Строительство »

На гідроструй зносять гаражі, щоб побудувати дорогу. головне

13 лютого судові пристави-виконавці згідно з рішенням арбітражного суду за позовом адміністрації міста знесли кілька гаражів на території ПГСК № 30, розташованого по вул. Благоєва в мікрорайоні Гидростроителей. Подія викликала неоднозначну реакцію жителів району, так як ці гаражі є частиною великої історії, яка триває вже кілька років.

Гаражний кооператив, який видно на фотографії, був побудований ще в 70-х. Довгий час він був своєрідною межею так званого старого Гідростроя. Але район розширюється, забудовники освоюють вільну територію, і через кілька років на місці порожнього поля по проектам повинен розвернутися цілий мікрорайон - з багатоповерхівками, дитсадками та школами, парками і іншою інфраструктурою. Проблема, з якою зіткнулися забудовники, - необхідність розвивати дорожню інфраструктуру, щоб зв'язати новий район з існуючими магістралями. Зараз новобудови повідомляються зі старим районом щодо продовження вулиці Гидростроителей, якого, звичайно, не вистачає. згідно схемою вулично-дорожньої мережі, що додається до генерального плану від 2012 року, тут повинні бути побудовані дороги і розв'язки. У листопаді 2016 року низка компаній, які будують на цій території - «СпецСтройКапітал», «АльфаСтройКомплекс», «Сибір», «РВ Будінвест», - уклали договір , Згідно з яким вкладаються в спільне будівництво асфальтованої дороги в бік вулиці Бородінської. А для зв'язку зі старим Гідростроем «Сибір», яка будує будинки по вул. Трудової Слави, планувала продовжити саме цю вулицю, що передбачено вищезазначеною схемою. І тут історія повертається до гаражів ПГСК № 30.

І тут історія повертається до гаражів ПГСК № 30

В'ячеслав Захаров

генеральний директор ТОВ «Сибір»

- Ми ведемо комплексну забудову на 11 га - житловий комплекс «Східний парк» . Адреси присвоювалися нашим об'єктам по вул. Трудової Слави, так як генеральним планом передбачено продовження вулиці. Але, як ми з'ясували, воно зайняте незаконними будівлями. Спочатку ми припускали, що це законний кооператив, і зверталися в муніципалітет з метою вилучення цієї ділянки для муніципальних потреб. Коли місто провело правову експертизу, з'ясувалося, що гаражі на цій ділянці є незаконними, що там є охоронні зони мережевих комунікацій, розташований зливовий колектор і що територію потрібно звільняти іншим шляхом - не шляхом вилучення для муніципальних потреб, а шляхом приведення у відповідність з чинним земельним законодавством. Це було ще в 2013 році. Тоді здавалося, що часу достатньо, ми готові були компенсувати втрати власникам гаражів, для цього навіть викуповували їх. Суд визнав гаражі незаконно зведеними і доручив службі судових приставів знести їх.

Суд визнав гаражі незаконно зведеними і доручив службі судових приставів знести їх

Микита Коваленко

керівник відділу продажів і маркетингу ТОВ «Сибір»


- Частина наших покупців - жителі старого Гідростроя, які купують квартири собі і своїм дітям, при цьому вони є також членами цього ПГСК. Вони, звичайно, не проти будівництва цієї дороги. Створювалася навіть петиція в інтернеті. Адже це і доступ до зупинок громадського транспорту, і до соціальної інфраструктури - поліклініки, школи і т.д.

Більш того, по цій же траєкторії повинні бути прокладені комунікації, і поки цього не відбувається, забудовник не може виконати зобов'язання перед пайовиками - ввести перший літер житлового комплексу «Східний парк» в експлуатацію.

- За угодою про наш техпрісоедіненіі до мереж ми вклалися в модернізацію вже існуючих в мікрорайоні мереж. Але приєднатися до них не можемо, знову ж через ці гаражів. Департаментом будівництва нам видані технічні умови, для того щоб ми побудували свою зливову мережу і врізалися в оглядовий колодязь, на місці якого, до речі, також варто гараж, хоча він навіть не відноситься до кооперативу, - пояснює В'ячеслав Захаров.

