Строительство »

Афіша Хвиля: «Вся ця історія з Хімкінським лісом - хто через 10 років згадає, що це було?» - Архів

- Цей альбом, «Spirit», він про що для вас

- Цей альбом, «Spirit», він про що для вас?

ЛЕВА БІ-2: Мені здається, пройшли ті часи, коли до випуску платівки ти готувався все життя. Тут немає ніякої особливої ​​ідеологічного підґрунтя, все куди прозаїчніше - це просто констатація нашого поточного стану в часі і просторі. Від глобальних пафосних конструкцій ми пішли. Все як є. Зрештою, будь-яка творча діяльність в будь-який період часу - це виживання. Ну, тобі треба рухатися кудись - інакше навіщо? Ось найголовніше, що рух є.

- А рух куди? Мені здалося, що він помрачнее і щільніше звучить, ніж раніше.

ШУРА БІ-2: Щільніше він звучить через те, що зводили в цей раз не в Австралії, а в Лондоні - причому з Едріаном Бушбі. А він зробив ... Ну ти розумієш. Яку команду я йому не називав, від Doves і Portishead до Arctic Monkeys, з усіма він мав справу. Поки ми з ним працювали, він зробив The Rapture останній альбом, Two Door Cinema Club - і потім поїхав в Італію Muse записувати.

ЛЕВА: Ну а похмурий, не похмура - це схоластика. У нас ніколи не було веселих альбомів (сміється).

- Я чому взагалі запитав, про що альбом. У мене особисто з групою «Бі-2» є одне ускладнення - мені зрозумілий звук, зрозумілі мелодії, але абсолютно незрозумілий сенс. Я якось майже ніколи не вловлюю, про що, власне, ваші пісні. Ось «Оптиміст», наприклад, це про що?

ЛЕВА: Ну про удаваного оптимізму. Є дуже багато людей, які ...

ШУРА: На два тижні звалили в Гоа і потім намагаються міркувати.

ЛЕВА: Ну да. Дуже легко віддають себе якимось незрозумілим течіям, релігійним або ще якимось, не вникаючи при цьому в суть і глибину. Це «оптиміст» в лапках, звичайно, ми таких оптимістів висміюємо. Я взагалі думаю, що ми досить іронічні у всьому нашому творчості. Якщо ти займаєшся музикою, ставитися до всього серйозно - дуже великий мінус.

- І то є пісня «Місце під сонцем», де про офісне рабство співається в такий тропічної аранжуванні, - теж іронія?

ЛЕВА: Так, вона і малася на увазі. Все ж мріють про тропіках на роботі (сміється).

- Ну добре, а «безповітряному тривога» - це про що?

ЛЕВА: Ну тут пісня сама за себе говорить, мені здається. Про тривогу безповітряну, яка береться невідомо звідки і висить десь поруч.

ШУРА: А Єрусалим узятий як образ, тому що вона там якраз дуже відчувається. Є ж така річ, як Jerusalem syndrom - коли люди приїжджають і сходять з розуму в цьому місті. Ми там досить часто буваємо, там щось таке правда відчувається.

- До речі, ви ж досить, гм, вражаючий кліп на цю пісню зняли. Неначе роботами «АЕС + Ф» натхненний.

ШУРА: Так-так, так я цього в першу чергу і хотів. Років зо три тому я познайомився з цією командою, побачивши роботи в одній з галерей. Спробував підкотити до них на предмет співпраці, але вони настільки круті, що до них навіть не підійдеш. Ну тобто, грубо кажучи, вони мене послали: «Хто? "Бі 2"? Іди ти! »Але у них, я вважаю, дуже потужні образи. Дуже. У сучасному російському мистецтві це вже точно одна з кращих команд. І ми спробували відтворити цю історію. Хотіли знімати в Єрусалимі, але перекрити там п'ять вулиць коштувало шалених грошей.

- Тобто перекрити Червону площу дешевше, чи що?

ШУРА: А Червона площа нам дісталася безкоштовно. Режисер домовилася якось: один дзвінок генералам - і нам її на весь день віддали.

ЛЕВА: Ми самі до останнього моменту не вірили. А вийшло логічно в результаті - на кшталт ж, коли будували Кремль, мали на увазі зробити другий Єрусалим. Тобто маса паралелей.

- Цієї осені практично у всіх великих російських артистів альбоми виходять, і практично всі, від Гребенщикова і Шевчука до Євгена Федорова, так чи інакше реагують на те, що відбувається навколо. У вас цього, здається, немає - ці пісні, за моїми відчуттями, могли б бути написані три роки тому, наприклад.

