Строительство »

Законна полювання в Україні 2018! Дозволи і документи.

У цій статті Ми розповімо Вам як законно стати мисливцем в Україні. Для цього Вам необхідний пройти етапи:

1. Отримати дозвіл на Гладкоствольна зброя (рушницю) - Читайте статтю Дозвіл на зброю в Україні 2018 .

2. Купівля Рушниці - тут на любителя

За кількістю і компонуванні стовбурів сучасні рушниці бувають:

 • одностовбурні;
 • двостволки з горизонтальним розташуванням гладких стовбурів одного калібру, або «горизонталки» (найпоширеніший вид мисливських рушниць);
 • бокфлинт , «Вертикалка» - двоствольну рушницю з вертикальним розташуванням гладких стовбурів;
 • бюксфлинта - горизонтальна двостволка з одним нарізним стволом;
 • бокбюксфлінт - вертикальна версія бюксфлинта;
 • Дріллінг або трійник - рушниця з двома гладкими і одним нарізним стволами;
 • бокдріллінг - Дріллінг, у якого всі три стовбура розташовані у вертикальній площині;
 • Фірлінг - два гладких і два нарізних стовбура;
 • експрес-Фірлінг - один гладкий і три нарізних стовбура, причому два нарізних стовбура мають рівний калібр;
 • з великою кількістю стовбурів, що відносяться, скоріше, до технічних курйозів . Наприклад, відомі П'ятистовбурний кременеві рушниці з вертикальним розташуванням стовбурів майстра Йоганна А. Хермана (Візенталь, Німеччина), 1730-і рр.
 • За схемою заряджання, крім класичного «переломлення» (блок стовбурів відкидається на шарнірі вниз щодо колодки), застосовуються:
 • болтові - з поздовжньо ковзаючим затвором за схемою Дарна (див. Ілюстрацію) або на зразок гвинтівочного ( ТОЗ-106 , МЦ-20 [13] , «Фролівка» );
 • з блоком стовбурів, зрушуються вперед щодо ложі, або повертається навколо вертикальної осі;
 • револьверні - одностовбурні багатозарядні, побудовані за принципом револьвера;
 • помпові - рушниці з приводом затвора від рухомого назад-вперед або вперед-назад цівки . Оснащуються найчастіше підствольним або надствольним трубчастим магазином на 3-7 патронів, хоча ряд моделей використовують коробчаті магазини;
 • важільні - багатозарядні рушниці з ручним механізмом перезарядження, що приводиться в дію рухомий запобіжної скобою;
 • самозарядні з різними схемами роботи автоматики і магазином різних конструкцій.

3. Отримати Посвідчення мисливця "Мисливський квиток"

Отримати Посвідчення мисливця Мисливський квиток

Посвідчення мисливця, яке багато хто називає «мисливський квиток», оформляється в управлінні лісового господарства за місцем проживання. Найближче відділення можна дізнатися на офіційному сайті Державного агенства Лісових ресурсів

Для отримання посвідчення мисливця, треба пройти іспит і оплатити виготовлення посвідчення (66 гривень).

Питання і відповіді з іспиту на посвідчення мисливця. - Завантажити файл ПИТАННЯ і ВІДПОВІДІ для іспиту з отримання посвідчення охотніка.docx

На іспит з собою мати три фото 3х4 см, копію ІПН і паспорта. За місцем заповнюєте форму обліку (ПІБ, адреса, місце роботи, наявну зброю якщо є). Чи отримуєте бланк квитка, в якому роздруковані 25 питань з варіантами відповідей. Вибираєте правильні варіанти. При вас інспектор вводить відповіді в систему. Якщо відповіли правильно на 19 запитань, видають квитанції на оплату. На наступний тиждень приходите і отримуєте посвідчення з карткою обліку добутої дичини.

