Строительство »

NEWSru.com :: Заводчики попросили президента Путіна врятувати питбулей, а зоозахисники

Заводчики попросили президента Путіна врятувати питбулей, а зоозахисники - заборонити їх розведення

Власники американських пітбультер'єрів почали широкомасштабну акцію щодо захисту своїх собак в очах громадськості. На початку тижня вони написали відкритий лист на ім'я президента Росії Володимира Путіна, в якому обурювалися розпалюванням ненависті до собакам бійцівських порід.

У посланні до президента йдеться: "Не проходить і тижня, щоб не з'явився черговий репортаж або стаття про напад собак на людину. Причому найчастіше про дану проблему говорять некомпетентні в питаннях кінології люди. Серед населення зростає ненависть до собакам певних порід і їх власникам ... Не існує небезпечних порід, є люди, негідні утримувати тварину ", повідомляє газета "Нові вісті" .

За словами заводчиків питбулей, ненависть до цих собакам останнім часом набула небувалі обертів. Тільки в Москві в кінці серпня було вбито шість бультерьеров. Зоотехнік-селекціонер і професійний дресирувальник Олена Суботіна повідомила, що "три собаки були пристрелити міліціонерами без жодних підстав, дві -отравлени, а одна - зарублена сокирою. У всіх випадках тварини загинули тільки за те, що вони бультер'єри".

Автори послання до президента переконані, що собаки бійцівських порід не відрізняються агресивністю по відношенню до людини.

Член президії Національної клубу породи "Стаффордширський бультер'єр" Світлана Чеснокова розповіла, що "офіційно до бійцівським породам собак відносяться американський пітбультер'єр, японська Тоса-іну і середньоазіатська вівчарка. Решта походять від бійцівських порід. Ці собаки не відчувають агресії до людини. Головна відмінність їх психіки в тому, що вони не можуть нападати на людей без особливої ​​причини, так як раніше в ході підготовки до бою їм доводилося контактувати з різними людьми, а не тільки з господарем ".

Заводчики впевнені, що у випадках з нападами собак на людей винні, насамперед, власники. Практично після кожної загибелі людини від щелеп собаки з'ясовувалося, що власники неправильно містили тварина. В результаті чого у собак відбувалося тимчасове помутніння свідомості.

Так, наприклад, в кінці серпня відразу після трагедії в місті Залізничному , Коли страффордшірскій тер'єр відгриз одиннадцатимесячного дівчинці голову, в пресі з'явилися свідчення сусідів, які запевняли, що господарі замикали тварина в кімнаті і тижнями не годували.

Однак є й інша причина надмірної агресії собак - це генетичний дефект. У Росії зустрічається дуже багато вилучених цуценят бійцівських собак, яких все одно використовують в розведенні. Незалежно від поведінки господарів такі тварини можуть накидатися на людей. Більш того, серед кінологів є думка, що якщо бійцівські собаки довго не беруть участі в боях, то з часом у них може статися інсульт. І миролюбна раніше тварина може повести себе неадекватно.

За словами президента товариства захисту тварин "Віта" Ірини Новожилова, в Росії сфера розведення бійцівських порід взагалі неконтрольована. Дуже часто таких тварин заводять люди з психічними відхиленнями. "Ми взагалі дотримуємося дуже жорстку позицію щодо бійцівських собак. У Росії необхідно заборонити їх розведення, як це вже сталося в більшості цивілізованих країн. Весь Захід пішов шляхом заборони бійцівських порід", - заявила вона.

На думку зоозахисників, заборона на розведення бійцівських порід піде на благо самим тваринам, які просто стали жертвами своєї генетичної схильності.

Однак російські законодавці поки не розглядають можливість заборони перерахованих вище порід. вони планують прирівняти бійцівських собак до зброї і змусити господарів купувати ліцензію на право їх змісту. Але зоозахисники переконані, що таких заходів явно недостатньо, так як досвід Західної Європи показує, що викорінити проблему можна тільки повною забороною на розведення.

Заборона на заклад бійцівських собак в країнах світу

У більшості європейських країн заборонені пітбультер'єри, аргентинські доги, американські стаффордширские тер'єри. Крім цих порід, наприклад, в Латвії під заборону потрапляє бразильський філ, а в Німеччині - страффордшірскій бультер'єр.

У Новій Зеландії можна утримувати японських тодзі, філа бразілейро і американських пітбультер'єрів. А в Ізраїлі заборонені амстафа, ротвейлери, Тоса-іну (японські мастіфи), бразильські філи, стаффордширские тер'єри, пітбулі, бультер'єри, аргентинські доги і пітбультер'єри.

Пітбулі поза законом в Австралії, американських штатах Клорадо, Майамі і Цинциннаті, а також в столиці Гондурасу місті Тегусігальпі. У Тегусігальпі заборонені також стаффордширський тер'єр, бультер'єр, аргентинський дог і філа бразілейро.

Жителям Пекіна не можна мати більше однієї собаки на сім'ю. Крім цього в столиці Китаю незаконні собаки, зростання яких перевищує 35 сантиметрів (доросла особина в холці). А в Гренландії собак взагалі не можна утримувати в містах.

Останні випадки нападу собак на людей

25 серпня 2006 року в Ленінському районі Челябінська стаффордширський тер'єр напав на перехожих. Господар, колишній в той момент в нетверезому стані, вивів собаку на вулицю без повідка. Від зубів стаффордшира постраждало чотири людини.

22 серпня 2006 року в Хабаровську пітбультер'єр напав на 50-річного Михайла Пушкарьова . На наступний день чоловік помер в лікарні. Загиблий доглядав за собакою під час відсутності її господаря. У момент нападу Пушкарьов був п'яний. Фахівці вважають, що це могло стати причиною агресії пітбуля.

17 серпня 2006 року в підмосковному місті Залізничний стаффордширський тер'єр Кріс накинувся на 11-місячну Катю Рудакову . Від отриманих ран дівчинка загинула.

11 квітня 2006 року в підмосковних Люберцях пес породи Тоса-іну на прізвисько Цахир напав на восьмирічну Дашу Куропаткін . Від отриманих ран дівчинка померла в лікарні.

22 березня 2006 року о Новокузнецьку стаффордширський тер'єр напав на однорічну дівчинку. Господар собаки грав з дочкою, підкидаючи її вгору. Домашній вихованець поставився до гри агресивно і, вибравши момент, кілька разів укусив дитину. Від отриманих ран дівчинка померла.