Строительство »

хитрі бобри

Якщо бобер пірнув, гулко шльопнувши хвостом по воді, значить, він подав сигнал тривоги родичам Якщо бобер пірнув, гулко шльопнувши хвостом по воді, значить, він подав сигнал тривоги родичам   фото: Ілля Ліпін   Бобер - обережний і в той же час цікавий звір

фото: Ілля Ліпін

Бобер - обережний і в той же час цікавий звір. Він виринає з житла де-небудь під берегом, не піднявши жодної хвилі. Йому видно все, що діється навколо; і тільки озирнувшись, він пливе далі.

ПОЛЮВАННЯ З ПІДХОДУ

Вже сутеніло, коли, продершись крізь зарості кущів, обліпили берега невеликого заболоченого лісового ставка, я нарешті вибрався до води, подолавши метрів 10 повалених дерев, старих стовбурів і корчів, за якими ховалися боброві нори. Не один раз я провалювався в них майже по пояс. Кругом тиша і спокій. Але на воді зеленувата ряска всюди порізана вузькими доріжками. Постояв я так хвилин 15, милуючись тишею і красою природи. Одна моя нога стояла на обгризеної бобром жердини, а інша на колоді шириною в 1,3 метра. Від ніг до води було півметра.

Раптом під самим лівою ногою вода без ляпанця впустила в себе щось, і я побачив широку чорну спину бобра. Він виліз з-під самого берега і тут же поринув у воду. Пропливши під водою метр, виринув і стрімко поплив далі. Я сторопів. Потім швидко зняв із запобіжника свою рушницю МЦ-20-01, прицілився і вистрілив. Бобер занурився в воду, але руху не зупинив. Я навмання вистрілив знову з попередженням. Бобер зник. Знову стало тихо. Я боявся поворухнутися, і не дарма. Через хвилин п'ять, ліворуч від першого виходу виповз бобер поменше. Цього я не упустив. Взяв його вже в воді.

Іноді бобер може пірнути до 30 метрів зі свого помешкання куди-небудь в сторону, залишаючи за собою слід з бульбашок повітря, що виділяється з його хутра. Зазвичай хитрий бобер чує, що хтось топчеться над його житлом. Але, відпливши в сторону і озирнувшись, не бачачи небезпеки, він заспокоюється і веде себе як завжди. В цьому випадку залишається терпляче чекати або тихенько слідувати за бобром в надії його побачити. Я раджу почекати хвилин 10-15 і, якщо бобер буде непереливки, слідувати за ним. Є ймовірність, що він сидить на березі за поворотом і гризе гілку.

Якщо бобер пірнув, гулко шльопнувши хвостом по воді, значить, він подав сигнал тривоги родичам. Як тільки бобер сховається під водою, необхідно приготуватися до пострілу. Бобер, звичайно, може спливти в безпечне місце, але терплячому пощастить. Необхідно зберегти витримку і завмерти. Важливо дати боброві заспокоїтися, почекати, коли він підпливе на необхідне для пострілу відстань. Але якщо протягом 20-30 хвилин бобер НЕ випливе, значить, він вже не з'явиться.

МОЄ ЗБРОЯ

Кілька слів про зброю, що використовується мною на бобра. Це звичайне одноствольное рушницю МЦ-20-01 з магазинами на 2 патрони, з поздовжньо ковзаючим затвором. Бій у нього різкий, дріб застосовую №0. Довжина стовбура 635 мм. На мій погляд, таке просте, але досить легке і маневрений зброю добре підходить для полювання на хутрового звіра, кабанів і качок. Я б назвав його універсальним. До недоліків МЦ-20-01 віднесемо невелику ємність магазину і, відповідно, низьку скорострільність. Іноді це важливо. Однак в «плюси» додатково запишемо його дешевизну

