Строительство »

Зворотна сторона Місяця"

Тетяна Ахмедова поступилася свої права банкірові , Який був пов'язаний в минулому з рейдерською групою "Нерлі".

Джерело фото: wwportal.com

Справа про арешт в Дубаї яхти, яка належить сімейному фонду російського бізнесмена Фархада Ахмедова, обростає новими подробицями. Нагадаємо, що яхта Luna була затримана Дубайським судом на підставі рішення англійського суду по шлюборозлучному процесу з його колишньою дружиною Тетяною. Отримати присуджені сотні мільйонів фунтів стерлінгів Тетяна не може, оскільки російський бізнесмен не визнає рішення лондонського суду. Тому її адвокати з елітної британської фірми Withers LLP оголосили полювання на майно бізнесмена по всьому світу.

Але зусиль одних адвокатів, мабуть, Тетяні здалося недостатньо. як стало відомо кореспондентам "Ехо Москви", Тетяна Ахмедова переуступила свої права в порядку забезпечення судового рішення канадської компанії BC Investment LTD. З цією фірмою пов'язаний керівник Російського торгового банку Сергій Іванов, партнер в минулому відомого жорсткого гравця на ринку "гринмейлу" Олександра Клячина.

Яким чином Тетяна Ахмедова вийшла на що проживає в Канаді Іванова? Справа в тому, що ЗАТ "Нерлі", яке спеціалізувалося на "грінмейлу", довелося свого часу в поспіху закривати, а активи фірми розпродавати, оскільки на "гринмейлерів" знайшлася управа у вигляді кримінальної справи. Компанія "Нерлі" належала Олександру Клячину, з яким Сергія Іванова пов'язують дружні та ділові стосунки ще з часів навчання на географічному факультеті МГУ. Вони виступали співзасновниками збанкрутілого Російського банку розвитку (РБР), який в останній момент партнерам вдалося продати фінансової корпорації "Відкриття".

У 2008 році активи "Нерлі" були придбані інвестиційною групою "Російські фонди" в інтересах пулу інвесторів з Близького Сходу. Йшлося про більш ніж 20 девелоперських проектах в Москві і області. Це та сама компанія "Російські фонди" Сергія Васильєва, яка придбала британського дилера алмазів ARCOS у держкомпанії "Алроса" в 2016 році. У фірмі Васильєва працює чоловік адвоката Тетяни Меньшенин, яка очолює російський напрямок відомої юридичної фірми Withers LLP, яка займається процесом розлучення Тетяни Ахмедової. Меньшенин закінчила МГУ в тому ж році, що і Олександр Клячин. Випускники шановного вузу згодом виявилися вельми корисними один одному. Саме Клячин влаштував чоловіка Меньшенин в компанію "Російські фонди", а вона завдяки своїм зв'язкам у Великобританії, в свою чергу, допомогла придбати "Російським фондам" компанію ARCOS. Взаємовигідна співпраця трійці Клячин, Іванов, Меньшенин продовжилося, як ми бачимо, в справі про "полювання" за майном Ахмедова.

Цікаво, що Тетяна Меньшенин спеціалізується на примусовому забезпеченні виконання міжнародних судових рішень. Саме з доповіддю на цю тему вона виступала на Конференції Долдер в Цюріху в лютому 2016 року. У Москві в червні 2016 року у Конференції RAA вона також просвіщала публіку з питань стягнення заборгованості.

Зрозуміло, що основні доходи їй приносить не читання лекцій, а практичне застосування таких специфічних знань. Неформальні зв'язки з рейдерами, мабуть, частина делікатній адвокатської роботи по стягненню великих грошових сум. Оскільки у Фархада Ахмедова є активи в Росії, то цінний досвід, набутий Сергієм Івановим спільно з Олександром Клячиним на російських просторах, доведеться, судячи з усього, на її думку, як не можна до речі.

