Строительство »

Як вибрати битовку: види, вибір матеріали виготовлення і розміру приміщення

  1. види побутівок
  2. Вибір планування битовки
  3. Вибір оптимального розміру приміщення
  4. Внутрішнє оздоблення

Для того щоб отримати над головою тимчасову кришку необхідно скористатися простою дачної або будівельної побутівкою

Для того щоб отримати над головою тимчасову кришку необхідно скористатися простою дачної або будівельної побутівкою. Однак, з огляду на те, що вони бувають різні необхідно вибрати ту, яка підійде в конкретній ситуації.

види побутівок

види побутівок

Всі існуючі битовки можна поділити на кілька видів - за призначенням або матеріалом виготовлення.

Каркас може бути виконаний з дерева або металу.

Планування - одна або кілька кімнат, наявність тамбура, туалету, душа або ж це тільки приміщення житлового або господарського характеру.

Довжина - може починатися від 2 метрів і досягати 7мі.

Матеріалом внутрішньої і зовнішньої обробки може служити оргалит, блок-хаус, панелі ПВХ, метал в листовій формі, вагонка та інші оздоблювальні матеріали.

Матеріалом внутрішньої і зовнішньої обробки може служити оргалит, блок-хаус, панелі ПВХ, метал в листовій формі, вагонка та інші оздоблювальні матеріали

Дерев'яні побутівки свідомо служать недовго, тому спочатку їх слід розглядати як тимчасовий варіант. Їх важко перепродати, вони вимогливі в плані догляду та обслуговування, транспортування дерев'яної побутівки досить складна, так як вони легко ламаються. Однак є у побутівок і свої плюси - на заміській ділянці вони виглядають набагато естетичніше, та й цінник у них значно нижче.

Металевий варіант прослужить набагато довше, та й функціональна сторона тут дещо ширше. Часом такі битовки називають блок-контейнерами, так з них можна зібрати ціле блочне будівля мобільного типу і перевозити їх можна на будь-якій платформі без будь-яких особливих пересторог. Подібні битовки для проживання можна вибрати на https://gde-bytovki.ru/shop/bytovki-dlya-prozhivaniya/ .

Металеві побутівки здаються в оренду через їх довговічності і простоти транспортування. Численні перевезення їм не страшні.

Побутовки з каркасом з металу набули більшого поширення, особливо на будівництві і на неосвоєних територіях, де з них можна створити ціле містечко для робітників.

Вибір планування битовки

Вибір планування битовки

Найпростіший варіант - це коробка без будь-яких перегородок. Якщо потрібен недорогий варіант для обіду або в якості роздягальні робітників - то така побутівка кращий варіант. До того ж по закінченню робіт з неї можна зробити сарай або майстерню. Переобладнати під інші потреби буде дуже просто.

Побутівка-сорочечка - це приміщення з двома кімнатами і тамбуром. Тут можна організувати житлову кімнату та кухню або кімната відпочинку і склад інструменту.

Якщо побутівка розглядається, як житлове приміщення на тривалий термін, то краще всього вибрати битовку з тамбуром, декількома приміщеннями і кухнею. Не зайвими виявляться туалет і душ. Тамбур допоможе захистити житлові приміщення від бруду і холоду. Подібні битовки часто беруть на дачу. Вибрати такі можна на https://gde-bytovki.ru/shop/bytovki-dlya-dachi/ .

Вибір оптимального розміру приміщення

Стандартна побутівка, яку можна зустріти в продажу не перевищує 7 метрів в довжину. Це пояснюється тим, що транспортують їх на звичайних вантажівках і для цього не потрібно будь-якого дозволу.
Найпоширеніші варіанти побутівок мають такі розміри:

  • 4 х 2,3 метра - недорогий варіант житлового або підсобного призначення;
  • 5 х 2,3 метра - модель незначно відрізняється від наступного варіанта в плані розміру, але має відмінності в ціні, для тих, хто хоче заощадити відмінний варіант;
  • 6 х 2,3 метра - один з найбільш затребуваних варіантів, підійде для тривалого користування, може вмістити до 6 осіб, чого цілком вистачить і для розміщення робітників і подальшого проживання сім'ї;
  • 7 х 2,3 метра - варіант, який може замінити тимчасово або на постійній основі дачний будиночок, досить велике приміщення, яке за ціною значно дешевше дачного будиночка.

Крім того на ринку можна відшукати й інші варіанти, наприклад, невеликі битовки довжиною всього 3 метри. Вони підійдуть для зберігання інвентарю або розміщення сторожа.

Внутрішнє оздоблення

Внутрішнє оздоблення

Цілком очевидно, що від внутрішньої обробки буде залежати ціна побутівки. Найдешевший варіант - це обробка з оргаліту. Підійде в тому випадку, якщо побутівка потрібна на невеликий термін для розміщення робітників. Крім того немає сенсу переплачувати зайві гроші, якщо побутівка буде призначена для зберігання інвентарю або інструменту.

Вагонка дорожчий варіант, але і виглядає вона значно краще. Якщо приміщення необхідно для відпочинку, то краще зупинитися на обробці з вагонки. Крім того вона має певну вологостійкість. Досить часто вагонка служить і матеріалом для зовнішньої обробки, від якості її обробки залежить її ціна, і відповідно зовнішній вигляд побутівки.

Найбільш дорогий варіант обробки - це імітація дерев'яного бруса. Виглядає такий варіант на порядок краще, але і коштує він дорожче. Крім того ціна на даний матеріал залежить від класу бруса.

При виборі матеріалу для обробки варто точно усвідомлювати для яких цілей потрібна вагонка і, виходячи з цього грамотно розпорядитися грошима.

Перераховані вище поради допоможуть розібратися з різноманіттям варіантів і вибрати той, який найкраще підійде за ціною, якістю і призначенням.