Строительство »

Чи беруть в армію з плоскостопістю 1, 2 або 3 ступеня

 1. Плоскостопість і його різновиди
 2. Проходження медичного обстеження у військкоматі
 3. Чи беруть в армію з плоскостопістю
 4. Плоскостопість першого ступеня
 5. Плоскостопість другого ступеня
 6. Плоскостопість третього і четвертого ступеня
 7. Чому з плоскостопість можуть звільнити від служби

По досягненню призовного віку кожна молода людина, що страждає плоскостопістю, цікавиться, можуть його комісувати через даного захворювання або це не буде перешкодою для служби. При плоскостопості не рекомендуються довгі фізичні навантаження на ноги. Але не складно здогадатися, що в армії про це ніхто не подбає. Для виключення нанесення шкоди здоров'ю, юнакові призовнику необхідно бути в курсі наявних нормативів по даному питанню, і знати, при якому ступені плоскостопості він непридатний для служби в армії.

Плоскостопість і його різновиди

У нормі стопа будь-якої людини має два зводи:

 • Поздовжній.
 • Поперечний.

Обидва склепіння важливі і потрібні для пом'якшення (амортизації). Крім цього, вони дають можливість людині тримати рівновагу, не впасти під час ходьби, почасти полегшувати роботу нижніх кінцівок. Якщо склепіння стоп з якої-небудь причини піддаються деформації, то лікарем ставиться діагноз плоскостопість.

Виходячи з наявних зведень, виділяють два різновиди захворювання:

 • Поздовжнє плоскостопість;
 • Поперечна плоскостопість;
 • Комбіноване плоскостопість.

Поздовжнє плоскостопість;  Поперечна плоскостопість;  Комбіноване плоскостопість

Кожна з різновидів характеризується своїми симптомами. Іноді зустрічається комбінація плоскостопості, що складається з двох форм плоскостопості. Крім цього захворювання ділиться на:

 • Вроджена. Рідкісне явище, що формується в результаті неправильного розвитку дитини всередині утроби матері.
 • Придбане. Така форма плоскостопості може проявити себе на будь-якому етапі життя і має свої підвиди:
  1. Статична - з'являється в результаті погіршення м'язової активності.
  2. Рахітичних - формується через нестачу вітаміну D, внаслідок чого опорно-рухова система послаблюється.
  3. Паралитическое - причиною такого підвиду плоскостопості є перенесення поліомієліту.
  4. Травматичне - виникає через перелом кісток, або їх пошкодження.

Проходження медичного обстеження у військкоматі

Щоб потрапити на службу до війська армії необхідно пройти медичне обстеження, де і буде виявлено, чи є плоскостопість або інші захворювання, з якими призовник до служби непридатний. Щоб поставити достовірний діагноз, лікар направляє юнака на рентген.

Рентген знімки робляться в стоячому положенні, коли навантаження на стопи максимальна, в поперечному ракурсі і поздовжньому. На знімках чітко видно є захворювання чи ні. Так само необхідна комп'ютерна томографія суглоба підтаранного і опис відхилень першого пальця і ​​плесна (частина стопи під пальцями). При позитивному результаті лікар визначає різновид плоскостопості і його ступінь.

Увага! Висновок виноситься лікарем ортопедом в медичній установі, військовий комісар лише визначає порядок допуску відповідно до отриманих документами.

Крім цього в військкоматі є своя медкомісія, що складається з кваліфікованих лікарів, оглядає призовника.

Кожен з них оглядає молодих призовників, ставить свою оцінку стану здоров'я кожного з юнаків, розглядає укладення з особистими підписами, печатками лікарів з медичних установ і привласнює відповідну ступінь придатності до служби в армії. Всього існує п'ять категорій:

 1. «А» - придатний до служби.
 2. «Б» - придатний з деякими обмеженнями.
 3. «В» - звільнений від призову.
 4. «Г» - не придатний до служби на певний термін.
 5. «Д» - не придатний.

За замітку! Необхідно пам'ятати, комісія у військкоматі повинна враховувати захворювання хронічної форми, що не піддаються лікуванню, а також тимчасові хвороби, що заважають службі.

За умови, що медична комісія військкомату не змогла визначити ступінь придатності призовника в армії, він направляється на додаткову мед. комісію. Там відбувається повторне обстеження призовника, де буде винесено рішення, направити людину на лікування, або він понесе військові обов'язки. Документ обов'язково повинен бути завірений підписом глав. лікаря, печаткою медичної установи.

лікаря, печаткою медичної установи

Якщо молода людина отримала відстрочку від служби в армії під час проходження медичної комісії військкомату за станом здоров'я, то після закінчення цього терміну, або до періоду наступного призову, він повинен пройти повторний огляд (контрольний огляд). Медобстеження здійснюється призовної комісією. Так само ця комісія може провести контрольне медосведетельствованіе тих, хто розділяє раніше винесений результат медичного обстеження у військкоматі.

Чи беруть в армію з плоскостопістю

Плоскостопість підрозділяється на чотири ступені. Вердикт військкомату буде залежати саме від ступеня захворювання, зазначеної в діагнозі.

Плоскостопість першого ступеня

При першого ступеня, призовник відноситься спеціальної категорії «А», яка говорить про те, що покликаний молода людина може повноцінно нести службу в армії. При медичному огляді доктор визначає, що кут нахилу стопи становить 140 градусів (максимум) при плоскостопості поздовжнього типу і 12 градусів (максимум) в поперечному вигляді.

Плоскостопість другого ступеня

Був час, коли при другого ступеня захворювання молоді люди для служб в армію не допускалися. Потім деякі пункти закону змінилися, і призовники з таким діагнозом вже мають право служити, правда, для них передбачені конкретні обмеження. В серйозні війська призовнику потрапити не вдасться, однак для простої військової частини цілком котирується. При другого ступеня плоскостопості звід внутрішньої частини стопи має до 155 градусів, поперечна зона до 15 градусів.

Плоскостопість Придатність Розшифровка 1 ступеня А Придатний до військової служби 2 ступеня Б-3 Годен з обмеженнями 3 ступеня В Обмежено придатний (звільнення від армії) 4 ступеня В Обмежено придатний (звільнення від армії)

Плоскостопість третього і четвертого ступеня

При укладанні третього ступеня, або четвертої, деформування стоп найбільш помітно і приносить власникові явні незручності. В даному випадку військкомат звільняє призовника від військової повинності, але тільки в мирний час.

Чому з плоскостопість можуть звільнити від служби

Плоскостопість - це аномалія кінцівок, наявна з народження, або придбана протягом життя, що характеризується поздовжнім (поперечним) сплощення, може навіть і змішаним. Оскільки головна функція стоп - пом'якшення при пересуванні, то невірне поділ фізичного навантаження веде до сильних больових відчуттів спочатку в нижніх кінцівках, потім інших зонах рухового апарату.

На замітку! Не варто пускати захворювання на самоплив, адже своєчасна корекція стоп може позбавити від непотрібних проблем в майбутньому. Чи не приділяючи даному питанню належної уваги, наслідки можуть стати незворотними і знадобиться допомога кваліфікованого лікаря хірурга.

Так чому ж серед безлічі хвороб, плоскостопість стоп згадується набагато частіше за інших, в зв'язку із звільненням від несення служби у військовій частині? При несвоєчасному лікуванні і нехтуванні терапевтичних правил корекції, кінцівки людини стають більш щільними і призводять до нестерпним больовим відчуттям, часом обмежуючи навіть пересування.

Так чому ж серед безлічі хвороб, плоскостопість стоп згадується набагато частіше за інших, в зв'язку із звільненням від несення служби у військовій частині?