Сергій Іванов зараз не в простому положенні. Нещодавно ЦБ відкликав ліцензію у "Русского торгового банку", який він возглвлял. Банк звинувачується у виведенні коштів, що може загрожувати серйозними неприємностями власникам, аж до кримінального переслідування. Тому можливість поправити свої похитнулися фінансові справи за рахунок грошей Фархада Ахмедова для Сергія Іванова виявилася дуже доречною.

Що стосується самої Тетяни Ахмедової, яка оточила себе адвокатами, рейдерами, "мисливцями за майном" та іншими "фахівцями", то, схоже, що вона сама вже не контролює хід подій. Полювання за великим станом вимагає специфічних знань, досвіду і кваліфікації, якими Тетяна Ахмедова не володіє. Зате Тетяна Меньшенин в цих справах - професіонал з досить різноманітними зв'язками. Що називається, чим далі в ліс, тим сильніше Тетяна Ахмедова буде залежати від своїх новоспечених благодійників, які полюють за грошима її екс-чоловіка зовсім не в благодійних, а для досягнення своїх власних цілей.

До банальної жадібності мисливців за чужими грошима домішуються інтереси спецслужб і велика політика. У пресі вже публікувалися версії про можливі зв'язки компанії ARСOS з агентурою британської розвідки МІ-6. Алмазний ринок знаходиться під пильною увагою спецслужб, і працювати у Великій Британії, не маючи потрібних зв'язків, ARСOS не зміг би. Протистояння Росії та Заходу зараз зосередилося в близькосхідному регіоні. Є припущення, що арешт яхти Luna в Дубаї - продумана провокація британських спецслужб з метою зменшення впливу росіян в регіоні.

Також заслуговує на увагу факт навчання Сергія Іванова в навчальному закладі, який фінансується відомим Джорджем Соросом. Про зв'язки Сороса зі спецслужбами США інформації більш ніж достатньо. Підготовка потрібних кадрів в західних навчальних закладах і подальше їх просування по кар'єрних сходах в Росії - відпрацьована тактика впровадження "агентів впливу" в треті країни по всьому світу.

Примітно, що від проблем з російським законом Сергій Іванов може емігрувати в колишню британську колонію - Канаду, де отримав громадянство. Англійська королева і зараз очолює Співдружність націй. Англо-саксонська правова система, вікові зв'язки колишньої метрополії - все це продовжує працювати на британські інтереси і по сей день. Нічого дивного в тому, що новоспечений громадянин Канади і фахівець з "грінмейлу" Сергій Іванов притягнутий до "полювання" на активи Фархада Ахмедова.

Інтереси рейдерів, екс-подружжя, яка мріє про багатомільйонну "видобутку", спецслужб Великобританії і США, торговців алмазами, міжнародних адвокатів переплелися між собою, як в голлівудському шпигунському бойовику. Великі гроші - бурхливі пристрасті. А коли до цього ще домішується велика політика, то сюжет набуває глобального масштабу.

як пише "Ехо Москви", нехай Тетяна і передала свої права на стягнення теплій компанії досвідчених рейдерів і нальотчиків, але недооцінювати її не можна. "Уроки, які їй багато років тому дав відомий постачальник екскорт-послуг Петя Лістерман не пропала даремно. Жадібність, нахабство, самозакоханість і нерозбірливість у засобах стали для неї правилом життя. Заради грошей вона готова продати все, Батьківщину чесне ім'я, чоловіка, синів, і навіть власного старого батька-генерала, про якого фактично забула. Свого попереднього посередника Ніязі вона легко і не замислюючись "кинула" тільки-но трапилася варіант трохи краще. Впевнені і зараз у неї є жоден запасний варіант як викрутитися і "залишити з носом" і нинішніх " агентів ". Нехай личина добропорядної дами не вводить їх в оману", - пише автор статті.

Можна не сумніватися, що незабаром виявляться нові цікаві факти в цьому гостросюжетному справі.

Ігор Немоляєв

Яким чином Тетяна Ахмедова вийшла на що проживає в Канаді Іванова?