Строительство »

А ви знали, що фейсбук стежить за вами, навіть коли ви їм не користуєтесь?

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. Дякуємо за те,
що відкриваєте цю красу. Дякую за натхнення і мурашки.
Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте

Не секрет, що фейсбук збирає величезну кількість даних про своїх користувачів, включаючи віддалені і недописані пости, а також інформацію про інтернет-активності людей поза соцмережі.

Але ось ще один менш відомий факт: виявилося, що компанія стежить не тільки за тими, хто постійно користується сайтом, але і за тими, у кого взагалі немає аккаунта в фейсбуці.

AdMe.ru з'ясував, чому так відбувається і що слід зробити, щоб перешкодити «Великому Братові» постійно стежити за нами.

В першу чергу, для створення ефективної реклами, яка буде показана тільки тим користувачам, чиї характеристики відповідають вимогам рекламодавців. Таку рекламу називають таргетированной, тобто орієнтованої на групу людей з певними інтересами. Стеження за інтернет-активністю людини дозволяє компанії зробити висновок про його переваги, щоб в подальшому показувати йому перш за все ті рекламні оголошення, які з найбільшою ймовірністю його зацікавлять.

Набагато більше, ніж ми думаємо, в тому числі і те, що ми не вказували. Наприклад, переваги в рекламі, адреси та номери телефонів, рівень освіти і доходів, вартість, площа і рік побудови будинку. Ці дані можуть бути отримані шляхом аналізу нашої активності в інтернеті, в тому числі і поза Фейсбук, а також з інформацією, якою діляться в мережі наші друзі. Причому видалення облікового запису не зітре відомості про вас з бази даних - вони там залишаться практично назавжди.

згідно дослідженню , опублікованому Бельгійським агентством із захисту даних , Компанія відстежує сторінки, відвідувані користувачами, навіть якщо вони вийшли зі свого аккаунта в фейсбуці, видалили його або взагалі ніколи не реєструвалися в цій соцмережі.

Як таке можливо? Дослідники стверджують, що фейсбук відстежує наші дії в браузері за допомогою cookie-файлів на наших комп'ютерах. Це відбувається, коли ми відвідуємо бізнес-сторінку або сторінку шанувальників знаменитості, перегляд якої доступний і без наявності аккаунта в соцмережі.

На інших сайтах стеження відбувається через соціальні плагіни, наприклад такі, як кнопка «Подобається» - вона вбудована практично на всіх популярних ресурсах. Але і це ще не все: за словами дослідників, спостереження здійснюється навіть тоді, коли не відбувається взагалі ніякого взаємодії з сервісами Фейсбук.

Якщо ви користувач Фейсбук, то вам допоможе інструкція від фахівця з аналізу даних Вікі Бойкіс ( Vicky Boykis ):

  • Намагайтеся не публікувати занадто багато особистої інформації.

  • Не ставте фотографії ваших дітей, особливо якщо вони ще не в тому віці, щоб дати свій дозвіл на публікацію.

  • Виходьте з аккаунта в соцмережі, коли закінчили нею користуватися, а найкраще використовуйте окремі браузери для Фейсбук і всього іншого.

  • Використовуйте блокувальники реклами.

  • Не встановлюйте фейсбук-месенджер на свій смартфон, користуйтеся мобільним сайтом.

Поради від Business Insider будуть однаково корисні всім інтернет-користувачам, в тому числі і тим, хто не користується соцмережами:

  • На пристрої iPhone або iPad виберіть «Налаштування> Конфіденційність> Реклама», а потім виберіть для «Обмежити трекінг реклами».

  • На пристрої Android виберіть «Налаштування> Google> Реклама», далі вимкніть функцію «Персонализировать рекламу в додатках».

  • У браузері Chrome (або будь-якому іншому, яким ви користуєтеся, - настройки у всіх браузерах схожі) відкрийте меню «Налаштування> Показати додаткові налаштування> Особисті дані» і поставте галочку в пункті «Відправляти заборона відстеження з вихідним трафіком».

Поки не існує закону, який зобов'язав би абсолютно всім організаціям дотримуватися цю заборону. Але компанія Facebook в числі деяких інших підписала угоду, згідно з яким вона повинна поважати небажання користувачів бути «під наглядом».

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. Дякуємо за те,
що відкриваєте цю красу. Дякую за натхнення і мурашки.
Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте

Як таке можливо?