамських островах, в Сент-Кітс і Невіс і в Канаді.

ПРАВИЛО 5.

Знати відповіді на головні питання

Перш ніж купувати нерухомість за кордоном, потенційний власник повинен отримати відповіді на кілька важливих питань:

  1. Спадкове право якої країни (країн) буде застосовуватися до обраного об'єкта - і чи можна вибрати застосовне законодавство самостійно?
  2. Які органи і суди відповідають за вирішення справ про спадщину в цій країні - і наскільки просто або складно вирішуються в них спірні питання?
  3. Де і в якому розмірі повинен сплачуватися податок на спадкування у разі смерті заявника - і чи можна знизити або навіть уникнути сплати цього податку, зробивши відповідні заходи.

П'ять порад експерта власникам закордонної нерухомості щодо майбутнього успадкування

  1. Заздалегідь подбайте станом своїх активів і залиште своїм спадкоємцям заповіт;
  2. При складанні заповіту звертайтеся до юриста в тій країні, де знаходиться власність;
  3. Вибирайте нерухомість в державі, яке надає можливість отримати вид на проживання або громадянство.
  4. Заздалегідь продумайте форму володіння нерухомістю (траст або сімейний фонд);
  5. Живіть довго і щасливо!

Портал HomesOverseas. ru дякує за допомогу в підготовці статті Ірину Симонян, директора з маркетингу компанії Henley & Partners

photocredits: дмитрий кругляк / flickr

HomesOverseas.ru

Які органи і суди відповідають за вирішення справ про спадщину в цій країні - і наскільки просто або складно вирішуються в них спірні питання?