4. Членство в мисливських суспільствах (НЕ обов'язково)

Членство в мисливських суспільствах (НЕ обов'язково)

Лісові угіддя можуть бути в користуванні наступних організацій:

 • Лісгосп України;
 • Українського Товариства мисливців і рибалок (УТМР);
 • ВОЄНОХОТ;
 • Динамо;

та інших громадських і приватних організацій.

В принципі, ставати членом будь-якого суспільства зовсім не обов'язково. Більш того, членство в УТМР нічого не означає для «ВОЄНОХОТ» і навпаки. Чи варто вступати в одне з товариств - ваш особистий вибір і залежить він від того, в чиїх угіддях збираєтеся полювати. Наприклад, членство в УТМР коштує 260 гривень і близько 200 грн. в рік членські внески. Для киян звертатися за адресою пров. Нестеровський, 7.
5. Дозвіл на полювання

Дозвіл на полювання

Як отримати дозвіл на добування мисливських тварин?

Ті, мисливці, які збираються вдаватися до улюбленого захоплення на Україні, повинні знати, що крім посвідчення мисливця, дозволу на зброю та інших документів, необхідно отримати так вид дозвільного документа, як дозвіл на добування мисливських тварин. Без неї відстріл багатьох представників лісової фауни буде визнаний незаконним і спричинить за собою накладення великого штрафу.

Навіщо потрібен дозвіл?

Таким чином держава намагається регулювати популяції окремих тварин на своїй території. Без цього документа будь-хто міг би піти на природу і вбити стільки тварин, скільки йому заманеться. Наслідком це стало б повне зникнення багатьох видів. Тому уповноважені органи видають спеціальні дозволи у вигляді відстрільних карток або ліцензій, в яких зазначаються види тварин, дозволених для полювання, їх кількість, територію, де можна здійснювати відстріл, і період часу, протягом якого ці документи діють.

умови отримання

Картку або ліцензію може отримати дієздатний громадянин України, якщо йому вже виповнилося 18 років і він має посвідчення мисливця. Ці документи можуть отримати іноземні громадяни, які підтвердили своє право займатися відстрілом тварин в цій державі. Полювання на території України іноземних гостей регулюється взаємними угодами між країнами.

Відстрільної картки і ліцензія - два різних документа і відрізняються за видами тварин, на яких вони дають право полює. Подивимося більш конкретно: Картка дозволяє відстрілювати пернату дичину, зайців, кроликів, лисиць, вовків, норок, куниць кам'яних, тхорів, єнотовидних собак. Ліцензія потрібна для полювання на більших або більш рідкісних представників фауни: кабанів, оленів, лосів, козуль, муфлонів, білок, бобрів, ондатр, борсуків, куниць лісових, бабаків. Чи не потрібен дозвіл на відстріл тварин, який проводиться з метою селекційного відбору.

Де і за скільки?

Ліцензії та відстрільні картки отримують у тих людей, хто користується мисливськими угіддями. Необхідно приїхати в бажане господарство і викупити документ, якщо ліміт його видачі не вичерпаний і є ще вільні резерви. Початкова вартість ліцензій визначена відповідальними державними органами, але кінцеву ціну дозволу визначають самі охотохозяйства. Вона залежить від виду тварини і ряду додаткових послуг. Набагато вигідніше купувати колективну ліцензію - це дешевше і ймовірність «завалити» звіра сильно збільшується.

Вартість відстрільних карток встановлює тільки мисливське господарство (див. Код КВЕД), а їх ціна визначається також, як і ліцензій. Ось основні моменти, які потрібно знати про дозвіл на добування мисливських тварин. Більш докладно про це можна дізнатися, прочитавши статті 17 і 18 Закону України «Про мисливське господарство та полювання». В очікуванні сезону не забудьте вчасно подбати про оформлення документів і не затьмарюйте собі бажаний відпочинок проблемами з законом.

В очікуванні сезону не забудьте вчасно подбати про оформлення документів і не затьмарюйте собі бажаний відпочинок проблемами з законом

Навіщо потрібен дозвіл?
Де і за скільки?