Компанія замовила експертизу інституту геодезії «КубаньНІІгіпрозем». Інженер завдав координати спочатку наданого ПГСК ділянки, і з'ясувалося, що кадастрова палата поставила цю ділянку на облік в межах, що не відповідають тій землі, яка була в підсумку надані кооперативу. Ці відомості були підтверджені рішенням Радянського районного суду міста Краснодара від 12 грудня 2016 року за позовом адміністрації міста до філії Росреестра по Краснодарському краю про зняття земельної ділянки з державного кадастрового обліку.

Рішення було оскаржено керівництвом ПГСК і зараз знаходиться в апеляційній інстанції. У кооперативі заявляють, що гаражі побудовані тут законно, і пред'являють відповідні документи.

У кооперативі заявляють, що гаражі побудовані тут законно, і пред'являють відповідні документи

Валерій Бондар

заступник голови ПГСК № 30

- Кооперативу 45 років, в нашій документації немає білих плям, ми нічого не вкрали. У нас є всі документи, рішення про виділення 1,2 тис. Кв. м в 1972 році, 0,8 га - в 77-му, ще 0,3 га - в 80-му. Тоді гаражі замислювалися як захист від прориву дамби водосховища. Є у нас висновок департаменту архітектури та містобудування до проекту меж земельної ділянки від 2008 року, в якому фактично закріплена за нами територія - 12 тис. 200 кв. м, є план межування, межі якого зараз і оскаржують в судах. є Державний акт за № 41 на право користування землею, де вказано, що за кооперативом закріплюється в безстрокове і безоплатне користування 0,8 га землі для будівництва двоповерхових кооперативних гаражів.

З перевіркою приїжджали ОГИБДД УМВС по Краснодару, а в серпні 2016 року голова міського департаменту будівництва Д. Кривоносов писав , Що будівництво дороги тут недоцільно, поки немає виїзду в бік Бородінської, так як це може створити транспортний затор.

Чому ми так перешкоджаємо тому, щоб дорога проходила тут? По-перше, ми втрачаємо територію, по-друге, ми втрачаємо статус безстрокового користування, по-третє, це несе великі фінансові навантаження, тому що веде за собою юридичне оформлення, межування, додавання потужностей і т.д., а саму територію нам треба буде брати в оренду. У нас зараз цілісний закриту ділянку. Під час поділу, якщо по дорозі буде проходити міська територія, потрібно буде на дві території оформляти юрособа, робити кілька заїздів.

І дорога шириною в 12 м теж поганий варіант, адже повинні бути ще й тротуари. Крім того, хто буде доглядати за територією взимку, чистити дорогу від снігу і т д.? Чи не наша вина, що забудовник обіцяв дорогу клієнтам, але тепер він на шкоду нам домагається будівництва цієї дороги на нашій території.

Вищезазначеним рішенням Радянського районного суду дільниця № 23: 43: 0419001: 47 знятий з кадастрового обліку, при цьому в документі йдеться, що Державний акт на право користування землею № 41, на який посилається керівництво кооперативу, відсутній в державному фонді даних. Тому за основу взятий акт № 46, де, згідно з кордонів межування , Ця частина вулиці Трудової Слави залишається вільною від будівель.

Зараз «Сибір» готова почати будівництво дороги в продовження Трудової Слави.

- Тепер ми можемо почати будувати дорогу у Трудової Слави, так як у нас є необхідні для цього документи - технічні умови на будівництво цієї дороги, надані департаментом будівництва, розроблений проект планування території. І затвердження нового генплану чекати не треба, так як ця дорога вже є в чинному генплані.

Ще півроку тому вийшло постанову адміністрації Краснодара про демонтаж самовільно розміщеного на в'їзді до кооперативу шлагбаума. Зі свого боку ми пропонуємо облагородити в'їзди в кооператив, поставити їм нові шлагбауми, - сказав Захаров.

Коли обидві дороги - з'єднує зі старим Гідростроем і до Бородінської - будуть побудовані, це буде короткий виїзд до ТРЦ Oz Mall, до «морської» трасі М4, та й до інфраструктури нового мікрорайону. Наприклад, забудовники запланували побудувати там великий зелений сквер з фонтанами і бульварами, на це вже відведено 2 га. Коли з'явиться дорога, можна буде приступити і до будівництва комерційних і некомерційних соціальних об'єктів, якими будуть рівноправно користуватися як жителі старого ГМР, так і жителі новобудов.

Чому ми так перешкоджаємо тому, щоб дорога проходила тут?