ПОРАДИ

Бобер реагує на різкі рухи, тому мисливець повинен рухатися плавно і обережно. Щоб з'ясувати активність бобрів, потрібно кілька разів провести розвідку, відвідуючи «підозрілі» місця в різний час доби. Я ходив на водойму після 14:00 і перебував там до темряви. На річці бобер воліє жити в норах високих берегів, що не затоплюються під час повені. У місці, де живуть бобри, можна почути специфічні звуки або виявити локальне помутніння води біля берега. Це бобер займається чищенням нори і прибирає зайву землю в воду - звідси і муть. Однак наявність ознак життєдіяльності не завжди супроводжується появою бобрів на поверхні води. «Видима» активність у бобра починається приблизно з 18 години вечора і триває до ранку.

Першим випливає молодняк. Дорослі особини більш обережні і з'являються трохи пізніше. Перед засидкой я готував місце особою до води, трохи боком - так зручніше стріляти - і чекаю. Завжди маю акумуляторний ліхтар і тримаю його недалеко від себе.

Завжди маю акумуляторний ліхтар і тримаю його недалеко від себе

фото: Ілля Ліпін

КУДИ СТРЕЛЯТЬ?

У будь-якого звіра самі забійні місця (після голови) - грудна клітка і черевце, де розташовані життєво важливі органи. Хоча і потрапляння в хребет знерухомити звіра. Прицільна стрільба по боброві повинна вестися з відстані, що дозволяє швидко дістати його з води або, навпаки, не дати впасти в воду, якщо він був на березі. Зазвичай далі 20 метрів я не стріляю.

Дробові патрони мені простіше купити, ніж спорядити самостійно, а кульові, як правило, споряджаю сам.

У сутінках, коли виходять бобри, дуже виручає оптичний трьох- чотириразовий приціл. При пострілі на відстані до 10 метрів використовую відкритий приціл. В районі моїх полювань бобри «пасуться» на ділянках з щільними заростями березового та осикового молодняка. Через цей частокіл немає сенсу стріляти звіра, що сидить на березі. Пливе бобра ефективніше стріляти в голову на відстані до 10-15 м.

Стріляні бобри не раз змушували мене потрудитися, перш ніж виявлялися в моїх руках. Справа в тому, що деякі старі добрі звірі до того важкі (під 20 кг), що після поразки тонуть. Практично не тонуть сеголетки і взагалі молоді бобрики. Але в них і потрапити важче.

Перші 10-15 секунд після пострілу, якщо бобер не потонув, у нього починаються конвульсії. При цьому він може запірнути під корч, дерево або завал, і дістати його звідти практично нереально. Таким чином, попадання (ураження пострілом) відразу візуально помітно. Якщо ж немає ознак руху і самого бобра на воді, швидше за все ви промахнулися.

Рятує бобра і досить товста шкура (до 5 мм без обліку хутра). При попаданні в м'які тканини дріб для нього практично безпечна.

ЧИМ СТРЕЛЯТЬ?

Тут можна використовувати дріб №0. Дріб, як і картеч, розлітається в сторони пропорційно відстані до «мішені». «Обсипавши» бобра здалеку, можна запросто зробити підранка, і швидше за все він піде. Але навіть якщо такий бобер буде видобутий, то шкура напевно буде зіпсована дірами.

амуніція

Для полювання на бобра особливої ​​вишуканості не потрібно: достатньо звичайного камуфляжу з обов'язковою москітною сіткою на голову - не тільки від комарів, але і від лісових кліщів, яких на початку осені греблю гати.

Одягатися слід по погоді, мати запасні шкарпетки і светр - ночі в вересні вже холодні. Без високих гумових чобіт з утепленням всередині в моїх краях не обійтися, тому що доводиться заходити в воду. Інше взуття вважаю непридатною. Хоча до підходу до водойми, як правило, я йду в кросівках.

Андрій Кашкаров 7 грудня 2010 о 14:50

ЧИМ СТРЕЛЯТЬ?