Строительство »

Сбербанк продав банк "Трійка діалог" співзасновник групи ПІК

М.Стулов / Відомості

Сбербанк продав компанії "3D Дістрібьюшен лімітед" (3D Distribution Limited), зареєстрованої в Нікосії, банк "Трійка діалог", який йому дістався разом з однойменною інвесткомпанією. Це випливає з інформації про акціонерів, опублікованій на сайті банку. Серед співвласників 3D Distribution (назва в документах вказано і кирилицею, і латиницею) на сайті банку вказано Юрій Жуков, один із засновників девелоперської групи ПІК.

3D Distribution в рівних частках поділена між п'ятьма співвласниками, кожен з яких, судячи з інформації на сайті, контролює свої 20% через дві компанії. Крім Жукова це громадянин Росії Андрій Дронов і троє громадян України - Олександр Грановський, Іван Шостак і Павло Шепель. Дронов, Шостак і Шепель - колишні члени ради директорів КРК-банку, відзначає "Прайм".

3D Distribution належить 99,9% банку "Тройка діалог", ще 0,01% належить президенту ТОВ "Перша страхова компанія" Володимиру Акаєву.

Джерела "Комерсанта" вважають , Що угода пройшла в інтересах Юрія Жукова. "Ціна продажу склала трохи вище одного капіталу", - сказав один зі співрозмовників видання. Керівник відділу рейтингу кредитних інститутів "Експерт РА" Станіслав Волков оцінив на 1 серпня кредитний портфель банку "Тройка діалог", що складається майже повністю з міжбанківських кредитів, в 2,9 млрд руб. "У березні 2011 р корпоративний кредитний портфель банку становив 1,2 млрд руб., До кінця 2012 р він практично зник, також скоротилися кошти юросіб - з 7,4 млрд руб. На 1 березня 2011 р до 275 млн руб. на 1 серпня ", - цитує газета. За даними рейтингу "Інтерфаксу" на 1 липня, банк займав 450-е місце за активами (3,5 млрд руб.) І 143-е місце за капіталом. У нього є ліцензія на залучення вкладів громадян, на операції з дорогоцінними металами, брокерську діяльність та довірче управління. З цієї точки зору Волков назвав банк цілком привабливим.

Ощадбанк і інвесткомпанія "Трійка діалог" домовилися про об'єднання в березні 2011 р За 100% акцій компанії Сбербанк заплатив $ 1 млрд. У 2013 р було оголошено, що Ощадбанк достроково закриє угоду і виплатить колишнім її акціонерам $ 400 млн, повідомляє банк.

В рамках другого етапу угоди Standard Bank (володів 36,427% акцій компанії) і партнерство колишніх власників "Трійки діалог" (63,573%) отримають додаткову винагороду в розмірі $ 400 млн, з яких $ 350 млн виплачується після підписання договору, а решту $ 50 млн виплачуються за умови успішного завершення інтеграції та виконання плану за чистим прибутком 2013 р

Група компаній ПІК була заснована в 1994 р Юрієм Жуковим та Кирилом Писарєвим. Вона займається девелопментом, будівництвом і продажем житлової нерухомості. У 2011 р Жуков вийшов зі складу акціонерів ПІК.