ШУРА: Ну, по-перше, там є пісня «Гонка за життя». А по-друге, в якійсь мірі в цьому і полягає наша соціальна позиція. Ми ніколи не співали про політику і вважаємо, що музикант повинен займатися музикою, а не політикою.

ЛЕВА: Є люди, у яких виступати таким чином виходить вдало, конкурувати з ними на цьому полі безглуздо. Я не вмію робити пісні на гострі теми соціально-політичного характеру. Пісня хороша повинна бути перш за все.

ШУРА: І потім ... Ну ось вся ця історія з Хімкінським лісом - хто через 10 років згадає, що це було? Це сезонна історія.

ЛЕВА: Соціальна позиція все одно якимось чином проглядається в наших піснях, просто вона не грає головної ролі. Тому що є багато інших речей, з якими треба взаємодіяти в життя. Відносини людські, любов, вірність самому собі. І це дуже важливі речі. Основоположні такі кити. Якщо ми не навчимося жити по-людськи, то і вся соціальщини буде хрінова. Починати треба з якихось морально-етичних аспектів, тоді і все інше буде нормально. Зрозуміло, що ми не ізольовані від того, що відбувається навколо. Ми ж тут живемо, звичайно, нас все це зворушує. Але кожен по-своєму висловлює свої думки і хвилювання з цього приводу.

- Ну не знаю, а на вибори ви підете?

ШУРА І ЛЕВА (хором): А ми не громадяни Росії!

ШУРА: Так що нам дуже легко відмазатися.

- Так, і справді. Ну а те, що відбувається в Білорусі вам як, наприклад?

ШУРА: А ми і в Білорусії не громадяни. Але ми стежимо, звичайно.

ЛЕВА: У мене мама там живе.

ШУРА: Ну і друзів багато, вони розповідають. Жах, звичайно, що відбувається. Люди живуть жахливо. Ну ви самі все бачите. Якщо пісню «Ми чекаємо змін» навіть заборонили ... Ну бред повний!

ЛЕВА: Будь-яке тоталітарне правління призводить до таких казусів - починають щось забороняти незрозуміло чому. Будемо сподіватися, що Росії це не торкнеться.

- Але у вас самих проблем не виникає?

ШУРА: Ну от хіба що коли ми з групою «Сплін» запустили пісню «Фелліні», якийсь із місцевих чиновників побачив в ній пропаганду нездорового способу життя - в рядках «герой на героїні, героїня на героїні». Пісню зняли з ефіру - а через півроку знову поставили.

ЛЕВА: Причому незрозуміло, що його більше збентежило - наркотики або сексуальна поза. Як вона там називається? Місіонерська! (Сміється.)

- Як люди, які за всім, що з музикою відбувається, стежать, напевно помітили, що рок в цьому році якось подути. Як це пояснити?

ШУРА: Розумієш, час великих - ну, щодо великих - трендів для незалежної музики пройшло. Ню-рейв був останньою цікавою величиною. Уже півтора-два роки немає таких сплесків радикальних, щоб щось сильно змінювалося. Так, є окремі групи, є альбоми, але вони погоди не роблять - останні плюс-мінус п'ять років все тупцює на одному місці. І не тільки рок. Електроніка розвивається, але той же дабстеп зараз теж не найкращі часи переживає і займається самокопірованія. І якихось особливо яскравих молодих команд я в цьому році не помітив. Гранди - так. Elbow, я вважаю, велику платівку зробили, але це музика в чистому вигляді, некомерційна, природно. Kasabian мені дуже подобається останній альбом. Що ще? Ну, Бакстер Дьюрі, Metronomy ... Але так, щоб як три-чотири роки тому - ось прям ах! - такого немає. Чому? Фіг його знає. А чому була наша хвиля, яка з'явилася на початку 2000-х, а далі нікого? Напевно, час якесь повинно пройти, років десять - і знову все з'явиться.

«Час великих трендів для незалежної музики пройшло. Ню-рейв був останньою цікавою величиною »

ЛЕВА: Та нікуди рок не дінеться.

ШУРА: Вот именно. Ми в Лондоні потрапили на концерт Гері Ньюмана - так там в залі готи і любителі дарк-вейва, яким вже під 50, а на сцені - людина, якій під 60, і він в ідеальній формі абсолютно. А потім виявилися на групі Hard-Fi, яка мені колись подобалася, - ну і це жалюгідне видовище, провал. Чисто гопницький історія, де люди пляшками кидаються.

ЛЕВА: Добре, що там пластикові стакани видають, а то можна було б отримати по голові і травмуватися.

- Ну так про те мова. В рамках ностальгії за старими часами все відмінно працює. З новим гірше.

