Строительство »

Така ось Німеччина Німці і пляшки

Німецьке слово `Pfand` перекладається як" заставу "і з ним я познайомилася ще до свого життя в Німеччині, на уроках німецької мови. Але тоді використовувати це слово правильно було важко, так як в звичному побуті не було такого поняття. А в Німеччині це слово - обов'язкове і застосовується скрізь і всіма.

Пфанд - це те, що платить кожен клієнт, купуючи напої в пластикових, алюмінієвих і деяких скляних пляшках. Тобто, якщо 1,5 літра мінеральної води коштують 19 центів, то доведеться сплатити 19 центів + ​​25 центів за тару. Гроші за пляшки вам обов'язково повернуть, як тільки ви вип'єте свій напій і принесете пляшку назад в магазин.

Не за все пляшки потрібно платити пфанд, а тільки за ті, на яких стоїть такий ось значок:

Не за все пляшки потрібно платити пфанд, а тільки за ті, на яких стоїть такий ось значок:


Майже в кожному супермаркеті Німеччини на вході стоять автомати з прийому пляшок. Ставите туди порожню ємність або кілька, і автомат випльовує квиток, на якому вказано скільки пляшок ви здали і скільки грошенят вам повернуть на касі. Покупець використовує це квиток, щоб частково розплатитися за нові покупки, а юні німці воліють отримати від касира хоч і невелику, але готівку.

Кожен німець збирає пластикові та алюмінієві пляшки будинку, щоб потім знову віднести їх в магазин і отримати свої кровні гроші. До речі, на деяких російських форумах читала таке: "Німці жадібні, тому що вони здають пляшки". Але за ці пляшки вони адже залишають заставу, причому тут "жадібні"?

Німці люблять мінеральну воду, і маленька сім'я, що складається з двох чоловік щосуботи їздить в супермаркет і привозить звідти як мінімум 10-12 пляшок напоїв в оплаченої тарі. Деякі навіть заливають мінеральну воду в чайник і кавоварку, особливо в нашій гірській місцевості, де у воді з-під крана міститься велика кількість вапна.

Давайте тепер підрахуємо: 12 пляшок по 25 центів - це 3 євро. Трохи. Але за місяць це вже 12 євро. Теж трохи? Нагадаю, що німці люблять рахувати прибутки і витрати за рік. А за рік - це вже 144 євро. Навіщо ж викидати таку суму, коли пляшки можна здати. До всього іншого - внести маленьку лепту в захист екології планети. До того ж багато німців дуже люблять пиво і лимонад, а за тару від цих напоїв теж потрібно платити.

Слово "пфанд" використовується не тільки по відношенню до пляшок ...

На вуличному святі або різдвяному ярмарку всі п'ють алкогольні та безалкогольні напої, які розливаються в склянки й кухлі. Заплатити потрібно не тільки за напій, а й внести заставу за стакан, і причому не якихось 25 центів, а 2 або навіть 3 євро. Це робиться для того, щоб посуд поверталася назад, а не неслася по домівках і не розбивалася по кутах.

Якщо ви хочете скористатися візком в супермаркеті, то повинні покласти в отвір візки 1 або 2 -евровую монетку. Це для того, щоб, зробивши покупки, ви повернули помічницю-візок на місце і закріпили до її колегам і тоді вона із задоволенням виплюне вашу грошики назад. Це теж свого роду "заставу".

Та ж сама система використовується і в багатьох музеях Німеччини. Хочете скористатися шафкою, щоб не тягати верхній одяг і сумки на протязі всієї музейної екскурсії? Тоді вам треба знову монетка, інакше ви просто не зможете повернути ключик ящика і вже тим більше витягнути його звідти. Можна вішати куртки і у вільній зоні, але музей не несе відповідальності за їх пропажу.

Не так давно один з магазинів побутової хімії та парфумерії DM випустив в продаж "Pfandtasche" - так звані заставні сумки. Це яскраві авоськи, призначені для покупок. Коштує така сумка 2 євро. Як тільки ви захочете, вам обміняють її на нову аналогічну. Тобто заплативши одного разу два євро, у вас завжди буде ця сумка. Порвалася? Забруднилася? Сміливо несіть назад в магазин і отримуйте нову. Набридла? Вам повернуть ваші 2 євро.

А одного разу в іншому парфумерному магазині була дуже приваблива акція. Потрібно було принести упаковку від старої туші Лореаль, і тоді нову туш можна було купити на 3 євро дешевше. Хоча слово "пфанд" не використовувалося, але логічно його до цієї акції застосувати.

Ну хіба "жадібністю" можна назвати все перераховане? По-моєму не інакше як `порядком`. А порядок повинен бути у всьому!

Рекомендую також подивитися:

Але за ці пляшки вони адже залишають заставу, причому тут "жадібні"?
Теж трохи?
Хочете скористатися шафкою, щоб не тягати верхній одяг і сумки на протязі всієї музейної екскурсії?
Порвалася?
Забруднилася?
Набридла?
Ну хіба "жадібністю" можна назвати все перераховане?