Строительство »

Нотаріальна форма довіреності, завірення довіреності

  1. Випадки, при яких вимагається нотаріальне завірення довіреності
  2. Нотаріальна форма довіреності

У ряді випадків для надання законної сили довіреності, нормативно-правові акти вимагають її нотаріального посвідчення. Це пояснюється або високою цінністю предмета довіреності, або особливістю юридично значущих дій, які збирається зробити повірений.

Випадки, при яких вимагається нотаріальне завірення довіреності

У ряді випадків для надання законної сили довіреності, нормативно-правові акти вимагають її нотаріального посвідчення

У зв'язку з набранням законної сили змін до низки статей Цивільного Кодексу Росії, коло дій, на вчинення яких необхідно представити довіреність, засвідчену нотаріально, змінився. Раніше полегшення документа в дану форму потрібно в разі передачі повноважень по праву передоручення або ж скоєння повіреним угоди через нотаріуса.

Тепер до них додалося правило про необхідність нотаріального завірення довіреності, яка передбачає повноваження щодо державної реєстрації прав, переходу прав, угод, а також повноваження щодо розпорядження правами або майном, зареєстрованим в будь-яких державних реєстрах. До нього можуть ставитися не тільки об'єкти нерухомості, але і документарні та бездокументарні акції, автотранспортні засоби, частки в статутному капіталі товариств.

Нормативно-правові норми цивільного кодексу, що діють із вересня цього року, скасували обов'язок юридичних осіб здійснювати довіреності по праву передоручення в нотаріальній формі. Тепер керівники філій, структурних підрозділів організацій, має право самостійно оформляти такі доручення на фірмових бланках з проставленням печатки і підпису.

Слід зазначити, що нотаріальна форма довіреності обов'язкова і в інших випадках, передбачених нормативно-правовими актами, що діють в Російській Федерації. Найчастіше, багато державних органів і інші організації вимагають надання доручення, завіреного у нотаріуса, хоча прямої вказівки на це в законі немає. В основному такий обов'язок передбачений у внутрішніх розпорядженнях і наказах таких відомств і установ.

Також, довіритель і його представник можуть обопільно прийти до думки, що доручення повинно бути завірено нотаріально, для додання йому великий юридичної значимості.

Нотаріальна форма довіреності

Процес облечения документа в нотаріальну форму, являє собою проставлення на його тексті посвідчувального напису нотаріуса, його підпису і відбитка печатки. Юридичні особи мають право звернутися в контору з уже готовим екземпляром довіреності, виготовленому на власному фірмовому бланку. В даному випадку нотаріус використовуючи машинописну техніку, завдає на бланк напис, встановленого органами юстиції зразка, підписує документ і проставляє печатку.

У всіх інших випадках, нотаріус самостійно виготовляє проект довіреності. Це пояснюється спільним вимогою Міністерства Юстиції та Федеральної нотаріальної палати Росії про те, що документи, що засвідчуються нотаріусом повинні бути оформлені на бланках єдиного зразка. Вони мають кілька ступенів захисту, унікальний серійний номер, в якому вказано код регіону скоєння даного дії.

За нотаріальне завірення довіреності стягується оплата, що складається з двох аспектів:

  • нотаріального тарифу;
  • вартості послуг правового та технічного характеру.

Незважаючи на те, що засвідчити даний документ далеко не дешево, багато громадян за власною ініціативою вибирають саме нотаріальну форму довіреності. Це пояснюється тим, що участь нотаріуса забезпечує додатковий захист прав та інтересів як довірителя, так і повіреного.