Строительство »

Собаки бійцівських порід нападають на людей

Борці з бездомними тваринами наводять статистику, яка свідчить про те, що все частіше собаки нападають на людей. Однак майже в 90 відсотках випадків це не безпородні пси, у яких немає господарів, а дорогі елітні породи. Мосгордума готує поправки в УК РФ, згідно з якими господар собаки, яка напала на людину, буде нести кримінальну відповідальність. Борці з бездомними тваринами наводять статистику, яка свідчить про те, що все частіше собаки нападають на людей

Фото: AP

На Україні в місті Луганську сусідський пітбуль накинувся на двох сестер 4 і 12 років. Дівчата гуляли у дворі, коли з воріт сусіднього будинку вискочив пес і схопив чотирирічну дитину. Старша сестра спробувала захистити дитину, але собака покусала і її. Господар пітбуля з'явився, тільки коли почув дитячі крики і лютий гавкіт. В результаті обидві дівчинки опинилися в реанімації. Молодша вже більше двох тижнів в комі, їй зробили кілька операцій, але доведеться пережити ще безліч.

Випадки нападу собак бійцівських і сторожових порід на людей дуже часто відбуваються і в Москві. У травні цього року московська сторожова в присутності господині напала на семирічного хлопчика в пісочниці. У 2008 році в Москві на п'ятирічну дівчинку в під'їзді в районі Новочеркаського бульвару напав стаффордширський тер'єр. Навесні 2007 року в Підмосков'ї японський мастиф сильно покусав однорічного малюка, якого не вдалося врятувати. Поруч нападів бійцівських собак на дітей був ознаменований 2006 рiк. Спочатку пітбуль на смерть загриз восьмирічну дівчинку. Трагедія трапилася прямо в квартирі. Коли пес напав на дитину, її мати, яка перебувала вдома, не змогла відбити дитину від розлюченої тварини. Дівчинку доставили в лікарню, але врятувати її не змогли. Через місяць собака бійцівської породи напала на однорічної дитини.

Читайте також: Як не стати жертвою власної собаки

Що ж стає головним мотивом нападу бійцівських собак на людину? Фахівці впевнені: виною всьому селекція, якої піддає собаку людина. Штучно виводячи породи, людина відбирає найбільш агресивних представників, отримуючи, як наслідок, собак не тільки з деформованої психікою, але і з геть знищеним інстинктом самозбереження. Часто такі собаки нападають на противника, який свідомо небезпечніше і сильніше, перемогти в сутичці з яким у собаки не вистачить сил ні за яких обставин.

Кожен випадок нападу такої собаки на людину породжує в суспільстві бурю обурення. Депутати і громадськість миттєво починає виступати з ініціативами, вимагаючи посилити закони з утримання собак таких порід або зовсім ввести заборону на їх розведення і утримання. Однак, як тільки інформаційна хвиля стихає, відразу ж забуваються і ініціативи.

Лише в березні цього року нижня палата парламенту винесла висновок щодо законопроекту "Про відповідальне поводження з тваринами". Особливу увагу депутати приділили саме питання про утримання собак бійцівських порід. Для того щоб завести у себе вдома собаку такої породи, як, наприклад, кавказька вівчарка або американський пітбультер'єр, потрібно буде в обов'язковому порядку отримати дозвіл, практично таке ж, як на придбання і носіння зброї. Як тільки закон вступить в силу, потенційним господарям таких собак доведеться пройти ряд процедур: взяти довідки з психоневрологічного та наркологічного диспансерів, отримати дозвіл в міліції, пройти спеціальне навчання і стати на облік в клубі, де будуть стежити за собакою і консультувати господаря. Крім того, планується зробити обов'язковою страховку від нанесення шкоди третім особам. Вигул тваринного можна буде здійснювати, лише надівши на нього намордник і обов'язково тримаючи на повідку. На нашийнику повинна бути бирка із зазначенням імені та контактів господаря. У разі порушення цих вимог і за умови, що собака нападе на людину, її господареві доведеться провести у в'язниці 15 діб.

Читайте також: Понад 100 тисяч рублів заплатять мешканці Томська за укус собаки

У ряді країн Європи тримати вдома і тим більше вигулювати без намордника таких собак заборонено вже давно. У Німеччині агресивні породи прирівняли до вогнепальної зброї та з 2001 року городянам заборонили тримати собак бійцівських порід. Господарі, які завели собак до цього розпорядження, зобов'язані забезпечувати своїм вихованцям обов'язковий регулярний ветеринарний контроль. Також власники собак повинні платити за них величезний податок. Ізраїль в 2004 році ввів заборону на ввезення собак бійцівських порід в країну і визначив особливі умови їх утримання. У 2001 році у Франції також заборонили утримувати бійцівських собак і ввели обов'язкову стерилізацію питбулей. У Великобританії ще з 1991 року заборонено містити всі види бійцівських собак. Проте під заборону не потрапив бультер'єр, і саме ця порода стала дуже популярною у британців. У Латвії з 2001 року пітбультер'єр, аргентинський дог, бразильський філ, американський стаффордширський тер'єр, а також помісі цих порід заборонені для ввезення і змісту в країні. У Новій Зеландії влади ще в 1997 році після ряду нещасних випадків заборонили жителям утримувати собак бійцівських порід: пітбультер'єрів, японських тодзі і бразильських філей. Ці собаки підлягають знищенню, а собаки з домішкою їх крові стерилізуються.

Поки ж Мосгордума готує відповідні поправки до Кримінального кодексу РФ. Згідно з ними господар собаки, яка напала на людину, буде нести кримінальну відповідальність. Термін покарання варіюється в залежності від наслідків. Так, господар собаки-вбивці може провести у в'язниці від двох місяців до десяти років.

Читайте найактуальніше в рубриці "Події"