ШУРА: Просто занадто багато всього стало. За останні 10 років у зв'язку з розвитком технологій та інтернету груп стало більше, ніж людина в принципі в стані послухати. У тих же 90-х треба було сідати в професійну студію і писатися, а зараз ти можеш у себе вдома штампувати пластинки скільки не лінь. Тоді процес був не таким простим, музики було менше, але вона, на мою думку, була трохи якісніше. Уже багато років неможливо слухати альбоми: одна-дві пісні - так, інше - добивки. Ось згадай платівку, яку ти слухав за останні п'ять років цілком?

- Та годі їх, насправді.

ШУРА: Ну є, так. Але дуже мало в порівнянні з тим, що було років 10-15 тому.

- І як ви бачите своє завдання в цій всій ситуації?

ЛЕВА: Так ми не займаємося таким глибоким аналізом нашої творчості. Ми просто продовжуємо робити те, що нам подобається і що у нас виходить. Зараз так склалися обставини, що ми змогли пластинку звести в Лондоні - для нас це великий стрибок вперед, це зовсім інший рівень, ніж раніше.

- Але слухачі-то не відчують відмінностей.

ШУРА: Професіонали почують, а шанувальники ... Чи оцінять всі, звичайно. Але в будь-якому випадку, навіть якщо ти включаєш «Наше радіо», наші пісні радикально по звуку відрізняються від багато іншого, що там звучить.

- Ось, до речі, кумедний же момент - ви і слухаєте нову музику, і пише в Лондоні, а все одно альбом звучить в форматі «Нашого радіо».

ШУРА: Наша музика звучить в форматі групи «Бі-2». А як вона ще може звучати? Це ж ми робимо. Так, ми слухаємо багато музики, вводимо нові елементи, але радикально музика не змінюється і не може змінитися.

ЛЕВА: Всі наші сторонні амбіції ми реалізуємо в інших проектах. «Непарний воїн», наприклад. Або ось з симфонічним оркестром випустили платівку. Радикальніше повороту я не можу собі навіть уявити.

- Просто у мене є відчуття, що ви ніби як масова популярна група, але дуже хочете бути модними. При цьому аудиторія, умовно кажучи, «Солянка» все одно вас не слухає.

ШУРА: Ну аудиторія «солянки» - це маленький зовсім відсоток же.

ЛЕВА: У нас виходить такий симбіоз. Мені все-таки більше подобається музика мейнстрімова, а Шурик інді любить.

«Ми так секретно станцію називаємо -« Вбивця айпода »

ШУРА: Ну да, і все пластинки десь на цій межі. А взагалі для цих амбіцій ми зробили радіостанцію з друзям, там по цій лінії все найцікавіше і відбувається. Якщо з інвесторами все буде нормально і ми в наступному році вийдемо в FM-діапазон, це, я сподіваюся, буде взагалі великий прорив для такої музики. Якщо ти слухав ефір, ти міг помітити, що там немає особливо ні «Бі-2», ні «Агати Крісті», ні «Мумій Троля». Ми віддали майданчик молодим командам, яких в «Біології» підтримували і які шукаємо зараз по всій країні. Ми вважаємо, що хоча б одна радіостанція повинна все це крутити. Раніше на «Максимумі» щось було, але коли керівництво змінилося, все в ретророк пішло. І ми хочемо заповнити цю прогалину. Та й самим хочеться нормально ... От у нас недавно була вечірка, так ми замість того, щоб включати айподи, включили радіостанцію. А саме радіо знаєш як збиралося? Ми просто злили два-три айпода воєдино - з цього стартував перший плейлист.

ЛЕВА: Ми так секретно станцію називаємо - «Вбивця айпода». (Сміється.)

- Серйозно? Ви думаєте, що це реально?

ЛЕВА: Чому ні?

ШУРА: Ось якщо вийдемо в FM, буде що послухати, коли їдеш в пробці.

ЛЕВА: Але таку вже глобальне завдання ми на себе не беремо, природно. Це жарт. Не нам змагатися з такими монстрами, як Apple.

- Ось ще якийсь дивна річ - ті групи, які ви підтримуєте, чомусь суціль все англомовні.

ШУРА: Нічого страшного. Ті, хто російською співає, теж з'являються, трохи, але хтось є. Ми ось зловили дуже цікаву групу зараз - InWhite називається. Поки, правда, тільки одну пісню знайшли, зараз будемо з ними пов'язувати. Адже це як відбувається? Ось з'явилося «Наше радіо» на стику 90-х і нульових - задало якийсь тон, і відразу з'явилася ціла хвиля. І з цими командами ... Коли ми приїжджаємо в Ростов, ми завжди просимо Motorama, щоб вони нам саппорт зробили. Їх же в місті не знають практично, розумієш? Їх знають відмінно в Москві, в Європі. А там нас журналісти запитують - це хто такі? Блін, та це головні герої ваші! І якщо з'явиться майданчик, де будуть звучати їхні пісні, це може дати хвилю - вони перестануть бути самотніми. Тому що зараз життя у цих команд - рік-два, поки є ентузіазм. А потім нічого не відбувається, і все, вони розвалюються. Ось з Bajinda Behind the Enemy Lines так сталося - але ж хороша група була. Все тому, що немає майданчика, звідки починати.

