Строительство »

«Я сподіваюся на зустріч Путіна і Макрона»

  1. довідка

Сьогодні Володимир Путін і Емманюель Макрон обговорять в Парижі питання «міжнародного порядку»: від Сирії до України. Анжеліка Сущенко, дружина заарештованого минулої осені в Москві українського журналіста Романа Сущенко, сподівається, що «високі сторони» знайдуть час, щоб обговорити можливість його звільнення.

Все-таки до арешту він шість років працював власним кореспондентом агентства «Укрінформ» в Парижі, був акредитований при МЗС Франції. До того ж, «Репортери без кордонів» назвали Романа заручником конфлікту між Росією і Україною.

На питання «Нової» Анжеліка Сущенко погодилася відповісти тільки письмово.

Сьогодні Володимир Путін і Емманюель Макрон обговорять в Парижі питання «міжнародного порядку»: від Сирії до України

Анжеліка Сущенко на прийомі у президента України / кадр Youtube

- Анжеліка, лист Романа Сущенко, яке його адвокат Фейгін передав до канцелярії французького президента Еммануеля Макрона, було написано спеціально до візиту Володимир Путіна?

- Роман збирався написати президенту Макрона раніше, відразу після перемоги на виборах. Візит Путіна адже не планувався заздалегідь. Так що тут збіг ненавмисне. Лист Романа, як і всі інші звернення нашої сім'ї (сама Анжеліка на минулому тижні написала лист дружині Макрона - Прим. ред. ), Мають на меті залучити до вирішення цієї проблеми мимоволі залучені в неї боку. Роман - український журналіст, який працював у Франції і заарештований в Росії. Коло таких потенційних учасників переговорів очевидний.

- У грудні Роман написав листа ще й президенту Олланду. Чи був якийсь відповідь? Робив чи Єлисейський палац якісь кроки?

- Відповіді не було / ... /, але свою роль лист зіграло, про що можна судити по обговоренню / питання Романа / в МЗС Франції тоді ж в листопаді 2016 го і деяким заявою, поданою за цим подіям.

довідка

Журналіст Роман Сущенко був затриманий в Москві 30 вересня 2016 року за підозрою в шпигунстві. За словами його адвоката Марка Фейгіна, журналіст приїхав в Москву до родичів. У Москві неназваний чоловік (розголошувати деталі цього «секретного справи» заборонено), з яким Роман знаком 28 років, передав йому якийсь жорсткий диск. Романа затримали під час передачі диска. Тепер звільнити Сущенко можна тільки в результаті обміну, вважає адвокат, впевнений, що у цій справі (як і у справі Савченко) буде винесено обвинувальний вирок. Для того, щоб обмін відбувся швидше, адвокат намагається надати справі Сущенко максимальний розголос. Ім'я Сущенко внесено в український список на обмін військовополоненими, тепер необхідна відмашка Путіна - стверджував Фейгін під час свого візиту в Париж в листопаді-грудні 2016 року.

- Після зустрічі Путіна і Макрона запланована прес-конференція. Якби у вас була можливість на ній опинитися і сказати що-небудь російському президенту, що б ви йому сказали?

- ... Запитала б про те, наскільки вважає для себе допустимим глава такої держави, як Росія, мати витратою своєї політики долю маленького хлопчика, нашого з Романом сина, залишивши його без батька.

- 9-річний Максим, ваш син, відправляв в грудні відео-послання Путіну, але ось ще і написав йому лист зовсім недавно. Що в цьому листі? Коли і як воно було відправлено, і вчинив якийсь відповідь з боку Кремля?

- Лист дійшов, відеозвернення напевно теж. Ну а відповіді ми іншого й не чекаємо, крім повернення Романа додому. (22 травня Дмитро Пєсков заявив, що Путіну «дійсно було передано лист, написаний дитиною». «Але це зовсім не змінює суті обвинувачення пану Сущенко. Це пов'язано з його діяльністю, спрямованої проти нашої держави», - додав прес-секретар президента РФ - прим. ред.).

- Як Максим переживає розлуку з батьком?

- Слава Богу, наш хлопчик в батька і переживає так, як це б робив Рома. Цілком спокійно. А для всього іншого у нього є мама.

- У кінці березня ви були у Романа в Лефортовської в'язниці. Як він себе почуває?

- У Романа я була одна, без дітей. Цей візит - результат прямих телефонних переговорів Путіна і президента України Порошенко. Ми з Романом спілкувалися через скло. Він розповів, що у нього все гаразд. На відміну від інших українців, що сидять в російських в'язницях, йому куди більше пощастило з увагою до його справі, допомогою близьких, друзів, консульських працівників в Москві ... Він не хворіє і все необхідне є. В'язничний побут приблизно всюди в Росії однаковий. Роман не нарікає.

- Про що ви говорили Петру Порошенко, який прийняв вас у лютому в Києві? Чи обіцяв він що-небудь, які перспективи змалював?

Сім'я Романа Сущенко (Анжеліка в центрі, праворуч син Романа 9-річний Максим) на прийомі у Петра Порошенка. Фото: прес-служба президента України

- Ми говорили про Романа. Він обіцяв і дотримується своїх обіцянок. Звичайно, завжди думаєш, що можна краще і ще більше ... Але того, що ми знаємо, нам достатньо.

- Ви зараз в Києві. Чи пов'язаний ваш від'їзд з Парижа з арештом Романа? Чи збираєтеся повернутися до Франції?

- Звичайно, для нас все сталося несподівано і залишати Париж ми не планували. Втім, ми раді, що вдома, в Україні. Нам допомагають, і ми не одні ... Звільнення Романа куди важливіше місця, де жити. Так що навіть згадувати не буду.

- 18 травня суд прийняв рішення залишити Романа у в'язниці ще як мінімум до 30 червня. Як рухається підготовка справи до судового процесу? Чи є надія, що він відбудеться незабаром після цієї дати?

- Ілюзій з цього приводу ми особливо не маємо. Я обізнана про те, що відбувається в справі в тій мірі, яка не зашкодить Роману і його захисту.

Ми покладаємося на рішення проблеми справи Романа в гуманітарному аспекті, як це вже було з деякими попередніми справами українців.

Із найболючіших для нас зараз проблем залишається та, що адміністрація СІЗО ( «Лефортово» - Прим. Ред.) Повністю припинила наше спілкування поштою.

Роман не може отримати з лютого наші листи і малюнки сина Максима, і ми не отримуємо від нього ніяких листів.

Ну, можливо, це такий тиск на Романа. Хоча ми і з цим справляємося, завдяки відвідинам адвоката і українського консула.

Чи був якийсь відповідь?
Робив чи Єлисейський палац якісь кроки?
Якби у вас була можливість на ній опинитися і сказати що-небудь російському президенту, що б ви йому сказали?
Що в цьому листі?
Коли і як воно було відправлено, і вчинив якийсь відповідь з боку Кремля?
Як Максим переживає розлуку з батьком?
Як він себе почуває?
Про що ви говорили Петру Порошенко, який прийняв вас у лютому в Києві?
Чи обіцяв він що-небудь, які перспективи змалював?
Чи пов'язаний ваш від'їзд з Парижа з арештом Романа?