Строительство »

Який бізнес відкрити в маленькому місті в 2019 році

 1. Особливості бізнесу в провінції
 2. Вибір сфери бізнесу і ринкової ніші в маленькому місті
 3. Торгівля: продукти, одяг, товари для будинку
 4. Послуги: перукарня, шиномонтаж, майстер на годину, пральня, кав'ярня, таксі
 5. Виробництво: будівельні матеріали, меблі, вікна, двері, продукти харчування
 6. Фермерство: розведення сільськогосподарських тварин і птахів, вирощування квітів, саджанців, овочів,...
 7. Інтернет-магазин: будь-які товари з високим попитом
 8. Держпідтримка бізнесу в маленькому місті
 9. Ідеї ​​для бізнесу в маленькому місті

Створити підприємство в маленькому місті часто складніше, ніж в мегаполісі. Початківцю комерсанту необхідно враховувати специфіку роботи в невеликому населеному пункті. Як вибрати напрямок бізнесу? Що врахувати, щоб витримати конкуренцію? На які пільги можна розраховувати? Відповіді на ці та інші питання, а також свіжі ідеї для бізнесу а маленькому місті - в нашій статті.

Відповіді на ці та інші питання, а також свіжі ідеї для бізнесу а маленькому місті - в нашій статті

Про що ви впізнаєте?

Особливості бізнесу в провінції

У невеликому місті на 52 тисячі жителів відкрився салон «кухні за індивідуальним проектом». Перші місяці клієнтів було багато, інвестиції окупилися, але через рік фірма виявилася збитковою і прогоріла. Чому так сталося? Можливо, підприємець не врахував специфіки ведення бізнесу в маленькому місті. Сім'ї, яким потрібен гарнітур за індивідуальними розмірами, придбали його в перші місяці роботи салону. Решта їздять замовляти кухні в обласний центр або купують недорогу серійну меблі.

Щоб відкрити бізнес і не прогоріти, враховуйте особливості маленького міста:

 • Невисока купівельна спроможність. Рівень зарплати в провінції невисокий, тому попитом користуються товари і послуги першої необхідності.
 • Низький рівень конкуренції. На це є дві причини: або місцеві підприємці випустили з уваги перспективний напрямок, або продукція не затребувана у населення провінційного містечка.
 • Мінімальні витрати на відкриття і обслуговування бізнесу в маленькому місті. Оренда і реклама обходяться дешевше, ніж у великих населених пунктах. Рівень заробітної плати персоналу також невисокий.
 • Брак кваліфікованого персоналу. Висококласні фахівці не бачать перспектив зростання в маленькому місті і їдуть з провінції.
 • Швидке поширення інформації (сарафанне радіо). У маленькому місті чутка про ваше підприємство розноситься моментально. Якщо приділити увагу якості обслуговування та сервісу, швидко придбаєте гарну репутацію і збільшите потік клієнтів.

Крім загальних правил, потрібно враховувати інші особливості: близькість / віддаленість від обласного центру, місцеві традиції та сформовані звички жителів.

Крім загальних правил, потрібно враховувати інші особливості: близькість / віддаленість від обласного центру, місцеві традиції та сформовані звички жителів

Вибір сфери бізнесу і ринкової ніші в маленькому місті

Вибираючи напрямок для малого бізнесу в маленькому містечку, спираються на ті ж правила, що повсюдно:

 • Дохід. Діяльність, що закриває потреби людей, швидше принесе гроші.
 • Професіоналізм. Легше розвивати напрямок, в якому підприємець експерт.
 • Інтерес. Справа, що не викликає у власника задоволення, скоріше провалиться.

Справа, що не викликає у власника задоволення, скоріше провалиться

Успішний бізнес лежить на перетині трьох сфер

Вибір сфери діяльності не обмежений. Статус невеликого міста вносить лише деякі корективи в бізнес-проект.

Торгівля: продукти, одяг, товари для будинку

Необхідно визначити продукцію, що користується попитом у маленькому місті. Якщо в регіоні представлені мережеві магазини - конкурувати з ними буде складно, тому треба придумати власну "фішку" свого бізнесу. Наприклад, цілодобовий магазин або товари у будинку, щоб покупець набував товари щоденного попиту в крокової доступності.

Приблизний обсяг інвестицій на відкриття продуктового магазину в маленькому місті:

Приміщення - від 50 кв. м по 300 рублів = від 15 000. Устаткування (стелажі, холодильники, вітрини, онлайн-каса) нове або б / у - від 400 000. Зарплата персоналу - 2 продавця по 15 000, прибиральниця 7000, вантажник 10 000. Страхові відрахування - 30% в ПФР, ФОМС, соцстрах. Разом: 47 000 з / п + 14 100 податки. Товар - мінімум 300 000. На старті підприємцеві чи відвантажать товар з відстроченою платежем, тому асортимент потрібно оплатити відразу.

РАЗОМ: мінімум 776 000 руб.

