Строительство »

В поїзд не покурити

Фото: ЧТК   Чеська залізниця в середу офіційно повідомила, що з грудня буде заборонено куріння в усіх вагонах всіх поїздів без виключення Фото: ЧТК Чеська залізниця в середу офіційно повідомила, що з грудня буде заборонено куріння в усіх вагонах всіх поїздів без виключення.

«Вводимо повну заборону. Куріння не дозволяється навіть у вагонах іноземних перевізників. Наприклад, на території Чехії можна буде курити і в угорському вагоні для курців. Після того коли поїзд перетинає чеський кордон, курити більше не можна », - пояснює представник Чеської залізниці Ондржей Кубала.

Іншими словами, пасажир поїзда Будапешт - Берлін повинен швидко накуритися, а точніше обкуритися, поки його швидкий поїзд не покинув Угорщину. У Словаччині, Чехії та Німеччини вже палити ніде не можна, незважаючи на те, що людина купила місце в купе для курців. Відповідно, однакове правило поширюється і на поїзд Москва - Прага. Неважливо, що російська провідниця, швидше за все, заперечувати не буде, ви все одно в тамбурі закурити не сміє.

Ситуація для курців мандрівників безвихідна. На платформі під час стоянки потяги не покуриш. По-перше, на платформах заборонили курити вже давно, і, по-друге, чеські швидкі поїзди швидше пригальмовують, ніж зупиняються, тому, вийшовши покурити на платформу, ви сильно ризикуєте відстати від поїзда. Нагадаємо, що в вагонах-ресторані курити теж заборонено.

Ще, напевно, варто відзначити, що сигарети в Чехії приблизно в три рази дорожче, ніж в Росії. І це все в країні, яку вже Європейська комісія неодноразово критикувала за млявий підхід до боротьби проти куріння.