Строительство »

Русфонд

  1. Новини

11.07.2018

Новини


11Ілюстрація: youtube.com

8 липня в Міській клінічній лікарні імені С.П. Боткіна (Москва) була проведена перша операція з пересадки печінки. Про це Русфонд повідомив Ігор Парфьонов, заступник головного лікаря Боткінської по медичній частині. «Це прорив у розвитку нашої клініки, тому що тепер ми можемо надавати і цей, поки ще рідкісний вид медичної допомоги - трансплантацію органів і тканин», - каже пан Парфьонов.
До недавнього часу в Боткінській лікарні подібних операцій не проводилося. Але з початку 2018 року в офтальмологічній клініці лікарні пересаджують роговицю - всього вже проведено два десятка операцій. А з червня в Боткінській роблять і пересадку нирки. На базі гематологічної служби лікарні проводиться аутологічної трансплантація кісткового мозку (пересадка власних клітин пацієнта).
Боткінська лікарня стала другим лікувальним закладом у веденні Департаменту охорони здоров'я Москви після НДІ імені Н.В. Скліфосовського, де роблять операції з пересадки донорських органів і тканин. У Москві також розташований Національний медичний дослідний центр трансплантології і штучних органів імені академіка В.І. Шумакова, але він перебуває у федеральному підпорядкуванні і приймає пацієнтів зі всієї країни. З 2016 напрямок трансплантології також розвивають в Московському обласному науково-дослідному клінічному інституті імені М.Ф. Володимирського.
В середньому пересадки донорського органу в Москві, за словами головлікаря Боткінської Олексія Шабуніна, доводиться чекати два роки, і розвиток трансплантології у ввіреному йому закладі дозволить скоротити цей термін. У столиці діє єдиний лист очікування донорських органів, а всі операції проводяться безкоштовно.
За даними директора шумаковской центру і головного трансплантолога МОЗ Сергія Готьє, всього в 2017 році в Росії було виконано 1896 трансплантацій донорських органів.

Підпишіться на канал Русфонд в Telegram - першими дізнавайтеся новини про тих, кому ви вже допомогли, і про тих, хто потребує вашої допомоги.