- Так а англійська-то чому?

ЛЕВА: Мені, звичайно, було б приємно, якби з'являлися групи, що співають російською. Але ми ж не можемо диктувати умови. Якщо людям хочеться робити англійською - нехай роблять.

ШУРА: А роблять по-англійськи вони, мені здається, тому що люди, яким 20 і 21, не слухають ні «Наше радіо», ні російський рок. Вони через Last.fm, через які завгодно джерела вбирають глобальну культуру - і, природно, живуть за іншими правилами. А взагалі було б круто, якби з'явилася хвиля незалежної музики російською мовою. Російська мова цього гідний.

- Так є ж вже ця хвиля! Просто ви з нею справи не маєте чомусь. Купа людей, які співають по-російськи. Narkotiki, Padla Bear Outfit, «Червонопрапорна дивізія імені моєї бабусі», повно імен.

ШУРА: Чому не маємо? Ми їх крутимо. Narkotiki у нас є в ефірі. «Дивізія бабусі» - ну у них і записів-то немає поки. У нас для цього і студія буде, де все можна буде записувати безкоштовно - хай не альбоми, але хоча б сингли, які можна в ротацію поставити.

- За рахунок чого все-таки повинен відбутися ваш вихід в FM?

ЛЕВА: Напевно, діапазон повинні розширити все-таки. Там дуже тісно, ​​через це дуже дорого коштують частоти, непідйомні гроші. Може, військові дадуть діапазон (сміється).

ШУРА: Але у нас є певні приватні інвестори - і якщо все буде нормально, FM з'явиться.

- Тобто те, що говорять про держпідтримку, - це все чутки?

ШУРА: Ніякої держпідтримки. Ми просто до Вадику Самойлову звернулися і взяли у нього приміщення - ось і все.

ЛЕВА: Але якщо в майбутньому так повернеться, що держпідтримка з'явиться, я нічого поганого в цьому не бачу. Були часи, коли все скаржилися, як погано, що держава не звертає уваги на молодь і на культуру. А тепер виходить, що якщо звертає - теж погано (сміється).

«Були часи, коли все скаржилися, як погано, що держава не звертає уваги на молодь і на культуру. А тепер виходить, що якщо звертає - теж погано »

- Ну просто держава так собі поставило, що справи з ним мати ніби як западло. А ви ж ще з Медведєвим коли щось не так давно зустрічалися і теж про радіо говорили?

ШУРА: Ну ми там говорили далеко не тільки про радіо. І я говорив менше всіх - там було кому сказати. Не не. Просто у нас «Біологію» закрили, нам потрібно було це кудись подіти - і ми вирішили зробити мережеву історію. А потім з'явилися приватні інвестиції.

- Всі ці ваші численні історії - і музика, і радіо, і ще щось, - вони не заважають один одному?

ШУРА: Ну ти ж бачиш - встигаємо. Ще й інтерв'ю давати встигаємо. Без діла-то нудно сидіти.

ЛЕВА: Це наш спосіб боротьби з кризою середнього віку.

- Я якраз хотів про це запитати. У вас до сих пір імідж молодіжної групи, при цьому вам обом вже за 40 років. Ви думали про те, як будете змінюватися далі?

ЛЕВА: А навіщо нам змінюватися? Ми не мальчуковая група, що не бойз-бенд.

ШУРА: Штучно омолоджуватися ми точно не збираємося.

ЛЕВА: Краще будемо красиво старіти.

ШУРА: Подивившись на того ж Гері Ньюмана, можу сказати, що такий варіант красивого старіння нам подобається.

Альбом «Spirit» вийде в світ післязавтра, 1 грудня, на сайті portalplaneta.ru

Цей альбом, «Spirit», він про що для вас?
Ну, тобі треба рухатися кудись - інакше навіщо?
А рух куди?
Ось «Оптиміст», наприклад, це про що?
І то є пісня «Місце під сонцем», де про офісне рабство співається в такий тропічної аранжуванні, - теж іронія?
Ну добре, а «безповітряному тривога» - це про що?
Ну тобто, грубо кажучи, вони мене послали: «Хто?
Бі 2"?
Тобто перекрити Червону площу дешевше, чи що?
Ну ось вся ця історія з Хімкінським лісом - хто через 10 років згадає, що це було?