Строительство »

Чи беруть в армію з плоскостопістю?

  1. Плоскостопість 2 ступеня чи беруть в армію?
  2. Чи беруть в армію з плоскостопістю?

Чи беруть в армію з плоскостопістю? Ще кілька років тому захворювання плоскостопістю було вагомим аргументом для звільнення від призову в армію.

Але згідно з останньою редакцією Розкладу хвороб 2018 р. (68-а стаття) було розширено перелік захворювань, допустимих для повноцінного проходження служби в армії. І зараз плоскостопість двох перших ступенів не є поважною причиною для звільнення або відстрочки від виконання військового обов'язку.

Як відомо, плоскостопість буває поперечне, поздовжнє і поперечно-поздовжнє. Крім того розрізняють чотири ступені розвитку хвороби.

Плоскостопість 2 ступеня чи беруть в армію?

Залежно від ступеня розвитку захворювання призовнику присвоюється спеціальна категорія допуску до служби.

1 ступінь плоскостопості - придатний до служби по категорії «А» без обмежень. Зазвичай деформації стопи візуально не помітні. Тяжкість і біль в ногах швидко проходять.

2 ступінь плоскостопості - придатний до служби по категорії «Б-3» з обмеженнями. Служити доведеться, але у військових підрозділах, де не потрібно інтенсивне фізичне навантаження.

3 ступінь плоскостопості -категорія «В«. Обмежено придатний. Юнакові видають військовий квиток і залишають в запасі.

Дуже часто лікарі в військкоматі ставлять діагноз по «старому», тобто «на око». Наявність захворювання визначають за відбитком змащеній жирним кремом стопи на папері. Так члени медкомісії військкомату визначають ступінь плоскостопості.

Але точний діагноз може поставити лікар-ортопед тільки після проходження рентгену і томографії суглобів.

Рентген проводиться при навантаженні, в положенні стоячи. Вимірюється кут деформації зводу стопи.

Можливо доведеться провести додаткові дослідження, так як плоскостопість часто провокує придбання інших ускладнень.

Чи беруть в армію з плоскостопістю?

Буває так, що величина кута поздовжнього внутрішнього зводу відповідає третього ступеня, а висота склепіння - другий. Лікар поліклініки вкаже в медичному висновку третю ступінь, а медик у військкоматі - другий ступінь.

Як правило, хлопчики та їхні батьки дізнаються про захворювання плоскостопістю дуже рано, ще під час навчання в школі. Тому можуть завчасно підготуватися до того моменту, коли настане час призову в армію. Необхідно самостійно пройти обстеження в державному медзакладі і надати діючі довідки, підкріплені печатками і підписами лікарів. Що дуже важливо, військкомати приймають довідки, видані тільки державними поліклініками.

Якщо виникає спірна ситуація, необхідно пройти додаткове незалежне обстеження і звернутися за юридичною консультацією.

Печінка тріски користь і шкода

Плоскостопість 2 ступеня чи беруть в армію?
Чи беруть в армію з плоскостопістю?
Чи беруть в армію з плоскостопістю?
Плоскостопість 2 ступеня чи беруть в армію?
Чи беруть в армію з плоскостопістю?