Строительство »

Як вигідно взяти іпотеку на квартиру?

 1. Чи є вигода?
 2. Кращий час для іпотеки
 3. Іпотечні програми: що це і які вибрати?
 4. Прості рекомендації про те, як вигідно взяти іпотеку

Актуальний на сьогоднішній день питання про те, як взяти іпотеку на квартиру з максимальною вигодою, хвилює багатьох пересічних російських громадян. Щоб зважитися на такий відповідальний крок з метою поліпшення свого житлового положення, треба чітко зрозуміти, як взяти іпотеку на квартиру, і завчасно передбачити всі майбутні складнощі.

Чи є вигода?

Чи є вигода

Діяльність банку спрямована на скорочення будь-яку економію громадян при оформленні договору застави нерухомості. Не варто вірити рекламним оголошенням, які обіцяють мінімальні кредитні ставки без зайвих відсотків. Як правило, реальні ставки трохи вище обіцяних.

Погашення відсотків, а потім і основної суми боргу, яке передбачає популярний аннуїтетний метод сплати іпотечного кредиту, розрахований саме на збільшені відсотки. Цей спосіб поширений в 90% кредитних установ, що ставлять на перший план свої фінансові інтереси, а не економію залогополучателя.

Ще одним підтвердженням вищесказаного є стягування додаткових комісій і страхових зборів, які фактично представляють собою штучне збільшення суми кредитної заборгованості.

Кращий час для іпотеки

Перед зверненням в банк для отримання іпотеки завбачливому залогополучателю варто врахувати три значущих критерію.

 • Дата покупки житлової площі

Слід почекати час і звернутися в банк в період зниження цін на нерухомість. Наприклад, в кризові періоди, викликані політичною нестабільністю, військовими конфліктами, терористичними актами, економічними нововведеннями, фіксується тимчасовий спад цінових показників на житлові приміщення.

Купуючи житлову площу в момент «застою», ви значно заощадите кошти, оскільки продавець буде готовий піти на ваші умови, щоб збути неліквідний товар, що не користується попитом на даний момент. Ціни на квартири, безсумнівно, зростуть, і покупець оцінить отриману вигоду.

 • Дата оформлення договору застави нерухомості

Вибирайте час, коли банки активізують програму зниження ставок. Орієнтиром може стати Сбербанк РФ, на який рівняються інші банки. Залежно від зниження або підвищення його ставок по кредитах, вони аналогічно коректують свої іпотечні пропозиції.

Не знаєте свої права?

Підпишіться на розсилку Народний Советнік'.
Безкоштовно, хвилина на прочитання, 1 раз в тиждень.

Варто пам'ятати, що періоди мінімальної активності укладення договорів купівлі-продажу нерухомості - це оптимальний час для укладення іпотечного угоди.
Зниження кредитних ставок відзначається в періоди фінансових криз і погіршення політичної стабільності держави.

 • Час оптимального відповідності вимогам кредитної установи

Розмір процентної ставки визначається банківськими службовцями в залежності від стабільності матеріального становища прохача, тому слід зміцнити свою фінансову ситуацію.

Варто брати іпотеку після того, як пропрацюєте на одному місці більше півроку. Причому, ви повинні бути офіційно оформлені.

Також рекомендується дочекатися періоду отримання пільгових субсидій і збільшення заробітної плати.

Сприятливо впливає на історію залогополучателя збільшений материнський капітал, зростання суми якого відзначається щорічно.

Іпотечні програми: що це і які вибрати?

Державні органи регулярно випускають соціальні програми, що мають на меті забезпечення житлом найменш захищених верств населення. Так, серед найвідоміших програм можна відзначити:

 1. Кредитна пропозиція «Молода сім'я», створене відповідно до цільової програми «Житло», затвердженої Постановою Уряду РФ від 17.12.2010 № 1050. Наприклад, Ощадбанк РФ пропонує молодій сім'ї з дитиною укласти договір на умовах виплати початкового внеску розміром в 10% вартості житлового приміщення. Якщо у молодят ще немає дітей, то цей показник становитиме 15% (Див. Як взяти іпотеку (програма «Молодій родині - доступне житло»).
 2. Програма «Військова іпотека», що намітила динаміку зниження відсотків по кредитах для військовослужбовців (Див. Військова іпотека 2014: як купити квартиру? Умови отримання). В рамках Постанови Уряду РФ від 17.12.2010 N 1050 «Про накопичувально-іпотечній системі житлового забезпечення військовослужбовців» Сбербанк РФ знижує кредитну ставку до 5,14%, Банк ЗЕНІТ - до 8,52%, а ВТБ24 - до 12,65%. На вигідні умови можуть розраховувати випускники військових навчальних закладів, які відслужили 3 роки за контрактом, укладеним пізніше 2004 року.
 3. Акція «Молоді вчителі», розроблена спільно з Постановою Уряду №1177 від 29.12.2011 «Про порядок надання та розподілу субсидій на відшкодування витрат у зв'язку з наданням вчителям загальноосвітніх установ іпотечного кредиту», скоротила ставку для початківців педагогів до 8,5%. Також вони можуть розраховувати на отримання спеціальних субсидій ( Див. Іпотека для молодих вчителів 2014: особливості отримання).
 4. Іпотечна програма «Материнський капітал» широко використовується в РФ для покупки квартир. Федеральний закон №256-ФЗ від 29.12.2006 «Про додаткові заходи державної підтримки сімей, які мають дітей» вказує на можливість оплати вартості квартири за рахунок материнського капіталу (Див. Іпотека під материнський капітал: які умови початкового внеску?).

Прості рекомендації про те, як вигідно взяти іпотеку

 • При укладанні іпотечного договору в кредитній організації, якщо це можливо, вибирайте диференційовану систему погашення боргу. Це дозволить значно скоротити збори по податках. Її плюсом є регулярне зниження суми виплат і можливість виплати всієї іпотеки в більш ранній термін, ніж планувалося.
 • Не погоджуйтеся на додаткову послугу страхування іпотеки, краще провести її самостійно. Банк за страхування зажадає 2% від суми застави в рік.
 • Переважно оформляти кредит на більш тривалий термін, оскільки сума щомісячного платежу буде менше, при необхідності завжди можна достроково погасити весь борг.
 • Оформіть податкове вирахування, який може досягати 260 000 рублей (Детальніше див. Як отримати майновий податкове вирахування по іпотеці).
 • При зниженні банківських тарифів після укладення договору, сторона може заявити про зниження поточної ставки.

Дотримуючись вищевказаним порадам, ви зможете з максимальною вигодою отримати заставні кошти на покупку квартири. Головне - не потрапляючи на виверти банківських службовців і реклами, дотримуватися основних правил і чітко дотримуватися своєї позиції, аргументуючи її юридично.

Чи є вигода?
Чи є вигода?
Не знаєте свої права?
Іпотечні програми: що це і які вибрати?
Військова іпотека 2014: як купити квартиру?
Іпотека під материнський капітал: які умови початкового внеску?