Строительство »

«Дружня ікра» з Чехії

Фото: ЧТК   Вченим воднянского Факультету рибництва Південночеський університету міста Чеські Будейовіце вдалося і народ нагодувати, і рибу залишити неушкодженою Фото: ЧТК Вченим воднянского Факультету рибництва Південночеський університету міста Чеські Будейовіце вдалося і народ нагодувати, і рибу залишити неушкодженою. Якщо в якомусь магазині, а продукт зареєстрований для всієї території ЄС і, швидше за все, в майбутньому його можна буде придбати не тільки в місцевій університетській лаві, попадеться на очі баночка з написом - Sturgeon friendly Caviar (Дружня осетрова ікра), то чи не мучтеся сумнівами. Купивши, ви не тільки поласувати, бо, як стверджують кращі чеські кухарі, «дружня» на смак і за якістю не відрізняється від ікри, отриманої традиційним способом, але і підтримайте гарне починання.

«Якщо говорити про класичною технологією, то дорослу рибу необхідно вбити, випатрати і механічним шляхом через спеціальні сита сепарувати ікру. Потім її чистять, солять і упаковують », - коментує Марек Батьківщина з Дослідницького інституту рибництва в Водняне.

Фото: ЧТК   П'ятнадцять років тому чеські вчені почали свою роботу зі збереження виду і пошуку альтернативних способів розмноження осетрів Фото: ЧТК П'ятнадцять років тому чеські вчені почали свою роботу зі збереження виду і пошуку альтернативних способів розмноження осетрів. Удача їм супроводжувала не тільки в цьому починанні.

- «Ми риби не вбиваємо. Після гормонального стимулювання, як і при штучному заплідненні, ікра видавлюється на черевну стінку, збирається і обробляється, в нашому випадку для виготовлення кінцевого продукту. Процес природний, тим же самим способом ікра виходить з метою запліднення і виведення наступного покоління осетрів ».

Отримання «дружній ікри» справа складна, як і безпосередньо розведення осетрів. Риби стають дорослими лише в десятирічному віці, і ікру метають не щороку. Тому і обсяги виробництва кінцевого продукту лабораторіями Факультету рибництва в Водняне не великі - лише близько 10 кілограм на рік. В даному випадку мова, природно, йде лише про побічний ефект дослідницької роботи, про надлишки матеріалу.

Фото: ЧТК   «Ікру ми можемо від кожної дорослої риби отримувати лише один раз за два-три роки Фото: ЧТК «Ікру ми можемо від кожної дорослої риби отримувати лише один раз за два-три роки. Все залежить від створених для її життя умов - їжі і стану здоров'я риби », - каже Марек Батьківщина з Дослідницького інституту рибництва в Водняне.

Про розширення know-how, виробництва чорної ікри, для отримання якої осетрів вбивати не треба, нині мають подбати комерційні фірми. Першою інтерес до придбання чеської ліцензії проявила німецька фірма Fish-Gross.

Відкриття альтернативної технології виробництва натуральної чорної ікри - не перший успіх Факультету рибництва в Вонднянах Південночеський університету. У минулому році в Чехії перед Різдвом з'явилися в продажу коропи, м'ясо яких містить більше omega 3 - ненасичених жирних кислот. Вчені Факультету рибництва в Вонднянах розробили спеціальний риб'ячий корм. ОMEGA 3 благотворно впливають на людський організм, що стосується профілактики і лікування кардіоваскулярних захворювань. Даний факт був підтверджений і дворічними дослідженнями, проведеними в празькому Інституті клінічної та експериментальної медицини (IKEM).