Строительство »

У Києві стоїть пам'ятник «Трансаеро»

  1. «Оголошення тимчасово не актуальне»
  2. Що з рештою?

У фан-групах збанкрутілої авіакомпанії «Трансаеро» в соцмережах з'явилася інформація про продаж Boeing 737-500, який в 2015 році був заблокований в київському аеропорту Жуляни за борги. Ми вирішили не тільки дізнатися подробиці цієї пропозиції, але і повністю присвятити п'ятничний матеріал пам'яті флоту легендарного перевізника.


«Оголошення тимчасово не актуальне»

Боїнг "Трансаеро", що виконував регулярний рейс UN2274 Москва - Київ, був затриманий в Жулянах в жовтні 2015 року через боргу авіакомпанії перед аеропортом, який на кінець вересня 2015 року складав 650 тисяч доларів. З тих пір літак так і стоїть під відкритим небом і поступово занепадає, перетворившись в пам'ятник збанкрутілої авіакомпанії.

Як розповіли кореспонденту TourDom.ua Владиславу Фришко в адміністрації аеропорту, борт дійсно продається. Частина вирученої суми там хочуть направити на погашення боргу. «З тих пір сума зросла, тому що набігає за щоденну стоянку», - відзначили в Жулянах.

Оголошення про продаж виставлено на двох сайтах - controller.com і auto.ria.com Літак з реєстраційним номером VP-BYO, випущений в 1998 році, оцінений в 850 тисяч доларів.

Авіаційні експерти називають цю ціну завищеною. З їх слів, для того щоб літак піднявся в повітря після такої довгої стоянки, в нього необхідно вкласти в кілька разів більше.

Ми зв'язалися з продавцем літака, який сказав, що не може оцінити стан борту, так як жодного разу його не бачив. Більш того, зараз ця інформація не знадобиться потенційним покупцям - за словами контактної особи, оголошення тимчасово не актуальне. «На борт наклала лапу виконавча служба. Викупити його, швидше за все, не вдасться », - сказав нашому кореспонденту співрозмовник.

Відзначимо, що саме цей літак "Трансаеро" дійсно знаходиться в заставі і забезпечує вимоги одного з кредиторів авіакомпанії - ПАТ «Московський індустріальний банк».

Що з рештою?

Відомо, що велика частина парку авіакомпанії була повернута російським і закордонним лизингодателям ще в 2015 році. Зокрема, 23 літака «Трансаеро» полетіли на іспанську аеродром Теруель, який призначений спеціально для довготривалого зберігання повітряних суден. На відеозаписах в YouTube видно, що саме там знаходилися два B-747 в оригінальній розмальовці - «амурський тигр» і «рейс надії».

Доля cамолётов «Трансаеро» склалася по-різному. Деякі знайшли нових господарів - 15 далекомагістральних B-747, зокрема, були передані авіакомпанії «Росія» і зараз продовжують возити туристів. Деякі до сих пір знаходяться на зберіганні в різних аеропортах. Наприклад, в Белграді варто бізнес-джет «Трансаеро» в розфарбуванні «імперіал».

А деякі лайнери були продані на запчастини і згодом утилізовані. Наприклад, Boeing 777-200, який перебував у Внуково, був розрізаний на металобрухт в кінці грудня 2017 року .

Це виявилося вигідніше, ніж зберігати борт і оплачувати його стоянку. Нещодавно також стало відомо, що ще один Боїнг «Трансаеро» (747-444) був розібраний в аеропорту Мелборна (Флорида, США).

Що з рештою?