Читайте також: Бізнес без вкладень: 8 незвичайних ідей

Послуги: перукарня, шиномонтаж, майстер на годину, пральня, кав'ярня, таксі

Послуги: перукарня, шиномонтаж, майстер на годину, пральня, кав'ярня, таксі

Ексклюзивні пропозиції бізнесу в провінції непопулярні. При цьому стандартні послуги в маленькому місті завжди користуються попитом. Наприклад, спа-салон з соляними печерами і шовковими ванними більшу частину часу буде пустувати, а ось добротний майстер з манікюру або досвідчений перукар без роботи не залишаться.

Приблизний обсяг інвестицій на відкриття шиномонтажу:

Приміщення - можна використовувати власний гараж. Устаткування (балансування стенд, пневмогайковерт, шиномонтажний верстат, підкатний домкрат) - вартість комплекту в середньому 100 000 рублів. Зарплата персоналу - дві зміни по 2 майстри на відрядній зарплаті 10-15% від замовлення. Відрахування до соціальних фондів - 30%. Розмір відрахувань залежить від зароблених грошей персоналу: в сезон - більше, в міжсезоння - менше. Витратні матеріали (герметик, очищувач гуми, латки, вантажу та інше) - від 50 000. Комунальні послуги - 5000-7000 на місяць.

РАЗОМ: 150 000-200 000 руб.

Виробництво: будівельні матеріали, меблі, вікна, двері, продукти харчування

Сферу бізнесу в невеликому місті вибирають, орієнтуючись на потреби місцевих жителів або для продажу в інші регіони. У другому випадку необхідно включити в ціноутворення вартість доставки. З дорогою доставкою продукт програє конкурентам в ціні. У маленькому місті можна зайнятися переробкою місцевих ресурсів, що дозволить бізнесменові заощадити на вартості сировини. Наприклад, випуском бутильованої води з джерела або консервів з лісових грибів та ягід.

Президент Російської школи управління Анастасія Боровська

Опрацюйте три можливих сценарії: негативний, реалістичний і оптимістичний. Треба планувати кожен свій крок і припускати, що не всі піде за планом. На цей випадок потрібно мати фінансову і тимчасову подушку безпеки, а також можливість залучення співробітників, яких ви спочатку не припускали брати в команду.

Приблизний обсяг інвестицій на відкриття цеху з виробництва піноізолу (утеплювач і шумоізолятор):

Приміщення - 60 кв. м по 150 руб. = 9000 Підготовка приміщення (вентиляція, освітлення) - 20 000 Обладнання (газорідинна установка, форми) і інструменти - в середньому 110 000 Зарплата персоналу - 3 майстри по 15 000. Відрахування - 30% в фонди. Разом 45 000 з / п + 13 500 податки. Транспорт для готової продукції - потрібна "ГАЗель" 2012-2014 рр. за 350 000-400 000. Матеріали для виробництва (карбамидоформальдегидная смола, ортофосфорна кислота) - від 100 000 РАЗОМ: від 700 000 руб.

Фермерство: розведення сільськогосподарських тварин і птахів, вирощування квітів, саджанців, овочів, фруктів, ягід, зелені

Фермерство: розведення сільськогосподарських тварин і птахів, вирощування квітів, саджанців, овочів, фруктів, ягід, зелені

Популярність фермерської продукції зростає. Тому покупців знайти нескладно. На базі сільгосппідприємства в маленькому місті можна відкрити переробні цехи (ковбасний, шинки, консервний, м'ясних напівфабрикатів і інші). Це відмінний варіант бізнесу з витратами до півмільйона рублів.

Приблизний обсяг інвестицій на розвиток кроліководческой господарства в маленькому місті:

Земельна ділянка - від 5 соток. Оренда землі на рік коштує 30 000-100 000 в залежності від регіону. Можна пристосувати під кроліководческой ферму власну ділянку. Клітки для кроликів - відгодівельні клітини на 6 голів - по 20 000, клітини-маточники на 2 кролика - від 10 000. Якщо виготовити клітини самостійно, витрата буде в 2-2,5 рази нижче. Поголів'я - 50 місячних кроленят по 500 рублів = 25 000 Корма (сіно і комбікорм) - від 70 000 РАЗОМ: 350 000-500 000 руб.

Інтернет-магазин: будь-які товари з високим попитом

Запустити з нуля онлайн-бізнес дешевше, ніж звичайний магазин. Власник не платить за оренду торгової площі, не замовляє зовнішню рекламу і не наймає продавців. Головне, продумати доставку. Якщо продавати жителям маленького міста продукти харчування і дитячі товари потрібен кур'єр. По регіонах посилки відправляють транспортною компанією або «Поштою Росії».

Керуючий групою компаній «Авіра» Олексій Загумённов

Кращий друг підприємця - якісна аналітика. Це стосується і маленького міста і бізнесу в мегаполісі. Хочете грошей - озбройтеся статистикою і шукайте незайняту нішу. Аналізуйте конкурентів, щоб запропонувати ринку щось нове. За даними експертів, сьогодні найбільш швидко окупається бізнес на хостелах, магазинах формату «біля дому» та дитячі розважальні центри.

