Строительство »

WikiZero - Білль про права (США)

Wikipedia

open wikipedia design.

Білль про права [1] ( англ. Bill of Rights) - неофіційна назва перших десяти поправок до Конституції США , Які закріплюють основні права і свободи людини і громадянина (Поправки 1-4) і забезпечують механізм їх реалізації (поправки 5-10).

Поправки були запропоновані Джеймсом Медісон 25 вересня 1789 року на засіданні Конгресу США першого скликання і вступили в силу 15 грудня 1791 року [2] . Вперше на загальнодержавному рівні одноманітно був визначений правовий статус громадянина США, окреслені сфери федерального контролю за дотриманням громадянських прав і свобод, які також вперше в історії конституційного законодавства були побудовані як заборони і обмеження, накладені в першу чергу на самі законодавчі органи [3] .

Відсутність в тексті Конституції США статей, що гарантують громадянські права, вже в перші роки існування американської держави стало однією з основних тем політичних розбіжностей з питань групових і партійних інтересів. від президента , уряду і конгресу очікували обіцяного ще конституційним конвентом правового документа, який гарантував би громадянам країни їх права і свободи.

Протягом чотирьох років після прийняття Конституції в конгрес стікалися численні пропозиції штатів . Основні із запропонованих поправок знайшли відображення в підготовлених Джеймсом Медісон доповненнях, що містили гарантії прав на свободу віросповідання , слова і друку , свободу зібрань , Прав на зберігання і носіння зброї, на недоторканність особи і житла, на справедливе правосуддя і введення суду присяжних . Ці статті склали десять перших поправок до Конституції США, затверджених конгресом 25 вересня 1791 року . Після ратифікації цих поправок законодавчими зборами штатів з 15 грудня 1791 року, вони стали складовою частиною Конституції США під загальним неофіційною назвою Білль про права. Основним автором проекту був Медісон, але в підготовці і прийнятті документа важливу роль зіграв також Томас Джефферсон , В той час посол у Франції. Його листування з Медісоном вплинула на текст документа [2] [4] .

У проект Білля про права входило 12 поправок, проте поправка, що встановлює формулу розрахунку кількості депутатів в палаті представників за результатами перепису, яка проходила б кожні десять років, так і не була ратифікована (хоча де-факто подібний принцип застосовується і понині). Друга поправка, яка забороняє вступ в силу законів, що змінюють розмір платні сенаторів і представників до їх переобрання, вступила в силу тільки в 1992 році і стала Двадцять сьомий поправкою .

# Поправка Дата пропозиції Дата вступу в силу Повний текст № 1 Свобода слова, свобода релігії, свобода преси, свобода зібрань, право на подачу петиції 25 вересня 1 789 15 грудня тисячі сімсот дев'яносто один текст № 2 Право зберігати і носити зброю 25 вересня 1 789 15 грудня тисячі сімсот дев'яносто один текст № 3 Заборонено розміщувати солдатів у приватних будинках без згоди власника 25 вересня 1 789 15 грудня тисячі сімсот дев'яносто один текст № 4 Заборона довільних обшуків і арештів 25 вересня 1 789 15 грудня тисячі сімсот дев'яносто один текст № 5 Право на належне судовий розгляд, право не свідчити проти себе, гарантія приватної власності 25 вересня 1 789 15 грудня тисячі сімсот дев'яносто один текст № 6 Права обвинуваченого, в тому числі право на суд присяжних 25 вересня 1 789 15 грудня тисячі сімсот дев'яносто один текст № 7 Право на суд присяжних в цивільних справах 25 вересня 1 789 15 грудня тисячі сімсот дев'яносто один текст № 8 Заборона надмірних застав і штрафів, жорстоких і незвичайних покарань 25 вересня 1 789 15 грудня тисячі сімсот дев'яносто один текст № 9 Перерахування прав в Конституції не повинно трактуватися як применшення інших прав 25 вересня 1 789 15 грудня тисячі сімсот дев'яносто один текст № 10 Повноваження, які Конституція прямо не відносить до відання Сполучених Штатів, зберігаються за штатами і громадянами 25 вересня 1 789 15 грудня тисячі сімсот дев'яносто один текст

This page is based on a Wikipedia article written by contributors ( read / edit ).
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.