Строительство »

Сміттєвий бунт в Підмосков'ї: «Це наш останній шанс відстояти своє право на свіже повітря»

Разом з Волоколамському на мітинги вийшли і жителі Коломни. З інших районів Московської області також надходять тривожні повідомлення Разом з Волоколамському на мітинги вийшли і жителі Коломни

Пікет «За закриття звалища« ядрову »в Волоколамске. Фото: Станіслав Красильников / ТАСС

Оновлене о 17:48

До масового протесту в Волоколамске в неділю, 25 березня, приєдналася Коломна. Більше 200 людей перекрили трасу до полігону «Волович», який теж в останні місяці виділяє їдкі запахи.

Жителі Коломни і прилеглих селищ бояться повторення ситуації в Волоколамске, де 21 березня понад 50 дітей звернулися з симптомами отруєння в місцеві лікарні. Зараз вони всі виписані, але хвиля протесту не вщухає - вона перекинулася і на інші підмосковні міста.

Про акцію в Коломиї Business FM розповіла мешканка міста Анна Саприкіна:

- У селищі Первомайському люди вийшли. Вони ходять по пішохідному переходу, перегороджуючи дорогу сміттєвозам. На місце приїхав заступник мера. Знаю, що приїхали співробітники поліції: спочатку один екіпаж, потім цілий автобус. За останньою інформацією, близько 200 чоловік зараз зібралися, може бути, більше, тому що з Коломни багато людей теж висуваються в цей бік.

- Тобто, по суті, Волоколамськ став таким каталізатором і для вас, і для всіх інших?

- Це остання крапля. І Волоколамськ, і Клин, і те ж саме «Кучино», і та ж сама наша Коломна. Адже жителі міст, де ця проблема гостро стоїть, не сиділи на місці. Вони зверталися, писали, проходили мітинги. Поки діти не отруїлися в Волоколамске, нікому до цього абсолютно не було діла. Ми зрозуміли, що це, напевно, наш останній шанс відстояти своє право на свіже повітря.

Пізніше число учасників протесту скоротилося до 50, але багато сміттєвози, які їхали на звалище, вдалося розгорнути назад, розповів житель Коломни Іван:

Волоколамськ також знову виходить на масові акції протесту. Вимоги все ті ж - закрити сміттєвий полігон «ядрову». Суботні пікети на центральній площі міста і у самого звалища зібрали, за різними даними, від двох до трьох тисяч чоловік. Людям стає погано від смороду, каже житель Волоколамска Павло Цвєтков:

Тим часом в Волоколамске на полігоні «ядрову» зафіксували перевищення гранично допустимої норми викиду звалищного газу в сім разів. Про це заявив заступник голови губернатора Московської області Олександр Чупраков на оперативній нараді з ініціативною групою городян. Це перевищення - тривожний дзвінок, вважає медичний блогер, лікар-токсиколог, науковий редактор журналу «Російські аптеки» Олексій Водовозов:

Раніше в Волоколамському районі створили групу громадського контролю за полігоном. До неї увійшла стала вже інтернет-знаменитістю десятирічна дівчинка Таня - та сама, в рожевій шапочці, з відео з губернатором Підмосков'я. Коли Андрій Воробйов давав обіцянки учасникам протесту, вона пробралася до нього, сердито показала на губернатора пальцем, після чого красномовно провела собі по горлу. У мережі це назвали «жестом смерті».

Губернатор дівчинку не помітив, але зате її помітили користувачі: Таня вже кілька днів як символ протесту. Її поміщають на гасла, створюють з нею меми, щоб привернути увагу до проблеми звалищ.

Вона бере участь у всіх пікетах і роздає інтерв'ю журналістам - каже, «краще нехай прославиться« ядрову », а не я». Порталу «Теперішній час» вона пояснила, що не погрожувала губернатору своїм жестом:

Про схожу ситуацію з полігонами Business FM також розповідали жителі Серпухова і Клину : Там різко зросла кількість сміттєвозів на під'їздах до звалищ. За словами співрозмовників, місцеві полігони - «Лісова» та «Алексинський кар'єр» - вже перевантажені і звідти йде нестерпний запах. У школах відмовилися від занять на вулиці, в дитячих садах стоять установки, що знезаражують повітря, каже житель Клину Олексій:

Люди скаржаться на погіршення самопочуття, розповідає мешканка Серпухова Анна:

Губернатор Підмосков'я Андрій Воробйов раніше доручив вирішити проблему з неприємним запахом з «ядрову» до 15 червня. До цього часу нідерландська компанія Multriwell пообіцяла звести і запустити на звалищі систему спалювання звалищного газу. Стара частина полігону «ядрову» буде закрита 13 квітня, прийом відходів припиниться. Нова частина звалища відкриється 14 квітня і буде працювати як мінімум до 2030 року. Але жителі міста виступають проти цього.

В якості тимчасового заходу влада ухвалила рішення в разі нових викидів газу зі звалища переносити початок занять в школах і дитячих садах на дві години - з 8:30 на 10:30. На полігоні встановлено дві аерозольні гармати. У районі також почалася позапланова диспансеризація населення.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Тобто, по суті, Волоколамськ став таким каталізатором і для вас, і для всіх інших?
Ru в ваші джерела новин?