Два способи вибрати товар для торгівлі:

 • Подивитися популярний асортимент на сайті Amazon. У розділі «Лідери продажу» розташовані самі купуються позиції.
 • Ввести пошуковий запит (слова, за якими користувачі шукають товар в інтернеті) в сервісі Яндекс.Вордстат .

Вордстат

Приблизний обсяг інвестицій на відкриття інтернет-магазину:

Хостинг і домен - 7000 рублів. Сайт - можна створити трьома способами: на конструкторі - безкоштовно, у фрілансера - 10-15 тисяч, в агентстві - від 50 000. Приміщення - негроміздкі асортимент (аксесуари для стільникових телефонів) зберігати вдома; для інтернет-магазину дитячих товарів - орендувати однокімнатну квартиру (5000 руб.) або комерційне приміщення (300 руб. / кв. м). Зарплата кур'єра - 15 000 + 4500 податки Устаткування (комп'ютер, стелажі для зберігання) - від 100 000 Реклама в інтернеті - настройка від 15 000 + просування від 30 000 в місяць

РАЗОМ: мінімум 180 000-300 000 руб. (Без урахування вартості товару)

Читайте також: ТОП 100 ідей для бізнесу в 2019 році

Розмір інвестицій Завіт від того, яким бізнесом вирішите пізнання в маленькому місті. Новачкам суми здаються лякаюче високими, але є хороша новина: підприємці можуть розраховувати на підтримку держави.

Держпідтримка бізнесу в маленькому місті

Для определнного видів діяльності передбачені пільгові умови, наприклад, по податках. Особливо це стосується малого і середнього підприємництва в провінції.

Напрямки бізнесу, які чиновники вважають пріоритетними:

 • Виробництво товарів першої необхідності;
 • Екотуризм (піші туристичні маршрути, створення ботанічних садів, оздоровчих курортів);
 • Випуск товарів народно-прикладного мистецтва;
 • Фермерські господарства;
 • Соціальне підприємництво (дитячий садок, музей).

Види пільг для починаючого підприємця:

 • Податкові канікули. З 2015 року влада регіонів мають право встановлювати знижену податкову ставку в перші два роки роботи ВП. На ССО діє 1 відсоток, на ЕНВД - 7,5 відсотка, патент - потенційно можливий дохід для розрахунку - 500 000.
 • Пільгове кредитування бізнесу на перші два роки. За державний рахунок знижують процентну ставку по кредиту.
 • Повернення витрачених грошей підприємцям. У Росії діє програма для фермерів: відшкодовують до 90 відсотків документально підтверджених цільових витрат.
 • Гранти на розвиток малого і середнього бізнесу. Їх видають на конкурсній основі. Учасники конкурсу подають бізнес-план.
 • Субсидії від Центру зайнятості - 59 тисяч рублів на підприємця і стільки ж на кожного працевлаштованого співробітника. Підприємець на момент подачі заяви повинен носити статус безробітного.
 • Державні субсидії ІП з 12-місячним досвідом роботи. Розмір субсидії становить 300 тисяч рублів, але не більше половини документально підтверджених витрат. Обов'язкова умова - відсутність заборгованостей по податках і зборах.

Бланк заяви на реєстрацію ІП (форма Р21001) Бланк заяви на реєстрацію ІП (форма Р21001)  завантажити завантажити

Заява про державну реєстрацію юридичної особи (форма Р11001) Заява про державну реєстрацію юридичної особи (форма Р11001)  завантажити завантажити

Ідеї ​​для бізнесу в маленькому місті

1. Кав'ярня - продаж свіжої кави на винос. Мінімальна площа - від 4 квадратних метрів. Вкладення 230-250 000 рублів. Асортимент можна розширити фаст-фудом: хот-доги, шаурма, бургери.

2. Антікафе - відвідувачі оплачують час, проведений в закладі. Початкові вкладення - від 800 000 на обладнання залу м'якими меблями, затишними столиками. Гостям безкоштовно пропонують чай, каву, печиво, настільні ігри. Для швидкої окупності в антікафе проводять майстер-класи, концерти місцевих і обласних виконавців.

3. Прачечна. Бізнес має три сегмента цільової аудиторії: жителі елітного району, приватного сектора без централізованої каналізації, студенти. На першому етапі досить встановити три пральних і дві сушильних машини, праска з парогенератором, прасувальний стіл. Розмір інвестицій на обладнання 220-250 тисяч рублів.

4. Доставка їжі по франшизі. зручно починати бізнес з нуля , Спираючись на перевірений досвід та налагоджені процеси виробництва. Можна подивитися досягнення франчайзі і розрахувати термін окупності.

Читайте також: Бізнес в селі: 7 ідей, які дозволять добре заробити.

Автор: Тетяна Смирнова

Як вибрати напрямок бізнесу?
Що врахувати, щоб витримати конкуренцію?
На які пільги можна розраховувати?
Про що ви впізнаєте?
Чому так сталося?