Строительство »

Пільги для активістів євромайдан: кому будуть покладені і скільки осіб отримають

  1. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  2. АВТОР:
  3. Орфографічна помилка в тексті:

4 березня 2018, 7:14 Переглядів: 4 березня 2018, 7:14 Переглядів:   Держдопомогу

Держдопомогу. Претендентів на пільги - понад 800 осіб. Фото: Анатолій Бойко

Відтепер деякі активісти євромайдан отримають право на безкоштовний проїзд і 75% знижки на квартплату. В силу вступив Закон №5697, який прирівнює всіх постраждалих евромайдановцев до учасників бойових дій і забезпечує їх пільгами.

Як сказано в пояснювальній записці до закону, переважна більшість мітингувальників, які постраждали і звернулися за медичною допомогою в період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року, до нинішніх днів не мали чіткого, визначеного законом статусу. Тепер, відповідно до закону, які постраждали під час євромайдан повинні отримати посвідчення "Постраждалого учасника Революції гідності" - проте мова йде тільки про тих активістів, які отримали тяжкі, середні і легкі тілесні ушкодження і мають документальні підтвердження. За інформацією авторів закону, зараз в Україні таких 849 осіб, але цифра - досить приблизна, і остаточна кількість пільговиків ще належить з'ясувати. При цьому правоохоронці, які були поранені під час виконання своїх службових обов'язків під дію закону не підпадають (таких, за різними оцінками, налічується близько тисячі чоловік).

"Фінансово-економічні розрахунки можна буде надати лише після визначення кола осіб, які матимуть право на отримання пільг", - йдеться в пояснювальній записці до закону.

Що стосується власне пільг, то тепер закон гарантує пораненим евромайдановцам безкоштовне отримання ліків і медзасобів за рецептами лікарів, безкоштовний проїзд в громадському транспорті, 75% знижки на квартплату і комунальні послуги, першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів), безкоштовні путівки в санаторії або компенсація таких, першочергова госпіталізація.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Крім того, якщо у пільговика є потреба в поліпшенні житлових умов, то першочергове забезпечення житлом або земельною ділянкою для будівництва. Крім того, ті, хто отримає статус і посвідчення потерпілого під час євромайдан, синхронно отримують першочергове право на працевлаштування в разі ліквідації підприємства. Гроші на надання пільг будуть брати з держбюджету - за попередніми розрахунками, знадобиться 5 млн 300 тис. Грн на рік.

Як сказала нам глава комітету Верховної Ради з питань соцполітики Людмила Денисова, українці, які претендують на отримання статусу постраждалих під час євромайдан, для уточнення всіх нюансів можуть звертатися в управління соціального захисту безпосередньо за місцем проживання.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "5 млн грн для активістів Майдану: які пільги отримали учасники Революції Переваги". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ігор Сєров

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